Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Sziasztok!
Nem látok topikot ehhez a készülékhez, ezért bátorkodom nyitni...
[link]
Vettem egy ilyen tabletet, és lenne egy pár kérdésem, hátha tud valaki segíteni:
1. Hogy kell rootolni? (egy külföldi fórumon a Kingo Android Root programot ajánlották hozzá. Tapasztalat?)
2.A kezdő képernyő 5 oldalas, és az istennek se tudok törölni belőle. Az eddigi módszer, hogy összehúzom a képernyőt két ujjal, itt nem működik.
3. Százalékos töltöttséget se tudom kirakni, Nincs ilyen lehetőség.
Root lenne a legfontosabb, hogy törölni tudjam a szemetet.
Köszönöm a válaszokat, Ha bárkinek bármilyen tapasztalata van, szívesen veszem.

(#2) donjohnson válasza XIII Ramses (#1) üzenetére


donjohnson
addikt

én se értem, hogy miért nem volt eddig topikja. bár tény, hogy nem volt hozzá itteni mobilarénás teszt.
az akku százalékos kijelzésére ezt tudom ajánlani: battery solo widget

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#3) rebus89


rebus89
újonc

Sziasztok!

Nem rég vettünk egy ilyen gépet. A problémám az lenne hogy a második felhasználó nem látja az SD kártyát. Viszont ha visszalépek az elsőre akkor ő látja. Mi lehet a probléma?

Előre is köszi a segítséget!

(#4) meko1


meko1
tag

vennék ilyen gépet,csak nem tudom,milyenek a wifi képességei,tapasztalatok?köszönöm meko

[ Szerkesztve ]

(#5) donjohnson válasza meko1 (#4) üzenetére


donjohnson
addikt

mondhatom, hogy elég erős a wifi-je van.
az egy emelettel lejjebb lévő router-emet is tökéletesen látja, 1 csík hiányzik a maximumhoz.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#6) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

én is szemezgetek vele, jóval jobb az ára, mint a nagytestvér FHD 10 -nek.
rootolásról ezt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#7) donjohnson válasza zjuhasz (#6) üzenetére


donjohnson
addikt

igen, ez a módszer működik. én is e videó alapján rootoltam. :K

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#8) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

aki már vett ilyet, annak mi a véleménye róla? Nem hiányzik a full hd felbontás? Nem kevés az 1gb RAM? Nem túl gyenge az akku?
Van rajta valahol reset gomb? mert ugye az akku nem kivehető és néha jól jöhet egy ilyen...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#9) #19708160 válasza XIII Ramses (#1) üzenetére


#19708160
törölt tag

szia.Látom vettèl egy memopadot.Öszinte vèlemènyt szeretnèk hogy èrdemes-e megvenni a tabletet?Komoly játèkok elfutnak rajta?Antutu mèrèsed nincsen?Akku jól bìrja?Filmek nem laggolnak?Válaszodat előre is köszönöm.

(#10) donjohnson válasza #19708160 (#9) üzenetére


donjohnson
addikt

-érdemes
-elfutnak, san andreas-ozni szoktam rajta
-akksit tekintve középmezőnyben van
-full hd-t is viszi, de a kijelző miatt elég rá 720p film

antutu:

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#11) #19708160 válasza donjohnson (#10) üzenetére


#19708160
törölt tag

Köszönöm a választ.Akkor megyek venni egyet. :R

[ Szerkesztve ]

(#12) BOBAKILL válasza donjohnson (#10) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Hello mindenkinek!
Egy ilyen tabletet akarok venni, de érdekelne 1-2 pozitív és negatív vélemény.
Mennyire melegszik? Mennyit bír az akksija körülbelül?
Mennyire működik gyorsan rajta az android? Nem laggol, szaggat?
Milyen rajta filmezni? Hangminőség?
Volt esetleg fagyás, bug, stb.?
USB OTG funkciót támogatja?

