Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Waterman válasza NeBa (#100) üzenetére


Waterman
aktív tag

Kösz!Az Asus honlapján csak a 2.23.04 van meg,legalábbis én nemtaláltam frissebbet.

(#102) brazso


brazso
tag

Megemeltem az fsb-t 166-ra egy A7V600-as alaplapban (AMD 2400+ proci, eredeti 15x133 helyett 12x166-ra rakva). Egyetlen gondom van vele, soft újraindítás esetén (ctrl-alt-del, reset, vagy restart windowsban) nem indul el a gép, azaz a bios post képernyő nem jelentkezik be, csak fekete képernyő és a monitor led villog. A házon lévő power kapcsolóval ki- majd bekapcsolva viszont bebootol. Semmi más gondom nincs vele, Prime95 gond nélkül fut, Sandra szerint pedig tényleg 12x166-on megy a cpu. (Még annyit kisérleteztem, hogy a cpu feszültségét megemeltem 1.65V-ról előbb 1.7-re, majd 1.75-re, de egyik sem segített.) Találkozott már vki ilyen problémával?

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#103) szilvaspet


szilvaspet
tag

Üdv!

Nekem A7V600-X-em van. Kérdésem hogy miért nem lehet állítani a CPU szorzót illetve az FSB-t? Csak CPU speed állítható 1466 (1.7 XP-m) ;1833; 2200. Ehhez inkább nem nyúlok... Valahol netán külön kell bekapcsolni ezen opciókat?

(#104) busman


busman
addikt

Az aláírásomban szerplő konfiggal vannak gondjaim.Friss xp 2 óra GTR után lefagyott,reboot után semmi...többszöri próbálkozás után sem.Elem kivesz semmi.(itt vágtam falhoz az egeret)
Nekiálltam telepíteni,kernel másolásnál leakadt minden.
Mi lehet a gáz?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#105) paramparya válasza szilvaspet (#103) üzenetére


paramparya
őstag

Szorzót valószínűleg azért nem tudsz állítani, mert lockos a procit, fsb-t lehet egyesével is, akkor manualra kell tenni a beállítás, az általad felsoroltak között van valahol asszem a manual is. De a legegészségesebbek azok a beállítások, amiket így felkínált, mert a többinél nem olyan lesz a pci/agp freki, ami még jól lenne a cuccoknak...

(#106) paramparya válasza busman (#104) üzenetére


paramparya
őstag

Hát nem tudom, de azt igen, hogy kernel másolásnál nekem is kiakadt, még a legelső xp-telepítésnél ezzel a lappal, akkor a memóriákat cserélgettem benne, azóta megy...

(#107) busman válasza paramparya (#106) üzenetére


busman
addikt

Nem memo hiba,proc is sértetlen.
Akkor alaplap lesz?Bios frankón megy...?:C

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#108) syner


syner
tag

Hali

Nekem van egy nagy gondom egy vadi uj a7v600-x-el:
adott egy barton 2500+ proci, ami eddig rendesen ment egy a7n8x-x-es lapban.
Az a gondom vele, hogy a via-s lapban nem megy 166-os FSB-vel, mar bootolas utan kifagy, ha visszaveszem 133-ra az FSB-t, akkor megy rendesen. Ratettem a legujabb biost, a helyzet valtozatlan.
Mivel lockmentes a barci, eyert most 14*133-on jaratom, igy teljesen stabil. A proci biztosan jo, mert az nf2-es lapban jo 1.5 evig hasznaltam 166-os FSB-n.
A masik erdekesseg az, hogy az uj bios kifejezetten azert keszult, hogy menjen benne a 3000+-os sempron. Kiprobaltam egy ilyen sempronnal, es nem megy.

Valaki tudna segiteni?

