Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Amire regesregen vartatok! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Viscous


Viscous
csendes tag

Thermal Take-11 SubZero, Elektronos hoatvitellel.

http://www.thermaltake.com/products/subzero/subzero4g.htm

Olcso husnak hig a leve.

(#2) PeliScan


PeliScan
addikt

Kiváncsi leszek, mennyire fog leterjedni, és mennyire csendes... Biztos jó sok pízé' adják

(#3) PeliScan


PeliScan
addikt

Ja most nézem, nem vmi nagy dobás, 21-38(!) dB! Persze lehet, hogy nagyon hűt, dehát nekem inkább a csendesség miatt érné meg, de így..!

(#4) Viscous válasza PeliScan (#3) üzenetére


Viscous
csendes tag

Akkor jobban jarsz a TT 9-el. 15 db takarekon.

Olcso husnak hig a leve.

(#5) PeliScan válasza Viscous (#4) üzenetére


PeliScan
addikt

TT 9? linket esetleg tudsz adni, mert nem igazán vágom... :)

(#6) Viscous válasza PeliScan (#5) üzenetére


Viscous
csendes tag

http://www.thermaltake.com/products/heatsink/v9.htm Itt van. Asszem ez folyadek csapagyas. Sorry, nem 15-Db, hanem 17. De akkor is cool! :D

Olcso husnak hig a leve.

(#7) PeliScan válasza Viscous (#6) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem rossz kis kúler, de azért ez is trükkös, 1300 RPMen 17 db, azért tud ez 48dBt is, ha nagyon akar..! :))

(#8) LukE válasza Viscous (#1) üzenetére


LukE
veterán

idézet: TEC, which stands for ''Thermal Electric Cooling'', is based on the Peltier
Effect. It was first discovered in the early 19th century.


Háát ha ez működik így, akkor nagyon ügyesek.

CPU under maximum load: 73W Szóval a ventillátornak a proci hőt+ezt a 73 wattot is el kell vinnie. QQQrva hangos, ha maxon megy. Az, hogy ha nem csinál semmit, akkot meg énis le tudom venni a ventillátorokat.
7 centis ventillátor + alu borda. Háááát maxon vagy 150W elszállítására??

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#9) Cane válasza Viscous (#1) üzenetére


Cane
őstag

A vízhűtés sokkal jobb.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#10) Ploszi


Ploszi
senior tag

na igen vízhűtésük is van :DD ugye az AquariusII, bár az sincs túlméretezve :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#11) sanchez válasza LukE (#8) üzenetére


sanchez
csendes tag

a peltier effektus az lényegében az, hogy egy megfelelő félvezetőnek áramot adnak, amivel lehetővé válik a bizbasz egyik oldaláról a másikra történő hőátvitel. ugye a termodinamika törvényei szerint a hidegebb testről a melegebb testre hő nem kerülhet át magától, emiatt kell neki egy kis villamos áram. elég durva (cca. 60-70 fok körüli) hőmérségletkülönbségeket lehet létrehozni vele, arra viszont figyelni kell, hogy a másik oldalon így megjelenő plusz hőt azért el kell valahogy vezetni, különben megint ott vagyunk ahol a part szakad. a másik probléma a jegesedés (nem vicc).
akit komolyabban érdekel a téma, annak ajánlani tudom a [L]http://www.internews.hu/intercool/index.phtml[/L] oldalát. írva avgyon ott pár nagy igazság, amiket kérendő megszívlelni.

ciao

''A világon két dolog végtelen: az univerzum, és az emberi hülyeség, de az elsőben nem vagyok teljesen biztos...'' Albert Einstein

(#12) LukE válasza sanchez (#11) üzenetére


LukE
veterán

Én tudom, mi az a peltier:) az volt az első szó, amit megkerestem, az oldalon.

Amit írni akartam, az az, hogy azzal a kicsi bordával+ventivel elvezetni a procihőt plussz a peltier 70Wattját már szerintem majdnem lehetetlen. (össz vagy 150W!!) Főleg, hogy a peliter is megpurkan valahol 70-80fok környékén.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Amire regesregen vartatok! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.