Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Sziasztok!

A kérdésem ez lenne, hogy az adott alaplap az támogatja ezt az üzemmódot. Alaplapot cserélnék, mert nem vagyok megelégedve az nForce2-es IDE kezelésével, pedig a hivatalos nVidia WHQL-es 2.45 vagy mittomén hanyas verziójú. Még a régi KT333-as lapom is jobban kefélt ilyen téren... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#2) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Csak azért kérdezem, mert az 1 és a harmadik RAM slot az nem úgy helyezkedik el mint az nForce2-es lapokon, a harmadik nem különül el az első kettőtől.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#3) Hun'reeth válasza Vikthor (#1) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Mi köze az IDE kezelésnek a dual channel-hez??? :U
Amúgy ahogy a neve is mutatja a lap VIA KT600 -as chipre épül aminél nincs dual channel memóriakezelés.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#4) Vikthor válasza Hun'reeth (#3) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Tudom, hogy semmi köze az IDE kezeléshez, ezt nem állítottam, olvass figyelmesebben. Elvileg 3.2GB/s az nForce2-es lapnak dualban a memsávszélessége nem? Az ASUS oldalán megnéztem ennek a lapnak a tulajdonságait és ott is 3.2 volt, de nem írták, hogy ez most dual vagy sem...

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) Hun'reeth válasza Vikthor (#4) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Úgy jött ki, mintha a ok-okozat volna. :D
Amúgy az asus oldaláról:
''The 128-bit TwinBank DDR Memory architecture doubles the DDR 400 (PC3200) bandwidth. System bottlenecks are eliminated with balanced architecture and peak bandwidth up to 6.4GB/s.'' - azaz a dual esetén 6,4GB/s a sávszélesség.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#6) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Az előbbi idézet egy dual-os alaplap (A7N8X) feature listájából van!!!

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#7) Vikthor válasza Hun'reeth (#6) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ez nagyon jó, meg szép csak én a KT600-as lapjára volnék kíváncsi, hisz nekem is nForce2-es lapom van.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#9) Hun'reeth válasza Vikthor (#7) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Jajjj :U
Ezt írtad: ''Az ASUS oldalán megnéztem ennek a lapnak a tulajdonságait és ott is 3.2 volt, de nem írták, hogy ez most dual vagy sem...''
Erre én azt válaszoltam, hogy 6,4 GB/s a dual. Akkor szvsz egyértelmű, hogy 3,2 x 2 = 6,4 tehát a 3,2 nem dual!!!

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#10) Vikthor válasza Hun'reeth (#9) üzenetére


Vikthor
nagyúr

okok, u got it sir! :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#11) Hun'reeth válasza Vikthor (#10) üzenetére


Hun'reeth
őstag

:DDD
Amúgy ahogy kalandor is írta a VIA kitalált valamit a memkezelés gyorsítására és állítólag alig marad el az Nforce2-től a KT600. De erről kérdezd azokat akik ilyen lapot használnak bár valahol teszt is volt erről... :U

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#12) Vikthor válasza Hun'reeth (#9) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Végül is ez a válasz a kérdésemre... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#13) DcsabaS válasza Vikthor (#1) üzenetére


DcsabaS
senior tag

Az ASUS A7V600-as alaplap a VIA KT600-as északi híddal van szerelve (a délí híd VT8237), amely csak 1-CSATORNÁS DDR SDRAM kezelést tud. Ez azonban nem jelent lényeges sebesség csökkenést a 2-csatornás megoldáshoz képest, ugyanis az Athlon XP mikroprocesszor sávszélessége egyébként is csak 1 csatornányi, azonos frekvenciájú DDR SDRAM-énak felel meg.

Természetesen attól, hogy a RAM kezelés csak 1-csatornás, még használhatunk több db RAM modult. Azért van bizonyos korlátozás (ahogy az nForce-oknál is), mégpedig a különféle gyártmányú SDRAM-ok szerint. A gyengébb minőségű DDR400-as RAM-okból esetleg csak 1 db-ot lehet használni, míg a jobbakból 2-őt is. Illetve, ha nem DDR400-as a beállítás, akkor a maximális 3-at (összesen 3 GByte-ig).

