Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Gubu0101 válasza Elit3Zotya (#649) üzenetére


Gubu0101
veterán

Belenagyitva 15Pro,de ha csak siman megnyitom es ranezek a kepre a fold jobb.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#652) Fuxosbömis válasza Elit3Zotya (#649) üzenetére


Fuxosbömis
tag

A Fold képe sokkal jobb.

(#653) Elit3Zotya válasza Gubu0101 (#651) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

A fold képe facebook és insta kompatibilisebb.
Nekem jobban tetszik a természetesebb színű és kevésbé élesített kép, de kinek mi.. :R

#652Fuxosbömis
Szerintem sem rossz, de több sebből vérzik, de mint írtam kinek a pap kinek a paplan. :)

[ Szerkesztve ]

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#654) xhege válasza Elit3Zotya (#653) üzenetére


xhege
addikt

Véleményem szerint ebben az összehasonlításban nem nagyon van kérdés. :N Ezt viszi az alma.

(#655) Joachim21


Joachim21
senior tag

Életemben most először van apple care+ a telefonomon. Micsoda nyugalmat ad, hogy nem kell mindig azon …ni hogy de nehogy baja legyen. :R

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#656) kchris78 válasza Joachim21 (#655) üzenetére


kchris78
veterán

nekem telefon ipad is 3 ev sima garis, de mar az is ad egy biztonsagos erzest, telefon mar elmult 1 eves de nem ereztem azt a nyomast, anno volt olyan h csak azert adtam el telefont mielott betolti az 1 evet mert akkor meg kiemeli az h garis a tobbi kozul, es az biztonsag az uj tulajnak. (persze az uj szeria is motival :D)

(#657) doooo válasza Elit3Zotya (#649) üzenetére


doooo
veterán

"Ezt nem tudom mire érted, egymás mellett pontosan ugyan úgy van tartva.. :U"

:DDD úgy értem, hogy nem a legjobb kameratelefonként reklámozzák.
Nem úgy értettem, hogy máskép tartottad a kezedben... :DDD

(#658) doooo válasza Elit3Zotya (#649) üzenetére


doooo
veterán

Kifutottam a szerkesztési időből.

Amúgy mivel eleve dupla akkora felbontásúak a képek, nem is igazán igazságos így összehasonlítani, bármilyen másik 12 megapixeles képpel sem a 15P képeit (remélem ez is világos mindenkinek).
Még a saját 12 megapixeles képeivel sem, amik ellenben már garantáltan nem lennének jobbak a Fold képeinél (GSMArena csinált olyan képeket is az új szériával, gyorsan oda is írták, hogy nem érdemes úgy használni őket; pont ennyire lennének túlélesítve azok is, és minden ráadás részlet eltűnne).
Felmehetünk 50 (48 iPhone esetén) megapixelre is, ott is lesz jobb a 15-ös szériánál (csak ugye még nem szokás akkora képeket készíteni).

Szóval ügyes húzás ez az Apple részéről (bár kicsit igazságtalan a saját modelljeivel szemben, amik nem kapták meg ezt az új módot).

[ Szerkesztve ]

(#659) Szergej0818


Szergej0818
csendes tag

Tudtok ajánlani jó magsafe autós tartót? Esetleg tölthet is, de előny a minél kisebb méret. Sok az opció, de hátha valakinek nagyon bevált valamelyik.

Köszi előre is.

(#660) Elit3Zotya válasza doooo (#658) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Amúgy mivel eleve dupla akkora felbontásúak a képek, nem is igazán igazságos
Erre mit lehetne írni, akkor az miatt is jobb, hogy mi miatt lényegtelen.. :)

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#661) doooo válasza Elit3Zotya (#660) üzenetére


doooo
veterán

Lehet így is nézni, persze.
Ezért mondom, hogy ügyes húzás. De csak addig lesz értelme, amíg a többiek nem csinálnak ugyanilyen felbontású képeket. És gyanítom, hogy 2024 erről fog szólni. Hamar elillan majd ez a specifikus előny (amely előny se 12, se 48 megapixelen nem létezik).

