Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus crw-4816a -> vettem, de rossz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Hali mindenki.

Vettem ugye nemrég nagy nehezen egy Asus CRW-4816A CD-írót, dobozosat, garisat, újat, szépet, jót, E-Connectnél. Mondjuk egyenlőre velük nincs bajom, csak leírtam hogy ott vettem. A lényeg az, hogy tényleg nagyon jó kis drive, de az a baj, hogy MINDEN CD amit írok vele, olvashatatlan úgy a 65-70%-ától/nál. :((( Magyarán én szépen kiírom a jó kis (természetesen házi) 700 MB-os filmeket CD-re, aztán a CD-ről nem lehet visszamásolni a gépre. Még maga CD-író sem tudja visszaolvasni!! (Nero: Verify written data -> failed.) De próbálhatom másik driveban is, egyik sem olvassa.
Mondjuk egy igen extra dolog: a filmeket meg lehet nézni a CD-ről. Csak lemásolni nem. Másloásvédelemnek jó, de én nem akarok rá. Meg mondjuk játékoknál sem túl előnyös ez a dolog. Meg egyáltalán! Mi az hogy olvashatatlan CD-t ír?! És főleg hogy ÁLLANDÓAN?? A mellékelt Asus CD-t is elszarja, a ''Compatible''-ként megjelölt TDK-t sem szereti, Memorexet sem, Imationt sem... jópár CDt elcsesztem már, azokat senki nem fizeti ki nekem... Már csak CD-RW-kkel szarakodom. Eddig 1 azaz egy olyan CD van amin nincs hiba. Röhejes. De már csak sírni tudok rajta/miatta :O
Pedig amúgy tényleg jó meg minden, gyors is... csak épp használhatatlan.
1.13-as firmware-t már ráraktam, Nero is legújabbra frissítve: 5.5.10.7b

Tud valaki segíteni? Esetleg egy e-mail cím ahova írhatok az Asus-nak? :O

PS: Na pl. ezért is Luz!!

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#2) Lunatic válasza Panther (#1) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Lehet, hogy egy hibás darab. Próbáld ki egy másik gépben is,
ha ott is produkálja ezeket a tüneteket, akkor vidd vissza! Ki kell cseréltetni.

Nekem az 5 éves matsushita scsi 4*/8* íróm produkált hasonló tüneteket,
de csak 80 min cdknél, és csak 99%-nál. Tényleg tökéletes másolásvédelem...:)

Én vettem helyette egy Teac-et.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#3) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Basszus! Most veszem csak észre hogy időközben lemaradtam a 10 000. topicról. Na mindegy, OFF vége, folytatás esetleg ott.
[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=10000[/L]

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#4) Panther válasza Lunatic (#2) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

A visszavitelt egyenlőre utolsó lehetőségnek tartogatom.

Amúgy megnéztem pár tesztet (pl. [L]http://www.cdrlabs.com/common/print.php?type=review&id=133[/L]) és sajnos nekik is hasonló hibák jelentkeztek... :( :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Nem ártott volna, ha tájékozódsz, mielőtt veszel egy szart. Ezerszer el lett mondva hogy TEAC-MITSUMI-LG-PLEXTOR igen, ACER-ASUS-PHILIPS-társai NEM. Így jártál.

Ja és EGYELŐRE, _NEM_ egyenlőre, pls tessék ezt megjegyezni.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#6) Panther válasza Agyzuzo (#5) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

(Egyelőre? Biztos ez? Mert én sose tudom...)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#7) Panther válasza Agyzuzo (#5) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Amúgy max. megy vissza gariba, még több mint 11 hónap van belőle..

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#8) Notes


Notes
senior tag

Nem tudom ki találta ki hogy aki laplapot tud gyártani az CD írót is tud?!

Romanes eunt domus!

(#9) Agyzuzo válasza Panther (#7) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Na látod, ez mindjárt jobb ötlet. Ha tudod, esetleg kérj helyette egy TEAC-et, azzal nem lesznek parák. És egyelőre, ez biztos... Ha 1-1 az állás, akkor a meccs áll egyenlőre.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#10) Panther válasza Notes (#8) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

