Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mcmike


mcmike
őstag

Mivel még nincs ilyen téma a fórumon, gondoltam megnyitom. Alapvetően "cost-effective" (költséghatékony) szériáról beszélünk ha az ASRock alaplapokról van szó, ezért sok felhasználónak optimális választás lehet Intel processzorok esetén. :U

A P67 Express chipset köré épülő alaplapok LGA 1155 foglaltra épülő processzorokat fogadnak, azaz Intel Sandy Bridge és Ivy Bridge. Ez alól egyetlen kivétel a P67 Transformer, ami LGA 1156 foglalattal rendelkezik.

P67 Express chipset (Intel)
LGA 1155 (Wiki)
Sandy Bridge (Wiki)

Terméklista (gyártó oldala):
P67 Pro
P67 Pro3
P67 Extreme4
P67 Extreme6
Fatal1ty P67 Professional

Tesztek:
P67 Extreme4 és 8 másik P67-es alaplap (TomsHardware)
P67 Extreme4 (anandtech)
P67 Extreme4 és Fatal1ty Professional (hardwareheaven)
Transformer (s1156) & Pro & Extreme6
P67 Pro3 (pro-clockers)
P67 Pro3 (hardwaresecrets)

Remélem hamarosan tényleges felhasználói tapasztalatokkal is bővülni fogunk, mivel jómagam is ASRock P67 alaplap beszerzését tervezem. ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#2) fagy53


fagy53
nagyúr

Na, erre kíváncsi leszek.
A P67,H67-es chipset-nél esetenként a kialakuló degradáció miatt a SATA vezérlő meghibásodhat, teljesítményvesztés léphet fel. Ez hardverhiba, tehát a szoftveres frissítés nem segít.
Alaplap megvan, proci még nincs és kérdés, hogy beleteszem-e? Alattomos hiba, mert éppen az OS sérülhet, vagy egyszerűen csak használhatatlan lesz.

(#3) mcmike válasza fagy53 (#2) üzenetére


mcmike
őstag

Hát ez semmiképpen sem jó hír. A cikk szerint 2010 február végétől szállítja az új chip-eket az Intel, amikben már javították a hibát. Ez azt jelenti, hogy jobb esetben márciusban, de inkább áprilisban lehet majd a már javított chip készlettel rendelkező alaplapokat kapni a boltokban. :(((

Pont ma akartam megrendelni az alaplapot, de most tényleg tanácstalan lettem. Csak azért akartam most gépet cserélni, mert már nem volt türelmem megvárni a Bulldozert, de így viszont nem tudom mi tévő legyek... :O

Lehet rákérdezek az ASRock support-ra ezügyben... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#4) fagy53 válasza mcmike (#3) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem lesz ezzel sok gondod, csak egy hónappal halaszd el a vásárlást! Nekem valamivel több macera ez az egész, de kivárom. Írtam a kereskedőnek, hogy mit tegyek és a válasza után majd lépek. Valószínű jegelnem kell egy hónapig a témát, aztán majd visszatérek rá, mindenesetre maradok az Intelnél, ez nagyon jó széria lesz. Ez a baki talán szerencsét hoz a továbbiakban és még két évet nyugodtan fogom használni. :K
így jártam a vadonatúj autómal is, még a márkakereskedőnél volt kifizetve, de beleesett egy visszahívási akcióba, át sem vehettem 2 napig! ;] Aztán elhoztam és három hét múlva újabb visszahívás... :DDD , de akkor sem lettem ideges és azóta 7 év után is megy rendesen. Na ezt várom el a Sandy-tól is. ;)

(#5) mcmike válasza fagy53 (#4) üzenetére


mcmike
őstag

Kösz a nyugtató szavakat, de szerintem egy hónap koránt sem lesz elég. Február végén kezdik csak el gyártani az újakat, és áprilisra fut fel a gyártás: "Az Intel már készíti a vezérlőlapkák javított verzióját, amelyekből az első szállítmányok február végén érkeznek. Az új vezérlőhidak gyártása valószínűleg csak áprilisra fog felfutni."

