Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#40951) Pancsermeste válasza Steve198310 (#40947) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Na, azt azért remélem, hogy nem széria hiba... :( mert akkor az én kártyám lesz a következő... bár eddig nálam semmi hiba.

ASUS venti téméhoz: Hogy lehet egyáltalán 75-85%-os venti fordulatot elérni? (manuálisan vezérelve??) AZ én Dual-X-em messze nem a legjobb hűtő, de 50% fölé nem megy, általában 40%-on pörög (bár így is hangos! :D )

-= Pancsermeste® =-

(#40953) Dany007 válasza Pancsermeste (#40951) üzenetére


Dany007
veterán

Egyébként házszigetelésre nem gondoltatok még? : )

1-2 ezer forintért lehet venni spéci hangszigetelő filcet vagy habot vagy mi ennek a neve. És máris legalább felére csökken a zaj ha nem jobban.

Igaz nekem spéci "lebegő" bútorba épített PC-m van, így van benne hely ilyen téren és raktam is be 5cm-es nikeccelt meg 2cm vastag spéci hangszig. anyagot és így gyakorlatilag nulla hangja van a gépnek.
Pedig van benne összesen 2+4db ventillátor. Ebből 1db 12cm-es CPU, 1db 12cm-es táp, 2db 12cm ház + 2db 8cm házventillátor.

A zajról csak annyit, hogy a Samsung házimoziban lévő 1db kb 6cm-es ventillátor olyan 4x nagyobb zajt csap mikor be van kapcsolva, mint a komplett gépem összesen. (igaz vga most nincs benne, de egy éve még 9800gtx volt bent és azzal se volt különösebb hangja.)

(#40954) LógaGéza válasza Dany007 (#40953) üzenetére


LógaGéza
addikt

Direkt a szigetelés miatt vettem FD Define R4-et :) Van 3db 14-es FD Silent Series venti benne, a PSUban egy 135mm-es ADDA, és egy 12-es Arctic F12 Pro a Corsair H50i-n, ami a VGAt hűti. Mielőtt száműztem a régi 500-as Samsung vinyót belőle, annak a kerregése volt a leghangosabb :)
Kiváncsi leszek most mit ad majd hozzá a WindForce3 :D

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#40956) Pancsermeste válasza Dany007 (#40953) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nincs hangszigetelésem, de ha fent van az oldallap, akkor nem olyan hangos, csak míg teszteltem a kártyát addig nem volt felrakva, hogy rendesen le tudjam hallgatni. - az tény, hogy a Giga féle Windforce sokkal halkabb volt, azt zárt házban szinte nem is hallottam.

-= Pancsermeste® =-

(#40957) Steve198310 válasza ALONSO11 (#40955) üzenetére


Steve198310
őstag

ilyen hangja van minde ventinek. ez nem hiba :R
volt a 7850 most 270x

[ Szerkesztve ]

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#40958) Milka 78 válasza Martin094 (#40936) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Baromi meleg nálad.Nálam így néz ki a dolog->[link]
Nagyon sokat segít a kártyán ha alulfeszeled.Mint látod én agyonhúzva is alulfeszelem őket,de pl.1.100v-n 1050/15550/20%pt-n simán mennek stabilan és így jóval halkabbak/hűvösebbek.

(#40959) EnterR


EnterR
veterán

Van egy Gigabyte R9 270X BF4 Edition videokártyám. Alap GPU órajele 1050MHz (Boost: 1100MHz).
Van olyan R9 270X (azt hiszem ASUS) amelyiknek a GPU órajele 1120MHz, memória órajele pedig 5800MHz (1450MHz)

Kérdés: Ha átállítom az órajeleket 1120/5800MHz-ra, stabil lesz a Gigabyte? Nem lesznek kifagyások? Biztonság kedvéért a 3 ventilátort 35%-ról 45%-ra állítottam.

PSN ID: marquuard

(#40960) Devid_81 válasza EnterR (#40959) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ezt senki sem tudja, hogy neked mennyin lesz stabil a kartyad! :(

...

(#40961) Algotis válasza EnterR (#40959) üzenetére


Algotis
addikt

Állítsd át, és megtudod! :K
Baja nem lesz a kártyának az biztos, maximum kifagy a dolog és azzal jelzi, hogy nem bírja az órajelet.

(#40962) EnterR

Akár azt is futtathatsz, de a legmeggyőzőbb az, ha játékkal teszteled le!
Ha nem bírja, de te mégis erőltetni akarod azt az órajelet, akkor csak adj neki pici feszt, nem árt neki! ;)

[ Szerkesztve ]

Androidos Outlookból küldve

(#40962) EnterR válasza Algotis (#40961) üzenetére


EnterR
veterán

FurMark-ot futtassak?

