Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Konflikt


Konflikt
addikt

Hogy mért pont ez a lap?

-jelenleg a legolcsóbb conroe-ready lap a piacon: (15-16K magyar kiskerben),
-átlagos, de elegendő felszeretség,
-könnyű átállás, ASRocktól megszokottan hibrid megoldások: DDR1/DDR2, AGP/PCIe,
-ha nem lesz pénzem ASUS P5W-DH Deluxra ezt veszem :D

Kontra:
-nagyon kevés OC: ~300 fsb :(
-VIA chipset, 100as lan, csak 2 sata


Leírás:

CPU
- LGA 775 Conroe FSB 1066/800/533 MHz
Chipset
- Northbridge: VIA PT880 Pro/Ultra
- Southbridge: VIA VT8237A
Memory - Dual Channel DDR/DDRII memory technology
- 2 x DDRII DIMM slots: Supports DDRII667/533 Max. capacity: 2GB
- 2 x DDR DIMM slots: Supports DDR400/333/266 Max. capacity: 2GB
Slots
- 4 x PCI slots
- 1 x PCI Express Graphics slot
- 1 x AGP slot
Audio
- Realtek ALC888 7.1channel audio CODEC with High Definition Audio
LAN
- VIA PHY VT6103 10/100
Connector
- 2 x Serial ATA 1.5 Gb/s,(RAID 0, RAID 1, and JBOD)
- 2 x ATA133 IDE
Rear Panel I/O HD 8CH I/O
- 1 x PS/2 Mouse Port
- 1 x PS/2 Keyboard Port
- 1 x Serial Port: COM1
- 1 x Parallel Port (ECP/EPP Support)
- 4 x Ready-to-Use USB 2.0 Ports
- 1 x RJ-45 LAN Port
- HD Audio Jacks


Hivatalos honlap: [link]

Teszt: [link]


Egykét kép:

[kép]

[kép]

[kép]


[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#2) Alvin_ti4200 válasza Konflikt (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

15-16K magyar kiskerben

Hol?:) Ready-s rendelést hagyjuk.

(#3) Konflikt válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


Konflikt
addikt

Én konkrétan itt néztem: [link] 16,2K

Látom árulod a deszkádat, szomorú...

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#4) csudri válasza Alvin_ti4200 (#2) üzenetére


csudri
őstag

mod: semmi benéztem a dolgot

Összekevertem egy másik lappal a Dual 880Pro-val, ami sajnos az Asrock oldala szerint nem Conroe ready. :(

Legalábbis nem írták oda, hogy támogatná, míg a VSTA-hoz igen.

[Szerkesztve]

(#5) Konflikt válasza csudri (#4) üzenetére


Konflikt
addikt

igaz.. énis elnéztem :)

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#6) Esmein


Esmein
nagyúr

Ez de zsír kis deszka. Volt már Asrock lapom, s754 alatt, az baromi jó kis állatka volt, vajon ez is stabil annyira ? Nocsak... Még a végén elgondolkodom egy conroen.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) Esmein


Esmein
nagyúr

Milyen árra lehet várni egy conroet ? mert gyakorlatilag proci lap cserével lehet váltani ezzel a lappal.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#8) Grobby válasza Esmein (#7) üzenetére


Grobby
tag

zOty-nál most 51K körül van egy E6300.

Üdv,G

(#9) Esmein válasza Grobby (#8) üzenetére


Esmein
nagyúr

Hát őőő :) akkor azt hiszem várok még.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) Grobby válasza Esmein (#9) üzenetére


Grobby
tag

Asszem még én is, mondjuk amíg lemegy 30 környékére... :U

Üdv,G

(#11) Grobby válasza Konflikt (#1) üzenetére


Grobby
tag

Én bepróbálok egy ConroExfire-eSATA2-t, annak a chipsete i945, és tesztek alapján jobb a 775Dual-VSTA-nal.

Mindjárt megkeresem a linket ahol össze vannak hasonlítva.

Itt a link: [link]

Sajna a tuning ennek sem erőssége, de tele van pakolva a lap sata-val stb, plusz tud crossfiret (amit ugyan nem teszteltek de elvileg tudja), ja és a pci-e 16x, nem csak 4x v 8x mint a 775dual-nál.