Ez szerintem azt jelenti, hogy február végén az alaplap gyártók kapják meg. Azok elkezdik gyártani, majd mondjuk márciusra talán kis hazánkba is eljut egy-két első fecske (ezekért rendszerint ölni kell), majd ügyesebb és jó kapcsolatokkal rendelkező emberek áprilisban is hozzájuthatnak. Az igazi átlag userek számára inkább május környékén lesz elérhető... :(

Ennyi erővel meg már megvárhatom a Bulldozert is... :DDD

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#6) fagy53 válasza mcmike (#5) üzenetére


fagy53
nagyúr

Igen, jogos a levezetés és lehet, hogy így is lesz. Akkor pár hónap múlva nyomulok a Sandy-vel... :D

(#7) vadasztoni


vadasztoni
csendes tag

Hi nekem 2-hete itt vigyorog egy extrem 4-es a múlt hét szerdán sikerült szereznem bele egy i5 2500k procit azóta nekem hibátlan nekem négy satás cuccot hajt de nem aggódom mert van a lapon 4db sata 3 vezérlő is azok hibátlanok így szerintem kihúzom a cseréig. A lap egyébként nagyon jó felhasználó barát simán ráment a soc 775 felfogatású 212-es cooler master hütőm is .Egyszerű jól kezelhető az ujj uefi bios is.Tuningba nekem megállt a proci 4.2 ghz-nél igaz feszeket nem is emeltem minden maradt alapon.Pár nap használat után csak jót tudok mondani rólla rem nem fog változni. Igaz nincsenek rajta mindenféle villogó ledek, de van rajta hibajelző lcd,alapból a nem használt lemezeket megállítja.

Tudom hogy neked van igazad!! De mi van ha mégsem ???? :)

(#8) fagy53 válasza vadasztoni (#7) üzenetére


fagy53
nagyúr

Szerencsére a lapodban van Marwell vezérlő a másik két SATAIII-hoz, így valóban nem lesz gondod a meghajtókkal, viszont a Pro3 csak két SATAIII-at tartalmaz, ami kevés....

(#9) flatland8


flatland8
csendes tag

A "[Re:] Hibásak a Sandy Bridge CPU-khoz tervezett vezérlőhidak" topikban többen is emlitették, hogy Asrock Fatal1ty P67 Professional lapot fognak venni, illetve Overlocker azt irta, hogy talán a jövő héten tesztelhet egyet!
Bizom benne, hogy megosztják majd a tapasztalataikat velünk, érdekelnének a személyes tapasztalataik!
Hülyén hangzik, de én még mindig tartok ettől a márkától. :(

(#10) Lalaboy válasza flatland8 (#9) üzenetére


Lalaboy
őstag

Igen igy van sajna....... En Extreme6-ot rendeltem, nem toroltek a megrendelesembol, remelem meg is fogom kapni..... :K Kulonben is a 6-osnak 6 SATA-3-as csatlakozoja van....

"Vilag eletemben" Asus lapjaim voltak 1-2 abit-tol eltekintve...... Az Asrock kulonvalt az Asus-tol es meglepoen jol teljesitenek a lapjaik a tesztekben, ezert is valasztottam, de fokeppen azert, mert hasznalhatom vele a 775-os felfogatasu vizhutesemet.....

(#11) Kecuhun válasza Lalaboy (#10) üzenetére


Kecuhun
senior tag

A 775-ös felfogatású CPU hűtőt rá lehet rakni ezekre a P67-es lapokra? Van egy SCYTHE NINJA PLUS-om akkor nem kótyavetyélném el. :)

(#12) AirBooms válasza Kecuhun (#11) üzenetére


AirBooms
addikt

A Fatal1tyre rá lehet.

(#13) Kecuhun válasza AirBooms (#12) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Az nekem túl drága lap. Akkor inkább veszek egy új hűtőt. Egyébként a proci gyári hűtője milyen, miket hallani róla?

[ Szerkesztve ]

(#14) flatland8 válasza Kecuhun (#13) üzenetére


flatland8
csendes tag

Szokásos "porkavaró".
Tudtommal nem sokban különbözik a 775/1156-os példányoktól.

(#15) vadasztoni válasza flatland8 (#14) üzenetére


vadasztoni
csendes tag

Az összes p67 asrock lapra jó a s775 -ös hűtő az egyik szempont nekem is ez volt. az 1156os hoz képest a 775 vagy 10mm -rel kisebb a furat távolsága.