PSN ID: marquuard

(#40963) Algotis válasza EnterR (#40962) üzenetére


Algotis
addikt

Ja, és attól a pár MHz-től nem kell megijedni, elég az alap venti neki, nem fog jobban melegedni tőle ;)
De ha feleslegesen 45%-on akarod búgatni akkor tőlem mehet:D

Androidos Outlookból küldve

(#40964) EnterR válasza Algotis (#40963) üzenetére


EnterR
veterán

Auto-ra raktam a hűtést, FurMark alatt 60%-ra is felmegy :D

PSN ID: marquuard

(#40965) Algotis válasza EnterR (#40964) üzenetére


Algotis
addikt

Ha én auto-ra rakom nekem is mászkál az egekbe, holott semmi szükség nincsen rá :DDD

Androidos Outlookból küldve

(#40966) sakal83 válasza Dany007 (#40953) üzenetére


sakal83
addikt

A hang szubjektív dolog. Nekem idleben néma tápom van. A ventik visszavéve minimumra.

Ezt követően vettem észre, hogy a vinyó is elég hangos. Kapott egy szigetelést, de nagyon sokat nem ér.

Minél halkabb géped volt, annál nehezebb a kicsit hangosabb új elemet elviselni. Pl. a 7200-es vinyó nekem már elképzelhetetlen a hangja miatt.

Már ssd-re vágyok, de az 1 tb-os még drága nekem.

Pontosan ez van a jobb hangkártyákkal és erősítőkkel is. Visszalépni nehéz...

(#40967) Dany007 válasza sakal83 (#40966) üzenetére


Dany007
veterán

Szoktam hallani én is a vinyót, de csak akkor amikor nagyon dolgozik valamin. Az meg elég ritka. Vagy hogy is mondjam... A vinyó általában csak akkor megy ha valamit dolgoztatok róla úgy komolyabban. Másolok, telepítek 1-1 program indításakor ilyesmi...

De alapvetően netezés, zenehallgatás közben nulla hangja van. Ha meg filmezek akkor értelemszerűen a film hangja jócskán túlszárnyalja a vinyó hangját, játéknál szintén. Szóval nem teljesen vágom hogy ez milyen helyzetben lehet tényleg zavaró. Hosszasabb másolás alatt igen, telepítés alatt igen. De ezeken kívül?
Jó, most megnyitottam egy office-t és hallottam 1 tizedmásodpercnyi hdd hangot meg ugyanennyit mikor becsuktam.

De most este van és csend. Napközben asszony 3 méterről nem vette észre, hogy már rég bekapcsoltam a gépet, és szólt h lécci kapcsoljam be. Mondtam hogy már negyed órája megy a gép...

Majd meglátjuk mennyire fog zavarni a dupla ventis 270x. Bár igazából nem tartok tőle.

(#40968) Dany007 válasza Dany007 (#40967) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk az hozzá tartozik a dologhoz, hogy én 2,2m-re ülök a géptől az ülőgarnitúrán és egy 42 colos kijelzőt bámulok. :)
Lehet ha mellettem lenne egy íróasztalon a gép akkor hangosabbnak hallanám. Egyszer le kéne mérnem valahogy a hangerőt.

(#40969) BogyóBP válasza EnterR (#40964) üzenetére


BogyóBP
addikt

Annak idején nézegettem ennek a kártyának a hűtését és valahogy sehogy se birtam felfogni hogy miért van rajta ekkora keverőlapát, ráadásul kettő, ha a nagyon okos mérnökök szerint ez a kis hűtőlamella mennyiség is elég? Szerintem ennek a kártyahűtési rendszere egy oriási tervezési hiba, lehet hogy a halk hang volt a cél de ha tényleg fel megy 60% ra akkor nem értek vele lófaszt sem. Lényeg a lényeg szerintem ez egy elbaszott hűtés. :( Kár érte pedig, a gigabyte ot mindig szerettem a frankó megoldásai miatt. Mondjuk az alaplapjaik után már nemigazán lepődök meg semmin.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#40970) belinho válasza Martin094 (#40936) üzenetére


belinho
senior tag

Alul kéne feszelni, és akkor nem melegszik annyira! 1.256v-ot kap a gpu, de beéri 1v-al is a legtöbb esetben, ezzel pedig drasztikusan csökkenthető a hőmérséklet.
Én a legolcsóbb megoldást választottam Zalman VF3000A, drágábban pedig az ACTT2 az alternatíva!
De először feszeld alul, és ha megfelel akkor megspórolod a hűtő árát!