[Szerkesztve]

Üdv,G

(#12) Grobby


Grobby
tag

Az ára kb 22K idehaza, ez még mindíg sokkal olcsóbb mint pl egy AB9.

Üdv,G

(#13) lazydog válasza Grobby (#11) üzenetére


lazydog
addikt

A 775Dual-VSTA a fájdalommentes átállás lehetősége (DDR1 RAM) miatt verhetetlen.
Én is kacérkodom vele. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#14) Grobby


Grobby
tag

És még egy link, ahol voltmoddolnak is :DDD de nem sikerrel.

[link]

Üdv,G

(#15) Grobby válasza lazydog (#13) üzenetére


Grobby
tag

Nos én megszabadultam minden cuccomtól, nincs már se agp-re se ddr1 slotra szükségem. :R

Viszont ellentétes esetben valóban olcsó és jó megoldásnak tünik a 775dual, ha nem akarsz tuningolni.

Üdv,G

(#16) Esmein válasza Grobby (#15) üzenetére


Esmein
nagyúr

Én még egy ősi gf4ti4200-al tolom és van 1 giga ddr1-em, ha nagyon nem muszáj nem cserélem egyiket se. Talán a vga-t idővel.
na meg nekem sose lesz 2 crossfires atim.

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#17) lazydog válasza Konflikt (#3) üzenetére


lazydog
addikt

Csak a linkelt boltban lehet vásárolni, vagy postáznak is?
A kiskerarak.hu még nem listázza.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#18) Grobby válasza Esmein (#16) üzenetére


Grobby
tag

Akkor ezt a lapot neked találták ki, mert csak lap+procicserére lesz szükséged.

Nekem picit stabilabbnak tünik az általam említett lap, majd írok tapasztalatot róla, ha meglesz.

Üdv,G

(#19) Trava


Trava
tag

Ez a ConroExfire-eSATA2 nagyon tetszik csak nem találok boltot ahol meg lehetne venni!
Valaki nem látott forgalmazot bp-n? :F

(#20) Yutani


Yutani
nagyúr

Vigyázzatok mert iszonyat nagy méretű ez az alaplap köszönhetően a DC hibrid memóriának! NEm fog minden házba beférni, én kétlem, hogy a Casetek házba beférne. (Asus K8N4-E Deluxe is éppenhogy befért mélységében, méghozzá a nagymeghajtó helyek kerete miatt.)

#tarcsad

(#21) Esmein válasza Grobby (#18) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ja mégegy, fél éve újítottam hdd-t, úgyhogy satas eszközöm se lesz 2-3 évig kis szerencsével :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#22) Komplikato válasza lazydog (#13) üzenetére


Komplikato
veterán

''A 775Dual-VSTA a fájdalommentes átállás lehetősége (DDR1 RAM) miatt verhetetlen.''
És cserébe a 775-Twins R2.0-hoz hasonlóan a DDr1+DDR2 megoldás miatt ez SE tud dual-chanelt? ;]
Vagy miér jobb annál a lapnál?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#23) Komplikato válasza Trava (#19) üzenetére


Komplikato
veterán

''Ez a ConroExfire-eSATA2 nagyon tetszik csak nem találok boltot ahol meg lehetne venni!
Valaki nem látott forgalmazot bp-n?''

Én is csak a fentebb említett nem mérvadó R*dy rendelési árlistán láttam 18.500 meg áfa körül. :U
De van ám neki két kistesója, amik olcsóbbak, egyik mATX, másik normál és nem tudnak Crossfiret.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#24) lazydog válasza Komplikato (#22) üzenetére


lazydog
addikt

Nem vagyok egészen biztos benne, de a Twins-el ellentétben ez a lap tudja a dual-channel-t.
Ha már a negatívumoknál tartunk, a PCI-E sebessége csak 4x-es. Ez is olyan hátrány, ami csak csúcs video-karesznél jelentkezik, gondolom úgy 6800 GT fölött.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#25) .:T.H:. válasza lazydog (#24) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Nem hátrány a 4*-es pci-e sebesség, az Anandtech-es tesztben 2-3%-os sebességcsökkenést mutattak ki egy 7900GTX-el. A profi 965-ös deszkáktól sebességben max 5-6 %-al marad le, úgyhogy imho a legjobb ár/teljesítményű conroe-ready lappal van dolgunk..
Egyébként én is egy ilyen lapot szeretnék venni.. Az Anandtech-es oldalt azért nem linkelem be, mert vmi úton módon nem jön be most, de a Conroe-topic-ban be van linkelve vhol a teszt, érdemes végigolvasni!!