Köszönöm szépen a választ!
:)

(#13) kopaszlajos válasza BOBAKILL (#12) üzenetére


kopaszlajos
csendes tag

Üdv! Én december eleje óta használom, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Akku kb.annyit bír mint amit a gyártó megadott. Bár egyhuzamban annyit még nem használtam. Melegedést soha nem tapasztaltam. A rendszer nem akadozik még több órás fb használat során sem!( ellenben sgs3 nagyon tud) A memória kezelését is nagyon eltalálták. Hd filmek jól nézhetők rajta, fhd-t még nem próbáltam-a kijelző úgyis "csak" hd. A hangja szerintem nagyon jó. Megfelelő hangerő, nincs dobozhang:) Vásárlás előtt a Tab3 10' volt még versenyben, de azon nem tetszett a fizikai home gomb, és ellene szólt még a TW memória zabálása is. Így 10e-rel olcsóbban(80000) inkább a Memo pad jött. 65000ft-ért tuti a legjobb vétel ebben a kategóriában. Bátran vegyed, vegyétek! Otg megy rajta, a kábel tartozék. Tesztelve: samsung g2 320gb usb hdd, logitech rumble pad, több féle egér, pendrive.

[ Szerkesztve ]

(#14) #19708160 válasza BOBAKILL (#12) üzenetére


#19708160
törölt tag

Èn az euronicsba vettem az enyèmet 65000ft-èrt ès nem bántam meg,az elejèn csinált fura dolgokat,kicsit laggoltak a filmek meg akadozott a kèpnèzegetès,felajánlotta a frissitèst,lefrisitettem,azóta kutya baja.Gyors mint az atom,akku szuper,soha se melegszik,elötte overmax steelcore 3-om volt az mellet èg ès föld.Nagyon szeretem.

[ Szerkesztve ]

(#15) BOBAKILL válasza #19708160 (#14) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Köszönöm a válaszokat! Sokat segített a döntésben. :) Nyugodtan vesszük meg.

(#16) donjohnson válasza #19708160 (#14) üzenetére


donjohnson
addikt

örömmel látom, hogy sokatoknak bevált a készülék. :K
filmnézésre mit használsz? mx player-t javaslom. nekem ezzel nem laggolt frissítés előtt sem.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#17) zjuhasz


zjuhasz
aktív tag

szerintetek flash megjelenítést rá lehet valahogy varázsolni?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#18) BOBAKILL válasza zjuhasz (#17) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Flash player .apk kiterjesztésű fájlt le kell tölteni ( [link] ) és telepíteni a tableten. A gyári böngészővel mennie kellene a flashnek is.

[ Szerkesztve ]

(#19) #19708160 válasza donjohnson (#16) üzenetére


#19708160
törölt tag

Mx playert,abba van szoftveres kódolás is,ami normálisan működik.

(#20) zjuhasz válasza BOBAKILL (#18) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

köszi, ez működik. Bár fel kellett olvasztanom hozzá a gyári böngészőt :)

Viszont, mivel asszony miatt 2 felh. fiók is van a tableten, 2x kellett telepíteni a flasht is, az android ezek szerint teljesen külön kezeli ezeket a fiókokat. A programokat is fel kel telepíteni mindkét usernek, ha mindketten használni akarják. illetve a külső sd kártyát nem látja az, aki nem tulajdonos és a belső sd kártyán se látja azt, amit egy másik user odapakolt, sőt a root jog sincs meg neki...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#21) netnet11


netnet11
csendes tag

sziasztok!