A CD-olvasójuk nagyon jó volt... a másik CDm Asus 40x, és fasza. Így hát gondoltam specifikációk jók, tapasztalatok részemről eddig jók, lássuk... hát megláttam :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#11) Panther válasza Agyzuzo (#9) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

ok, legyrn egyelőre.
TEAC azért nem tetszett, mert az is kevés írási sebességet tud...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#12) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Na, szal Asus support e-mail címet nem tud vki? Azért őket még megkérdezném hogy mi van...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#13) Agyzuzo válasza Panther (#10) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nem akarlak elkeseríteni, de olvasóból is a TEAC a nyerő... ;)
Nyálazz át pár topic-ot, annyi user nem tévedhet, ezt hidd el nyugodtan, a saját érdekeben! :)

Ha nem tetszik a TEAC akkor lehet Mitsumi és LG is, azokkal sincs semmi gond.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#14) Lunatic válasza Panther (#11) üzenetére


Lunatic
aktív tag

[L]http://www.cdrlabs.com/reviews/index.php?reviewid=115&page=Conclusion
[/L]

nem igazán értem, hogy mi nem tetszett ezen a TEAC-en. :)

Careful with that axe, Eugene! ...

(#15) zetecR válasza Agyzuzo (#13) üzenetére


zetecR
addikt

Ár/teljesítményben nagyon jó az LG. Csak úgy, ezt-azt írni hibátlan...

(#16) Panther válasza zetecR (#15) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nincs correct EFM encoding.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#17) Panther válasza Lunatic (#14) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

pl ez:
''It seems like the CD-W540E can almost do EFM encoding of regular bit patterns correctly. Unfortunately, almost isn't good enough if you want to make 100% working backups of games, like Serious Sam, that are protected by newer versions of SafeDisc 2.''

meg pl régebbi CDRW-ket nem is használhatnék vele

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#18) Lunatic válasza Panther (#17) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Akkor nagyon úgy tűnik, addig kerested az ultratökéletes cdírót,
amíg végül megtaláltad. :))

Kár, hogy nem működik. :) pedig nem szoktam más kárán mosolyogni,
ne haragudj. :DD

Ha vígasztal: én még nem találkoztam egy olyan progival sem,
amit nem írt volna ki a TEAC tökéletesen. És adnak hozzá egy új
cdrw -t is.

Szerintem vidd vissza minél hamarabb.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#19) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Hát bakkkter... Megírod a CD-t, felzúzol megagames.com-ra és töltesz egy crack-et. Ki nem szarja le, hogy a TEAC nem tudja megírni a gyári Serious Sam 2-őt? Nehogymá' ez kizáró ok legyen! Jézusmamámatyagatyaójaj. Vegyé' valami zsír feketet tálcás Plextor ha nagyon nagy minőséget akarsz. ASUS CDRW nem egyenlő minőség, az ASUS soha nem gyártott színvonalas olvasókat. Dettó ez a helyzet a Sony-val. TV-k, monitorok terén domborítanak, máshol csúnyán elvéreznek. Nem ez a profiljuk, ezt el kell fogadni. Az ASUS alaplapokban és videókártyákban ott van, máshol nincs.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#20) Panther válasza Agyzuzo (#19) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Akkor nem egyezik a véleményünk ASUS cdromok ügyében.

Amúgy engem igenis érdekel hogy tud-e rendesen cdt írni vagy sem (EFM encoding). Felzúzok, crackelek (már azt is utálom...), aztán nem tudok neten játszani a programmal. Fasza, mondhatom.

Ráadásul a Teac még drágább is tudtommal. Plextor meg ultradrága.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#21) Panther válasza Lunatic (#18) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Amúgy nagyon igazad van, mert ez a CDíró a tökéletes (számomra), csak nem működik.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#22) pilóta válasza Panther (#21) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egyébként kitől ahallottad, hogy az ASUS gyárt CD írót?
Maximum a logóját teteti rá a dzsunkabalra2 céggel, ahol vézna kínaiak éhbérért pakolják össze az írókat, oszt azt ragasztanak rá az elejére, amit megrendelnek.
A TEAC gyárt. A PLEXTOR is. A YAMAHA is. Az LG is.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#23) Panther válasza pilóta (#22) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Maguk gyártják, hidd el.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#24) Lunatic válasza Panther (#21) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Nem érdemes egyébként túlragozni ezt a dolgot,
bármelyik gyártónál előfordulhat hibás darab.
Ha neked ez az író tetszik/elégíti ki az igényeidet akkor hajrá.

DE én a helyedben minél hamarabb visszavinném a cuccost,
vagy abban reménykedsz, hogy holnap reggeltől tökéletesen ír mindent?

A TEAC-ek egyébként nemsokkal drágábbak mint a gyengébb írók.

