Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Apukámnak nyomtató! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Bazsiii


Bazsiii
tag

Hali,

a következőben szeretném kérni a hozzáértők segítségét:

Édesapám szeretne venni egy lézernyomtatót.
Mire: főleg digis képeit szeretné kinyomtatni, meg némi szöveg, ilyesmi.
Szempontok: nem kell, hogy gyorsan nyomtasson, DE szépen. A szublimációs hiti azért nem jöhet szóba, mert Apu szöveget is szeretne nyomtatni.
Ha lehet, kéne hozzá magyar szoftver.
Ne legyen túl nagy.
Ár: egyelőre nem számít, első körben a választékról szeretnék informálódni.

Kérem, hogy főleg olyanok írjanak, akiknek van személyes tapasztalatuk fényképnyomtatással kapcsolatban, minél 'fotó-hatásúbb' a kép, annál jobb az esélye a családban.

Mindenkinek köszi,
Bazsiii

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#2) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Hát, ha feltétlen színes kell és feltétlen lézer ez nem lesz olcsó multaság...
A www.depo.hu oldalon utána tudsz nézni...

Plumpy - A kultúrbölény

(#3) tomcs válasza Bazsiii (#1) üzenetére


tomcs
őstag

''elohivatas'' nem megoldas? kb olyan aron mint a hagyomanyos filmet megcsinaltathatod a digi kepeket is papirra.. a hazi nyomtatas ha nem 1-2 darabra kell nagyon draga.. szines lezernyomtatonak eszmeletlen ara van a tintasugaras meg nem birja sokaig festekkel es ugyanott vagy. szvsz a megoldas az hogy 1 1xubb hp-t vagy valamit szovegnek es a kepeket meg vidd el valahova.

(#4) thord válasza Bazsiii (#1) üzenetére


thord
tag

Szerintem fényképekhez ne vegyél lézernyomtatót.

(#5) gabranek válasza Bazsiii (#1) üzenetére


gabranek
aktív tag

a cegnel most az 1ik nyomtatom hp laserjet 5550, ugy tudom ezt direkt foto nyomtatasra fejlesztettek. Lehet venni hozza olyan patront ami kimondottan fotokhoz valo.
A minosegere eddig nem volt panasz
Esetleg holnap meg tudom mondani a paranetereit is, fejbol sajn nem megy, de a www.hp.hu oldalon szerintem te is megtalalod.
ja es lenyegesen olcsobb mint 1 laser

田中れいな

(#6) tomcs válasza gabranek (#5) üzenetére


tomcs
őstag

most akkor ez milyen?

''a cegnel most az 1ik nyomtatom hp laserjet 5550 ... ja es lenyegesen olcsobb mint 1 laser''

(#7) Bazsiii


Bazsiii
tag

gabranek:
most akkor tényleg lézer, vagy nem lézer? De mindjárt megnézem.

+1 KÉRDÉS AMIT ELFELEDTEM:
TUD VALAKI MAGYAR NYELVŰ KÉPNÉZŐ-DIGIKAMERÁBÓL GÉPRE-KÉPET LESZEDŐ PROGIT? (pl. ulead photo explorer - csak ezt csak angolul találtam).

Értem, hogy elő is hívathatnám, de a szempont az, hogy ne kelljen elmenni, sorban állni stb., hanem otthon Apu sör mellett eljátszhasson. :))

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#8) gabranek válasza tomcs (#6) üzenetére


gabranek
aktív tag

bocs elszurtam hp deskjet 5550 akart lenni :)
http://www.hpshop.hu/product.my?idt=683&cdt=192

田中れいな

(#9) pilóta


pilóta
nagyúr

Hát kérdés az, hogy mennyi fényképet szeretne apukád nyomtatni. Mert egy igazán jó minőségű színes lézer olyan millió körül mozog. Tehát otthonra mondjuk havi 100 képig egyszerűen pénzkidobás. Akkor már inkább egy profi tintasugaras, az kijön 100.000-ből, mondjuk valami jobb epson.
Nekem konkrétan egy Ricoh Af 3800C van, de az céges dolog...
Ja és fotónyomtatásban a legolcsóbb tintasugaras is lepipálja a legdrágább lézert is.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) Bazsiii


Bazsiii
tag

Oké! a lézeresről meggyőztetek, a deskjet 5550-at megnéztem, szimpatikus, valaki látott már általa nyomtatott fotót?

pilóta: a ricohról mondanál vmit?

How much wood would a wood chuck chuck, if a wood chuck could chuck wood?

