Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) xpowerdesign


xpowerdesign
csendes tag

Sziasztok!

következő alaplapot nem tudom használni dual channel módban!

ASUS A7N8X-X
2x 256 MB SAMSUNG DDR RAM 400 Mhz
AMD XP 2.5 Ghz

BIOS frissítettem de nem megy... elvileg támogatni kell a DUAL CHANNEL üzemmódot az alaplapnak! A ramot az 1 és a 3-as slotba raktam...

Ha valaki tud segítsen...



XPowerDesign

mailto:xpowerdesign@freemail.hu is...


(#2) mr_knight


mr_knight
senior tag

Én csak ebben tudok segíteni Bővebben: link. Nem értem hogy miért kell új TOPIC-ot nyitni mikor csak beiród a hasonlóba azt kész.

(#3) L3zl13 válasza xpowerdesign (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez az alaplap nem támogatja a dual chanelt. Topic zárható.

Aki hülye, haljon meg!

(#4) xpowerdesign válasza L3zl13 (#3) üzenetére


xpowerdesign
csendes tag

OK!

De a doksija szerint igen! Ja és azért nyitottam új topicot mert nem találtam választ...


de lehet, hogy én vagyok bamba...

(#5) naga válasza xpowerdesign (#4) üzenetére


naga
senior tag

Hidd el, hogy nem tudja mivel x-x-es, de K7-es amd-nél ez úgyis csak parasztvakítás. Topic zárható.

(#6) Blue Eagle válasza xpowerdesign (#4) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ez a deszka nem Dual Chaner Memory Látogass el ide: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#7) moli


moli
csendes tag

nem tudja

(#8) Vitus válasza moli (#7) üzenetére


Vitus
őstag

Kicsit elkéstél! Azóta már talán ketté is törte. :D

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#9) Guseppe


Guseppe
tag

Hi All!

Egy újabb hülye kérdés... :)
Ugyanilyen lapom van A7N8X-X/Lan. Eddig 2db 256MB Samsung ramom volt, de mivel nem láttam semmi tiltást arr nézve, hogy a harmadik slot-ot megtölthetem-e, így oda is vásároltam egy 256MB Samsung modult. Behelyezéskor tökéletesesnek látszott minden 786MB ram kiíródott, de a win2000 nem volt hajlandó boot-olni. Frissítettem 1010-es BIOS-ra, gondoltam itt lehet a bibi, de nem segített a dolog. Próbáltam WinXP-t telepíteni APCI hibával kékhalál a telepítés elején. Észrevételeim: az új RAM tuti tök jó, mert ha nem az utolsó slotban van akkor minden műxik, be-bootol a win2000, sőt a WinXP sem száll el a telepítés elején. Ezek fényében lenne a kérdésem a következő... Az én utolsó slotommal lehet a gond, vagy mi lehet a bibi? (Mivel az ASUS leírása szerint a max. modulméret 1024MB és össz. az alaplap 3GB-ot tud fogadni szerintem eggyértelművé teszi, hogy minden slotnak mennie kellene) Nem? Találkozott már valaki hasonlóval?

Remélem nem voltam nagyon off. de nem akartam új topikot nyitni.

THX a válaszokat.

Mellesleg a lap NEM dual csatis. :)

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#10) Guseppe


Guseppe
tag

ötlet?

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#11) Tacso válasza Guseppe (#10) üzenetére


Tacso
aktív tag

Egyformák a ramok(Mhz)?

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#12) #90996736 válasza Guseppe (#10) üzenetére


#90996736
törölt tag

én egyéb nForce2es lapon (Abit NF7) találkoztam már vele, hogy ram modul foglalat rossz volt. értsd: ram modul csere esetén véletlenszerű volt h mikor működik és mikor nem. mikorra már X-edik konfigurációt próbáltam ki (minden modul minden slotban ... 4 modul ... 3 slot ... számold ki ... ) fogtam és egyes modulokat csak igazgattam a slotban és láss csodát ... hol működött hol nem ... gariba kicserélték (12 ből 11dik hónapban :C ). jah, egyéb gondja is volt ... pl CD drive-ot nem ismerte fel csak ha bootoláskor volt már benne CD ... hasonlók ... sztem ha garis még akkor irány szervíz ... oszt kész.

[Szerkesztve]

(#13) Guseppe


Guseppe
tag

Ramok mind egyformák, bár valszeg 2db 256MB-ost becserélek egy 512-re. Szerintem így már jó lesz. Vagy szar az alaplapon a slot, vagy a BIOS rosszul kezeli ezt az utolsó slotot. Ez van.

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#14) _cirmos_ válasza Guseppe (#9) üzenetére


_cirmos_
őstag

-minden modulra engedd rá a memtest86-ot, de csak egyenként. ha itt nincs bibi akkor

-rakj egy ramot a gépbe, az utolsó, gyanús slotba

-cserélgesd a 3 modult, hátha a sorrendre finnyás a lapod

-ha egyik sem jön be akkor irány a szervíz

jó mulatást!

(#15) Guseppe


Guseppe
tag

Minden modult kipróbáltam egyenként az utolsó modulban, de egyikre sem adott képet a gép. Mindkét másik slotban azonnal indul a gép mindegyik modulra. :) A memtestet pedig percek múlva indítom.

Thx

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#16) Guseppe


Guseppe
tag

Memtesztet tegnap este még lefuttattam, minden modul egyenként álta a sarat. Egyenként, sőt az első kettő slot-ban is hibátlanul lefutott a teszt, de amint bármelyik 256MB-os modult a harmadik slotba helyeztem, memhibákat dobott a tesztprogi. Hát ez van, a harmadik slot vagy rossz vagy a BIOS szarul kezeli, bár inkább előbbire tippelnék. Becseréléssel a két 256-mat egy 512-re cserélem, elvileg ma kapom meg a modult. Több RAM meg nem igazán kell jelenleg a gépbe, ráadásul elvileg ma kapom meg az ATI 9800 Pro-mat, ami leváltja a mostani 9550-met. Sirály!!!

THX a hozzászólóknak, köszi a tanácsokat

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

(#17) _cirmos_ válasza Guseppe (#16) üzenetére


_cirmos_
őstag

nem nagy gáz ha halott a 3. slot, de ha van lehetőséged szvsz cseréltesd ki garanciálisan. esetleg fizess rá egy jobb lapra (deluxe vagy -e deluxe), azok szerintem jobban tartják az értéküket, és mégiscsak hibátlan lenne a lap.

(#18) Guseppe


Guseppe
tag

Az az érzésem, hogy ebbe a lapba esetleg ha még a szükség úgy hozná az 1db 256 MB-os modult 512-re cserélem, így meglesz az 1 GB. (A 3. slot már nem számít) Jelenleg a 768MB számomra több mint elegendő. Sajna nincs minden nap időm leülni úgy gépezni, hogy szórakozzam vele, mindamellett minden nap minimum 10 órát gép előtt ülök. Lényeg a lényeg, lassan 1GB-ra bővíteni sem biztos, hogy lesz értelme, hiszen teljesen kifutó model. Lassan lehet váltanom kellene, mert elrohan mellettem a fejlődő 64bites piac, viszon ezen egyetlen érv mellett nem szól más, mert amire használom arra több mint jó a mostani is! Ha mégis most váltanék, maradnék az AMD fronton, mert szerintem ez a jobb választás. (Ár/Érték)

"Tekintsd meg istennek cselekedeteit, mert kicsoda teheti egyenessé amit Ő görbévé tett!" Gattaca

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.