Jah és tényleg tudja a dual channel-t mind ddr1 és ddr2 ben is(egyszerre nem műxik :DDD )..

[Szerkesztve]

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#26) Grobby


Grobby
tag

Most kaptam mailt, másfél-két hét múlva lesz egy átfogóbb teszt egy-két budget alaplapról.
Köztük lesz a conroexfire-esata2 is... :C

Üdv,G

(#27) lazydog válasza .:T.H:. (#25) üzenetére


lazydog
addikt

Én is hozzád hasonló cipőben járok, menteném a viszonylag jó KingMax HC 500-as RAM-jaim.
Számomra a leginkább kézenfekvő fejlesztés egy S939 X2 lenne. A Conroe+ASRock egy perspektivikusabb, viszont költségesebb megoldást adna. A két lehetőség között nem igazán tudok választani.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#28) Konflikt válasza Grobby (#11) üzenetére


Konflikt
addikt

6-7K-val többet nem ér meg nekem a i945, +1-2 sata, meg crossfire amit ugysem használok.
Van még ddr1-em, meg egy ati9000se-m ezeket átvinném mindenképp:)

Tuninggal viszont kezdeni kéne valamit, mert ez egyszerűen szörnyű, ami a tesztek alapján elértek vele :( egy e6300asnál 266>297fsb,azaz+220Mhz a max?az igencsak kevéske...

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#29) Konflikt válasza Yutani (#20) üzenetére


Konflikt
addikt

Szabványos ATX-es deszka,semmivel sem nagyobb a mai lapokhoz képest, mért ne férne el a házakban?
Akkor lehet baj, ha több rack-et használsz: egy még befér a lap fölé kisebb házakaba is, 2 vel már gond lehet. CD/DVD meghajtók rövidebbek, azok elférnek simán.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#30) .:T.H:. válasza lazydog (#27) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Attól függ mit jelent az hogy ''költségesebb megoldást adna''? Mert pl. a 6300-as Allendale prockó néhol veri a 4800+-os X2-őt, de a 4600+-al egy szinten van.. Ha összehasonlítod az árukat és a teljesítményt(próbálnám linkelni az Anandtech-es tesztet, de semmiképp nem műxik) akkor egyenes választ kapsz a kérdésre..

Én személy szerint nagyon(!) ajánlom a Conroe-t(v. allendale) roppant meggyőzőek a tesztek mindenhol, plusz még a rengeteg dolog támogatása(SSE4, Virtualization t. etc.) amik a jövőben biztos hogy nagyon jól fognak jönni!!

Én is mentem a jó öreg Kingmax(sjna nem HC)Superram-ot ;)

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#31) Konflikt válasza lazydog (#24) üzenetére


Konflikt
addikt

-tud dual channelt, ddr1, és ddr2 nél is.
-aki ilyen lapot vesz, nemhiszem h 7900GTX-et rak bele, de teszteknél kiderült h akár egy ilyen kártyával is megbírkózik kis sebességcsökkenéssel

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#32) Grobby válasza Konflikt (#28) üzenetére


Grobby
tag

Nos lesz egy összehasonlító az @nandtech-en, kíváncsi vagyok mennyi lesz a különbség.
Azért nem csak 1-2 sata, mert van ott esata is pluszban a +2 sata meg a gigabit lan mellett.

Persze mivel ddr1 meg agp fontos értelemszerűen jobb alternatíva a dual775.

A tuninggal semmit sem lehet kezdeni, max meg lehet próbálni a voltmodot amint azt már belinkeltem, de azzal sem értek sokat... :(

Üdv,G

(#33) misuti


misuti
tag

Hali!
Egy-két kérdés:
Ata 100-as vinyóval műxik e?
Valamint geforce 2 videokari jó e hozzá?
Ugyanis fullos gépfelújítás előtt állok,de ha ezek műxenek ebben a lapban,akkor csak ez a lap,meg memória kell indításnak!(proci megvan d805)
Memóriát meg amúgy is ddr2 667-et szerettem volna!
Azután meg jöhet a többi,videokari,vinyó,conroe,és végül egy komolyabb lap.
Vagy hülyeségeket hordok össze? :F

(#34) (Kolombusz) válasza misuti (#33) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Igen, működik vele, de lehet kapni átalakitót is, ha jól tudom (ata->sata).
A geforce2 is működik természetesen.