(#11) pilóta válasza Bazsiii (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mit szeretnél tudni róla?
Ez egy A/3-as színes lézer, 28 lap/perc színes, 38 lap/perc fekete. Kategóriájában ez egyik legolcsóbb, úgy kb 1,5 milla +áfa. 1200x1200 dpi, szépen nyomtat, és relatív olcsóra jön ki egy oldal. Mindazonáltal csak fotó nyomtatásra nem javaslom, mert mint minden lézernyomtató, ez sem igazán szépen nyomtatja az egybefüggő nagy telített felületeket.
Mindenesetre nem otthoni használatra van kitalálva.
Szerintem ami neked kell, az egy jó tintasugaras, mondjuk epson 860, vagy valami hasonló. Azért javaslok epsont, és nem Hp-t, mert az epsonnak piezo-s nyomtatófeje van, amit nem kell cserélni a festékpatronnal együtt, mint a Hp-nél, ezért jóval olcsóbb a nyomatköltség, minőségben meg ugyanaz, mint a Hp.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#12) gjakso


gjakso
csendes tag

Szia,
hetvegen voltam CeBiten, es szerencsem volt kiprobalni az Epson standon mutogatott Stylus Photo 925 -t. Az eredmeny amit a masina produkalt lenyugozo, TENYLEG nem tudnam megkulonboztetni az ''igazi'' fototol. Az mar csak extra, hogy belenyomhatod a memoriakartyat a nyomtatoba es szinten a nyomtaton talalhato kijelzo segitsegevel direktben valszthatod a nyomtatni valo kepet ami 2 percen belul kijon 5760(remelem jol emlexem) dpi minosegben. Nemetorszegban a nyomtato 299 EUR (~74000Ft.) (akcioban 229EUR) Ha nehany kepet otthon akartok kinyomtatni JO minosegben, merem javasolni ezt a nyomatatot.

(#13) Gee-Bee válasza pilóta (#11) üzenetére


Gee-Bee
tag

Jajaj! Itt valami keveredés van!
1. A HP DeskJet 5550, tintasugaras, van hozzá fotópatron és 30-40 ezer körüli pénzbe kerül, A/4-es
2. A HP Color LaserJet 5500, lézer, A/3, és szó sincs arról, hogy fotónyomtatásra lenne fejlesztve (egyébként mindegy, hogy színes vagy fekete, 22 lap/perc és 600 dpi, igaz RET-tel
3. Az, hogy külön van a fej, nem azért van mert piezos, hanem mert v. drága a piezo fej. Az más kérdés, hogy a tintacsere során mennyi tintát okádik ki magából, hogy légtelenítsen...

�%-12345X

(#14) Gee-Bee válasza Bazsiii (#7) üzenetére


Gee-Bee
tag

Több HP géphez is adják a Fotó és kép programcsomagot, ami teljesen magyar és állítólag a Canon egyik másik modelljéhez is.

�%-12345X

(#15) pilóta válasza Gee-Bee (#13) üzenetére


pilóta
nagyúr

És ezt most miért nekem írod?
Az 5500 Hp egyébként A/4-es, a 8500-as az A/3-as.
Amiről én beszéltem, az a Ricoh volt.
Az epsonnál meg azért van külön a fej, mert az élettartama megegyezik a nyomtatójéval, a Hp-nál, meg a többi gyártónál elkopik a kerámia a hőtől, és azért kell cserélni minden egyes patroncserénél.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#16) pilóta válasza pilóta (#15) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ja bocs, az 5500-as tényleg A/3-as, amire én gondoltam az a 4500-as volt.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17) Gee-Bee válasza pilóta (#15) üzenetére


Gee-Bee
tag

Mert mellényomtam meg lusta voltam :)

�%-12345X

(#18) Gee-Bee válasza pilóta (#16) üzenetére


Gee-Bee
tag

:) lassítok, ígérem lassítok.

�%-12345X

(#19) Gee-Bee válasza pilóta (#15) üzenetére


Gee-Bee
tag

Viszont attól még nem kisebb a lapköltség (tinta:málnaszörp-málnalé effektus)

�%-12345X

(#20) pilóta válasza Gee-Bee (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

:D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#21) pilóta válasza Gee-Bee (#19) üzenetére


pilóta
nagyúr

A lapköltség attól olcsóbb, hogy egy epsonos patron olcsóbb, mint az ugyanannyi festéket tartalmazó Hp patron, mivel nincs benne a nyomtatófej. Ráadásul az epsont akárhányszor után lehet töltetni, a Hp-t meg max 2x, mert utána muszály fejet is cserélni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) Don Vittorio válasza pilóta (#21) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Ja, viszont, amikor behal az Epson feje - és behal, tutira behal, soxor, halálosan soxor behal, ha sokat használod behal, ha nem használod eleget beszárad, behal - akkor többe kerül a javítás, mint ha egy újat veszel...