(#109) busman


busman
addikt

Mégmindíg megvan problémám ..
Proc sértetlen,memók felváltva ki lettek próbálva...semmi.
Vga nem lehet?Tuti alaplap?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#110) paramparya válasza busman (#109) üzenetére


paramparya
őstag

Nem tudom, szerintem a lap lehet. Próbáld visszavenni addig az fsb-t (de úgy, hogy a pci frek 33 v. 34 legyen, szóval vedd jóval visszább, hátha úgy jobban feltelepül...

(#111) busman válasza paramparya (#110) üzenetére


busman
addikt

Szerencsére garanciában cserélik a lapot.Egy A7N8X lesz belőle!:C

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#112) szilvaspet válasza paramparya (#105) üzenetére


szilvaspet
tag

Helló!

Kössz a választ! Főleg azért kérdeztem, mert gondolkodom egy 2500+ Bartonon.
Tehát ha az nem lockos akkor tudom húzni...
Látom Te is ilyen lappal nyomatod a Bartont 3200+ körül...
Sőt a vga-nk is egyezik, bár én még nem húztam a tápom meg a gyári hűtő miatt. Te raktál rá spéci hűtőt?

Ja és milyen procihűtőd van? Mert elég lényeges hogy halk legyen (és ne túl drága)... vagy így ne is álmodjak tuningról?

[Szerkesztve]

(#113) # Speeder #


# Speeder #
csendes tag

Vicces:F ennyi problémát olvasni ezzel az alaplappal kapcsolatban!

Most vettem egyet,nekem is vannak gondjaim.Most épp megy,11*200on,ram 2.5-3-3-7.

De.

Amikor újraindul,akár a Win,akár a bios-ból lépek ki,nem indul el,nincs kép.A ventilátorok felpörögnek,a vinyók is,de a monitor standby-ban marad!

Mi lehet?

Mégvalami:

Amikor az 512DDR-em mellé betettem egy 256/333-ast,nem ismerte fel!Az 512 oké,a 256 sehol sem.Mi a franc van:F

Live to drive!

(#114) # Speeder #


# Speeder #
csendes tag

help!!

Live to drive!

(#115) Blade Runner


Blade Runner
csendes tag

Sziasztok!

Most szereltem be két házventit, de az egyiknek már nem maradt hely(csatlakozo).Nem tudtok valamilyen átalakítót?:O:O:O

Uff én beszéltem.

(#116) zorkov


zorkov
csendes tag

Üdv!
Eddigi tapasztalatom 1 év után:
- a proci tápfeszültségét tényleg kézzel kell visszállítani 1,65V-ra
- memóriára érzékeny
- ha csak lehet, kerülni kell a SATA hardot, mióta nekem is 1 SATA és 1 PATA van benne, azóta folyamatosan vacakol
- ha mégis SATA-ra akarjátok az oprendszert telepíteni, akkor az 'Other boot device - SCSI Boot Device-t kell beállítani. Ha az XP nem akarja meglátni a SATA hardot, akkor az alaplap CD-ről kell a SATA drivert egy flopyra kimásolni, és a telepítés elején kell valamelyik F gombot megnyomni (már nem emlékszem melyiket), akkor kéri a SATA drivert.

(#117) Waterman válasza Blade Runner (#115) üzenetére


Waterman
aktív tag

Y kábel?

(#118) cuzo


cuzo
csendes tag

A7V600-x AMD Sempron 2600+, 80Gb vinyo, ATI 9200 128Mb ram 64bit 400Mhz
512Mb és 128 Mb ddr ram
Cd iró DVD olvasó ''nem combó'' flopyt kivettem nincs rá szükség.
Nekem '' Csak '' lefagyogatott gyakran a gépem, és volt kék ! halál is de ritkán.
A telepitésnél soha nem volt problémám xp sp1 majd sp2.Akkor volt gond ha több ablakot
nyitottam meg.(sok memoria) Elolvastam a fórumot és kipróbálom most hogy ki hagyom az 1gyik
memóriát.Arra gondoltam hogy a sok ablak nyitogatás és a fórum ban leirtak után memoriával kapcsolatban, lehet hogy közük van egymáshoz. A 128 ast vettem ki, és kiváncsi leszek rá hogy mi lesz.
A kék halálnál viszont ki írta hogy akár valamelyik harver eszköz is okozhatta , még a videokártyát is megemlitette. A biós verzio: 1009 dátum: 06/28/2005

