Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus crw-4816a -> vettem, de rossz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#49) klepto válasza Panther (#38) üzenetére


klepto
addikt

Nem értem, miért vagytok beszarva, hogy otthon vannak másolt filmeitek? :(
Én 4 évig voltam videótékás, és ez nem büncselekmény!!! Én 4 év alatt 1x kaptam ASVA ellenőrzést, minden rendben volt a kölcsönzői kazettákkal, csak a pult alatt volt kb. 30db másolt kazi. Amikor kérdezték, azt mondtam saját otthoni filmjeim, és nézni hoztam be. Persze lefoglalták, rendörségi jegyzőkönyv, stb. 2 hét mulva visszahozták, hogy rendben vannak, mivel némejiken ott volt a tv logója, ill amejiken nem volt, mert régen haveroktól, vagy videótékás kaziról másoltam, abba sem kötöttek bele, mivel nem új filmek voltak, és nem tartották valószinűnek, hogy ezt kölcsönzésre adtam volna ki. Egyébként tényleg saját használatra vittem be otthonról és nem kölcsönöztettem. Anyitt mondtak, hogy legközelebb azért otthon tartsam, és elmentek. Ennyi. A jogszabály szerint otthoni használatra tarthatsz akármilyen filmet, perzse filmenként csak 1 kópiát, és ha nem kereskedsz vele, akkor nem követsz el büncselekményt! Ez vonatkozik szoftverekre is, pl. Windos! De ha a filmből, vagy a szoftverekből pénzt csinálsz, mondjuk kölcsönözteted(pl.film), vagy melóhejen használod(pl.Win.), akkor jogdíjas, legális kópiát kell belőlük tartanod, és ellenőrzésnél minden egyes kópiáról a vásárlást igazoló ÁFA-s számlát is be kell mutatnod, amin szerepel az eladó, és a te adatod is, különben hiába eredeti nem legális! És ez mindennel így van, zenével is, és könyvekkel is. Pl. ha egy barátodtól kölcsönkérsz egy cd-t és átmásolod akár kazira, akár cd-re, saját használatra, az legális. De ha pénzért veszed a másolatot, vagy pénzért másnak is átmásolod, az már büncselekmény. Akkor is büncselekményt követsz el, ha pénzért te veszed meg a másolatot , és ezt rád tudják bizonyítani.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus crw-4816a -> vettem, de rossz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.