(#662) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

iStyle-os, Panzer Glass vagy iglass fóliát javasoltok?
Olvastam, hogy több fólia nem teljesen fedi az előlapot iPhone 15 Pro-n. :(
Ti milyen tokot és fóliát használtok?
Kameravédő fóliát használ valaki?

(#663) icecave válasza timelord1987 (#662) üzenetére


icecave
nagyúr

Engem is az érdekelne, van-e olyan, ami minél jobban kiér a szélére, csak 15PM-ra. Ugyanis a fekete keretes, amit vettem, kitakar körben egy picit a display-ből. Így olyat szeretnék venni, ami "egyben üveg", fekete keret nélkül. A spigen EZFit meg ahogy nézem azért nem lóg ki eléggé a szélére, kellene neki vagy fél mm még, hogy jó legyen.

(#664) madkiller válasza joey04 (#618) üzenetére


madkiller
őstag

Nekem a 15 PM az első iphoneom én nagyon imádom a dynamic islandet. Térerő gondokról nem tudok nyilatkozni mindig van valamennyi térerőm S22U az összehasonlítási alapom. Ott olyan volt kileptem az iroda ajtón elindítottam a zenét, de a WiFi már nem volt olyan jó és le csatlakozott a yt music csak karikázott frissítenem kellett az appot, hogy mobilnetre csatlakozzon nagy nehezen. Itt ezeket a WiFi mobilnet váltásokat nem veszem észre. Egyszerűen csak használom.

(#665) kchris78 válasza joey04 (#618) üzenetére


kchris78
veterán

Magyarország nem az a terület ahol különösen nagyobb jelentősége lenne általános esetében a térerő érzékenységnek. Az hogy folyamatosan teli vagy kicsit gyengébb vagy 1/2 csík lenne nem sokat számít, S21U sem volt egy térerő bajnok mégis akinek nem mondták az csak használta örömmel… Ugyanez volt régebben mikor nem qualcomm modem volt hanem intel, az is állítólag szarabb volt… ezek szerintem kis túlzással kreált problémák.. Nincs akkora jelentősége hogy dealbraker pont legyen belőle.

[ Szerkesztve ]

(#666) joey04 válasza kchris78 (#665) üzenetére


joey04
titán

Alapból engem sem érdekel, hogy hány pálcika van, vagy a pontos értékek, én azért ástam bele magam, mert az új telefonnal nincs használható internet, nem töltenek be az oldalak, a régivel meg igen. Ez viszont érdekel :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#667) joey04 válasza madkiller (#664) üzenetére


joey04
titán

Egyéb hálózati bajom nekem sincs, wifi jó, meg a váltások is. Szóval "csak" ennyi. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#668) tothl válasza madkiller (#664) üzenetére


tothl
addikt

Nálam sincs gond a térerovel.
Se az ebresztessel.
sem az akkuval ami parádés.
Se a melegedéssel.

tomor összefoglalomat hallottak :)

(#669) joey04 válasza tothl (#668) üzenetére


joey04
titán

Nekem sem általánosan van bajom, szimplán ahol eleve szar a jel, ott a 13 még 90%-ban ad netet, ez meg jóval hamarabb elveszti :) ezt többen megerősítették itt is meg külföldi fórumon is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#670) janeszgol válasza Albert.Tamas (#619) üzenetére


janeszgol
félisten

Én, amit ajánlok neked, az a 256-os sima 15. Az a legoptimálisabb vásár szvsz.
Igaz én februárban a Plus verziót veszem (128 vagy 256, de nekem elég a 128 is). Nálam az akku miatt csak és kizárólag a Plus verzió jöhet szóba.
Addig meg olvasgatok. Ha nagyon gyengeminőségű akku kerülne bele, akkor nem fogom megvenni. Addigra kiderül.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#671) madkiller válasza Albert.Tamas (#619) üzenetére


madkiller
őstag

512es PMem van 3 hete van még 211gb a foglalt terület. Mondjuk én átköltöztettem egy csomó képet ami volt vagy 80-90gb.

(#672) Snoop27 válasza Albert.Tamas (#619) üzenetére


Snoop27
őstag

Én a 256-os 15 pro-t választanám.