(#119) O_L_I


O_L_I
őstag

Hi! Én is megosztanám több mint 1 éves tapasztalatomat a lappal kapcsolatban. Nekem szinte semmi gondom nem volt vele az első perctől kezdve 3200+-on megy a 2500+-os barton (igaz 1,8V-n). 2 különböző fajta 512-es mem van benne, még elég húzós beállítások mellett is rendesen mennek. SATAs vinyót nem használtam benne így arról nem tudok nyilatkozni. Természetesen a BIOS 1008-as télleg tud valaki végleges 1009-et vagy csak beta van belőle?

(#120) zsolty28


zsolty28
tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem ezzel a lappal kapcsolatban, hogy tudnám én azt elérni, hogy a BIOS-ba lássam az SATA Samsung 200 GB-os Winchimet?

Mert az a helyzet hogy hallom hogy beindul a winchi, de a BIOS-ban és a Windows-ban hült helye sincs a Winchesteremnek, mint ha rá se lenne csatizva az alaplapra!!! :F

Az alapla elvileg kezeli az SATA-t és rá is van dugva az alaplapra!

Mi lehet a gond? Mit bénáztam el :O :F

Aki tud kérem segítsen!!!!!!!!!

[Szerkesztve]

Új Letöltés - A friss hírek és letöltések paradicsoma: https://ujletoltes.hu

(#121) Mr-Pamacs válasza zsolty28 (#120) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Hali.

Nekem 2 db 160 Gb-os Sata Samsung van benne. Mennek rendesen,ha leszámítom h az egyik meghalt ( bár szerintem nem az alaplap volt a hibás).
Próbáltad másik helyre bedugni? És másik kábellel?

Ha már a Raid biosza (bootoláskor) kiírja akkor a Win-el van a gond. Jumperokat szedd le a winóról, hátha az kavar be. A lap ugyis csak SATA I-et kezel.

Az én problémám: nem megy rendesen az USB 2.0, csak max 1,5 Mb-al másol pendrivera. Neked mennyivel?

(#122) mr_ricsi válasza zsolty28 (#120) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a BIOS-ban''
Nekem a7v880 van, de a biosban az sem írja ki a sata vinyókat.

'' és a Windows-ban hült helye sincs a Winchesteremnek,''
A lemezkezelőben nézted?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#123) shinter


shinter
csendes tag

Üdv!
Egy kis segítségre lenne szükésgem. Az A7V600-as lapomon egy 2500+-os Bartont használok, de sajnos csak 1400Mhz-en járatom, mert az alap, 1800as órajelnél már nem túl stabil a rendszer. Játékok alatt (sőt, néha még simán a windowsban is) újraindul, vagy bejön a kékhalál ezzel a szöveggel: ''IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL'' és a reboot után a Biosban piros betűvel figyelmeztet, hogy rossz CPU speed-et állítottam be. (2200-nál már a win betöltése közben resetel) :O :F
Nem tudja valaki, hogy mi lehet a problem forrása? (konfigom az infoban; én a 300W-os Codegen(sux) tápra gyanakszom...)
Egyéb ötlet?

(#124) shinter


shinter
csendes tag

HELP!!
Beraktam egy 450W-os Chieftec-et és azzal is ezt csinálja, sőt leutóbb vmi hardware monitor problemmel állt meg a bootolás, reseteltem a biost, aztán indítottam egy most wantedet(ezzel volt a legtöbb gond) és a monitor az jelezte, hogy out of frequency és villogott, mintha magától ki-be kapcsolgatna. :Y
Segítsen valaki pls!

