Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kurcy


Kurcy
tag

Van egy asrock K7s8x es alaplapom 2500+ bartonnal és 512 es samsung rammal stb stb De nem is ez a fontos hanem mi a véleményetek az alaplapról gagyi vagy elfogadható vagy milyen??? 9800Ft ért vettem!

(#2) pyrannha válasza Kurcy (#1) üzenetére


pyrannha
senior tag

Bővebben: link

PSN ID: VDFPO

(#3) kovi


kovi
senior tag

KUKA!
Szenvedtem eleget vele. SiS lapkakészlet.
Ahogy mondani szokták: nem ajándék.
Bocsi.:(

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#4) eziskamu válasza kovi (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

Azért ezt bővebben is kifejthetnéd, hogy mi volt a gond, és milyen konfiggal és bios változatokkal. Mert nekem is volt gondom egy bizonyos memóriamodullal, de lecseréltem egy másikra és megy, valamint nem szerette az ati radeon 7200-asomat, de a gef2mx, és a maxtor g400-as ment benne.

(#5) Pyriel


Pyriel
tag

Én nem akarom szidni, mert az alaplapoknak lelke van, és megérzik, ha a másikat bántják :). De az Asrock lap az egyik, amit nem veszek, még 9 rongyért sem. Valami ASUS oldalági fialás, de akkor sem. Irodába jó. Játékra, hm...maximum tetrisezni. :).

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#6) [w] válasza Pyriel (#5) üzenetére


[w]
őstag

lehet szidni a SiS-t ilyen-olyan kompatibilitási gondok miatt, de - és most közhelyes leszek - atomstabil lapokat lehet vele legyártani. az tény, hogy nem tuningbuziknak és játékőrülteknek való, de az ára sem ezt tükrözi, aki megveszi nem ezt várja tőle. :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#7) bibimad válasza [w] (#6) üzenetére


bibimad
aktív tag

Igazad van.

Einstein mondta''Két dolog végtelen:az emberi butaság és a vilagegyetem,bár az utóbbiban nem vagyok biztos''

(#8) Pyriel válasza [w] (#6) üzenetére


Pyriel
tag

Mondom, hogy nem szidom. Az irodámban is SiS-es gépek vannak. Irodai alkalmazásra tökéletesek. Amúgy meg egyik általad említett felhasználó kategóriába nem esek bele. Csak tényeket mondtam. És érvényes az az informatikai axióma is rájuk, hogy a drágább nem biztos, hogy jobb, az olcsóbb viszont szinte sohasem jobb.

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#9) iwu válasza Pyriel (#8) üzenetére


iwu
addikt

én szó szerint összetörtem, miután egy zsír új példány ellőtt 2 procimat!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#10) [w] válasza Pyriel (#8) üzenetére


[w]
őstag

én pedig azon a véleményen vagyok, hogy ha egy aranyos, fullextrás lapot szeretnél kis rigolyákkal és a lehető legolcsóbban, akkor az Asrock nem lehet rossz választás. volt róla jópár külföldi teszt, ahol a nf-os lapoknál stabilabbnak mutatkozott, majdhogynem jobban teljesített.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#11) HERR Z


HERR Z
veterán

Én építettem vele gépet és azóta sincs vele semmi gond...csak az hogy nem lehet cpu feszt emelni....
A másik asrock lap amivel építettünk gépet ismerősnek az a k7vm4 s azzal sincs semmi gond

szóval inkább egyedi eset vagy ennyire nem kell lehúzni az asrockot...

(#12) Pyriel


Pyriel
tag

Nem akarom a gumicsontot sokáig rágni, mert szerintem aki szívott vele szidja, aki nem, vagy akinek most ennyire tellett, az nem szidja. Saját lovát általában nem szidja az ember.

A stabilitásról annyit, - feltételezem, hogy megnézted a konfigomat :) - nem tudom mi a probléma az nforce2-es (pláne Ultra400-as) deszkákkal, de, hogy egy SiS-es cucc lealázná, amikor még a kt800-nak sem nagyon jön össze? Hát. Aki azt mondja nem hiszem, hogy sűrűn publikálna a CHIP-ben. :)) Maradjunk annyiban, kinek a pap, kinek a papné.

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#13) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Hát otthon nekem egy REV3.1-es ketyeg, de eddig semmi baj nem volt vele, ellenben a nagynevű MSI KT400-ultra lapommal... komolyan mondom, hogy elsőre tök gagyin néz ki de kicsit foglalkozol vele, és máris meg lehet szeretni... van olyan beszámoló is, ahol ilyen konfiggal a bartont 200-as FSB-n két darab 400-as memóriamodullal szinkronban hajtották... (ha akarjuk elhisszük...)