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#673) gattolino válasza Albert.Tamas (#619) üzenetére


gattolino
senior tag

Én a 15 Plus-t venném. Legjobb üzemidőben, kamera fantasztikus. A Pro felesleges szerintem

Vivo X90 Pro Plus

(#674) Gubu0101


Gubu0101
veterán

15 pro 128-as, kek szinben keszleten a telekomnal,csak szolok :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#675) baysage


baysage
csendes tag

Külsőre nagyon tetszik és jól néz ki. A töréstesztek azért nem engednek annyira elszállni tőle... :) Barátom előrendelte és vár a készülékre, kíváncsi leszek a tapasztalataira. :))

(#676) nVIPER


nVIPER
senior tag

Van itt olyan, aki sima s23-ról váltott 15 pro-ra? Akku, térerő hogy alakul?

Köszi.

(#677) ADAM1337 válasza nVIPER (#676) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én a céges s23 mellé rendeltem a 15 pro max-ot. (igaz az ultrához kellene mérni de majd tudok pár tapasztalatot megosztani)

(#678) rizso


rizso
addikt

Megjött a 15PM, most már 2 napja használom. Első iPhone, Samsung S21 Ultrát váltott. Még nagyon az elején vagyok vele, vannak tök jó dolgok, de felmerült pár kérdés:
- ajándék 3 hónap Apple TV+ lemondható a próbaidőszak végével, vagy éves előfizetés része?
- görgetés a Samsung után nekem kicsit darabos, lassú. Pl insta vagy fb hírfolyam, de mondhatnám chrome-ot is - ismerős azt mondja ez ilyen
- Chrome-ban ha meg akarok nyitni egy linket (pl itt új hozzászólás, válasz, stb), akkor sokszor csak 2. vagy akár 3. érintést fogadja el, ez viszont baromira idegesít
- ha jól sejtem az app ikonokat sem lehet csak úgy pakolgatni, fentről lefelé rendezi automatikusan
- be lehet állítani alternatív képernyő lezárást (pl kijelzőn dupla kopp)?
- van ajánlott alternatív kamera alkalmazás, ahol jobban bele nyúlni a beállításokva? Nem rossz a gyári, de néha jó lenne ISO-t és záridőt állítani

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#679) Zsolt,72 válasza rizso (#678) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

“- be lehet állítani alternatív képernyő lezárást (pl kijelzőn dupla kopp)?“

Erre két mód van: az egyik az Assistive touch nevű kisegítő lehetőség, ahol virtuális gombhoz tudod rendelni, a másik pedig a hátlapi koppintás, ami lehet akár dupla is.

Alternatív kamera: nemrég volt ingyen beszerzési lehetőség a ProShot app-hoz, be is húztam, még ismerkedek vele. De elég sokat tud, úgy látom. [link]

Chrome-ot, Insta-t és Facebook-ot nem használok, ezért azokhoz nem tudok hozzászólni.

[ Szerkesztve ]

(#680) Cry0 válasza nVIPER (#676) üzenetére


Cry0
őstag

Ez engem is érdekel s23 ultra illetve i15/plus/pm között agyalok. Eddig még nem volt iphonom.

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#681) nVIPER válasza Cry0 (#680) üzenetére


nVIPER
senior tag

Nekem se volt még iphone. Egyébként tök jó az s23. Nagyon jó az akkuja, bőséges térerő mindenhol, fluid a rendszer, viszont a kamera képei elég gyengén sikerülnek + jövőre visszatér az exynos hányadék. Mondom ezt úgy, hogy 17 éve vagyok Samsungos. Szóval jó lenne valami biztosabb dolog. Persze tudom, hogy apple-nél is van jobban és gyengébben készült sorozatok.. De nah, ez a samu küszködés.. Nah meg ott az okosóra pontatlansága (pulzus), a headsete meg nagyon jól szól, de folyamatosan kiesik az ember füléből (az airpods száras headsete stabilabb).
Szvsz szívesen kipróbálnék egy 15 pro-t, de jól enne tudni mire számíthatok akku, térerő szinten.