(#125) mr_ricsi válasza shinter (#123) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A CPU External Frequency-t állítsd 166-ra, a memória órajelét 333-ra. Így próbáld meg, hogy indul-e.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#126) shinter válasza mr_ricsi (#125) üzenetére


shinter
csendes tag

Sajnos semmi javulás :O
Még a játék menüjében resetelt, majd bootolást megállította ezzel a hibaüzenettel:
''Hardware monitor found an error. Enter Power setup menu for details. :F

(#127) mr_ricsi válasza shinter (#126) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Hardware monitor found an error. Enter Power setup menu for details''
Hát ez már egyértelmű, nem? A biosban a Hardver monitor az alábbiakat figyeli: hőmérsékletek, venti fordulatszámok, feszültségek. Ezeknél kell valamit keresgélni. (A legvalószínűbb, hogy a procid túlmelegszik.)

Van valami monitorozó progi telepítve az XP-dre? Pl. az Asus PCProbe, vagy a Speedfan?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#128) emery2


emery2
tag

Bocs, hogy ide írok de megtudnátok mondani mennyi egy ilyen használt lapnak a reális ára? Előre is kösz

Minden igaz, még a hazugság is -csak éppen az megfordítva!

(#129) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Talán még jár erre valaki, az lenne a problémám, hogy van egy ilyen 600-asom, benne egy lockmentes 2500+ -os Barci, aminek eddig nem volt akadáj más alapban az FSB emelés, ebben a lapban meg már csekély emelés esetén behal a vindóz, holott pl szorzó emeléssel nincs baja... A gépben van még egy 400-as 512Mb-s Infineon ram, egy 6600GT, tunerkártya, firewire kártya, creative live 5.1 hangkari, ide-s maxtor vinyó, és most tettem fel a legfrisebb biost, semmi változás...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#130) tr00p3r


tr00p3r
őstag

sztok,

nekem meg az a gondom, hogy valamiért nem megy egy 2600+ Sempron a lapban néveleges órajelen. 1833 MHz-en (11x166) egyszerűen újraindul a gép. e ''legfrissebb'' BIOS van a lapon, amit kiadtak hozzá. a CPU és RAM tuti jó. még talán a táp lehetne kevés, de mivel egy GFmx400 és egy hangkártya és egy PIO109 van benne, nem hinném, hogy a táp lenne túlterhelve.
valaki erre valami okosat? :F

(#131) CPT.Pirk válasza tr00p3r (#130) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

mikor én betettem a 2500+ -os Barcit, azt alapból 1100 MHz-n kezelte, de simán feltudtam tenni 1833-ra... Nálad nemtudom mi lehet a baj.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#132) mr_ricsi válasza tr00p3r (#130) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''RAM tuti jó''
Az OK, hogy más lapban, de ennek a kompatibilitási listájában* szerepel az a chip, ami rajta van?
Ha kézzel visszaállítod a memória órajelet 333-ra, akkor is ezt csinálja?

* a lista a manualban, a legfrisebb verzió az asus honlapján megtalálható.



[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#133) k_zsolt


k_zsolt
tag

Nyitottam egy topicot a problemammal, de ide iranyitottak. :) Olvasgatva a hozzaszolasokat, lehet hogy nincs is megoldas a bajomra. Bemasolom mi is az.
Elkezdem telepiteni a Win2000-t egy Sata wincsire es amikor az elso szakasz utan ujraindul a gep, a kovetkezot irja ki:

Windows2000 could not start because of a computer disk hardware configuration problem
Could not read from the selected boot disk
Check boot path and disk hardware
Please check Windows 2000 documentation.