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#14) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Ennyi pénzért egyébként is mit vártok tőle... már az is nagy szó, hogy tényleg tök stabil, nem kell vele baszkódni...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#15) [w] válasza barbikenje (#14) üzenetére


[w]
őstag

igen, ár/szolgáltatás viszonylatban mindenképp vonzó megoldás.
bruttyó 14-15-ért nem lehet sata-s, raid-es, lan-os lapot kapni.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#16) Zoz


Zoz
őstag

Szerintem jó kis alaplap! Tavaly november óta több mint 110-et adtunk el belőle, eddig még eggyel sem volt probléma.

(#17) Pyriel válasza Zoz (#16) üzenetére


Pyriel
tag

Jó lehet a marketingetek! :)

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#18) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Mióta a gyakorlatban is megismertem az Asrockot, az ECS már egyáltalán nem jut eszembe, ha olcsó megoldásra van szükség.

Nem nagyon támogatja a tuningot, nem egy sebességbajnok, de stabil, és játékra is lehet használni.

Viszont a zacskós változatát vétek megvenni!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#19) [w] válasza mr_ricsi (#18) üzenetére


[w]
őstag

már elnézést az offért, de ez jó volt: a ''megvenni''-t tévesen megenni-nek olvastam és egyből eszembe jutott, hogy a zacskós változatot még levesből is rossz meg(v)enni, nemhogy egy alaplapból. :DDD

amúgy mintha ezekhez a lapokhoz lennének különféle NEM-HIVATALOS tuningbios-ok is. tesztet soha nem olvastam róla, de többen használják és állítólag hasznos funkciók is vannak bennük!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#20) rog válasza Pyriel (#12) üzenetére


rog
addikt

a hozzászólásaid alapján nem valószínű, hogy láttál már valaha is ilyen asrock alaplapot...

(#21) Zoz válasza mr_ricsi (#18) üzenetére


Zoz
őstag

''Mióta a gyakorlatban is megismertem az Asrockot, az ECS már egyáltalán nem jut eszembe, ha olcsó megoldásra van szükség.''
Erről van szó!
Összehasonlításul: 112 db ECS K7S5A-ból 7 jött vissza.

(#22) HERR Z válasza Zoz (#21) üzenetére


HERR Z
veterán

Ad 1 mikori az a lap....
ad 2 az ECS lassan kezd a feature listára is adni, asrockkal ellentétben így ok hogy drágább de mégis több embernek is megéri megvenni...mikor lesz asrockon dual lan dual raid + firewire? ez az ecs már nem az az ecs mint ami volt

(#23) Pyriel válasza rog (#20) üzenetére


Pyriel
tag

Egy dologban tökéletesen igazad van. Tényleg nem láttam, nem fogtam a kezembe ilyet. Csak olvastam róla, többek között itt a PH!-n. Engem nem győzött meg. Gondolom nem is akart, hisz eleve egy korlátozottabb piaci szegmens igényeit hivatott kielégíteni. Irodába való. Szvsz.

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#24) rog válasza Pyriel (#23) üzenetére


rog
addikt

:)) ez mondjuk jópofa kiszólás, hogy max irodába való.. biztos népszerű is azok körében akik képesek 5% különbségért 30ezret fizetni. de inkább ők az igazán korlátozottabb piaci réteg..

(#25) Pyriel válasza rog (#24) üzenetére


Pyriel
tag

Figyelj. Nem ócsároltam a deszkát. Elmondtam a véleményem. Ennyi. Nem mondtam, hogy nekem van igazam. De én így látom. Ha nem tetszik...magánügy. Mindaddig az is marad, amíg nem bántok meg vele senkit. Sztem nem tettem. De szólj, ha nem így van.

Az meg, hogy 5%, vagy nem 5%, vitázhatunk. Amire nekem kell a gép, arra nem jó a fent említett cucc.

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#26) rog válasza Pyriel (#25) üzenetére


rog
addikt

én is csak a véleményemet mondtam el. szerintem az a kijelentés, hogy ez a cucc csak irodába jó, az ostobaság.

(#27) eziskamu


eziskamu
addikt

Na most akkor ha csak saját tapasztalat alapján kellene megitélnem egy termékük utánn egy gyártót, akkor az epox és a tomato nálam egy szinten lennének, utánna jönne fej-fej mellett az acorp és az abit, és a legstabilabb, legjobb cuccom ami a legzökkenőmentesebben kezeli a pci-os cuccaimat (igaz összevész az ati radeon7200-al, és nem szeretett egy ősrégi hynix ddr-t) az asrock k7s8x. Legalább tudok szerezni olyan cuccokat hozzá amivel nincs gond, és nem szaggat be a hang, és nem kezd torzulni a tuner képe a pci busz terhelése esetén.
Az epox (3vsa2) nagyon szarul kezelte a pci-os cuccokat, torzult a hang, torzult a kép, de nem bírták volna kicserélni gariban. Örültem hogy nem kellett fizetnem a bevizsgálásért.

