Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Allendale válasza mikk2000 (#550) üzenetére


Allendale
csendes tag

Sata esetén nekem non-RAID-ben lassú volt (defragnál lehetett rögtön látni). Egyébként is marha tetű a sata úgy ahogy van, visszafogja a procit.

Ezt megnézem. Most kikapcsolva van, mert zavar a boot-oláskor bejövő kép.

Csak azok, amik támogatják a két magot, egyébként egy mag erejét használja, hiszen az összcpu nem megy 50% fölé, hiába dolgozik (látszólag) mindkét mag. Tehát a programtól függ tud-e egyszerre két CPU-t használni 100%-osan, mindkettőt.

Pl. Cinemacraft encoder esetén 75% CPU használat, pedig a program megjelenésekor nem volt kétmagos proci a PC piacon. Ráadásul a két mag használata eltérő nagyságú.

Ha nem ment benne hogy tudtad életre kelteni mégis?

Fogalmam sincs. Leírtam az esetet az 534 hsz-ben.

Egy kérdés: Speedfan-nál milyen alaplapot kell beállítani? Az Asrock nincs a listán.

(#552) cybm


cybm
csendes tag

Hella!

Nah a 32bites winxp ficcent fel egyenlore ra. Programokat mindetn radobtam, es 1 dolgot nem vettem eszre, mivel van kulon 1 audigy hangkartyam, megpedig azt hogy baromira nem szol az alaplapi hangkartyam. Hiaba probalom feltelepiteni a realtekes drivert 1szercsak kivag 1 olyan hibaval, hogy: a microsoft bus drivert elobb el kell inditani ahhoz hogy telepitsem ezt. franko, probaltam utananezni a dolgoknak a neten, talaltam hogy kell par javitas a winxp-hez, felraktam azokat de ugyanaz. Aztan talaltam olyan leirast hogy a 2. PCI slotba rakjam a hangkartyat meg lehetoleg ne rakjak halokartyat az utlsoba (4-esbe). Persze nekem ugy volt, ezert megorultem neki, es atraktam a 3-asba de semmi ugyanaz. Szoval most kicsit tanacstalan vagyk. Fogtam letiltottam a felesleges portokat is (hatha azok zavarnak be irq kiosztas miatt), szoval soros, parhuzamos portot, game + midi portot is letiltottam de semmi.
A masik kijott az uj VIA Hyperion Pro 5.10A-driver, ami szinten nem akar felkuszni a lapra. Pontosan nem emlekszem a hibara, de valami -1607 hiba, ... azaz nem tudja installalni. Ennek is utananeztem, hogy rakjam fel az ilyen meg olyan ms installert, de baromiran em mukodott az sem.
A 3. idegesito dolog meg lekalozkodtam 1 winxp 64biteset, de amikor bebootolok vele, majd elkezdi betolteni a dolgokat a dvd-rol 1 idoutan reset es ujraindul. Viszont valami erdekeset talalta, raneztem a cd tartalmara, es AMD64-konyvtar alatt talaltam meg a cuccok nagy reszet. Szoval az install cd 400megajabol kb 380 alatta van, az letezik hogy ez mondjuk csak AMD-s 64bites procival menne? Vagy csak benazok? Otletek ?

(#553) mikk2000 válasza Allendale (#551) üzenetére


mikk2000
őstag

Pl. Cinemacraft encoder esetén 75% CPU használat, pedig a program megjelenésekor nem volt kétmagos proci a PC piacon. Ráadásul a két mag használata eltérő nagyságú.

A CCE egyike azon kevés számú programoknak, amik támogatják a két magot, különben nem menne az össz CPU 50% fölé... :)
Nem tudom milyen régit használsz, de hirtelen pl. [link]

Itt ilyen bejegyzés van :

Version 2.64.01.02 Tuesday, November 20, 2001

Changes
- Tuned for Dual CPU environment.