ME102A-hoz keresek mar kb. ket hete tok-ot, de sehol sem talalok (media markt, edigital, stb. mind atneztem).

a kovetkezo parametereknek kellene megfeleljen:

- vedje a kijelzot (becsukva) es a tokot is vmennyire
- tudjon ketfele modon 'fekudni' (lehessen filmet nezni allitva + gepelni majdnem fekve)
- kinyitom/becsukom tipusu tokra gondolok, nem ilyen becsusztatom a 'tokba' tipusut.

lehetoleg olyan boltot keresek, ahol ezeket szemelyesen meg lehet nezni, mert amit eddig lattam az katasztrofalis minosegu, gagyi, bena, stb. volt nagyon:(

mar ezzel a termekkel (is) elkedtem szemezgetni, de mindenkeppen szeretnem latni eloben mielott kiadok 12 k-t, de megelegednek egy jo minosegu noname cuccal is:
http://eshop.asus.com/hu-HU/catalog/product/view/id/754/category/929/

- szerintetek ez a cover kompatibilis az ME102A-val is?
- esetleg tudnatok segiteni, hogy hol lehetne megnezni / kiprobalni ezt az azus termeket?
- van esetleg barmi mas javaslatotok uzletre, ahol erdemes lenne korulnezni BP-n?

Asus magyarorszag ufelszoli termeszetesen nem tudott segiteni.

koszonom,
netnet

(#22) donjohnson válasza netnet11 (#21) üzenetére


donjohnson
addikt

én az auchan-ban vettem hozzá ilyen overmax tokot 3990-ért. stabilan fogja négy műanyag füllel. a felső rugós, így lehetett beletenni. a fedlapja mágneses csattal záródik. a dölésszöget pedig elég tág tartományban lehet állítani, mert tépőzáras az alja, nem beakasztós.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#23) zjuhasz válasza donjohnson (#22) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

ezt nem dicsérik. Állítólag esélyes, hogy összekarcolják a körmök a tablet elejét. Van rajtuk valami filcanyag, vagy a kemény műanyag fekszik neki az előlapnak?

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#24) donjohnson válasza zjuhasz (#23) üzenetére


donjohnson
addikt

kemény műanyag, de tettem rá fóliát és nem csúszkál benne.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#25) netnet11


netnet11
csendes tag

koszonom az otletet, hetvegen lehet elnezek az auchanba is, hogy megnezzem eloben ez milyen.
de oszinten szolva a kepek alapjan nem pont olyan mint amit keresek (mondjuk ara nice:)).

az ipademhez van a magneses szar fedo gyuloltem, hogy allandoan lejon, de oszinten szolva ha olyat kapnek valahol az asus-hoz, azonnal megvennem, mert egyszeruen kenyelmes es praktikus.
ilyen vastag nagy konyv szeru dologra nincs szuksegem.

(#26) kopaszlajos válasza donjohnson (#22) üzenetére


kopaszlajos
csendes tag

Éd dettó ugyanazt vettem:)
December eleje óta van benne, nincs karc.

[ Szerkesztve ]

(#27) donjohnson válasza kopaszlajos (#26) üzenetére


donjohnson
addikt

akkor már ketten tudjuk ajánlani. :R

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#28) BOBAKILL


BOBAKILL
őstag

Hello újra!
Az iránt érdeklőnék hogy volt-e valakinek esetleg gondja a töltővel, illetve volt-e valakinek szervizben a tablet?
Azt olvastam hogy külföldre viszik szervizbe az Asus cuccokat.
Köszi. :)
Ha minden igaz jövő héten meg is vesszük. :))

(#29) BOBAKILL válasza netnet11 (#25) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Jónak tűnik:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#30) sanyijedi


sanyijedi
őstag

én is nagyon szemezgetek ezzel a géppel, 65e ftért ajándéknak tűnik.. "túl jó" vétel :D

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#31) donjohnson válasza sanyijedi (#30) üzenetére


donjohnson
addikt

szerintem ez a reális ára. euronics-ban még ennyi, de edigital-ban most felemelték 70k-ra. annyit már nem adnék érte, ha most venném.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#32) BOBAKILL válasza donjohnson (#31) üzenetére


BOBAKILL
őstag

A feher az 65e mg mindig az edigitalnal. En azt fogom megrendelni. Ugyis tokban lesz.

(#33) #19708160 válasza BOBAKILL (#32) üzenetére


#19708160
törölt tag

èn fehèret vettem szerintem sokkal szebb mint feketèbe.De ha jól tudom van rózsaszinben is :)

(#34) BOBAKILL válasza #19708160 (#33) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Igen es nem is latszik meg rajta annyira a karc mint a feketen.