Tudom hogy neked van igazad!! De mi van ha mégsem ???? :)

(#16) flatland8 válasza vadasztoni (#15) üzenetére


flatland8
csendes tag

Ne haragudj, de nem én kérdeztem ezt. Ezeket én is tudom. Akinek én válaszoltam, ugy gondoltam, hogy a teljesitményéről érdeklődik. Erre irtam, hogy tudtommal semmivel sem hatásosabb az előző generációk megoldásaitól.

(#17) vadasztoni válasza flatland8 (#16) üzenetére


vadasztoni
csendes tag

Bocs lehet hogy véletlenül a te nickedre klickeltem. :Y

Tudom hogy neked van igazad!! De mi van ha mégsem ???? :)

(#18) mcmike válasza Kecuhun (#11) üzenetére


mcmike
őstag

Igen, ahol látod a C.C.O.-t az adatlapon, azokra rá lehet rakni:

C.C.O. (Combo Cooler Option)

C.C.O., stands for Combo Cooler Option, is another exclusive hardware design on ASRock boards. C.C.O. provides the flexible options to adopt different CPU cooler types and matches your socket LGA775, LGA1155 / LGA1156 CPU cooler in the respective holes. Once again, ASRock has successfully expanded the utilization of PCB by the exclusive C.C.O. design.

:K

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#19) Kecuhun válasza mcmike (#18) üzenetére


Kecuhun
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ. :R

(#20) Lalaboy


Lalaboy
őstag

No ma megerkezett az uj konfig..... :C :C Asrock extreme6, 2500K proci, Intel SSD, G.Skill F3--17600CL7D-4GBXHD memok.... Nemsokara elkezdem osszerakni.... :K

(#21) #16939776


#16939776
törölt tag

Üdv!

Egy jófajta mATX-es alaplapot keresnék 2500K-hoz. Diszkrét Vga kihajtása a cél, nem kell alaplapi videó csatlakozó.

:R

[ Szerkesztve ]

(#22) mcmike válasza #16939776 (#21) üzenetére


mcmike
őstag

Hát mATX-es lapokból csak H chipkészletes van az ASRock-nál (H67M-GE H67M). Így K-s proci mellé nem nagyon tudunk ASRrock-ból mATX lapot ajánlani neked (jelenleg). ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#23) vadasztoni válasza Lalaboy (#20) üzenetére


vadasztoni
csendes tag

Te honnan szereztél extrém 6-ost :O én egyszer találtam az árgépen de mire megrendeltem volna már elvitték így maradt a 4-es de ez se rossz.

Tudom hogy neked van igazad!! De mi van ha mégsem ???? :)

(#24) Lalaboy válasza vadasztoni (#23) üzenetére


Lalaboy
őstag

USA newegg.com, de mar eleg regen levettek a listajukrol, igaz a tobbi lapot is.... :K

(#25) Winne


Winne
nagyúr

Jól látom, hogy itt is kb. mindenki elégedett a lapjával? Nekem is az Extreme4-et ajánlották többen is az ár/értéke miatt.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#26) AirBooms válasza Lalaboy (#20) üzenetére


AirBooms
addikt

Huhh, honnan szereztel ilyen ramot? Mondjuk nekem 8 gb kellene, de mar unom, h ket hete csak ramra varok az Asrock Fatal1ty lapommal... :(

(#27) Lalaboy válasza AirBooms (#26) üzenetére


Lalaboy
őstag

Innen rendeltem oket: [link]
Tegnapelott telepitettem a rendszert, amirol jokat eppen nem irhatok.... Sok problemaba utkoztem az extreme6-os lappal. Kezdodott a lapon levo 1.0xxx BIOS-al! Az istennek nem akarta detektalni a SATA3-on a 80Gb-os SSD-t, bioszt akartam frissiteni a pendrive-rol, az 1.0xx-es biosz egyszeruen semmit nem talalt a pendrive-on....... Fel is ment a vernyomasom.... Atkellett tennem az SSD-t SATA2-re, felnyomtam a win 7 64-et, manualisan frissitettem win alol a bioszt, es szinte minden helyrejott. De a biosz rosszul detektalja a ramok xmp profiljat, latja hogy 2133 c7, de nekem c9 1333-at allit be.... ha manualisan probaltam allitani, kekhalal, vagy elsem indult a rendszer..... Indulok dolgozni kesobb majd folytatom... :K