[ Szerkesztve ]

(#682) bakker_old


bakker_old
csendes tag

Sziasztok, lehetőség van a cégemnél bruttó 600e-ig új telefont vásárolni.
Pár éve egy 11est nyúzok, az új sorozatból melyiket tudnátok ajánlani a fenti összeghatárig? Vagy érdemesebb az előző (14) sorozatból választanom?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#683) Joachim21 válasza bakker_old (#682) üzenetére


Joachim21
senior tag

Pro max 256-osat.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#684) JNSK


JNSK
aktív tag

Sziasztok! Emag-tól érkezett valakinek promax? Én 21-én rendeltem elő (25-én lett kifizetve), ma küldtek egy emailt hogy a nagy érdeklődés miatt késéssel, a rendelés sorrendjében tujdák kiszállítani.

(#685) Szergej0818 válasza Cry0 (#680) üzenetére


Szergej0818
csendes tag

Én személy szerint már az s23 ultra mellett voksolnék. De az akksival és a térerővel nekem abszolút nincs gondom(15pro max), mindkettő zseniális, s21 ultránál pl szenvedtem vele.

De nekem, és kövezzetek meg, full darabos, lassú ez a telefon. Hasonlítgattam, s10 is néha, pl bøngészésben veri. Nagyon imádkozom, hogy a szoftver megoldja, mert ez így nagyon kevés... Pedig a hardver tudná a dolgát, nem is értem mi történik...

Böngészés lassú, a Google news widget vallahatatalanul lassan tölti be az oldalakat. Röccenések, töltési idők mindenütt. Maradj a samsungnál szerintem. Az villám gyors ehhez képest, akksival meg egálba vannak a videók alapján kB. Térerőt nem tudom s23 ultránál.

[ Szerkesztve ]

(#686) SharpSA válasza Szergej0818 (#685) üzenetére


SharpSA
veterán

Gondolom a Chrome-ot használod böngészésre, más böngészőkkel is ez a tapasztalatod? A google news-t nem ismerem, nem használom, a widgeteket meg ily módon végképp nem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#687) zsoltyyy válasza JNSK (#684) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Ha utánvéttel vetted volna, akkor lenne okuk sietni vele, így viszont... :U

(#688) rizso válasza SharpSA (#686) üzenetére


rizso
addikt

Szerintem a görgetés sebessége kb mindenhol lassabb, mint pl S21 Ultrán. Akár Chrome, akár Safari, insta, Facebook, de mondhatnám a settingst is, úgy kell kapargatni a kijelzőt, hogy a beállítások menü végére érjen. Androidon ez kb egy pöccintés.

Korábban mikor ki-kipróbáltam kiállított iPhone-t, akkor is feltűnt már, viszont a sajátom használata közben sokkal jobban észreveszem, főleg face to face S21U-val.

Böngészés androidos chrome-on szerintem sokkal jobb, gyorsabb, folyamatosabb, jobb a nagyítás funkció (pl egyujjas zoom), és még sorolhatnám. Safari is mint valami béta projekt.

Vannak jó dolgok is benne, de én egy kicsit többet vártam.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#689) SharpSA válasza rizso (#688) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, Androidhoz képest lassabban, visszafogottabban görget az iOS, de azért nem mondanám darabosnak, ahogy előzőleg írtad. Továbbra is igaz az, hogy egyik kutya, másik eb. Szerintem mindenkinek mindegyik rendszerben van jó dolog és hiányosság is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#690) madkiller válasza rizso (#678) üzenetére


madkiller
őstag

Én S22Uról jöttem 15PMre 3 hete, igaz hogy a görgetési idők és animok sokkal gyorsabbak általában, de ahol kraft kell ott sokkal gyorsabb az i15. Ezt a szép animációkkal attunos sebességét mindig hozza. Ez a Samsungnál sajnos nem volt mindig igaz. Mikor pont nem kellett volna nagyon akadt. Böngészés is gyorsabb nálam pmen gyári safarin, tettem rá adblockot, Google translate beepulo bovitmenyt teljesen jó. Sajnos van egy hiba a kezdeti 17ben, ami a 17.1ben már jó lesz( fent van a beta3), amit ha nincs beta kitudsz iktatni. Beállítások - főképernyő és app könyvtár - keresés megjelenítés a főképernyőn ki és utána tuti lesz az ios.

