Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) brownus válasza Kalandor (#1) üzenetére


brownus
veterán

én antik (60-70 évekből többnyire) könyveket gyűjtök, igaz nem kivétel nélkül mindent hanem amit el is olvastam, vagy fogok vagy érdekes a témája. régi kiadású szépirodalmi regény sorozatokat pl.

(#5) Brae válasza Kalandor (#1) üzenetére


Brae
őstag

Ecseri piacon árult Hitlerjugend-es kések eredetiek vagy replikák?

#4 Kalandos sztori, nem véletlen vagy Te Kalandor :)

[Szerkesztve]

(#7) Brae válasza Kalandor (#6) üzenetére


Brae
őstag

Pont ezzel van a baj, hogy fogalmam sincs mennyibe kerül az eredeti, egyébként 10 és 30k közötti összegekért láttam.

(#8) Viszlát válasza Kalandor (#4) üzenetére


Viszlát
addikt

Nevedhez méltó történet, nem semmi, gratulálok :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#10) adalbert1


adalbert1
veterán

Nekem szüleim vannak rajta többé-kevésbé ezen a témán, főleg anyám...
Otthon a konyhaszekrény teteje tele van régebbi köcsögökkel (ezek mennyit érhetnek?), van pár 100-150 éves könyvünk, szintén 80-100 év közeli tükör, valami régi aranyérme (ez ismerőstől jött ajándékba), pálinkás butykos (nem tudom jól írtam-e le)... meg még pár egyéb cucc.

Ezek értékét honnan lehetne megtudni?

(#14) Boglya


Boglya
senior tag

Én ezüstérméket gyűjtök, bár a gyűjtés az túlzás. Nagyapámtól mindig kaptam, most van kb 20 db, de elég értékesek lehetnek, sok közülük 99% ezüst. Egyébként meg gyűjtök minden olyan régi tárgyat, ami viszonylag kis helyen elfér és megtetszik:), pl egyszer egy spanyol vár falából kiszedtem egy kb 1500-as évekbeli skúlót.

(#16) sakál válasza Kalandor (#15) üzenetére


sakál
tag

''értékbecslést kérsz egy üzletben vagy ki is mennek házhoz.''
Gyakran kétszer is.. :O

A szépség az eszed rovására megy

(#19) brownus válasza Kalandor (#4) üzenetére


brownus
veterán

mázlista:)

(#21) peterszky válasza Kalandor (#18) üzenetére


peterszky
őstag

nagyon szép ez az érme! :C
nekem egy ''antik'' ezüst zsebórám van, 1910es és Omega gyártmányú.
[link]
+ még van mégegy itthon, amit még a nagypapám nagypapája hozott amerikából, de az már nem nagyon müködik

What else you gonna do on a Saturday?

(#24) eddie17


eddie17
addikt

Kicsit felhoznám a topikot.
Találtam a kacatok között, egy Renoir festmény rézkarcát. [link]
Alá is van írva, Renoir által. Vajon eredeti lehet? Hol lehetne ezt megtudni?

(#25) trassher


trassher
addikt

nálunk fater nagy szenvedélye a régiségek gyűjtése. már 2 házra való bútor van amivel berendezte a falusi turzmushoz a házat. kis házban több darab 1800as évek elejéről származó borosüvesünk van. a legnagyobb boltja egy asztal amit 20 ezer forintért vett és a restaurátor szerint egy 1700as évekből származó hercegi asztal

Redmi Note 7

(#26) eddie17 válasza eddie17 (#24) üzenetére


eddie17
addikt

No senki nem szakértő?:)

(#27) Palkó válasza eddie17 (#26) üzenetére


Palkó
tag

Szia!
Vidd be valami nevesebb aukciósházba, vagy műkincskereskedésbe, kérj értékbecslést.
Ez némi pénzedbe kerül, de legalább képben leszel.
Természetesen több szem többet lát, össze is lehet vetni a kapott összeget.
Sok sikert, ha valóban Renoir, akkor beletrafáltál a jóba....

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#29) Makaveli


Makaveli
senior tag

Én minikönyveket gyűjtök. Legelőször az irodalomtanár hozott be egy Kinizsi Pál c. könyvet miniben, kb. 3×2 cm-es kis köny volt. És ugyanúgy le volt benne írva a regény. Már van belőle kb. 20-30 db-om...

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#30) eddie17


eddie17
addikt

Köszi mindenkinek a segítséget, gondoltam, hogy becsűs lesz a vége.
Kalandor: Ment egy pü.

(#32) bandus


bandus
veterán

hali!

kicsit felhozom a topikot :) keresek egy könyvet, de a nagy antikváriumoknál amiket a gugli kidob nem elérhető jelenleg, a címe, vajda györgy: energetika I-II. 1981-eskiadás, akadémiai kiadó.

van öteltetek esetleg hol nézhetnék még utána?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#33) bandus válasza bandus (#32) üzenetére


bandus
veterán

uppedli :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#34) bandus válasza bandus (#33) üzenetére


bandus
veterán

upszi :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Akit esetleg érdekel egy gyönyörű SINGER - Ossa varrógép, nézzen be, akár csak gyönyörködni is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#36) ^Clown válasza bandus (#32) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha budapesti vagy, akkor a Kiskörúton a Kálvin tértől az Astoriáig, a bal oldalon van vagy 5-6, talán 7 jó antikvárium is. Érdemes mindenhová bemenni, és körülnézni!