(#28) Lalaboy


Lalaboy
őstag

Tehat nem a lappal van problema, hanem a biosszal... Feltettem a legfrissebb 1.4-et, sokat javult a helyzet, de a ramokkal meg mindig komoly problemak jelentkeztek, ha megprovbaltam oket a gyari specifikacio kornyekere feltornazni. Feltettem az 1.33A beta bioszt, megint javult a helyzet valamelyest. Ezt tudtam belole hirtelenjeben kihozni, ugy, hogy a ramoldali feszekkel manipulaltam. Mergemben megadtam a bioszban "celnak" a 4.6Ghz-t, lessz, ami lessz alapon........

A regi konfigomat, ha a vizzel meghuztam 3.7Ghz-re, ramokat 1800-ra, ez a konfig alapon megeszi reggeleire..... :K :K Nembeszelve az SSD aldasos sebessegerol, veszett gyorsan toltodik be a win 7..... :D :D Megprobalok majd a ramokbol tobbet kihozni, de sztem a kovetkezo biosz segithet komolyabban. Holnap tobb idot szanok majd ra es megnezem alapfeszen meddig huzhato......

(#29) Winne válasza Lalaboy (#27) üzenetére


Winne
nagyúr

Na pont az ilyen dolgok miatt nem várom, hogy megjöjjön a cucc nekem is. :D

Jól látom itt az adatokból, hogy a 4.0 elég simán megy mindenhol?

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#30) Lalaboy válasza Winne (#29) üzenetére


Lalaboy
őstag

Igen, alapfeszen 4.2-4.5Ghz meglehet szepen, ezt szeretnem ha lessz idom kipuhatolni... :K
No meg lekell egy olyan Aida-t vadasznom, amelyik mar felismeri a lapot.... :B

[ Szerkesztve ]

(#31) AirBooms válasza Lalaboy (#30) üzenetére


AirBooms
addikt

Küldök privit! :R

(#32) Winne válasza Lalaboy (#30) üzenetére


Winne
nagyúr

Hőfokokkal hogy állsz? Azt olvastam, hogy ez még alatta is marad a Q6600-amnak pl akár 4GHz-en is. Ennél a procinál is van még TJmax?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#33) Lalaboy válasza Winne (#32) üzenetére


Lalaboy
őstag

Az elobb toltottem le a RealTemp 3.6-ot, alapfeszen Prime 95-el terhelve 50-52C-t ir, amit nem hihetek el, mert eleg komoly vizhutes van a deszkan..... :N :N Levadasztam a Aida64_Extreme_1.50_Build_1241-et ez mar detektalja az alaplapot o is ugyanazokat a hofokokat irja..... Valami nemstimmel a vizesblokk felfogatasaval, majd ranezek. Van meg TJmax :) :)

(#34) Winne válasza Lalaboy (#33) üzenetére


Winne
nagyúr

és mennyi a 2500k-nál? Sehol sem találtam éjjel. :)

Vízen nem tudom mennyin kellene mennie, gondolom itt is hűtője válogatja, de én a Q6600-at dokumentáltam hőfokilag is és fogyasztásilag is, kíváncsian várom, hogy mi jön ki az összehasonlításból. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#35) Lalaboy válasza Winne (#34) üzenetére


Lalaboy
őstag

Ma ugynezki szabadnapom lessz, igy nekiallok kipuhatolni az 1.33V-on (fix) az elerheto legnagyobb tempot, amire 4 magra terhelve meg stabil..... 1.33V 4Ghz-n vagyok most.... :)

(#36) Lalaboy


Lalaboy
őstag

1.29-1.31V 4.4Ghz-n Prime5-ot szepen megy, megyek tovabb felfele..... :D Jon a 4.5Ghz! :K

[ Szerkesztve ]