Tudom mit ir, nemis ez a kerdes, hanem mit nem allitottam be, amit kellett volna? Legutolso BIOS az 1009-es van fenn, valamint a Sata driver is az utolso az Asus honlapjarol.
Itt valaki azt irja, ennel az alaplapnal nem lehet rendszert tenni a Sata drive-ra. tenyleg igy lenne ez? Szamomra hihetetlen, hogy elbazilikaztak volna az Asusnal ezt. Valaki mas meg azt irja, csinaljak Raid tombot az elejen, mégha egy wincsi van akkor is. De ezt meg nem engedi. Akkor mi a megoldas? Vagy Win2000-el adjam is fel az egeszet? Nem, XP nem kell :DDD

(#134) zso73 válasza k_zsolt (#133) üzenetére


zso73
veterán

Szerintem meg a gép korának megfelelő OS kell rá! Tedd fel az XP-t! Csontozd ki valami optimalizáló progival! XP tweak,tweak ui.................

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#135) mr_ricsi válasza k_zsolt (#133) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Check boot path''
Csak tipp:
Amikor újraindul a gép, menj be a biosba, és a bootsorrendet állítsd át, a SATA vinyóra. (Ha a gépedben PATA vinyó is van, az viszont teljesen tüntesd el a bootsorrendből. És ha azon is van rendszer, akkor egyéb galibákra is számíthatsz.)

''Szamomra hihetetlen, hogy elbazilikaztak volna az Asusnal ezt.''
Pedig el! Pl. a biosban nincs mód a SATA engedélyezésére/tiltására. (Az én a7V880-asomban sem, míg pl. a K8N-ben van ilyen kapcsoló.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#136) k_zsolt válasza mr_ricsi (#135) üzenetére


k_zsolt
tag

Ez jol volt beallitva. Azota az Asus-sal meg a Hitachi-val levelezem :D Egyenlore nem volt ra idom, hogy kiszereljem a wincsit es megnezzem a sorozatszamat (mert ezt kertek tolem a Hitachi-tol) de majd igyekszem. A fejlemenyekrol majd beszamolok. :)

(#137) Narancs


Narancs
őstag

Asus A7V600 hőmfigyeléséről:
Kicsit fura volt, hogy vízhűtéssel is tök meleg a 2500+ barton alapon. Betettem diliből egy 5voltos 8centis ventit a tápköri elemekhez, erre láss csodát: CPU hőm több mint 10 fokkal csökkent. Elvettem, szépen kúszott fel. Visszatettem, ment vissza. Átnyomtam a ventit 12voltra, hopsz, már összesen 15 fokkal jelzett hidegebb procit, ami nyilván hülyeség, hiszen vízhűtés van rajt, szart se számít a környezet hőmje. Szóval lol, vajon az összes Asus lap ilyen faszán mér? Vagy csak az olcsó viás lapokat tisztelték meg ezzel?

Beauty is pain

(#138) k_zsolt


k_zsolt
tag

Na az lett a vege, hogy kihoztak, a Windows 2000 nem bir valamit beirni a boot sectorba es toltsek le egy progit a Hitachi oldalarol es azzal gyaluljam tisztara a wincsit. De konyorgom, mikor mar tobb mint a fele tele van :O

(#139) Davey


Davey
csendes tag

Hi! Az Asus a7v600 tudja kezelni az AMD Sempron 2800+ -t?? Most vettem a procit, de nem megy a gép... Azelőtt XP1700+ volt, azzal ment. Mi lehet a baj?

(#140) JohnShaft


JohnShaft
csendes tag

Sziasztok

nekem egy olyan kérdésem lenne ezzel a lappal kapcsolatban, hogy
a proci venti fordulatszámát nem lehet biosból szabályozni? Mert az előző
asus lapomon, ami régebbi, azon volt ilyen funkció. Hogy lehetne ezt megoldani?
csak speedfannal vagy hasonló progival ?

Jah és melyik a legajánlottabb Via driver hozzá?

Előre is kössz

(#141) Narancs


Narancs
őstag

Srácok, sürgős kérdés:
Kezeli ez a lap a régebbi (800MHz) durcikat?