[ Szerkesztve ]

(#37) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

tudja valaki,hogy hol érdemes felméretni,hogy régi pénz (érme,papír,kitűző) gyűjteménynek mennyi lehet az értéke?

(elég vegyes...kb bő 100 évesek is vannak benne)(külföldi nagyrészt)

mondjuk itt?

köszi!

(#38) Gyick


Gyick
őstag

Hi!

1kiló régi 10,20,50 filléres kb mennyit ér?

(#39) ch003067


ch003067
addikt

Nekem pl van egy réz viasz pecsételőm, ez van ráírva : Paul Nits / vagy Nito.
Kb 7cm átmérőjű réz emlékérme, melyre ez van írva: "300 ÉVE SZABADULT FEL PÉCS A TÖRÖK HÓDOLTSÁG ALÓL."
Valaki tudna segíteni, hogy mennyit érhet ?

(#40) ch003067 válasza ch003067 (#39) üzenetére


ch003067
addikt

Sehol senki ? ?

(#41) ch003067 válasza ch003067 (#40) üzenetére


ch003067
addikt

Van még régi forintom :
mindegyik papír:
10ft
2db 20ft
50ft
100ft

ezen kívül van még magas ezüst tartalmú 200ft-sen 94ből. 2db

(#42) ch003067


ch003067
addikt

UP

(#43) jokavajhat válasza Kalandor (#1) üzenetére


jokavajhat
újonc

Kedves Kalandor!
Egy nagyon régi élményedet olvastam itt, és szeretnék valamit kérdezni. Nem tudom eljut-e hozzád ez a kérdés, ennyi idő után?
Idős édesanyámnak van két antik vázája, amiről fogalma sincs milyen régiek, és hol készültek? Készítettem róluk néhány felvételt, hátha segítenek valamit. Most regisztráltam a topikban, még nem tudom sikerül-e feltölteni a képeket? Megpróbálom.

Nem sikerült. Nálam vannak a képek a winchesteren, nincsenek még sehova feltöltve. Ha véletlenül elolvasod ezt az üzenetet, és jön rá válasz, megpróbálkozom vele. Esetleg egy e-mail címre elküldhetném a fotókat? Egyelőre várok. Remélem sikerül valamit kikutatnunk.

(#44) Tim82 válasza jokavajhat (#43) üzenetére


Tim82
nagyúr

Esetleg ha privátot írnál neki?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#45) jokavajhat válasza Tim82 (#44) üzenetére


jokavajhat
újonc

Köszi! Jogos.

(#47) Claudio


Claudio
csendes tag

hello érdeklödnék hogy valaki tud e olyan antikost vagy galériát akit érdekelne olasz festmény antonio ligabuetól
képek: http://kepfeltoltes.hu/view/120402/festmeny_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/120402/festmeny2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
a választ előre is köszönöm

(#48) aram01


aram01
nagyúr

lakik még itt valaki? :))

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#49) HTCX715


HTCX715
tag

Sziasztok!(ha még olvassa valaki : )
Van egy régi öntött alumínium boxerem. Elvileg PATENT.(a márkája... nemtudom ért-e valaki hozzá) Igazából nem értékbecslésért jöttem. Kicsit már megvan mattulva, itt ott sérülve, a sérülésekben meg van feketedve. Ezzel tudok valamit kezdeni? Másnem fényesíteni, gondolom a sérülésekkel nem tudok sok mindent kezdeni. Szeretném megszépíteni. Napi szinten hordom magamnál, de nem verekszem. Általánosba annak idején elvette a tanár, megdícsérte, majd visszaadta. Ez egy életérzés.(mint a vasbakancsom, a bőrdzsekim, a zsebkésem...) Soha nem használtam még, nem is akarom, de nem mennék nélküle el semmerre. Ha nincs a zsebemben, érzem, hogy valami hiányzik. Szóval légyszi segítsetek kicsit kipofozni.

Van amúgy itthon sok régi cucc. Van egy motorom. Egy simson ami ugyan itt ott halványan már kopott, de amúgy mintha most jött volna ki a gyárból.(tök gyári, még az eredeti fényezése is szép, esésnek sehol nincs nyoma) Egy év és veterán lesz. Erre lehet csináltatok egy OT rendszámot.
Van tesómnak rengeteg régi pénze. A nyugdíjas töri tanárok csak hümmögnek, hogy ilyet még nem is láttak.
Vannak kitúzőim is. Egy ős öreg iron maiden-es saccra 80-as évek eleje, Dickinson még mintha most éretségizne rajta. Van ACDC-s is. Még Bon Scott van rajta, ős is igen fiatalon.(ez a kitűző mondjuk szerintem nem olyan régi, túl jó állapotban van...) Meg még van jópár legendás darab.(gép, gép, gép...)
Van egy tükrünk még az ük-ük nagyanyámnak volt az egyetlen hozománya : )
Zsebórák, faliórák, kések és még sok minden. Lehet nem érnek semmit, de mindnek van egy története.

(#50) chewycl


chewycl
tag

Sziasztok! Ha még olvassa ezt a topicot valaki hozzáértő az tudna nekem mondani egy megbízható értékbecslőt pesten? Mennyit érhet egy uitz János által szignózott Ady portré? :B

(#51) #04441088


#04441088
törölt tag

Hali.
Valaki aki ért antik órákhoz, lenne szíves rám írni?
Van egy, amivel kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Küldenék képeket. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.