Az ASUS olvasók tényleg nem rosszak, de abból is láttam én már megőrült példányt. :(

Careful with that axe, Eugene! ...

(#25) Panther válasza Lunatic (#24) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Egyelőre (hóhó! nem egyenlőre!! :) ) írok egy mailt az Asusnak hogy most mi van, aztán ha nem tudnak mit mondani (pl hogy 3napon belül megjelenik új firmware amiben épp ezt a gyakori hibát javították) akkor vissza gariba. Bár mondjuk elég hülye hiba, érdekes lesz a gari dolog :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#26) zsborbas válasza Panther (#16) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Melyik típusról beszélsz? Jópár tudja rendesen. [L]http://www.elby.ch/english/products/clone_cd/writers/h.html#hitachi[/L]

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#27) Panther válasza zsborbas (#26) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Igen, pl. a 16*10*40-es az jó lett volna, de az már nem kapható, csináltam is egy topicot hogy nincs-é valakinek eladó. Nem volt természetesen. Illetve esetleg 10e-ért, gari nélkül. Úgy pedig nem poén egy 16x-os író 10e-ért...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#28) Panther válasza Panther (#27) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Amúgy ezt az oldalt azóta frissítették.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#29) Panther válasza zsborbas (#26) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Az újabbak pedig:
''Once again, the biggest feature missing from LG's new CD-RW is support for UDMA 33.'' <- na az azért nem fasza... ráadásul alig van pár írási sebesség.

Tudjátok mjilyen nehezen találtam meg ezt a drive-ot hogy ''ez az, ez a fasza, ez lesz a tuti nekem?'' Aztán mi lett belőle... na mindegy már írtam az E-Connectnek és az Asusnak is. (Utóbbinak csak vmi nyomorék form-on keresztül tudtam levelet küldeni... utálom az ilyeneket. Franc tudja megkapják-e valaha...)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#30) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

És az miért baj, ha nem vágja az UDMA-33-at??? Olyan régi alaplapod van ami nem tud mást, vagy mi?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#31) twollah válasza Panther (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

''én szépen kiírom a jó kis (természetesen házi) 700 MB-os filmeket CD-re''

Amatőr videós vagy, vagy házi valóságshowt csinálsz?

(#32) Panther válasza Agyzuzo (#30) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

''És az miért baj, ha nem vágja az UDMA-33-at??? Olyan régi alaplapod van ami nem tud mást, vagy mi?''

Azért baj, mert ez azt jelenti hogy más UDMA-t sem tud... semmilyet. Szal jól beakasztja majd a gépet, ha használom. De azt meg végképp nem értem mi köze ennek ahhoz hogy mennyire régi az alaplapom? Ha régi lenne és nem tudna UDMA-t, szerinted érdekelne hogy a CD-író tud-e? ...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#33) Panther válasza twollah (#31) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Mondjuk úgy hogy mozifilmeket készítek. :P

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#34) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Akkor úgy látszik semmi ötlet.
Asus support emilcím? senkii? :(

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#35) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Akkor ''waiting for reply from:
-asus
-e-connect
...''

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#36) twollah válasza Panther (#33) üzenetére


twollah
nagyúr

Ez nálam a hét vicce.

(#37) Panther válasza twollah (#36) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Komolyan? :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#38) Panther válasza Panther (#37) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Jó, bevallom: az ihletet néha más neves rendezőktől és forgatókönyvíróktól merítem :) Amúgy írtam MP3 CDt is reggel, az is kb 460 MB-ig volt olvasható, onnantól rakás szar.)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#39) Satu válasza Panther (#1) üzenetére


Satu
tag

Nekem is ilyen íróm van ,ezért figyelmesen olvastam a problémáidat. Nálam volt olyan , hogy pl. a Néróval az istennek nem tudta rendesen leírni a lemezt, a Clone CD- vel viszont tökéletesen leírta. Igy még nem próbáltad? Egy kontrollmásolásra szivesen felajánlom az enyémet, akkor tán kiderülne, hogy csak a tiédben van-e hiba. Most már gyanakodva nézem az enyémet is, úgyhogy érdekel a végkifejlet.:)

