Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) proper


proper
őstag

Hello

nah megjött reggel a proci is délre összedobtam a gépet és frankon megy eddig
a bios még nem frissitettem

asrock 775dual-vsta
p4 d930 3ghz 2x2mb
256 ddr1 266mhz - elfogadta és 333on megy
512 ddr1 333mhz - ez is megy :D
gecube radeon 9550 extreme

milyen oprendszert ajánlotok rá? én 2003server párti vagyok de az a baj hogy 64bit csak angol van még most a simát pakoltam rá
chipsetekhez miket telepitsek?

eddig szimpatikusnak tünik a lap :D

majd este nyomok rajta egy everestet meg 3dmarkot

(#852) mikk2000 válasza proper (#851) üzenetére


mikk2000
őstag

Mielőtt még elkezdenél oprendszert telepíteni, stabilizáld a géped, futtass dos alapú memória teszteket (goldmemory/memtest minimum 8 órán át) és ha nincs hiba akkor tovább léphetsz.

Windows alatt pedig orthos, mindhárom tesztjével, minimum 8 órán át.

Ezek után mondhatod el hogy nagyjából képes voltál összerakni egy működőképes rendszert.

(#853) proper válasza mikk2000 (#852) üzenetére


proper
őstag

hova stabilizáljam?

eddig mentek a memok gond nélkül a régi gépemben ha hibáznak is azért nem fogok most ujat venni, direkt azért választottam ezt a lapot hogy ne keljen mindent lecserélni egyszerre

müködőképes rendszert rakok össze a min16 ora teszt nélkül is

a régi gép évek ota ment kikapcsolás nélkül gond nélkül nem hiszem hogy ez az uj lap+proci miatt változna

(#854) Rover623 válasza proper (#853) üzenetére


Rover623
félisten

Érdekes szemlélet...:DDD
Én ugyan 15 éve élek együtt a feleségemmel, mégis el bírom képzelni hogy ha most hirtelen átkerülne egy másik párkapcsolatba, akkor ott nagyon hamar komoly konfliktusok lennének...;]
ha hibáznak is azért nem fogok most ujat venni,
Ez meg überlol...:C
Ne is...:DD
Nincs is annál szebb, amikor megfoghatatlan hibák után kell nyomozni, sérült adatokat kell helyreállítani...órákat, napokat szarakodni a rendszerrel a békés üzemeltetés helyett...:P

primus inter pares

(#855) mikk2000 válasza proper (#853) üzenetére


mikk2000
őstag

hova stabilizáljam?

Ha a teszt hibát dob, akkor el kell hárítani, pl frissebb biossal, vagy bios paraméterek állítgatásával. Ram érintkezők esetleges megtisztításával, újra berakásával...

Ha mindezek ellenére hibázik, és ráraksz egy rendszert, nemcsak magaddal, de mindenkivel kitolsz aki kapcsolatba kerül olyan adatokkal, amelyek átmennek a gépeden, vagy azon készültek...

(#856) proper válasza Rover623 (#854) üzenetére


proper
őstag

''Nincs is annál szebb, amikor megfoghatatlan hibák után kell nyomozni, sérült adatokat kell helyreállítani...órákat, napokat szarakodni a rendszerrel a békés üzemeltetés helyett...''

szerintem ha ez bekövetkezne, akkor el lehet kezdeni tesztelgetni de addig is valahogy van jobb dolgom is mint 8-10 orákat tesztelgetni dosba

(#857) mikk2000 válasza proper (#856) üzenetére


mikk2000
őstag

Nincs ésszerűség abban amit mondassz, de lehet hogy ez is a célod.
Ha nem vagy superman, akkor nem vagy fenn napi 24 órát, ergó a nap egy részét feltehetően alvással töltöd. Ez az időszak tökéletesen alkalmas arra, hogy ezek a szükséges tesztek lefussanak.

De tudod mit? Te ne tesztelj, mert nem érdemled meg. Pláne hogy a 266-os ramot 333-on hajtod, ráadásul a 333-assal duálban.