Nem az van írva hogy 2001 november 20-tól támogatják (5 éve), hanem hogy kis finomhangolást végeztek rajta....
Egyébként a vicc az, hogy pont a legújabb verziókkal van gond, mert a core2 új proci, emiatt aztán a spéci processzor azonosító programrészletük elhajt azzal, hogy ugyan már neki minimum SSE(1)-et támogató proci kell... :)

Egy kérdés: Speedfan-nál milyen alaplapot kell beállítani? Az Asrock nincs a listán.

Nem emlékszem hogy installkor/első futtatáskor bármilyen alaplapot kérdezett volna, az érzékelőket felismerte, ki kell sakkozni melyik mihez tartozik, és működik. A házventinek a fordulatszámát kijelzni, de szabályozni nem tudja, CPU-ra mindkettőt. Ja, látok valami clock fület, de azzal nem foglalkoztam :)

(#554) Allendale válasza cybm (#552) üzenetére


Allendale
csendes tag

SP2-t telepítetted?
Ha a hangkártyát kiveszed akkor sem települ fel a realtek driver? Az is lehet, hogy azért van letíltva a Realtek, mert van másik hangeszköz, de ebben nem vagyok biztos.
A leírtakból nekem az a gyanúm, hogy valamilyen hardverprobléma is lehet. Vedd ki a PCI slotokból a kártyákat, és telepíts újra: partíció formázás, XP+SP2, utána alaplapi driver, VGA driver, Realtek driver, LAN driver, felhasználói programok. Ezután rakd vissza a kártyákat, ha feltétlenül szükséged van rájuk.
Megy a 64 bites XP Intel procival is! A reset a telepítés melyik fázisában volt. Ha az eszközök telepítésénél, akkor hardverhiba van.

(#555) Allendale válasza mikk2000 (#553) üzenetére


Allendale
csendes tag

Nem az van írva hogy 2001 november 20-tól támogatják (5 éve), hanem hogy kis finomhangolást végeztek rajta....

Hát ezt nem gondoltam volna. Akkor a 2.50 is már így működik.

Egyébként a vicc az, hogy pont a legújabb verziókkal van gond, mert a core2 új proci, emiatt aztán a spéci processzor azonosító programrészletük elhajt azzal, hogy ugyan már neki minimum SSE(1)-et támogató proci kell...

Ezt én is megszívtam. Írják is, hogy az SP2 verziók nem mennek a C2D-kel.

(#556) cybm válasza Allendale (#554) üzenetére


cybm
csendes tag

Hogyne raktam volna fel. SP2-o minden telepitve van. A rendszert pedig termeszetesen most raktam ujra, hiszen most vettem az alapalpot meg a procit is. Felraktam win-t drivereket sp2-ot mindent. Azt nem hsizem ha kivennem a hangkartyat csak akkor engedelyezne, mert ez 1 eleg buta kis lap, mellesleg eddig az osszes lapomban igy volt. Igy a rendes hangkartya ment a hangfalakra, az integraltra meg mindig a fulhallgato ment. Hat en vagy a bios beallitasokra tudok gyanakodni, vagy pedig tenyleg valami hardver, de mi es miert ?
Bar azon is gondolkodtam, hogy eddig ugye az 1.40-es bios volt rajta es az alatt lett felrakva a rendszer, xp meg minden, driverek, es csak tegnap egettem be az uj biost az 1.90-eset (amitol az ember ugye azt varja hogy stabilabb lesz). Szoval en mar azon is gondolkozok, hogy esetleg nem e az uj bios kavar be....
xp64 meg az elejen szal el, amikor siman elkedzi betolteni a memoriaba a meghajtokat, tehat meg semmit nem tudok csinalni, megkerdezi hogy cd-rol telepites mehet? enter, elkezdi ugye alul irni hogy miket tolt be es reset.... eleg elszomorito :|

(#557) Allendale válasza cybm (#556) üzenetére


Allendale
csendes tag

ez 1 eleg buta kis lap
Lehet, hogy pont ezért.
Hat en vagy a bios beallitasokra tudok gyanakodni
Lehet. Érdemes megnézni a Chipset configuration-nál, hogy engedélyezve van-e a chip?
Én is cseréltem a BIOS-t 1.30-ról 1.90-re WIN alól, és semmi gondom nem volt vele.
Azt, hogy hardver kompatibilitási gond van-e úgy tudod meg lehamarabb, ha csak azokat hagyod csatlakoztatva, amik a gép működédéhez feltétlenül szükségesek, és telepítés után egyesével visszarakod őket.