(#28) mr_ricsi válasza Pyriel (#23) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''eleve egy korlátozottabb piaci szegmens igényeit hivatott kielégíteni. Irodába való.''

Szerinted csak az az alaplap jó játékra, ami komoly tuningszekcióval rendelkezik?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#29) mr_ricsi válasza eziskamu (#27) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Az epox (3vsa2) nagyon szarul kezelte a pci-os cuccokat, torzult a hang, torzult a kép, de nem bírták volna kicserélni gariban''

De ez nem az Epox miatt volt így, hanem a VIA chipset miatt!
Ha valaki olcsó PCI-os kártyával akar videót digizni, mindig Inteles vagy Sises alaplapot szoktam javasolni. (Erre magamnak meg vettem egy KT600-ast...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#30) eziskamu válasza mr_ricsi (#29) üzenetére


eziskamu
addikt

Hidd el hogy ez a lap még az átlag viánál is rosszabb volt, mert több viás lapom is volt, de itt nem segített még a via pci latency patch se, csak az javított valamennyit, ha az agp időzítésével babráltam, amúgy meg nem hiszem el hogy egyik via4in1 és bios változat sem oldotta meg volna a 686b bugot ennél a lapnál.

(#31) Pyriel válasza mr_ricsi (#28) üzenetére


Pyriel
tag

Nem mondtam. A tuningot még csak nem is említettem.

[Szerkesztve]

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#32) mr_ricsi válasza eziskamu (#30) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a via pci latency patch se, csak az javított valamennyit, ha az agp időzítésével babráltam''
Látom, Te is végigjártad a hadak útját... :))
Vízszintes csíkozódásod volt?

''a 686b bugot''
A ''nagy fájlok másolása''-bugra gondolsz? Az -szvsz- csak a 686(a)-t érintette.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#33) mr_ricsi válasza Pyriel (#31) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Akkor hogyan fogalmaznád meg: mitől irodai egy lap, és mitől alkalmas játékra is?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#34) zotyesz66


zotyesz66
őstag

K7S8XE+-om van, fullos alaplap és tök olcsó. 6 csatornás hang (persze nem
Audigy), SATA RAID, szorzóállítás (jumperrel), kb 5% core fesz emelési
lehetőség, MHz-enkénti FSB állítás. A 2400+ (Thorton) procim 2100-on megy most
alapfeszen (10,5x200MHz) szinkronban 2x256 MB Samu rammal. Először gondom volt
a Hercules AIW 9800SE@Pro kártyámmal(fagyás, VPU recovery, stb.), de egy bios
frissítés megoldott mindent. Most olyan stabil, mint a K7S5A alaplapom volt,
Nem panaszkodom.

(#35) eziskamu válasza mr_ricsi (#32) üzenetére


eziskamu
addikt

Én azt olvastam hogy a 686b-t érintette, és fájlhibák mellett okozhott fagyásokat és hangtorzulásokat is, és a fájlmásolási hiba kevesebb lapnál, illetve konfigurációnál jelentkezett, mint a hangtorzulás, de a hangtorzulásos jelenséget tapasztaltam már olyan lapnál is mely déli hídja asszem 596 vagy valami ilyesmi volt, viszont abit vl6 686a-s déli híddal ugyanolyan cuccokkal ment rendesen, csak néha voltak vele memóriaproblémák.(Az meg már tényleg az északi híd és a memók nyűgje)

(#36) bbchris


bbchris
senior tag

Nekem Special ez az alaplap másfél éve megy fagyás nélkül . Igaz nem tuningbarát de nem is fagy . Ja és tele az összes SLOT . TV Tuner SKystar2 , Audigy 2 hangkártya , egyedül egy olyan probléma volt hogy néha egy-két PCI-os kari kellet csereberélni a SLOT-ok közt mert nem indult el valamelyik , most belőttem és megy az összes és nincs fagyás . FULL PCI SLOT , 4 vinyó , mi kell még , ez fullos kihasználtság . Nins kompatibilitási gond . Ja azért töltsd le a legújabb BIOS-t az finomhangol az ATI 9800-as szeriákkal . Szóval Socket A -hoz ez szerintem nyerő . Az NF2-vel voltak gondok néha , a VIA-ról meg annyit hogy egy sz*r úgy ahogy van főleg az ilyen KT-133 meg KT-266 , húú ezek borzasztóak voltak . Nekem nyerő bár most fejlesztettem Athlon64-re .

