Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok!
Tudom, talán máshová is feltehettem volna a kérdésemet, dehát én már csak ilyen vagyok, ugyanis hiába olvastam utána, nemigazán találtam ilyen hibajelenséget.
Naszóval van a felülírott alaplapom adataimnál a config többi része és hozzá egy Coolink cp-4512p jelzésű 450W-os táp. Namármost 1-2 napja kezdte el a berendezés a furcsa hangokat produkálni, ami ilyen tücsökpercegéshez lenne hasonlítható, vagy ciripeléshez, ami ugyanakkor megszűnik, ha mondjuk 1 oldalt legörgetek, de csak a görgetés közben, különben szól ugyan úgy tovább.
Amúgy gép bekapcsolása utána közvetlenül még nem indul meg a hang, csak ha már bennvagyok XP-be.
Naszóval a hang vagy a táp, vagy a procifoglalatot körülvevő kondik iletve tekercsek felől jön, ami, ha a tekrecseket vesszük figyelembe, még akár elfogadható jelenségnek is minősülhetne, ha jóltudom, mármint a hang. Viszont, tegnap hallottam is a gépből 1-2 spontán nagyobb kattanást, amit nemigazán tudtam mire vélni és egyszer pedig csak úgy minden előjel nélkül lekapcsolt a gép, mintha valaki kihúzta volna a tápkábelt, vagy mintha levágott volna benne valami 1 biztit.
Namost erre mondjon valaki valamit, mivel a gép ennek ellenére tök normálisan műkszik, leszámítva a sercegő hangot és hogy leállt se szó se beszéd, mivel win nem jelzett semmilyen szabálytalan, vagy kritikus hibát miután ismét bekapcsoltam, szóval abszolut semmi:F
Na szóval mire lehet ilyenkor gyanakodni? táp, vagy alaplap? Ha tudtok valami ötletet, szívesen várom, mivel mindkét cucc garis, szóval, ha ezt a jelenséget kellő indokkal cserére lehet váltani, akkor nosza...

Előre is köszi

(#2) zoty314


zoty314
aktív tag

Ha van rá lehetőséged, próbáld ki egy kölcsönkért táppal. Ha ugyanaz a jelenség, akkor valószínűleg a lap a hibás. Ellenkező esetben próbáld ki a tápot egy másik gépben, bár ezt nem ajánlom nagyon, mivel ha a táp problémás, lehet, hogy viszi magával a gépet is.

(#3) Dufresne válasza zoty314 (#2) üzenetére


Dufresne
addikt

Na ja erre gondoltam, van is itthon egy 400as táp dugiban, de lusta vagyok:)

Bartonod azóta is jól megy;)

(#4) zoty314 válasza Dufresne (#3) üzenetére


zoty314
aktív tag

Most, hogy mondod,...tényleg, hogy megy a Barci?! :DDD

(#5) Dufresne válasza zoty314 (#4) üzenetére


Dufresne
addikt

Király, jobb lett, mint én gépem most, legalábbis játékokhoz, szóval:DD

Amúgy egyéb témába vágó info?:DDD:C

(#6) zoty314 válasza Dufresne (#5) üzenetére


zoty314
aktív tag

Van! Ne légy lusta! Tapasztalatból mondom, nem kifizetődő! :(

(#7) nRu3 válasza Dufresne (#1) üzenetére


nRu3
addikt

Ez a hang jelenség a lapbol jönn , valahogy ezt a jelenséget én töbnyire az asus lapoknál vetem észre:F a tápnak semmi baja nincs .

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#8) zoty314 válasza nRu3 (#7) üzenetére


zoty314
aktív tag

Na, akkor ezt is megbeszéltük. Lapcsere. :(

(#9) nRu3 válasza zoty314 (#8) üzenetére


nRu3
addikt

csak mielött cserélsz és megvan a kiszemelt érdeklöd meg hogy az a lap nem-e csinál szintén ilyen hangokat.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#10) zoty314 válasza nRu3 (#9) üzenetére


zoty314
aktív tag

Nem az enyém, nem én cserélek, én csak sajnálkozom. :D

szerk.: Egy leheletnyi finomítás a topik címén és a topiknyitó adatain. Nem Delux, hanem Deluxe! :)

[Szerkesztve]

(#11) Dufresne válasza nRu3 (#9) üzenetére


Dufresne
addikt

Na jó, de ilyen indokkal vigyem vissza, hogy ciripel az alaplap, de amúgy megy a gép???

(#12) zoty314 válasza Dufresne (#11) üzenetére


zoty314
aktív tag

''Viszont, tegnap hallottam is a gépből 1-2 spontán nagyobb kattanást, amit nemigazán tudtam mire vélni és egyszer pedig csak úgy minden előjel nélkül lekapcsolt a gép, mintha valaki kihúzta volna a tápkábelt, vagy mintha levágott volna benne valami 1 biztit.''

Emiatt kéne visszavinni.

(#13) Dufresne válasza zoty314 (#12) üzenetére


Dufresne
addikt

Na ma visszavittem a lapot, elmagyaráztak nekik a problémát, holnapfel is hívnak a fejleményekről. Először el akarták nekem magyarázni, hogy ez táp hiba miatt szokott lenni, mert nem megfelelő tápot használok, de mondtam, hogy ne vicceljenek már, hogy egy 450es coolink ne lenne megfelelő, erre már nemtudtak mit mondani:D Meg mondtam, hogy másik táppal is próbáltam, szóval....
Remélem hamar kicserélik, vagy valami pozitívum lesz a dologban:)

(#14) zoty314 válasza Dufresne (#13) üzenetére


zoty314
aktív tag

Tényleg kipróbáltad másik táppal, vagy még mindig lusta voltál? :D

(#15) nRu3 válasza Dufresne (#11) üzenetére


nRu3
addikt

Nagyon sok asus lap ciripel, ha neked mégis kicserélik...., de majd ha az is ciripel akkor mitt teszel??