Akinek nem ér meg 8 órát az, hogy effektíve biztonságban érezze magát, az adatait az elkövetkezendő pár évre, az...érdekes hozzáálás :)

Lehetséges esetek memória hiba esetén (poén)

1. Apád agyon@ mert amin 4 hete dolgozott 45 megás excel táblán elszállt helyreállíthatatlanul, őt ezért ki is rúgták, mert minden elveszett hiszen az arhív is crc hibás volt (innen jöttek rá hogy memóriahiba)
2. Apád agyon@ mert egy percig se tud dolgozni a gépen mert mindig kék halálozik. (jobbik eset)
3. Ismerősöd agyon@ mert ami kiírtál neki lemezeket később kiderült mindegyiken hiba van...

Lehetne tovább is, de ez nem lapspecifikus téma már (offtopic), inkább PC alapismeretek.

(#858) proper válasza mikk2000 (#857) üzenetére


proper
őstag

van ésszerüség, mivel megy a le/fel töltés napi 24 orában

azért én megnézném azt gépet ami duálban hajt egy 256 - 512 modulokat

elhiszem hogy csak segiteni szeretnél de amit mondasz hogy azzal gond lesz stb arra kb 10% az esély de a te kedvedért le fogom futattni a tesztet hogy megnyugodj

ha pedig 5éve jól mennek a ramok akkor elég nagy rá az esély hogy továbbra is müködni fognak mert ha ebben a lapban hibáznak akkor nem biztos hogy a rammokal lenne gond és nem vagyok bebiztositva hogy ha ujat veszek az kifogástalanul müködne benne

(#859) Loituma69 válasza proper (#858) üzenetére


Loituma69
őstag

Ne halgass erre a 2 snobra hülyeségeket írnak. LOL méghogy 8 órát dosba tesztelni utána oprendszert telepíteni. Ekkora marhaságot még nem hallottam, pedig nem ma keztem számítástechnikával foglalkozni! :Y

(#860) Loituma69 válasza mikk2000 (#857) üzenetére


Loituma69
őstag

Ha már annyira stabil gépet akarsz akkor ne asrock alaplapot vegyél :C Hanem neves gyártok letesztelt komplett gépeiből válassz!!! Nem pedig marhaságokat írni, hogy teszteljen dos-ban legalább 8 órát! :W

(#861) mikk2000 válasza proper (#858) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem az én megnyugtatásom miatt kell tesztet futtatni, hanem a saját butaságod miatt :)

(#862) mikk2000 válasza Loituma69 (#859) üzenetére


mikk2000
őstag

Na, eddig finomkodtam, de most már nincs értelme. Szóval konkrétan :

Szomorú hogy vannak ilyen buta emberek is mint te, én ennek hangot is adnak. Nem foglalkozhatsz komolyan informatikával, vagy ha igen, akkor erősen süllyeszted a szakma színvonalát. Jobb szaküzletben memória/3d mark teszt lefutása nélkül nem is adnak el gépet.

Ha valaki magának rakja össze, sajnos fennáll a lehetőség hogy ld lejjebb nemhogy nem tud róla hogy kell egy gépet összeállítani, de még okoskodik is és hajtogatja a saját hülyeségét.

Részemről lezárva a segítő szándékú segítségnyújtás ebben a témakörben.

(#863) mikk2000


mikk2000
őstag

azért én megnézném azt gépet ami duálban hajt egy 256 - 512 modulokat

Alapvetően a felhasználó úgy választ ki dual memória működést, hogy a ramokat két különböző memóriavezérlőhöz tartozó slotba rakja, és a ram paraméterei feleljenek meg a kézikönyv által megadott kombinációs lehetőségeknek.

Ennél a lapnál viszont nincs lehetőség arra, hogy a felhasználó kikényszerítse a memória modulok megfelelő helyre pakolászásával a dual működés tiltását, hiszen összesen 2 foglalat van, a 4 csak azért mert az egyik DDR1, a másik DDR2.

Tehát a lap alapból duálban próbálja hajtani a memóriákat.
Egyedül a biosban lehet ezt felülbírálni.

Elméletileg is lehetséges, és olvastam is olyat felhasználótól hogy sikerült eltérő memóriákat dualban hajtani (nem ennél a lapnál...), a dolog nem elképzelhetetlen, a kisebbik ram méretéig nyugodtan mehet a dual működés, nyilvánvalóan viszont a felette levő ram mennyiséget csak az egyik memóriavezérő érheti el, hiszen oda van dugva, a másik nem is fér hozzá...