Szívtam én is elég sokat ezzel a lappal, de most működik minden. Ennyi pénzért csoda, hogy egyáltalán elindul.

(#558) qwertly


qwertly
addikt

Én is ilyen alaplapba szeretnék beruházni,de nem tudom eldöntenni,hogy melyik proci érné meg jobban a 805 vagy a 820 érdemes belle teni?megéri-e a + 10ezer ft a 820 proci.Most 1 6600GT van AGP, 2 hétmulva tennék belle 1 7600GT itt megérné a váltás és müködne a PCI 7600 GT vidkari?

(#559) cybm válasza Allendale (#557) üzenetére


cybm
csendes tag

Érdemes megnézni a Chipset configuration-nál, hogy engedélyezve van-e a chip?

ize milyen chip van engedelyezve? a hangchip? ha hazam1ek megnezem...

nem arra gyanakszom hogy a biosfrissites kozben valami gaz volt, hanem hogy esetleg par dolgot elbanaztak, vagy valami :D Volt mar ilyen, most uyge ragyurtak a ddr2-es memoriakra hogy jobb legyen (nekem specko ddr400-asok vannak benne), es pl mas rovasara ment amit nem figyeltek... fene se tudja...

ok hogy olcso lap stb. de ha belegondolok hogy pl 1 abit nf7-es alaplapok megfilleresebbek es semmi baj nincs veluk, meg amugy is ha valamiert penzt kernek es van specifikacioja hogy mi hogy van, akkor az mukodjon ugy vagy inkabb ne is gyartsak...

(#560) mikk2000 válasza cybm (#556) üzenetére


mikk2000
őstag

Két hangkártyát (PCI+alaplapi) használsz egyszerre és panaszkodsz? Evidens, hogy ha valaki külön hangkártyát használ, akkor bemegy a BIOS-ba és letiltja az alaplapit. A kártyát beszerelni szerintem tovább tart mint a bios-ban az auto/enabled-ről disabled-re állítani.

A fülhallgató miatt külön kártya? Érdekes. A kimeneti jel analóg, simán el lehet osztani passzívan, akár többfele is. :) A fejhallgató meg egyébként is kisimpedanciás, tehát vagy a hangszóró/erősítő fejhallgató kimenetébe kell dugni, vagy vezetéknélkülit kell használni, mert az mindenképp erősít. A kimenetre közvetlenül nem szabad.

Egyetértek azzal hogy mindent szedj ki install előtt ami nem feltétlen kell rögtön, és mindent tilts le ami szintén nem kell. Futtass dosos memória teszteket órákon át..., illetve ha felállt valami windows akkor prime95, vagy dual procinál orthos-t minden tesztjével órákon át...

Ha extra igényeid vannak, akkor tényleg nem a létező legolcsóbb lapot kellett volna venned.

(#561) misuti


misuti
tag

Megvan a 7600 gst! :)
Eddig semmi gond,ezzel a konfiggal a 3dmark 2003 11408 pont!

(#562) cybm válasza mikk2000 (#560) üzenetére


cybm
csendes tag

extra igenyek ezek? nah azert ez 1 kicsit eros :DD

A hangkartyat regebben vettem termeszetesen, akkor meg nem volt enynire evidens hogy minden alaplapra integraltak hangkartyat. Kesobb az lett, de mind1ikkel tokeletesen ment.
Tehat nem fogom kidobni, foleg ugy hogy nem igazan vagyok meggyozodve arrol hogy 1 filleres integral hangcsip szebb hangzast ad 1 normalis hangkarytanal. Vagy akar kevesebb lenne a procileterhelese mint 1 kulso karinak. A masik meg az hogy a hangfalak termeszetesen dolby sorroundba szolnak, es 4+1,esek, tehat igy is van beallitva, ergo ha rateszed az elso ket hangszorora a fulesed akkor nem ugyanazt fogod hallani es megcsak nem is ugy mint amikor atallitod hogy csak fules szoljon. A memoriakat le fogom tesztelni, viszont eddig ha barmi gond volt memoriakkal azok rogton elojottek a 3D-s progik alatt, mert azok aztan rendesen kihazsnaljak. Eddig azok nem jeleztek, de sosem lehet tudni....

