Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amptron PM-8500 probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Antamed


Antamed
csendes tag

Sziasztok!

Ma hozzámkerült egy régi gép, és amit sikerült kiderítenem az alaplapról, nagy valószínűséggel egy PM-8500 - AMPTRON-ról van szó TX pro chipset-tel. Ehhez egy S3 Virge van párosítva. A következő a probléma: elindítom a gépet, és nem jön be kép. Akárhányszor indítom el, soha semmi nem jött még be, csak a no signal felirat. Már amelyik monitoron, mert 3-al próbáltam.
Hallom, hogy startol a rendszer, nem pittyeg, nincs hibajelzés, egyszerűen csak nincs kép. A BIOS resetet ajánlották, de nem segített, PCI vga lévén viszont nem nagyon van másik ilyen kártya kéznél. Persze nem drágák, de ha mégsem az a gond, akkor, ha valaki tudna segíteni más ötlettel, azt megköszönném.

(#2) Lucif-R válasza Antamed (#1) üzenetére


Lucif-R
senior tag

[link] - Kérdésednek ez a megfelelő hely.

Ha csipgni sem csipog ( ha van rajta pittyegő ) akkor valószínűsítem hogy az alaplap kakukkolt meg. Minden egyéb hibára van standard csipogás... de ha halott a lap akkor még az senem van. Bővebben fognak talán válaszolni neked a fent említett topicban, bár én azt mondom alaplap kuka.

(#3) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Tedd fel a linkelt topikban a kérdésed, ezt zárom

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Amptron PM-8500 probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.