(#864) Loituma69 válasza mikk2000 (#862) üzenetére


Loituma69
őstag

:C

(#865) eziskamu válasza mikk2000 (#863) üzenetére


eziskamu
addikt

Egy Abit NF7 is dual channel üzemmódot írt, ki egy 256/512-es párosításnál. (Kérdés a valóságban hogy müxött, de stabil volt)
Ja ott nem volt a bioszban üzemmódváltási opció.
Most vettem észre, mi már találkoztunk ma a Catalyst topicban


[Szerkesztve]

(#866) mikk2000 válasza Loituma69 (#860) üzenetére


mikk2000
őstag

Nem pedig marhaságokat írni, hogy teszteljen dos-ban legalább 8 órát!

Mint írtam segíteni nem fogok többet (nektek), de sajnos olyanok vagytok mint a pestises betegek, akik fertőzőek és terjesztik a kórt, tehát akik csak felületesen olvassák át a topikot - megfertőződhetnek... :)

Nem véletlen, hogy egy cikkben azt feszegették a vista megjelenése kapcsán, hogy csakis ecc-s (tehát működésében ellenőrzött) ramokkal lehetne használni, hiszen tudják az ms-ék is nagyon jól, hogy sok ember nincsen tudatában annak, hogy egy gépet összerakni hogy az hibátlan legyen - nem egyszerű, és a rosszul összerakott gép aztén temérdek hibát okoz ami felesleges supportidő pocsékolással jár (kiadás növekedés).

Gyengébbek kedvéért leírom miért ajánlottam a windowsos tesztek előtt a dosost :

1. Egy operációs rendszer installálása egy mai modern gépen nem túl hosszú idő, de akik az operációs rendszer alapszolgáltatásain kívül több dologra vágynak, azok rakás programot telepítenek fel azon túl is, és ezek feltelpítése (regisztrálása/aktiválása), beállítása sok időt vesz igénybe, összeségében akár hetek telhetnek el, mire egy munkára használható gép összeáll a kíván beállításainkkal. Vannak ugyan beállítás arhiválási lehetőségek, ezek azonban nem minden esetben hatékonyak.

Namost, ha valaki ezek után kezd el tesztelni, vagy amiatt, mert hibák történnek (kék halál, adatvesztés, furcsa dolgok, programok indokolatlan elszállása) akkor ha kiderül hogy hibás a memória (kezelés...), akkor célszerű az egész óbelevancot újra rakni amiatt hogy ki tudja hány és hány hibás bejegyzés/program sérülés következett be az operációs rendszer adat fájljaiban, illetve a felhasználói programok adatfájljaiban amik mindig is gondot okozhatnak.

Mindez megelőzhető azzal, ha valaki a nagyobb installálások előtt tesztel.
Utána még a szűz windowson célszerű aztán a szükséges windowsos teszteket lefuttatni (ld fentebb, hogy a rengeteg feltelepített alkalmazást ne bukjuk el újratelepítés miatt).

2.

Windows alatt nem ismerek olyan api eljárást, ami egy működő szoftvert és annak adatterületét hipp-hopp működés közben átrakná másik memória helyre, ergó ha fut egy program, akkor az az által használt memóriaterületet nem lehet írásra+olvasásra használni egy másik alkalmazásból a futó alkalmazás működésfolytonosságának biztosítása mellett.
Röviden ha felállt egy operációs rendszer (most ügye a windowsról van szó), és van mondjuk 512MB ram benne, akkor szabadon csak olyan 0-128(esetleg max 256) MB marad. Tehát minimum a feléhez nem férünk hozzá! Hogy teszteljük le akkor a memóriának azt a részét? Egyszerű : dosból, maga az ''oprendszer'' szinte alig foglal memóriát, és maga a tesztelő program is KB-os méretű csupán, tehát a memória 99%-ához hozzáférünk, tesztelhetjük.

Ezért először DOS alól.

(#867) Hapesz


Hapesz
csendes tag

Konflikt! Mit értessz azon, hogy ''nagyon kevés OC: ~300 fsb '' Ez minek az FSB-je? Ja, és mindenki hátrányként emlegeti egy alaplapnál a VIA chipsetet, de eddig senkitől nem hallottam, hogy knrétan miért hátrány ez. Én is ilyen lapot akarok most venni, (ASRock 775Dula-VSTA) csak azért kérdezem. Előre is köszi a választ!