Beauty is pain

(#142) mr_ricsi válasza Narancs (#141) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem. Csak 1000-estől van gyárilag supportálva.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#143) Narancs válasza mr_ricsi (#142) üzenetére


Narancs
őstag

Ja, énis így tudam sajnos...

Beauty is pain

(#144) pomix


pomix
tag

Hello!

Gondoltam beírom ide is a problémám, hátha tud valaki segíteni!
Szóval van egy a7v600-x-es alaplapom és vettem hozzá egy 80 GB-os satas samsung vinyót! Ezt használom rendszervinyónak! A probléma az, hogy rohadt lassan bootol! Ez alatt azt értem, hogy az xp csík vagy 30-szor lefut(friss winnel is)! Ez úgy néz ki, hogy gép bekapcs, megjelenik a csík, hdd led folyamatosan ég, de a vinyó nem dolgozik, majd amikor vagy 30-szor lefutott a csík akkor elkezd dolgozni és betölti a wint és onnantól nincs semmi bajom!
Végüéis csak annyira lennék kíváncsi, hogy másnál is van-e ilyen probléma ezzel az alaplappal satas vinyóval? És hogy mikori bios-t és melyik sata drivert használjátok?

Ha nem oldódik meg akkor lehet, hogy lecserélem a lapot! Hátha az segít! Milyen socket A-s lapot ajánlanátok ami normálisan kezeli a sata vinyókat és 3200+-os bartont elbír?

(#145) pomix válasza pomix (#144) üzenetére


pomix
tag

Egy upp! Hátha tud valaki valami okosságot mondani! :D

(#146) Narancs


Narancs
őstag

Hell!
Nem tudja vki véletlen, h mi a fakkért nem tud újraindulni a masina, ha bármit állítok a proci gyári órajelén? Ha lefele, ha fölfelé, XP-ben minden oké, minden progi szalad, csak a reset funkció úgy ahogy van kiesik. ''Legújabb'' biossal is ez a heilzet :(((

Beauty is pain

(#147) vipisti


vipisti
tag

Cső, nem tom, jár-e még erre valaki.... Szóval leporolnék egy A7V600 + Barton 2500+ konfigot, csak vinyó kéne hozzá. Most már csak SATA II-eseket lehet kapni, és ahogy elnéztem a hsz-okat, a lapnak vannak gondjai a SATA-sokkal.

Szerintetek érdemes megpróbálkoznom egy 250G-s SATAII-es vinyóval, vagy inkább hagyjam a fenébe?

Gnothi seauton.

(#148) El Tebe válasza vipisti (#147) üzenetére


El Tebe
tag

Hi!

40 GByte-os ATA-s Maxtor vinyó köll-e és ha igen mennyiért vinnéd? :DDD

VAgy van egy 50 Megás is de arra nem hiszem, hogy rámegy a kedvenc képeiden kívül más.. :DD

[Szerkesztve]

"Metált? Bírod?!" tibi-team.hu | webböngésző.hu | webfejlesztovagyok.hu

(#149) vipisti válasza El Tebe (#148) üzenetére


vipisti
tag

Használtnak van egy 4 éves 120G Maxtor. Úh. kösz, nem...

Gnothi seauton.

(#150) bergusz


bergusz
tag

Szegasztok!

Remélem még él a topic :U ! Mármint, hogy fog nekem valaki válaszolni, nem csak a számat tépem... :DDD

a7v600-x lapom van 2800+ semprom-mal. A hűtőventilátorok fordulatszámát tudjátok szabályozni szoftveresen?

Próbáltam már Speedfan legfrissebbel, és más egyéb progikkal is.

Az Asus a7n8x-e deluxe lapommal tudta bizonyos szinten, csak sajnos az a lap behalt!

Üdv, Bergusz!

Laptop javítás és alkatrészek! 06304370507

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.