(#37) Gorneck válasza bbchris (#36) üzenetére


Gorneck
titán

Akkor miért cserélted le?!

Gorneck#1239

(#38) peti_sz


peti_sz
tag


Szevasztok!!

ebbe a asrock k7s8x-be milyen AMD procit tudnátok ajánlani jó áron???

AMD BARTON v. SEMPRON...esetleg belemegy mád AMD???

(#39) dr.kiky


dr.kiky
tag

Hi all!!!!

1x volt dolgom asrockkal.... sehogy nem tudtam lehúzni a p4-es proci hőjét 70fok alá... azóta inkább elkerülöm...:))

(#40) misu válasza dr.kiky (#39) üzenetére


misu
aktív tag

...Akkor rossz lapba tetted, mert ez AMD-s...:) (k7s8x)

Viszont az inteles szekciót nem ismerem....lehet xar....


Egyébként nekem is ez van, 1600-as durcival megyen 1900 MHz körül,
gond nélkül, 400-as DDR-ekkel, HIBÁTLAN!

ár/értékben verhetetlen, arról meg lehet vitatkozni kinek mi a jó...:))

Egyébként meg ki kell fogni!!!

.....szerintem....

röviden ennyi...

Bűn az élet.

(#41) Hansen1 válasza peti_sz (#38) üzenetére


Hansen1
csendes tag

Remélem nem vetted meg!
Az asrock és a sz*r közzé be van téve egy nagy büdös = jel!
2400 sepronal van álandó hibak minden rádás a .(Sys746fx ugy müködik a lapban mint egy rezsó!
Ma cserélem le a lapot!
5 e bárki viheti nincs még két honapos sem!:C

(#42) mr_ricsi válasza Hansen1 (#41) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nincs 1 hónapja, hogy összeraktam egy ilyen konfigot (s2400+k7s8x)

A világon semmi probléma sincs vele.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#43) misu válasza peti_sz (#38) üzenetére


misu
aktív tag

Hali!

Szerintem a xp-s bartonok a legjobbak!
(bár nekem is duronom van,de azért hidd el! :) )

A sempront nem tudom, még nem próbáltam...
Szerintem azzal is megy!...

ki köll próbálni!



Bűn az élet.

(#44) esar


esar
csendes tag

Hali! Olvasgatom itt a hozzászólásokat, és sokkal nem értek egyet. Mind AMD-s, mind Inteles vonalon volt dolgom Asrock lapokkal, és egyetlen hibás példány sem akadt a kezeim közé. Egyszerűek, stabilak, és még azt se mondanám hogy nem tuningolhatóak. Pl: K7S8X- ben hajtottam már 2.5-ös Bartont 3.2-n. Vagy GE pro M2-ben 2.6-os Cel D-t 3.4-en. Na szóval nem tuning barát lapok... :) Ja hát nem SoftMenü de azért lehet velük tuningolni. Szóval jó kis lapok ezek.

(#45) Troll


Troll
tag

Még egy szavazat a K7S8X mellett. 2200+ XP-vel 512 RAMmal megy nekem, sose semmi bajom nem volt még vele. Minden előzetes rákészülés nélkül megy a proci 2600+-on, de hát minek tekerni? :U
Amennyiben az LFS, Sims2, a CivIII, SimCity4 játéknak minősül, még játszani is lehet vele. :)
Sőt, még efpéesselni is jó, Doom3-at és Galactic Battlegrounds-ot próbáltam, 800*600 R9600np fullosan-élsimítósan megy.

(#46) adamtolt


adamtolt
csendes tag

nekem a fent említett alaplapom van és a gépem most meg se nyikkan
bekapcsolom és a monitorom nem csinál semmit
olyan mint ha nem is menne a gépem
a videokártyám jó mert másikkal is csinálta a problémát
a winyóimat is kihúztam mind és úgy is fen állt a hiba
memóriákat is cserélgetem
a tápom át lett forrasztva és úgy sem csinált semmit
beleraktam egy másik tápot és azzal láss csodát beindult
visszatettem az én tápomat az eredetit és csoda azzal is ment (egy ideig)
magától a harmadik újraindításra ujra produkálta a hibát és azóta meg se nyikkan
régen is fennált ez a probléma de megjavult 3 nap állás után
viszont ha programot telepítek mindig hibát jelez és újraindul a gép
nem hiszem hogy az xp tenné ezt
játszottam is és néha játék közben is újraindította magát
de amikor kiléptem a játékból újraindult.
segítsetek mi lehet a baja
vagy adjatok tanácsot

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.