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#23) pilóta válasza Don Vittorio (#22) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát nem tudom. Én évekig használtam különböző epson nyomtatókat, de egyiknek se halt be a feje. Pedig volt olyan is - Stylus Color 200-as - ahol külön fej volt a színesnek és külön a feketének, és amikor nem használtad valamelyiket, akkor egy lülön dobozban kellett tartani, és mégsem halt be soha.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24) Gee-Bee válasza pilóta (#21) üzenetére


Gee-Bee
tag

ha mililitert mérsz, akkor talán igen, de a termál tinta sűrű trutyi, a piezo meg nem. (up, málnaszörp..). Nem mondom, hogy olcsóbb, de sajnos csodák nincsenek, a gyártóknak jól felfogott érdeke, hogy a többiekkel hasonló lapköltséget lőjenek be, mert ebből élnek...

�%-12345X

(#25) danzi


danzi
tag

Az OKI C7300 nagyon szépen nyomtat PS driverrel... nem tudom h van-e magyar szoftver, mert angollal telepítettem fel egy helyen, nálam fontos h a driver az oprendszerhez passzoljon, de PS-ben sima 80 grammos papírra olyat nyomtatott a tesztképbõl (25-30 megás pdf-ekrõl van szó) hogy az állam leesett...

700 forint körüli az ára, és én ezt melegen tudom javasolni képnyomtatásra!!!! És amúgy használják szövegre is, szóval mindenképp jó választás

üdv

DanZi

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#26) atus


atus
senior tag

Kb két óra múlva megyek nyomtatót venni. Olvasgattam az ehhez kapcsolódó fórumtémákat, és nem vagyok teljesen biztos a dolgomban. Nagy valószínűséggel HP DeskJet 5550-t fogok venni, ami elvileg 40k pénz. Namost a Canon cuccosait is dicsérte a mélyen tisztelt olvasóközönség, és ez elbátortalanított. Típusnevekben nem vagyok biztos ebben az esetben, de úgy emléxem, h i550 meg s500 voltak. Felhasználási területet tekintve: itthon fogom nyúzni, főleg (90%ban) szöveget, és néha fotókat nyomtatni, de akkor szépet akarok.
A másik dilemma, hogy most egy HP C500 fényképezőgépem van, ami ugye JetSenddel, meg hasonló HPs dolgokkal jól elkommunikál, szóval fő a kompatibilitás. Viszon nagyon rühellem már ezt a gépet, és ahogy lóvém lesz, veszek egy Canon G2-est. Azt viszont nem tudom, hogy Canonéknál van-e vmi hasonló kompatibilitási dolog, amiért már most érdemes lenne őket választani a HP helyett, tekintettel a jövőbeni Canon masinámra?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#27) atus


atus
senior tag

ápp
Ügydöntő népszavazásra terjesztem elő az ügyet!
HP avagy Canon?

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#28) Gee-Bee válasza atus (#26) üzenetére


Gee-Bee
tag

Nem, tudom, de a helyedben nem aggódnék ilyesmi miatt mert:
-A JetSend úgyis infrán vagy hálózaton megy, és igazából lebutítja a képet meg lassú, stb
-Az 5550 -Canon EOS D30 párosítás kifogástalan

Személyes:
-Olcsó (>200e) nyomtatóból nem vennék Canont..

�%-12345X

(#29) Gee-Bee válasza Gee-Bee (#28) üzenetére


Gee-Bee
tag

#define > <
:)

�%-12345X

(#30) Lunatic válasza atus (#27) üzenetére


Lunatic
aktív tag

Szerintem HP, jó driverek és support.
(letelepítettem egy pár ilyet, szerintem korrektek)

Bár az új Canonokkal nincs tapasztalatom, de majd jön vki és megaszondja a frankót.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#31) pilóta válasza Lunatic (#30) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hozzánk járnak a Canon-tól fénymásolókat karbantartani, és azt mondta a szerelő srác, hogy a kis tintasugaras nyomtatói a Canonnak ritka rosszak, de inkább rosszak mint ritkák :D
Személyes tapasztalatom nincs vele, de a szerelő csak tudja mit beszél...
Azért szerintem gondold meg az Epsont is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#32) atus


atus
senior tag

No vettem egy HP DeskJet 5550-t, és eddig meg vagyok vele elégedve. Mondjuk az install nem ment egyáltalán, de nem a HP hibájából, hanem egyszerűen hanyattszopattam magam. Lassú a gépem, ezért XP teljesen le van butítva, minden nem feltétlenül szükséges process Disable-re van állítva. Persze a Print Spooler is.... Innentől már lehet sejteni az egyórás szívásom történetét.

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#33) Gee-Bee válasza pilóta (#31) üzenetére


Gee-Bee
tag

:) Jók az ilyen lojális szervizesek...

�%-12345X

(#34) Vaze


Vaze
őstag

hmm szerentem jo a hp 656c-is:))

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#35) Vaze


Vaze
őstag

esmost joaron megkapod 100 dolcsiert:D

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#36) Gee-Bee válasza Vaze (#35) üzenetére


Gee-Bee
tag

meg az epson fx 1050, ha számláról készült fényképeket akarsz nyomtatni akkor a legélethűbb....

�%-12345X

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Apukámnak nyomtató! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.