(#563) Allendale válasza misuti (#561) üzenetére


Allendale
csendes tag

Nem vagyok perfekt a témában, de nem kevés ez?
Nekem x800SE-vel 10500 pont körüli, ezért kérdezem.

(#564) mikk2000 válasza cybm (#562) üzenetére


mikk2000
őstag

4+1 6+1 100+1 -et úgyse fogsz tudni élvezni sztereó fejhallgatóval :) Tőlem egyébként az összes PCI slotot teleaggathatod hangkártyával, csak aztán ne csodálkozz hogy az XP még települni sem enged így, hanem helyből összeszarja magát.

Nem mondtam olyat hogy az alaplapi hangkeltő jobb, ezt valahol máshol (odaát?) olvashattad, aki komolyan gondolja, az az alaplapi hagkártyát helyből tiltja, és rendes (hardveres) bővítőkártyát használ. Éppenezen okból én nem is tudom hogy ezen a lapon egyáltalán megy-e az alaplapi csörgő vagy nem, mert nem vettem fáradságot kipróbálni sem. Minek?

Memóriateszttel kell kezdeni (PC leginkompatibilisebb eleme), ha máshogyan veszed észre a hibát, akkor már nagy baj van. Az észrevétlen hibázás is káros, mert nem veszed észre, csak az adataid sérülnek.

(#565) Allendale válasza cybm (#562) üzenetére


Allendale
csendes tag

Persze, hogy ne dobd ki, ha jó, de azért nem gagyi hangchip van az alaplapon. (pl. HDMI-s videokártyára képes digitális hangot tenni, és az is lehetséges, hogy így szólni fog a későbbi Dolby True HD és a DTS HD, ami a hagyományos koax és optikai kimeneteken nem fog szólni a kis sávszélesség átvitel miatt.)
Persze az analóg része nem kompromisszummentes.
A lap árát pedig a C2D ready lapokhoz nézzed, és azok árai 2.5-4 szeresek ehhez képest.

(#566) cybm


cybm
csendes tag

hat nem tudom, hazamegyek es majd elszorakozgatok vele.. oszinten szolva ha belegondoltok 4 pci foglalat van amibol 2-obe tettem kartyat. A halokartya az aki nem art senkinek, de mivel megosztom a netem otthon es nincs kedvem ezert rootert venni ezert marad. A masik meg ugye a hangkartya, amit majd kiprobalok hogyha kiveszem mi torpenik... szoval ha 3-at televagnek vagy az osszeset kartyakkal meg megertenem, de fele kihasznaltsagnal mennie kellene. Megcsak nem is olyan slotokban vannak, amik kozosek... nah mind1, eloszor kiprobalom majd a hangkari nelkul, aztan nezek 1 memtest86-ot is... ejj de nem volt nekem ehhez kedvem, meg foleg idom ra :|

(#567) cybm


cybm
csendes tag

a kartya kidobasat nem azert irtam metr barki is irta volna itt, hanem ezzel celoztam arra, hogy nem akarom feleslegesse tenni, foleg ugy hogy jobban szol mint valszeg az alaplapi (igaz eddig meg nem volt alkalmam ra hogyhallgassam :D).

Vitaba nem akarok keveredni fulhallgato teren sem. Nem mind1hogy a hangkartyad a stero jelbol dolby sorroundot kever ki 4-5 hangfalra, vagy ebbol az elso ket hangfalra kikevertet rakja a fulhallgatora, mert igy ugye ugranak esetleg azok a hangok amiket csak hatra kevert stb, meg kell hallgatni es rajon az ember.