(#691) joey04 válasza rizso (#678) üzenetére


joey04
titán

A görgetés nálam nem darabos, de igen, egy suhintással az iOS kevesebbet görget. Ez ízlés kérdése. A chrome viszont nagyon igaz, én pont emiatt nem használom iOS-en, mert nekem sem érzékeli az érintéseket sokszor. Pedig hiába használok iPhone-t semmilyen egyéb Apple szoftvert nem használok, hanem gmailt, google mapset, stb és asztali PC-n meg macbookon is chrome-ot használok, ezért jó lenne iOS-en is, de azon sajnos így borzalmas.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#692) rizso válasza SharpSA (#689) üzenetére


rizso
addikt

Okés, lehet tényleg nem a darabos volt a jó kifejezés, hanem inkább lassabb, nem olyan pörgős.

Viszont hogy jót is írjak:
- akksi 6:36 képernyőidőt ír, és 50%-on van (igaz ma csak egy sim megy benne, és nem volt mobilnet meg sok telefonálás)
- kamera egész jó, hozza azt a szintet, akit elvártam
- hívás közbeni hangminőség szintén oké (mondjuk azt szokni kell, hogy hiába van csatlakoztatva bt füles, ha telefonon fogadom a hívást, alapértelmezetten a telefonon szól - megközelítés kérdése, hogy ez jó vagy sem)
- hangszórója nagyon jól szól

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#693) joey04 válasza Cry0 (#680) üzenetére


joey04
titán

Szerintem iPhone. Nem azért mert jobb, hanem mert még nem volt neked. Ha maradsz android vonalon és s23 ultra lesz, akkor benned marad a mi lett volna ha. Így meg kipróbálod, aztán ha nagyon gyorsan kiderül hogy nem a te világod, akkor 14 napon semmit nem buksz, ha meg csak később, akkor is megéri kifizetni a tapasztalatot. Én minden esetben a váltás mellett vagyok emiatt. Aki csak iPhone-t használt, és filózik egy droidon, az is vegye meg és próbálja ki. Ha ott motoszkál az agyában, hogy milyen lehet, akkor ki kell próbálni! :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#694) zsoltyyy válasza rizso (#688) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Nekem nem tetszik a túl gyors görgetés... Az igaz, hogy olyan élményt ad, mintha jobban hasítana, de én néha már azt se tudtam, merre vagyok fejjel előre... :D

De az tény, hogy ha van egy hosszú lista és fixen a végére akarsz jutni, akkor előnyös, de ha a 3/4edénél kell valamit kibogarászni, akkor szerintem könnyebben belőhető iphone-on.

(#695) madkiller válasza rizso (#692) üzenetére


madkiller
őstag

Igen alapértelmezett a telefonon szól, de szerencsére ez pont átállíthatô a beállításokban, hogy ne így legyen. :))

(#696) SharpSA válasza rizso (#692) üzenetére


SharpSA
veterán

Milyen fülesed van, illetve melyik eszközön fogadod a hívást? Mert nálam az AirPods 3-mal a fülesen szól a hívás, ha az a fülemben van.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#697) M1995 válasza rizso (#688) üzenetére


M1995
aktív tag

Scroll bar hosszan nyomva “megfogható” (haptic feedback érezteti is) aztán olyan gyorsan húzod lap aljára ahogy akarod.
Onnan vissza tetejére egy ugrás megérinteni a kijelző tetejét ahol óra, akku stb. ikonok vannak.

(#698) madkiller válasza rizso (#692) üzenetére


madkiller
őstag

De ki is kerestem most neked, hogy felfríssitsem a saját emlékeim is, mert jól el van dugva a beállítás. Tehát: kisegítő lehetőségek - Érintés - Hívás hangjának atiranyitasa - Bluetooth-headset és kész is innentől fogva felfeszed a telodon a fülesen fog szólni.

[ Szerkesztve ]

(#699) zsoltyyy válasza M1995 (#697) üzenetére


zsoltyyy
senior tag

Jogos... ezt valahol mélyen belül tudtam és használtam is, de valahogy sose vált minden napos használattá... :DDD

(#700) Szergej0818 válasza madkiller (#698) üzenetére


Szergej0818
csendes tag

Szintén köszi, már sok infót vettem innen a fórumról, amit nem találtam, és szép lassan sikerül beállítani olyanra a telefont, amit szerettem volna. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.