[Szerkesztve]

(#868) Daweee válasza Hapesz (#867) üzenetére


Daweee
őstag

A proci fsb-jéről van szó, azaz nem tudsz majd olyan sokat tuningolni, ha core 2-es procival használod, aminek már gyárilag is 266 az fsb-je. Viszont ha 200-as, esetleg 133-as pentiummal/celeronnal fogod használni, akkor már kevésbé lényeges hogy 300-nál vége, mivel ezekkel nem valószínű hogy egyáltalán eléred ezt az fsb-t, pláne a feszültségemelés hiányában... magyarul: ez a lap nem fényeskedik tuning területén.

(#869) Gery89


Gery89
csendes tag

Az első oldalon olvastam a hozzászólásokat és azt találtam hogy ennek a lapnak a pci expressz foglalata csak 8szoros. Igaz ez?

https://www.youtube.com/watch?v=K1q_YM3un-A

(#870) szinesz.bob válasza Loituma69 (#860) üzenetére


szinesz.bob
senior tag

Persze Tesó!
Neked Abit-od van! Tudod abból is volt(és van is sz*r)..... Vegyél ennyiért Abitot ezekkel a tulajdonságokkal! Ha sikerült utánna fikázz!! Ez van! Mindenki fel tud vágni valamire..... Ez a butaság,de talán Te is tudod?

(#871) Hapesz válasza Daweee (#868) üzenetére


Hapesz
csendes tag

A proci fsb-jéről? De ha beleteszek egy INTEL Celeron D 3,2 Ghz /256KB,533FSB/ LGA775 64bit,procit, aminek 533MHz az fsb-je, akkor mi a helyzet? Vagy én értek roszzul valamit? :F

(#872) eziskamu válasza szinesz.bob (#870) üzenetére


eziskamu
addikt

Van valakinek tpasztalata Kingmax DDR memókal + ezzel a lappal?

(#873) gsc73 válasza Gery89 (#869) üzenetére


gsc73
aktív tag

Hy!

Ez érdekelne engem is, hogy 8x, vagy 16x a PCI-E slot. Mindenhol csak annyi van, hogy:

- 1 x PCI Express Graphics slot

És ha csak 8x, akkor mi van? Mármint a gyakorlatban!

gyorsan utána is néztem:

''The 775Dual-VSTA uses a PCIe x4 interface attached with the ASUS EN7900GT TOP graphics card. The benchmarks taken with the three boards shows that the PCIe x4 slows down the high end graphics card 2.3%. Both the 945P and 975X board appears to be on par with 14 marks difference. Both of them are using PCIe x16 bus for the graphics card.''

''When it comes to 3DMark06, the findings are exactly the same as in 3DMark05. This time round we see a 6% difference.''

Szerintem elhanyagolható a különbség... :C

[link]

g.




[Szerkesztve]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#874) DraXoN válasza gsc73 (#873) üzenetére


DraXoN
addikt

Szó sincs 8x vagy 16x os PCI-E solt-ról, ugyanis csupán csak 4x-es, de a sebbeségbeli külömbség a gyorsabb grafikus kártyáknál is csak maximálisan 6%-ék 3DMark-ban, Nvidia 7900GT vel tesztelve az általad adott linkben. Egy középkategóriás, vagy alsókategóriás kártyánál a sebbeségkülömbség elenyésző, talán a Super- és Turbo-cache es (ha ez a neve az ATI és az NVIDIA low-end szériás alaplapi memóriaolvasó retteneteinek) gafikuskártyáknál lehet kis lassulás a lassabb memória elérés miatt.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#875) Rover623 válasza DraXoN (#874) üzenetére


Rover623
félisten

[link]
Összpontszámban valóban elenyésző a különbség, de előfordulhatnak helyzetek, amikor észrevehető lehet a difi.
A CPU eredményeken látszik hogy a VGA memóriájához nehezebb hozzáférni 4x PCI-e módban. Tehát ha a játék olyan ficsört ''szólít'' meg a DirectX-ben (vagy az OpenGL-ben) amit a VGA nem kezel hardveresen és a CPU-nak kell emulálnia, bizony jelentős lassulás léphet fel.
Érdekes (és elrettentő) még a 3DMark06 vertex shader tesztje ahol majdnem a felére esik vissza a teljesítmény (kipróbáltam másik driverrel is:()...:Y
Lehet hogy programozási hiba, lehet GPU architektúra gond, de ez előfordulhat egy játékban is, elvégre az is egy szoftver...;)

primus inter pares

(#876) Sotho válasza mikk2000 (#806) üzenetére


Sotho
őstag

Milyen programmal használod?

