Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lőre


Lőre
tag

Elsősorban Békés ,boldog karácsonyt kívánok minden topikolónak és hozzátartozóinak!
Kérdésem ill.problémám a következő: Adott egy asus A7V600 as alaplap ami eddíg gond nélkül ment ide-s winyókkal.Karácsonyi ajándék egy Samsung 80 GB SATA winyó! Eszköz beszerel ,gép indít,a biosban egy röpke pillanatra látszik is az eszköz de telepítéskor nem ajánlja fel .A bios 100 alkalommal való feltúrás a és minden lehetséges beállítása ellenére sem látszik sehol . A boot menüben sem jelenik meg . Minden egyéb eszközt lehúzva sem lehet telepítéskor kiválasztani. Egyébként Frankón működik ha a régi ide-s winyóról elindítva a windows gond nélkül látja is,írható olvasható minden oké.
De telepíteni rá semmi képpen sem sikerült.A kézikönyv a Sata eszközrő kb két rövid mondatban tesz említést és ennyivel el is intézi a dolgot.
Kérésem a fórumtársakhoz ,hogy ha valakinek van fogalma ,hogy mi a vihart kellene tennem ahhoz hogy végre egy win.-t varázsoljak ,az a nyagy karácsonyi beiglifalás közben is szánjon rá néhány percet hogy a megoldást ideírja.
Előre is köszönet mindenkinek.

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#2) Lőre


Lőre
tag

hudemerült.

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#3) Waterman válasza Lőre (#1) üzenetére


Waterman
aktív tag

Mi faljuk tovább a bájglit,neked pedig jó keresést és Boldog Karácsonyt!!!
Bővebben: link
A Windóz nem ismeri a SATA eszközöket,neked kell telepíteni a meghajtóját,fel is ajánja az elején --más gyártótól származó bla bla bla.... nagyvonalakban így lehet SATA vinyóra Windózt faragni.De keresgélj a linkalatt ott biztos precizebben megtalálod,én csak egy buta felhasználó vagyok.

[Szerkesztve]

(#4) dr.kiky válasza Waterman (#3) üzenetére


dr.kiky
tag

nagy buta felhasználó mi...:))

már én is nagyon kiváncsy vagyok erre a sata dologra...fenébe,hogy még nem akadt egy ilyen vincsi se a kezembe...

(#5) ByB


ByB
addikt

Helllo!!!

Karácsony előtt 3napig ugyanezzel a problémával küzdöttem: Asus AV8 + 2x160 GB Samsung SATA! Bios látta, de XP telepítésekor nem ismerte fel és úgy csinált, mintha nem lenne benne vinyó! A megoldás, most már egyszerű, de k@pja be az Asus! Eljátsza a komfort királyt, de egy rohadt floppy-t nem tud mellékelni:
Egy másik gépen az alaplap CD-jéről csinálsz egy sata vezérlős ''makedisk-et''. Azt XP telepítésekor, még minden előtt hevesen nyomogatod az F6-ot... majd vársz. Először betölti a saját cuccát a CD-ről, aztán felajánlja, hogy tedd be a floppy-t. Beteszed és felmásolod a sata driver-t... Utána már zsírul megy minden, de mire rájöttem, ráadásul két sata driver van ezen a lapon... Kínlódtam sokat!!! Buta és nem felhasználóbarát megoldás!!!

üdv
BBence

(#6) Waterman válasza dr.kiky (#4) üzenetére


Waterman
aktív tag

Igen,nagy, 187 cm magas.Mert én kinőttem az óvodából,mások ugy öregedtek ki. :))

(#7) Lajos11107


Lajos11107
tag

Sziasztok!!

Nekem lenne egy Asus k8v-x alaplapom,és valamiért nem tudom feltenni rá a Via Sata Raid Contorollert, ez hogyan tudnám orvosolni?
laptop vinyómat akarnám rá dugni a gépre,és valamiért nem akarja fel ismerni,hiába dugom be a Sata1 vagy a Sata2-es be,nem érzékeli ez meg tudnám valahogyan csinálni,hogy jó legyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.