A lenyeg az hogy problema van es meg kell oldani :D de lehetoleg na az legyen a kompromisszum hogy oruljek hogy megy a lap, mert akar hasznalhatnam profogonak is ;)

huhh.. mi lesz itt kesobbamikor elkezdek atallni pcie-es vga-ra meg ddr2-o memoriara ?:D elore felek :\

(#568) misuti válasza Allendale (#563) üzenetére


misuti
tag

Gözöm nincs! :)
Utána procit húzva 3400-ig is csak 11950 körül adott,pontosra már nem emléxem!
Unokaöcsém msi 6600gt-nél kb 2500 ponttal jobb,ennyit tudok!
De végül is az a lényeg,hogy megy ebben a lapban,mert ezt ezidáig senki sem tudta megmondani!

(#569) qwertly


qwertly
addikt

Na énis enek az alaplapnak a tulaja lettem :) :) vettem hozzá még egy 820 procit.Az a kérdésem hogy az OP levan ghostolva ha én csak át rakom a gépet és elinditom csökentett modba leszedem az elözzö alaplap driverét és rá rakom a mostani lapért akor használhatom.Vagy jobb újra telepitenni az OP?Most van egy 6600GT AGP videokártyám ha veszek bele 7600GT PCI aval tud müködni?

(#570) cybm


cybm
csendes tag

Hali mindenkinek!

Nah vicces dolog tortent :D Beleneztem melyebben a biosba es ahol auto-n volt a HD audio azt mind enablere allitottam, azota van hangkartyam :D Szoval ezen az alaplapon is nyugisan megfer a ket hangkutyu csak hat ugye mindere ra kell gyunni. Mar csak a 64bites xp-nek kell felfutni, meg az uj via 5.10-es drivernek...
Jah memoria tesztet futattam, nem talalt hibat...

(#571) cybm


cybm
csendes tag

Nah akkor meg 1 johir! Kiderult hogy a win64 amivel probalkoztam vacak volt :D Az a jellemzoje hogy lefagy bootolas kozben. Ehhehh, leszedtem 1 masikat, es lo csoda, minden megy frankon. Tenyleg baromi gyors a 64bites win, 1 baja van csak, most hogy 1 giga ramom van benne csak, a 3D progik nagyon megerzik :\ nah hat akkor ennyit az amokfutasrol :D

(#572) Rick2


Rick2
senior tag

szeva mindenki. piszok nagy gondban vagyok. összeraktam egy vadi új gépet, és valami nem oké vele. alaplap: asrock 775 dual vsta, proci intel cerkaD 331, 1GB ddr2/533 ram, 160GB samsung sata vinyó, inno3D 7300Gtddr3, pioneer111D dvdíró, 400W táp házzal. elsőnek mindjárt egy memtesttel indítottam, 50 percig ment hiba nélkül. ezután komplett telepítés, progik, játékok, miegymás, természetesen gond nélkül. a winamppal hallgatok neten zenét, ezért kikerestem szokás szerint de hibaüzenet, bad direct sound driver.....a rendszerben hangkártya nem található...stbstb.....pedig 7.1es HDAudio alaplapi van benne. indítom újra, akkor meg jó. játszok vele egyet, akkor is jó. újraindítom, nem jó, de még ha a telepített játékra kattintok, akkor az sem indul.... semmi sincs húzva, a procinak alapfesz 1-33-1.36V, ez tuti jó, a 12V ágon bios 11.6Vot mér. volt fent zone alarm tűzfal, gondoltam, ez lesz akadós, leszedtem, restart után jó volt, újabb restart után nem....esetleg a 7300Gt enné az energiát a pci-x sínből????mi lehet? köszi előre is a segítséget...üdv!
látok itt egy két hangkaris próbálkozást, mindjárt megnézem én is..