(#877) Johnny


Johnny
senior tag

2.20-as biosszal nekem nagyon instabilan működött a lap CR1-nél, visszarakva az 1.90-est megjavult. Lehet egyedi probléma, de DDR1 és DDR2-vel is ugyanez volt a helyzet.

(#878) Gery89


Gery89
csendes tag

Na basszus ennek fényében, hogy csak 4szeres PCIexpresszt támogat már nem igen szeretnék ilyen alaplapot. Egyébként is a tamogatott VGA-k listája is elég kurta. :O

https://www.youtube.com/watch?v=K1q_YM3un-A

(#879) Gery89


Gery89
csendes tag

Most találtam egy másik alaplalpot szintén kombó megoldás 16szoros PCI Expresszel.[link]
Bár a ASRock oldalán szintén nincs feltűntetve, hogy valójában hányszoros. Ennek majd még utána nézek.

https://www.youtube.com/watch?v=K1q_YM3un-A

(#880) gsc73 válasza Gery89 (#879) üzenetére


gsc73
aktív tag

hy

Gery89:
''Egyébként is a tamogatott VGA-k listája is elég kurta.''

Ahogy én olvasom, a 880Pro-nak kisebb a VGA listája mint a VSTA-nak.


csak hogy megint gyors legyek, idézet a 880Pro Manual-ból:

1.4 Supported PCI Express VGA Card List for PCI
Express Graphics Slot (PCI Express x 4) ..................... 11

(PCI Express x 4)
g.


[Szerkesztve]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#881) gsc73 válasza gsc73 (#880) üzenetére


gsc73
aktív tag

Egy kis kibővítés még:

880Pro Manual:

PCI Express Graphics slot (PCI Express x 4):
1 slot with PCI Express x 4 , supports PCI Express x 16 Graphic
Card (see CAUTION 6)

CAUTION 6: For the information of the compatible PCI Express VGA cards, please
refer to the “Supported PCI Express VGA Card List for PCI Express
Graphics Slot (PCI Express x 4)” on page 11. For the proper installation of
PCI Express VGA card, please refer to the installation guide on page 20.

Nos, megnéztem gyorsan a VSTA Manual-t is, ugyanez van benne szó szerint.

Szerintem a netes ( [link]) listában kellene bízni, aszerint a VSTA támogat több VGA-t a 880Pro-hoz képest. Persze ez változhat.

g.


[Szerkesztve]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#882) DraXoN válasza Gery89 (#879) üzenetére


DraXoN
addikt

A 775Dual-880PRO-nak a kibővített változata a 775Dual-VSTA (Conroe+HDMI támogatás).
A tulajdonságaiban elvileg nagyrészben megegyezik, még kinézetre is hasonló.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#883) kelepce


kelepce
tag

Itt tartok. Bios: 2.20, Load default
Asrock 775Dual-VSTA alaplap, LGA-775 P4 945 3.4GHz 2x2MB, Freezer 7 PRO hűtés, Kingston 1024Mb DDR2 667Mhz.
Videokártya: Ati Radeon 9600Pro 256MB AGP
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Vélemény, javaslat?

[Szerkesztve]

(#884) Daweee válasza Hapesz (#871) üzenetére


Daweee
őstag

Akkor nincs semmi gond, tökéletesen fog menni, sőt még bizonyos keretek között tuningolni is fogod majd tudni esetleg.

(#885) Daweee válasza kelepce (#883) üzenetére


Daweee
őstag

teszteld 5X16 órát ;]

(#886) Vagany válasza kelepce (#883) üzenetére


Vagany
őstag

Jó eredmény gratula, de a memót én Kingmax-nak látom :R

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#887) Rover623 válasza Vagany (#886) üzenetére