(#40) Panther válasza Satu (#39) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Az a baj, hogy CloneCD-vel nem tudok fileokat kiírni, csak CDt másolni. Tudtommal :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#41) zsborbas válasza Panther (#32) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Ez azért nem egészen így van. Nálam egy ide körön van az író és egy mobil rack, amiben az írásra szánt cuccokat hozzák. Írni természetesen én sem erről a vinyóról írok, hanem csinálok imaget a cuccról, majd azt jól felírom, akár 32x sebességgel is. És írás közben nem veszek észre semmiféle lassulást sem az író miatt. Mellette töltök a netről, webezgetek, szóval nem hagyon a gépet unatkozni. :) És nem érezni hogy lassulna. Amúgy meg 32x írásnál is max 32*150kB, azaz kb 5MB adatot kell másodpercenként átvinni az író felé, azt meg a PIO 4 mód (max 16,6MB/s) is tudja.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#42) Panther válasza zsborbas (#41) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nem a sebessége miatt kel az UDMA, hanem hogy ne ''zargassa'' az egész gépet a CD használata.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#43) zsborbas válasza Panther (#42) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Lehet akármilyen az íród vagy az olvasód, addig amíg felpörög, egy pillanatra úgyis megfogja a gépet. Egyébként én nem érzem a ''zargatást'', pedig írok pár lemezt naponta. :)

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#44) twollah válasza Panther (#37) üzenetére


twollah
nagyúr

Aha.

(#45) Panther válasza twollah (#44) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

király :D

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#46) Panther válasza zsborbas (#43) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Nálam például nem szaggat be a Winamp sem, egyik CDROM miatt sem.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#47) zsborbas válasza Panther (#46) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Jaj Panther! Én sem úgy értettem :) , hanem az adott progidat megfogja egy picit amíg felpörög a lemez a meghajtóban. Pl Wincommander-t, ha olvasni akarsz a cd-ről. Winamp meg nem túl jó példa, mert pufferből játszik le. Na jó, mára befejezem, megyek aludni.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#48) Agyzuzo válasza Panther (#46) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Miközben játszik a Winamp vmi zenét húzd ki a CD-tálcát - egy picit meg fog akadni. Ha azt akarod hogy ne akadjon akko' vegyé' SCSI-s Plextor-t. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#49) klepto válasza Panther (#38) üzenetére


klepto
addikt

Nem értem, miért vagytok beszarva, hogy otthon vannak másolt filmeitek? :(
Én 4 évig voltam videótékás, és ez nem büncselekmény!!! Én 4 év alatt 1x kaptam ASVA ellenőrzést, minden rendben volt a kölcsönzői kazettákkal, csak a pult alatt volt kb. 30db másolt kazi. Amikor kérdezték, azt mondtam saját otthoni filmjeim, és nézni hoztam be. Persze lefoglalták, rendörségi jegyzőkönyv, stb. 2 hét mulva visszahozták, hogy rendben vannak, mivel némejiken ott volt a tv logója, ill amejiken nem volt, mert régen haveroktól, vagy videótékás kaziról másoltam, abba sem kötöttek bele, mivel nem új filmek voltak, és nem tartották valószinűnek, hogy ezt kölcsönzésre adtam volna ki. Egyébként tényleg saját használatra vittem be otthonról és nem kölcsönöztettem. Anyitt mondtak, hogy legközelebb azért otthon tartsam, és elmentek. Ennyi. A jogszabály szerint otthoni használatra tarthatsz akármilyen filmet, perzse filmenként csak 1 kópiát, és ha nem kereskedsz vele, akkor nem követsz el büncselekményt! Ez vonatkozik szoftverekre is, pl. Windos! De ha a filmből, vagy a szoftverekből pénzt csinálsz, mondjuk kölcsönözteted(pl.film), vagy melóhejen használod(pl.Win.), akkor jogdíjas, legális kópiát kell belőlük tartanod, és ellenőrzésnél minden egyes kópiáról a vásárlást igazoló ÁFA-s számlát is be kell mutatnod, amin szerepel az eladó, és a te adatod is, különben hiába eredeti nem legális! És ez mindennel így van, zenével is, és könyvekkel is. Pl. ha egy barátodtól kölcsönkérsz egy cd-t és átmásolod akár kazira, akár cd-re, saját használatra, az legális. De ha pénzért veszed a másolatot, vagy pénzért másnak is átmásolod, az már büncselekmény. Akkor is büncselekményt követsz el, ha pénzért te veszed meg a másolatot , és ezt rád tudják bizonyítani.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#50) Panther válasza klepto (#49) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ha ez így lenne, szerinted milyen alapon paráznának a DivX ellen a filmgyártók? (mint pl. én? :) )

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus crw-4816a -> vettem, de rossz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.