Bővebben: link
''Meg kell jegyeznünk, hogy az alaplap komolyabb terheléskor a +12 V-os tápcsatlakozó melletti fojtótekercs felől sercegő hangot ad ki. '' ezt középen írják :F

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#16) Dufresne válasza zoty314 (#14) üzenetére


Dufresne
addikt

Igen kipróbáltam egy régebbi 400-as táppal, ami a coolink előtt hajtotta és fura mód azzal is előjött a jelenség:D

Igen énis olvastam ezt a tesztet és furcsállottam is, de mivel nálam eddig nem jöt elő ilyen hang, gondoltam inkább vissza a feladóhoz. Ha elejétől fogva ilyen lett volna, de stabil, akkor nem zavart volna, mert ha fennvan a ház oldala nem is hallom, de mivel volt, hogy kikapcsolt, inkább reménykedem a cserében.

(#17) Dufresne


Dufresne
addikt

Na felhívtam a boltot, aszonták egész nap tesztelték a lapot, dvd írás:DD meg minden fenével és nem ciripelt, meg nem serceget, meg semmi és stabil volt, szóval holnap elhozom, aztán hagyom had mennyen, végülis nálam sem fagyott, remélem nem lesz gond.

(#18) nRu3 válasza Dufresne (#17) üzenetére


nRu3
addikt

Egyébként mire számitotál azt mondják , igen egyszer haloták egy kicsit ciripelni mintha és ezért azonal kicserélik ha neked is jó:D

lapot csak akor cserélnek ha az egyáltalán nem müködik és még akkor is nagyon kivizsgálják a hardvert.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#19) Dufresne válasza nRu3 (#18) üzenetére


Dufresne
addikt

Jó persze nem számítottam semmi ilyesmire, de gondoltam csak nekik is előjön a probléma, mert ugye ez nem 1-2 pillanatra jött elő, hanem hosszan csinálódott:)
De úgylátszik nem, vagy csak át akarnak rázni, remélebb előbbi. Végülis különösebb baja nálam sem volt a hangot leszámítva mint már mondtam, szóval csak nem lesz eztán sem. Ha meg igen, akkor másik lapra térek át asszem.

(#20) gabó


gabó
tag

Szia!

Nekem uezt csinálja már lassan 3/4 éve, de semmi bibi még nem volt vele. Szerintem míg nincs más baja addig csinálhatja.

üdv,

Nekem8

(#21) nRu3 válasza Dufresne (#19) üzenetére


nRu3
addikt

Reméljük is nem lesz semmi baja a lapodnak, ha meg mégis akkor jogosan kicserélheted a lapodat ,valami másra:DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#22) Dufresne


Dufresne
addikt

Egyenlőre örülök, mert nincs még a jelenségnek nyoma:) Remélem eztán sem lesz, vagy ha igen, akkor sem fog zavart okozni.

(#23) Dufresne


Dufresne
addikt

Hopp, korai öröm, a hang mégis megvan, de ettől függetlenül megy a gép, mostmár leszarom, végülis a hangot csak a ház oldalát levév hallom, zavarni nem zavar, ennyi vége:D

(#24) Dufresne


Dufresne
addikt

Érdekes, hogy nálam előjön a hiba és le is állt ma is a gép már egyszer.
Mostmár tényleg nemtudom mire vélni...2táppal is produkálja a hangot, pedig a tápok tuti jók.
Ha vga-nál lenne valami hiba, akkor attól még nem állna le piffpuff a gép, max csíkozna, vagy efféle hiba lenne.
Furcsállom viszont, hogy görgetés közben megszakad ez a hang, erre kéne rájönni, hogy mivel áll ez kapcsolatban, mert ott lehet a hiba.
Procinak meg memnek gondolom meg nem lehet ilyen hangja, csak táp, vagy lap...

(#25) Dufresne válasza Dufresne (#24) üzenetére


Dufresne
addikt

Nameg tényleg ilyet ki látott, hogy ha tunerrel nézem a tvt és görgetem közbe akár a ph oldalát elkezd szaggatni az adás:F
Nemtudom tényleg mi a rákra gyanakodjam...

(#26) zoty314 válasza Dufresne (#25) üzenetére


zoty314
aktív tag

Jövő héten, ha lesz időm, szívesen elmegyek megnézni, hátha ketten többre jutunk.

(#27) Dufresne válasza zoty314 (#26) üzenetére


Dufresne
addikt

Köszi, majd meglássuk, most éppen kiiratkozáson vagyok, meg egyéb problémák, szóval meglátjuk, de tényleg köszi, majd megbeszéljük:):R

(#28) Dufresne


Dufresne
addikt

Na ma viszem vissza Gianni-nak a tápot, úgytűnik mégiscsak az lesz a ludas, bár már semmit sem akarok elkiabálni, mindenesetre a régi 400-assal még nem jött elő olyan hiba, hogy nem indul egyből a gép, csak 3-4 nekifutásra hajlandó rendesen felpörögni. Meg egyenlőre nem llt le a gép fura kattanást követően:)
Hope it'll solve my problem:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.