Rover623
félisten

Jó lett az új CPU-z...;]
Tegnap vkivel egy 1.37-es ''kijelzésein'' vitáztunk, most meg itt az 1.38...
A lényeg: akár törik, akár szakad...lehet a gépben 1-2-3 modul, akkor is DualChannel...és punktum...:P

primus inter pares

(#888) Rover623 válasza Daweee (#885) üzenetére


Rover623
félisten

Az egy db Kingston modult nem kell...megtették a gyárban...:P

primus inter pares

(#889) kelepce válasza Vagany (#886) üzenetére


kelepce
tag

Nyertél. :Y Kingston, Kingmax... Megnéztem, és fekete! Martin Luther King! :P

(#890) Vagany válasza kelepce (#889) üzenetére


Vagany
őstag

Kingmartin ® :DDD

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#891) vviktor1 válasza mikk2000 (#866) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Off Ehhez a témához annyit tennék, hogy szvsz. híbázó ramokkal nemhogy Vistát de még Xp-t sem fog tudni telepíteni.De ez már tényleg egy másik fórum. On

Ne dudálj, küzdj !

(#892) .:T.H:. válasza eziskamu (#872) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Nekem van tapasztalatom, én ugyanis egy Kingmax superram memóriát használok(pc3200)..

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#893) DraXoN válasza eziskamu (#872) üzenetére


DraXoN
addikt

Kingmax TinyBGA 1 modul single channel-ben (nemtudok hozzá szerezni egy testvért :O ).
333-ban (166MHz) az alaplap által ismert összes időzítés a legkisebbre véve (2.5 ös késleltetés mellett) és teljesen stabil.

[Szerkesztve]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#894) mikk2000 válasza Sotho (#876) üzenetére


mikk2000
őstag

Szabványos windows video codec, bármivel ami azokat lekezeli... capture programok (tv kártya felvevő) vagy videószerkesztés eredményének köztes mentése minőségromlás nélkül (virtual dub/mod...)

(#895) mikk2000 válasza vviktor1 (#891) üzenetére


mikk2000
őstag

Kackac. Éppen az a baj, hogy lehet. Ha marhaságokat akarsz irogatni, azt tényleg másik fórumon tedd...

(#896) Loituma69 válasza mikk2000 (#866) üzenetére


Loituma69
őstag

Az én véleményem pedig az, hogy nem kell túlzásba vinni a tesztelést. Szerintem a gép leállások fagyások kb 3-4 % van azért mert a hardvert nem tesztelted és nem derült ki hogy valamelyik alkatrész pl ram nem stabil nem jó.A fagyások 50-70% tuti a nem megfelelően megírt programok miatt van és ez ellen nem tudsz védekezni azzal, hogy agyon teszteled a géped. Pl a pinnacle studio 9 verzioja kb 2 óránként lefagyasztja a gépet, de mondhatnék instabil programokat 100 val.
Mellesleg végre nekem is megvan az alaplap és az E6300 proci freezer 7 pro hűtővel
400 mhz samsung ddr1 ramokkal igaz az everest 384 mhz írja a ramjaimat nem értem miért :( d dualban kezeli 2 x 512
Hihetetlen milyen türelmes és precíz vagy én ere képtelen lennék mármint órákat tesztelgetni. Le a kalappal.. :R

(#897) mikk2000 válasza Loituma69 (#896) üzenetére


mikk2000
őstag

Az első felére inkább nem írok semmit, a 384Mhz-es problémádra annyit, hogy a 2.10-es biossal nekem E6400-al rossz FSB defaultot adott (asrock elismerte küldött is javítást) ezzel a verziójú biossal neked is ez lehet a gond, nézd meg az everestben az FSB pontosan 266-e, ha nem biosban korrigáld, és a memória freki is szépen helyreáll.

Egyébként 400-as DDR1 ramoknál a biosban auto helyett DDR400 állást kell kiválasztani ha nem tetted volna meg. Ezenkívül vedd figyelembe hogy ha tuningolod, a ram is elmászik felfele... :)

(#898) eziskamu válasza DraXoN (#893) üzenetére


eziskamu
addikt

Ez az alaplap default beállítsa a prociddal? Vagy 333-as a memód?

(#899) Loituma69 válasza mikk2000 (#897) üzenetére


Loituma69
őstag

Hi
2.20 bios van mert azonnal frissítettem, 333 nak ismerte fel először, utána biosban beállítottam ddr 400 ra ekkor lett 384 fsb 256 lol a 266 helyett igazad van thx :R

(#900) Krobi79


Krobi79
tag

a vga kompatibilitási listára ezennel felkerülhet az ATI X1950PRO is. tegnap tettem bele, gond nélkül szalad, gondolom csak 4xPCIe mellett, de sebaj :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.