Az A7V600 HDD kezelése a VT8237-es déli hídnak köszönhetően jó. 2 db hagyomágyos UDMA133-as portja (4 db HDD), és 2 db SATA portja van (2 db HDD), RAID 0, és 1 funkciókkal.
Sajnos a RAID 0+1 és a JBOD hiányzik, mert csak max. 2 db SATA HDD-t kezel. Mindez azért van, mert ahová a kiegészítő SATA vezérlők csatlakozhatnának, oda került az integrált gigabites LAN vezérlő.

Linkek a specifikációkhoz:
http://www.asus.com/products/mb/socketa/a7v600/overview.htm
http://www.asus.com/prog/spec.asp?m=A7V600&langs=01

Ha valakinek fontos, a minél több HDD kezelése, annak érdemes megnéznie az AOpen AK77-600 Max alaplapját is (szintén KT600+VT8237-as chipsettel):
http://club.aopen.com.tw/News/News_showAnswer_New.asp?RecNo=4080&Language=English
Ebben megvan a 4 db SATA HDD támogatása (RAID 0, 1, 0+1 és JBOD), van gigabites LAN vezérlő és van 2 db IEEE 1394 is...


Sokan gondolkodnak a Giga-Byte GA-7VT600 1394-es alaplapjában is. Sajnos az is csak 2 db SATA HDD-t kezel, az integrált LAN is csak max. 100 Mbit-es, viszont cserében 3 db IEEE 1394-et tartalmaz:
http://www.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_Spec_GA-7VT600%201394.htm

(#14) Vikthor válasza DcsabaS (#13) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Kösz szépen, most nézegetem a boltokat, és még sehol sem lehet kapni a KT600-at. :( Szar ügy.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#16) Vikthor válasza DcsabaS (#13) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Amúgy a mostani lapom Chaintech 7NJL1 Apogee és ezt cserélném vmi KT600-ra, csak nem tudom, hogy milyenre....

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#17) Hun'reeth válasza Vikthor (#14) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Ime:ASUS A7V600 VIA KT600, USB 2.0, 6ch sound, SATA 18 320 22 900
from Magi..p!

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#18) Vikthor válasza Vikthor (#16) üzenetére


Vikthor
nagyúr

A Chaintechet most vettem 2 hete. Vki? :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#19) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

kalandor megelőzött :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#20) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Izé Kalandor :D

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#21) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Amúgy ti is tapasztaltátok, hogy az nForce2-es lapnál ha CD-t írsz, akkor az mp3-as számok a winampban sercegnek, mert lefoglalja a CPU-t??? A KT333-nál nem volt ilyen... :(

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#22) Phantom Lord válasza Vikthor (#21) üzenetére


Phantom Lord
aktív tag

Nálam az NF2-nél sincs ilyen

(#23) Hun'reeth válasza Vikthor (#21) üzenetére


Hun'reeth
őstag

Úgy érted, hogy ha CD írás közben ha hallgatsz mp3-at serceg?

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#24) Hun'reeth válasza Hun'reeth (#23) üzenetére


Hun'reeth
őstag

- ha :D
Egyébként nem.

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#25) Vikthor válasza Hun'reeth (#23) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ja, a régi KT333-as lapommal ezt simán meg tudtam csinálni.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#26) Vikthor válasza Hun'reeth (#24) üzenetére


Vikthor
nagyúr

egyébként nem.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#27) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Lehet, hogy észrevette az nForce2 az ATI 9700-et? :))

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#28) XeeN válasza Vikthor (#1) üzenetére


XeeN
senior tag

Az eszkozkezeloben bekapcsoltad a DMA kezelest mind a Wincsinel, mind a CD-ironal ugye? :)

(#29) Vikthor válasza XeeN (#28) üzenetére


Vikthor
nagyúr

UDMA mode enabled, ugye ezt kérdezed? Ja persze.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30) Legolas


Legolas
senior tag

Tudom, hogy már rég nem írt ide senki, de az lenne a kérdésem, hogy mi a különbség az a7v600 és az a7v600-x lapok között?

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#31) Legolas válasza Legolas (#30) üzenetére


Legolas
senior tag

UP!

Asus K8N, A64 3000+, 2* 512 Mb PC3200 Infineon, HIS RADEON X800 Pro, Hyundai B91D, NEC 3571

(#32) Loha válasza Legolas (#30) üzenetére


Loha
veterán

''X''-es butított változat, kevesebb kondenzátorralm, meg stabilizátor IC-vel, de egyébként ugyan azt tudja, csak esetleg tuningban lehet gyengébb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.