Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 0Li


0Li
aktív tag

Egész délutános keresgélés után rájöttem, hogy tesztek és tapasztalatok terén nem sokat tudtam meg a szóban forgó lapról. Össz-vissz pár review kering csak az interneten, amelyeknek én személy szerint nem nagyon hiszek, ezért is lenne jó,ha egy-két fórumozó, aki tud valamit eme csodáról, megosztaná velünk tapasztalatait.

Asrock P45R2000



LGA 775 for Intel® Core™ 2 Extreme / Core™ 2 Quad / Core™ 2 Duo / Pentium® Dual Core / Celeron®, supporting Penryn Quad Core Yorkfield and Dual Core Wolfdale processors
All Solid Capacitor design (100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors)
Intel® P45 + ICH10R Chipsets
Compatible with FSB2000/1600/1333/1066/800MHz
Supports Dual Channel DDR3 1333/1066 (4 x DIMM slots) with max. capacity up to 8GB and Dual Channel DDR2 1066/800/667 (2 x DIMM slots) with max. capacity up to 4GB
Supports ATI™ CrossFire™
2 x PCI Express 2.0 x16 slots (green @ x16 mode, blue @ x8 mode)
6 x SATAII 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5 and Intel® Matrix Storage), NCQ, AHCI and Hot Plug functions
2 x eSATAII 3.0 Gb/s connectors
2 x PCIE Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
Supports 2 x IEEE1394 ports (one port on back panel, one header on board)
7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio with Content Protection, supports DAC with 110dB dynamic range (ALC890 Audio Codec)
1 x WiFi/E header
Supports I. O. T. (Intelligent Overclocking Technology) ,ASRock OC Tuner
Windows® Vista™ Premium 2008 Logo Ready
Free Bundle: 1 x ASRock XFire Switch Card
ASRock DualLAN_SPDIF I/O: 1 x Coaxial SPDIF Out Port, 1 x Optical SPDIF Out Port, 2 x eSATAII Ports, 2 x RJ-45 LAN Ports, 1 x IEEE 1394 Port, 6 x USB 2.0 Ports

[Asrock P45R2000]

(#2) 0Li válasza 0Li (#1) üzenetére


0Li
aktív tag

Délután megrendeltem, meglátjuk milyen a cucc :DDD
Pár napja még nem hittem volna, hogy nálam szóba jöhet egy Asrock alaplap, de ahogy olvasgattam kezd felzárkórzni teljesitményben. A tervezés állitolag még mindig gyatra, nem beszélve a hűtésről, de az árával egyensúlyozzák. Örülnék, ha valaki találkozott volna ilyen lappal és elmesélné élményeit. Kösz. :R

Pár teszt:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3) 0Li


0Li
aktív tag

Ez eddig nem sok minden :)

[ Szerkesztve ]

(#4) jocce007


jocce007
csendes tag

Szia !

Én is ASUS helyett asszem ezt választom.

8K -val olcsóbb és többet tud.

Én se gondoltam volna hogy 1x Asrock lapom lesz de ez már itt rég nem az ősi
Sys - készletes ökörködés.
Persze sokan csak legyintenek rá ..hogy ugyan asrock lapot ..az egy kalap sz..

De utánnanéztem és ész érvek alapján ez bizony megéri.
Bios-t is rendesen adnak ki hozzá asszem rev 7-nél járnak kb mint a "nagyobb"
gyártók.

Bár nap múlva gazdija leszek egy ilyennek.
Meg belerakok 4G DDR2 RAMot, E8400 + HD 4850-et is.

Bárcsak már itt lennének :U

(#5) jamal king


jamal king
csendes tag

sziasztok. be kell vallanom nem nagyon értek az alaplapokhoz de egy vmire felfigyeltem. a komolyabb lapokon van hűtőborda a proci meletti kis csipeken(ha jól tudom mosfet a nevük) és heatpipe hűtő rendszer van rajtuk... valószínűleg én is gazdija leszek egy ilyen lapnak, de kérdésem, hogy ezek a proci körül lévő kis sz*rok nem melegednek túl, és a csipszetnek elegendő az a kis borda? mert a komolyabb gyártók azanos csipszettel szerelt lapjain mind nagyobb hűtő van. árban nagyon jó és láttam pár tesztet ahol verte a gigabyte lapokat. az asrock híres a szar deszkáiról de ettől függetlenűl szinte minden ismerősömnek asrock van és semmi gondjuk nincs vele. most akkor ez hogy van? tuningolni nem akarom. egy E7200proci lenne bele HD4670el és 2giga 800as kingmaxal szerintetek jó választás a lap?
válaszokat előre is köszönöm. üdv. Robi

M4A785TD-V EVO, Athlon II 620, Scythe Ninja 2, OCZ Platinum 1333 , Sapphire 4850, CobaNitrox750W, 250GB Maxtor, 320Gb Samu, 9-Bay Acrylic...

(#6) t.tomi válasza 0Li (#2) üzenetére


t.tomi
tag

Mesélj, tapasztalatok?!

Life begins @ 40! (knots) :)

(#7) BlueAthlon válasza t.tomi (#6) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Annyit mondanék, hogy egy stabil lapocska, megéri az árát.

DDR2 ből kingstonnal semmi baja sem volt, DDR3-ból Kingmax és CSX is jól fut vele...

Egy E8500 van most benne 400 as FSB vel alapfeszen 3800 on fut. Memória 2*2GB DDR3-1333 as Kingmax, 7-7-7-20 on alapfeszen..

Egyetlen apró problémám adódott vele idáig, mégpedig az, hogy az USB mobilvinyákat nem szerette, de levelemre az Asrock support visszaírt, hogy a "PS2_USB_wakeup" jumpert tegyem át a másik állásba. Azóta tökéletes...

Mondjuk 2008-ban már picit vicces, hogy az FSB strap állítása jumperekkel történik az elején, de így legalább Bios állítgatás nélkül is be lehet lőni 400-as FSB-re és resetre se veszti el az értéket.

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#8) t.tomi válasza BlueAthlon (#7) üzenetére


t.tomi
tag

Köszi az infokat, elgondolkodom.
Most is asrock lapom van, semmi bajom vele, hacsak az nem, hogy nem tuning barát.
Az oc tuner progit használod hozzá?

Life begins @ 40! (knots) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.