(#35) Gabesz77


Gabesz77
senior tag

Üdv!

Ma vettem egy ilyen masinát, nagyon minőségi, nagyon szép kütyü. Olyan kérdésem lenne, hogy ezen van alapból kijelentés fólia? Hiába vizsgálom, nem tudok rájönni.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#36) donjohnson válasza Gabesz77 (#35) üzenetére


donjohnson
addikt

kijelzővédő fóliára gondolsz? nincs rajta gyárilag.
én ilyet tettem rá, kicsit faragni kellett.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#37) Gabesz77 válasza donjohnson (#36) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Igen, arra, csak telefonról írtam, az meg nem ismerte a kijelzővédő szót. :DDD

Hmm, kár, akkor körül kell néznem. Köszönöm a válaszodat. :R

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#38) pusmak válasza netnet11 (#21) üzenetére


pusmak
újonc

Én 2 hete vettem innen:http://www.tab-tel.hu/asus-memo-pad-10-me102a-k49978. Lehet, hogy ez webáruház. 360 fokban elforgathatót rendeltem, a leításod alapján úgy gondolom, te is ilyet szeretnél. Bepattintós, a kijelzőt nem tudja megsérteni, én az enyémmel maximálisan meg vagyok elégedve.

(#39) XIII Ramses válasza zjuhasz (#6) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Letiltották a root videot, már nem lehet megnézni.Valaki felhomályosítana, hogyan kell? Köszönöm

(#40) donjohnson válasza XIII Ramses (#39) üzenetére


donjohnson
addikt

nem tiltották le. külföldről nézed?
egyébként innen letöltheted a videót: How to root ASUS MeMO Pad 10 (ME102A)

SuperSU 1.5.1: [link]
Universal ADB: [link]
VROOT: [link]
VROOT 1.7.3 english version: [link]

Bővített magyar felirat:
1. Bekapcsolod a fejlesztői lehetőségeket. (Beállítások→Névjegy→Szoftverinformáció→­Bulid-szám sokszoros nyomkodása)
2. Fejlesztői lehetőségeknél bekapcsolod az USB hibakeresést.
3. Összekötöd a táblagépet a számítógéppel.
4. Letöltöd a VRoot és Universal ADB programot. (linkek a leírásban)
5. Elindítod az Universal ADB programot, és telepíted a drivereket. Szükség esetén újraindítod a számítógépet.
6. Telepíted a VRoot programot.
7. Elindítod a VRoot-ot, és ha felismerte az eszközt, akkor klikkelsz a zöld ROOT gombra.
8. Megvárod, míg végigmegy a folyamat, a sikert pipával jelzi a program, és újraindítja a táblagépet.
9. Ha a táblagép újraindult, akkor ellenőrizd hogy a menüben ott van a kínai superuser applikáció. Ha nincs, ismételd meg a folyamatot.
10. Itt két részre osztódik a videó.
10.1. Neked jó a kínai superuser, szeretnéd a közeljövőben ezt használni...akkor végeztünk is, már nem érdemes tovább nézned a videót.
10.2. Nem jó a kínai superuser, szeretnéd egy magyar, vagy angol nyelvűre lecserélni.
11. Töltsd le a superuser appot a play storeból. Sajnos szükség lessz rá, majd a végén kiderül, hogy miért...Most csak telepítsd.
12. A telepítés végeztével indítsd el a programot, és a kicsi "i" betűre érintve frissítsd a superuser binárist.
13. Ha előugrik egy kicsi ablak, érintsd meg a jobb oldali gombot. /Ezzel engedélyezted a superuser jogokat)
14. Ha a folyamat végigfutott (nem baj, ha azt írja ki, hogy nem sikerült, csak próbáljuk meg) zárjuk be a programot.
15. Telepítsük a leírásban mellékelt SuperSU programot.
16. Miután elindítottuk, megjelenik egy ablak, hogy frissítsük a superuser binárist.
17. Érintsük meg az elfogadom/igen gombot.
18. Ezután megkérdezi tőlünk, hogy hogy szeretnének ezt frissíteni? (Normál/CWM)
19. Érintsük meg a Normált.
20. Megint elénkugrik a kínai superuser ablak, ismét érintsük meg a jobb oldali gombot.
21. A folyamat végén közli a program, hogy más superuser app van a készüléken, ezeket el szeretnénk-e távolítani? (Ezért kellett telepítenünk a superusert, mert ha csak a kínait hagytuk volna benne, akkor ezt a kérdést nem tette volna fel a program.)
22. Bátran érintsük meg az Igen gombot. (Így a SuperSU eltávolítja play áruházas, és a kínai superusert is.)
23. Eltávolítás után a program bezáródik.
A táblagépet indítsuk újra, és a bekapcsolás után megkapjuk a magyar SuperSU Pro változatát, és a root jogokat.