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#573) cybm válasza Rick2 (#572) üzenetére


cybm
csendes tag

ha ram gondolsz a hangkaris probalkozasra, akkor mar ott van a megoldas :D Nekem mar telejsen tokeletesen mukodik, mind a kulso mind az alaplapi hangkartya 1szerre. A probelmat az oldotta me, hogy a bisoban a hangkartya engedelyezesenel auto-volt vegig, es azt atallitottam enable-re, esetleg probald ki te is, hatha.....

(#574) Rick2 válasza cybm (#573) üzenetére


Rick2
senior tag

kipróbáltam, nálam nem jött be sajna....

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#575) lorcsi válasza Rick2 (#572) üzenetére


lorcsi
veterán

esetleg más táppan nézd meg, alami fsp, chief stb...
most milyen van benne?

(#576) Daweee válasza Rick2 (#572) üzenetére


Daweee
őstag

Telepítsd újra a drivert, a direct sound utalhat a direct x hibájára is, azt is reinstall.
A 400as táp több mint valószínű hogy elég.(márha nem mercury, codegen, stb)

[Szerkesztve]

(#577) .:T.H:. válasza Rick2 (#572) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Nálam egyszer jött elő, pont 4 napja. Újratelepítettem és kész, jól műxik..

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#578) Rick2 válasza .:T.H:. (#577) üzenetére


Rick2
senior tag

egy colors ház colors tápjával megy, valamire éppp jó, de kissé aggaszt. újraraktam 3x, de a hiba csak megvan...egyszerűen újrarakom a rendszert, nem keverek be neki kodekpakkot, meg ilyesmiket, próba pogács. volr egy kellemes bootos kékhalál is, azt meg végképp nem tudom mire vélni...

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#579) Fixer_SH


Fixer_SH
tag

Hello urak!

Talan meg emlekeztek, kb. egy honapja irtam, hogy megvettem az alaplapot, de sajnos lötyögött benne a RAM (DDR1) es allandoan fagyott a gep. Noss.. az uzletet felhivtam, azt mondta a srac, hogy vigyem be az egesz gepet, mert at akarja nezni. Mondtam neki, hogy szerintem felesleges, mert tuti a RAM foglalat a hibas, mert lötyög. Azt mondta, ha lötyög, akkor mechanikai serult, szoval garanciavesztes... hatmajd' felrobbantam, mert hat tuti nem csesztem el, gyarilag is lehet hibas. Vegulis harom hettel kesobb sikerult is elvinnem hozza. Mondtam neki, hogy probalgattam mindenfelet, de leginkabb memoriaigenyes programoknal fagy. kerdezte, hogy nem melegszik-e, meg hogy nezem-e hogy hany fokos. Mondtam persze nezem, alaplap max. 43, proci max. 60 (mert annyira allitottam a ''target''-et).
Nezegette, vegulis osszehasonlitotta egy masik alaplappal, annak szerinte kissebb volt a rés a memoria foglalatban.. at is rakta a RAM-ot, na ott nem is lotyogott.. azert ott kellett hagynom, hogy kiprobalja. Mult heten csutortokon volt ez, penteken hivott, hogy kicsereli az alaplapot, mert szerinte is a lötyögés az oka a fagyasoknak. Ennyit mondott. Mondom hetvegere nincs gep... azert tuleltem. Ma hivom, azt mondja mehettem volna a gepert penteken is.. namondom... nem mondtad:)

Aztan most van egy uj lapom, amiben ugy all a RAM, mint ha bebetonoztak volna! :)

Na, megyek is tesztelgetni!

Tovabbi szep estet!
Fixer

Debian

(#580) qwertly


qwertly
addikt

Na nekem is megvan az új alaplapom de sajnos van egy kis gond :F Nem volt az üzletbe 805 proci igy lett 820 + hűtö.A hütö olyan hangos mint ha a hajszáritó menne alapfokozatban :W :W és a gép is marha meleg.Lehett erre a procira egy csendes hütöt tenni és menyi a ''normális''proci höfok :F :F.2 510 memo van benne ezeket lehett dual modba használni?A biosba hol kell álitanni?ill a gép nagyon lasan áll fel az miért van :F de elismerem,hogy gyorsabban töltödnek be a játékok :DDD :DDD:Elöre is köszi a tipet.