(#35) Dare2Live válasza Grobby (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hol?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36) misuti válasza (Kolombusz) (#34) üzenetére


misuti
tag

Akkor holnap rendelem valahonnan a lapot! :)
Kösz a segítséget! :R
Nagy érvágás lett volna mindent egyszerre lecserélni! :O

(#37) (Kolombusz) válasza misuti (#36) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Azt elhiszem, én is gondolkoztam conroen, de procit, ramot és hozzá egy jó lapot megvenni nem 2ft. Egyre szimpatikusabb az asrock. csak most egyelőre elég a jelenlegi gépem, másra kell a pénz.

[Szerkesztve]

(#38) misuti válasza (Kolombusz) (#37) üzenetére


misuti
tag

Nálam meg az a baj hogy a jelenlegi gépem több mint öt éves! :Y
750-es athlon,és már nem elég sok mindenre!
Ahogy számoltam,ahhoz hogy üzemképes legyen az új gép,nomeg conroe ready egy abit ab9 -el 150k! :Y
Az a lap még ráér későőb is,de mostmár nagyon muszáj újítanom!!! :O

(#39) kovsol


kovsol
titán

írjátok, hogy nem angyon megy a tuning benne
mekkora FSB -t bír ? mondjuk egy ddr500 vagy egy ddr2 667 mondjuk egy d820 azért még jól tuningolható benne ?
mert ugye az csak 200-as FSB ről indul

a legolcsobb Core 2 Duo proci most menyibe fáj amugy ?

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#40) misuti válasza kovsol (#39) üzenetére


misuti
tag

Zoty-nál 51,5 k! :)

(#41) kovsol válasza misuti (#40) üzenetére


kovsol
titán

az sok még nekem :(
de majd összel csak zsugorodnak ezek az árak

May the Force be with you!

(#42) misuti válasza kovsol (#41) üzenetére


misuti
tag

Szerintem nem nagyon fog!
Ha van rá pénzed,vedd meg nyugodtan! :)
Az x2 4600-al kb egy szinten van,az meg még mindig jóval többe kerül!(63k)
Ja és persze ez sokkal jobban tuningolható!

(#43) (Kolombusz) válasza kovsol (#39) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

295-ös fsb-t megy max, ha jól olvastam fentebb.

(#44) misuti


misuti
tag

Tényleg!
Hol lehet ilyen lapot ténylegesen venni? :F

(#45) (Kolombusz) válasza misuti (#44) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Erre azt szoktam mondani mindenkinek, hogy bemegy egy boltba és megrendeli. Néhány nap alatt lehozzák.

(#46) misuti válasza (Kolombusz) (#45) üzenetére


misuti
tag

Ez sajnos nem mindenütt van igy! :(

(#47) kovsol válasza misuti (#42) üzenetére


kovsol
titán

jah hát AMD -t nem szeretnék venni, nem azért mert nem vált be eddig vagy ilyesmi, de sose volt még komolyabb intel procim
de az 50k az jelenleg sok még nekem :(
de ha ilyen 290-300 -t elvisz FSB ben akkor a régebbi Pentium D elég jól hasíthat benne azért nem ?

May the Force be with you!

(#48) (Kolombusz) válasza misuti (#46) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Szerintem ez a lap könnyen beszerezhető lesz, mert kifejezetten véknyabb pénztárcájúaknak készült, magyarországon pedig sajnos nagyon sok az ilyen ember (magamat is ide sorolom, mert a gépemet saját pénzből fejleszgetem , ez pedig 16évesen nem egyszerű).

(#49) misuti válasza kovsol (#47) üzenetére


misuti
tag

Na itt most megfogtál! :B
Soha nem volt még intelem!!!
Csak ez a fránya d805 megtetszett,és megvettem!
De még nem műxik,bár remélem ez már csak egy v. két hét!

(#50) (Kolombusz) válasza kovsol (#47) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Mivel a conroe támogatás alapfeltétele a minimum 266os fsb, ezért ha a procid birja, akkor a lap nem fog kifulladni alatta.
266os fsb pedig már elég magas még egy pentium d-nek is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.