[ Módosította: #40993792 ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#42) XIII Ramses válasza donjohnson (#40) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Huh ! Ez aztán nem sámli! Köszönöm szépen!

Tényleg nem tiltották le, de tabletről nem megy a video ... Nemtommiért

[ Szerkesztve ]

(#43) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Megcsináltam, még egy kérdés: Maradt egy kínai ikon az alkalmazások között. Azzal mi legyen? le lehet/kell törölni? Az ikon úgy néz ki mint egy c-betű és lilából zöldbe hajlik. Van egy ilyen az alkalmazások menüpontban is, elvileg törölni lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#44) donjohnson válasza XIII Ramses (#43) üzenetére


donjohnson
addikt

kitörölheted nyugodtan. én is kézzel töröltem, mert nem távolította el a másik, ahogy a szöveg írja.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#45) XIII Ramses válasza donjohnson (#44) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Te egy ÚR vagy ! :K

(#46) donjohnson válasza XIII Ramses (#45) üzenetére


donjohnson
addikt

ugyan, ne túlozz. csak próbálok segíteni. ;)

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#47) donjohnson


donjohnson
addikt

érdekesen alakul a piac. úgy látszik fordult a kocka és most az euronics-ban drágább.
edigital: fehér 65k, szürke 70k
euronics: fehér 75k, szürke 80k :Y

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#48) JohnnyWeiss


JohnnyWeiss
tag

Sziasztok!

A héten nekem is lett egy ilyen kütyüm fehérben. Tök jó ez a fehér, pedig azt hittem nem fog annyira tetszeni. De mivel nem hófehér egyre jobban úgy érzem, hogy nem is baj, hogy ezt sikerült megvenni. (nem voltam hajlandó csak azért, mert szürke +5e-et kifizetni)

Lenne 3 kérdésem:
1. Alapból van fent egy AccuWeather widget. Ezen lehet valahogy 24 órás időformátumot bellítani?
2. Feltettem az MX playert és azt tapasztalom, hogy a feliratot nem rakja rá a filmre teljes képernyős módban. Amikor látszik a navigációs rész alul, akkor ott van, de ahogy eltűnik, a felirat is eltűnik. Ami fura, hogy ha fejjel lefelé tartom a gépet, akkor meg jó. Más is tapasztalt ilyet? Esetleg valami más lejátszóval próbáljam meg? Eddig akárhol használtam az MX playert nem volt ilyen gond.
3. Lehet olyan FULL backupot csinálni valahogy, hogy ha rootolom és esetleg valami baja lenne a gépnek a jövőben, akkor vissza tudjam állítani az eredeti rendszert a gari miatt? (gyakorlatilag olyasmire gondolok, mint egy PC HDD image-elése)

(#49) donjohnson válasza JohnnyWeiss (#48) üzenetére


donjohnson
addikt

1. én is kerestem már benne, de sajnos nem találtam.
3. igen, lehet: android adb backup

[ Szerkesztve ]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#50) JohnnyWeiss válasza donjohnson (#49) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Köszi a válaszokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.