(#581) lorcsi válasza qwertly (#580) üzenetére


lorcsi
veterán

Igen az rettentő hangos, 2 nap után cseréltem is egy ac 7-re. ez már elviselhető
a biost én sem ismerem annyit csnáltam hogy 3g-re állítottam a procit és kész

(#582) qwertly


qwertly
addikt

Van valami modszer vagy megfelelő hütö,hogy halk legyen a gép.Mert most nagyon hangos :Y

(#583) qwertly


qwertly
addikt

Valaki :O

(#584) lorcsi válasza qwertly (#583) üzenetére


lorcsi
veterán

nem tudsz olvasni :F
mit gondolsz kinek válaszoltam a 581-ben?

(#585) qwertly válasza lorcsi (#584) üzenetére


qwertly
addikt

Ezek mit jelentenek Pl:ac 7,és hogy 3g állitotam a procit :U

(#586) Allendale válasza qwertly (#580) üzenetére


Allendale
csendes tag

ezeket lehett dual modba használni?A biosba hol kell álitanni?

Szerintem alapból dualban mennek, ha egyforma méretűek és sebességűek. A BIOS-ban külön ilyen beállítást nem találtam.

(#587) Allendale válasza qwertly (#585) üzenetére


Allendale
csendes tag

Ha jól tudom, akkor az AC-7 az egy Freezer hűtő.
3g az 3gigaherc. Úgy kapod meg, hogy a szorzót szorzod az FSB értékével. Szorzólock-os procinál ennél az alaplapnál az FSB-t tudod növelni, és így nő a proci sebessége.

(#588) vviktor1 válasza qwertly (#580) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Sziasztok, D820-al megy nálam is egy ilyen lap 3 napja. Ramom (1x1gb ddr) és videokártyám (Radeon 9600, 256Mb) egyenlőre átmentettem a régi gépből.
Én nem mondhatom hangosnak (gyári hűtő). Mit értesz azon hogy ''marha meleg'' ? A proci nálam alapon 36 hajtva 44-45 fokos, ez normális szerintem, bár igaz melegebb mint az előző procim (cel.2.4, ez 30-32 volt alapon) Speedfannal néztem a hőfokokat.
Ami nekem nem kerek hogy biosba marha lassan lép be és a bioson belüli navigáció is lassú, ez normális ? 1.40-es biosa van érdemes frissíteni ?
3DMark2003 eredményeim alig jobbak mint az előddel, igaz ugyanaz a videokártya de azért nagyobb javulásra számítottam
Továbbá olyanokat csinál hogy hibernálás helyett újraindul néha, valamint ha kikapcsolom a gépet kb 5 perc után lehet csak ismét indítani, addíg képet se ad, én tápra gyanakszom (az is új Colors nevű, házzal együtt) Ez azért gond mert néha cserélek vincsit a rackben és ilyekor ki kell várnom az 5 percet...
Fenti problémákra ötletek jöhetnek.

üdv:v.

Ne dudálj, küzdj !

(#589) Vagany válasza qwertly (#585) üzenetére


Vagany
őstag

[link] :R

-<[]>- https://mowned.com/vagany

(#590) cybm válasza vviktor1 (#588) üzenetére


cybm
csendes tag

hali!

Nekem is volt regebben hasonlo probelmam, igaz teljesen mas configgal. Lehet hogy jo a sejtesed, nekem is a tapcsere oldotta meg akkor. Ugyanigy varni kellett, hogy beinduljon, vagy ha vinyot csereltem akkor is (rack) stb. sose gondoltam ovlna hogy ez de megis .D

(#591) vviktor1 válasza cybm (#590) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Ok, arra jutottam hogy ki fogom próbálni a régi tápommal igaz az csak 350w-os ez meg (elvileg) 400-as. Gagyi tápra utal az is, hogy leállitás után égve marad a bill. ledje.
Lassú biosra tippje valakinek ? Visszaolvastam volt róla már szó de megoldást nem láttam.
Mégegy észrevétel közben : Az előlapra kivezetett usb csak 1.0 vagy 1.1-es sebességgel megy pedig elvileg ennek is 2.0-nak kéne lennie nem ? Lap leirása szerint 8xusb 2.0
A hátsó beépitett kivezetések mennek rendesen.