(#37) Winne válasza Lalaboy (#35) üzenetére


Winne
nagyúr

Az 1.33-at mi alapján választottad? Hol van az egészséges határ?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#38) Lalaboy válasza Winne (#37) üzenetére


Lalaboy
őstag

Az egeszseges hatar 1.35V korul lehet, mert a processzor feszigenye egy bizonyos ponttol (most ezt probalom kideriteni) nagyon megugrik! Pld. 1.35V-on stabil 4.5Ghz-n, lehet a 4.6-hoz akar mar 1.40V-ot is kerhet..... A procik szepen szornak, igy nemnagyon lehet elore kikalkulalni, hogy mit is fog menni alacsony feszen. Az altalam leirt feszultsegek valtozhatnak fel is, le is....... Most 4.5Ghz-n fut a Prime95, a CPU-Z szerint 1.30V-on.....
Megprobalom a 4.6-ot es kuldoka akkor kepet....

(#39) Lalaboy


Lalaboy
őstag

No itt kicsit megallok, de nemlett rossz az eredmeny 1.3V kozeleben.......
Megprobalkozom a ramokkal "utolerni" a procit, kesobb engedek a lapnak 1.35V-ot es megprobalkozom a 4.7Ghz-vel............ :D :D :)

(#40) Winne válasza Lalaboy (#39) üzenetére


Winne
nagyúr

Biosból mennyit adtál neki?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#41) Lalaboy válasza Winne (#40) üzenetére


Lalaboy
őstag

1.33V-ot, de majd megprobalom lejjebb vinni.... Talaltam megegy bosszanto hibat az alaplapon es ez vonatkozik az extreme4-re is! Ha nagy nehezen beallitottal es elmentettel egy jo profilt, de szeretnel meg tuningolni es elkezd fagyni, az alaplap hatuljan levo "Reset" kitorli az elmentett profilt is, igy lehet szaraodni ujra a feszek allitgatasaval, a masik gond, hogy a Marvell SATA3-as vezerlore rajon a hulyeseg es nem akarja felismerni az SSD, ez mar nalam tobbszor elofordult, de most kezdett felidegesiteni, lehet egy jo BIOS-Driver-frissites segiteni fog........ :( :) :)

[ Szerkesztve ]

(#42) Winne válasza Lalaboy (#41) üzenetére


Winne
nagyúr

Azt a reset gombot nézegettem én is, mert eddig nem láttam olyat, de ezek szerint lehet, hogy nem is fogom használni. Mondjuk én nem fogok túlzásba esni, egy alapfeszes középútra belövöm aztán mindenki boldog, jut is marad is. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#43) Lalaboy válasza Winne (#42) üzenetére


Lalaboy
őstag

Alapfeszen vigan elmegy 4.2 felett. ami meglepett, hogy stabil is... :) :)

[ Szerkesztve ]

(#44) Lalaboy


Lalaboy
őstag

No vigyazat a D1 stepping nem igazan birja, nekem D2 van....

(#45) Lalaboy


Lalaboy
őstag

No indul a Bakterhaz.....

(#46) AirBooms válasza Lalaboy (#45) üzenetére


AirBooms
addikt

Kedves kicsi Szandika, mekkora feszen művelted ezt? :C :R

(#47) Winne válasza Lalaboy (#45) üzenetére


Winne
nagyúr

OMG, ne kínozd tovább. :C

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#48) Lalaboy válasza AirBooms (#46) üzenetére


Lalaboy
őstag

Koszike! :K Szegeny proci 1.52V-ot kapott! Ami meglepett, de logikus, hogy ha a ramokat szeretne az ember kihajtani, akkor a procinak kell tobb feszt adni, mert benne van a memoriavezerlo......, tehat mennek a ramjaim szepen, de maskepp mukodik a rendszer, mint a regieken...... Az ember a sajat karan tanul..... :B :B :K

Winne: Nem bantom egyenlore tovabb.... :D :D

[ Szerkesztve ]

(#49) AirBooms válasza Lalaboy (#48) üzenetére


AirBooms
addikt

de akkor a qpi fesznek kéne több, nem? :F

(#50) Lalaboy válasza AirBooms (#49) üzenetére


Lalaboy
őstag

Kicsit konkretabban!? :B :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.