Itt jól érzem hogy valamit jó lenne állítani?:
[kép]

Ne dudálj, küzdj !

(#592) qwertly válasza vviktor1 (#591) üzenetére


qwertly
addikt

Szia látom,hogy te mivel nézed meg a memot a gépen énis evel nézem meg és nekem csak a nagyságát irja ki semi adatot róla.Hiábba van párba nem hajlandó dualba müködni :O,a biosba lehet valamit álitani vagy a memo hibálya miatt van ez?.

(#593) qwertly


qwertly
addikt

Köszi valószinüleg :R Ő lesz a nyerö.Az után hogy lebányáztam a régi hűtöt.

(#594) qwertly válasza vviktor1 (#588) üzenetére


qwertly
addikt

Szia aszt hogy 10 perc után már at everest szerint 53 fokos ez nem sok egy kicsit alapjáraton.

(#595) vviktor1 válasza qwertly (#594) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Aham az valóban sok, te raktad rá a hűtőt ? Paszta van rendesen ? Esetleg zsúfolt a házad és nincs átszellőzése ? Hirtelen ezeket kéne megnézni.
Most szálltam ki egy CoD2 szerverről és 44 fokos volt a proci 36 az alaplapi chip 1 órai játék után (speedfant itt tartom mindig az óra mellett). Everest ehhez képest 1 fokkal többet mutat a procinál.
Az a hűtő valóban szép darab, hány kg lehet ? ;]

Ne dudálj, küzdj !

(#596) vviktor1 válasza qwertly (#592) üzenetére


vviktor1
aktív tag

Keress frissebb verziót, itt is linkelték kicsit fejebb !

Ne dudálj, küzdj !

(#597) qwertly válasza vviktor1 (#596) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi kiprobáltam és már dualt mutatt :R ,de a gép amikor elindul akkor egy pilantra látom,hogy kiirja slinge modba megy a memoria.Most már eltudtam a memoria értékeket olvasni,és nem teljesen megegyezö értékeket mutat.Igaz mind a 2db,400 memoriák de none tipusok igy lehet,hogy nem ismeri fel a bios öket és nem hajlando dualnak kiírni :F.A gépet egy kis szervizbe szereltettem össze.A hütö tipusa Thermaltake TR2-M13SE nem ismered?.Köszi a segitséget.

(#598) .:T.H:. válasza qwertly (#597) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

Ha nem teljesen egyforma a két modul, nagyon kicsi a vszínűsége hogy dual-ban menni fog.

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#599) qwertly válasza vviktor1 (#591) üzenetére


qwertly
addikt

Szia eszt a képet,hogyan tudtad becopizni mert énis szivesen becopiznám hogy lehesen látni mit ír ki a memorol a program.

(#600) qwertly


qwertly
addikt

Most már kiirja hogy dual Channel bemegy a memoria de a biosba pedig nem eszt írja ki :O.CPU-Z 1.3 verzió semit nem ir a memoriára csak aszt,hogy 1024 MB,de melyik slotba van arra semmit.Újabb verzió aszt írja ki,hogy dual és még,hogy egymás mellet vannak a slotba :Y a 400 memoriák.Talán csodát vártam a Sempron 2.8 proci után Intel 820 procotol de én még nem érzem,hogy annyival jobb lenne mint amenyire hirdetik.Most PL:Pöbb mint egy percet kell várni amig megjellenik az asztalon ikonok addig csak a szép háttér képet nézem :O .Most alapjáraton 57 fokos a proci pedig van a gépbe 1 hátsó venti is de igyis csak ugy nyomja ki hátul a meleg levegöt mintha hajszáritó lenne.Valaki tudna igy tanácsot adni mi a gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.