(#40971) EnterR válasza BogyóBP (#40969) üzenetére


EnterR
veterán

Én nem tudom, FurMark alatt 2 perc alatt 60% volt a ventilátor, 2600RPM, 63fok. De nemhiszem, hogy az Asusnál vagy MSI-nél jobb a helyzet. MSI mondjuk nagyon promózza az R9 270X-ét a TwinFrozr-ral. De ha egyszer nincs vele gond játék/terhelés/videorenderelés közben, akkor annyira szar nem lehet :)

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#40972) Monya78 válasza EnterR (#40971) üzenetére


Monya78
veterán

MSI R9 270x gaming, 10 perc FurMark után:

21%-os (990 rpm) ventillátor fordulat mellet tökéletesen halk a gép.

[ Szerkesztve ]

(#40973) EnterR válasza Monya78 (#40972) üzenetére


EnterR
veterán

Ha géphez kerülök, csinálok egy 10 perces tesztet.75%-nál éppen meghallani, hogy valami pörög.

PSN ID: marquuard

(#40974) Monya78 válasza EnterR (#40973) üzenetére


Monya78
veterán

Hát Én nem tudom hogy azon milyen ventilátor van, ha az MSI -nél manuálisan 75%-ra (2480 rpm) viszem fel a fordulatot, akkor egy gyengébb fúrógép megirigyelhetné a hangját.

[ Szerkesztve ]

(#40975) EnterR válasza Monya78 (#40974) üzenetére


EnterR
veterán

Windforce 3X. De abból is, amelyik a Gigabyte elmondása szerint 3D-ben fújja a levegőt, vagy a rosseb tudja. 75%-on 2600-2800 fordulat, a hangja eltörpül az AMD alap hűtője mellett még idle módban is.

PSN ID: marquuard

(#40976) Apollo_21 válasza Steve198310 (#40944) üzenetére


Apollo_21
addikt

kicsúsosodik az emberek feje még az elején az űrben stb......fegyó teleszkópja mintha betört volna..ilyesmik..ember lába egy nagy hosszú csík... 2hónapja semmi baja nemvolt..új win fel..már x..volt..próbáltam 4-5 alkalommal különféléket..azok is..speciel ma raktam fel újra..most jó...de volt már böngészőbe fekete kockázás is kb 1hétig..aztán magától eltünt..volt hirtelen elmenő kép..pár alkalommal azis megszünt.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#40977) EnterR válasza Monya78 (#40972) üzenetére


EnterR
veterán

Itt van 10 perces FurMark eredmény. Vedd figyelembe, hogy a GPU/memória órajét mindnek feljebb raktam MSI Afterburner-be. Itt tűnik szembe a 3 hűtés ereje. Ráadásul nem placebo, egy megveszekedett hangot sem hallani a ventilátorok felől. Alapból ment 35%-on, egyenesen 62%-ig felment stress test alatt, és semmi, pedig a fordulatszám is rendesen megnőtt

BogyoBP: Ezek szerint mégsem szar a Gigabyte Windforce, TwinFrozr-nál is jobban hűt, pláne, hogy magasabb órajelen van, mint az MSI.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#40978) diegho válasza EnterR (#40971) üzenetére


diegho
nagyúr

22% furmark alatt az msi hűtése.

(#40979) diegho válasza EnterR (#40977) üzenetére


diegho
nagyúr

Most nézem a képet... 4000rpm-es procihűtő.. az kb egy felszálló jet hangerőben, nem csoda, hogy nem hallod mellette a vga-t. Igazából itt az a legnagyobb kérdés, hogyan bírsz megmaradni a gép mellett?

(#40980) do3om válasza EnterR (#40975) üzenetére


do3om
addikt

Ez itt a probléma, neked halk másnak meg használhatatlan.
2600-2800rmp nevetséges :W

"Ha géphez kerülök, csinálok egy 10 perces tesztet.75%-nál éppen meghallani, hogy valami pörög."

Erről ennyit. Egy vicc vagy.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#40981) EnterR válasza diegho (#40979) üzenetére


EnterR
veterán

Mit vársz egy alap AMD hűtőtől? Játéknál 5625RPM, engem rohadtul nem zavar, Beats fejhallgatóval játszok, semmit nem hallok.

Do3om, neked meg nem tudom mi a fene bajod van, de kend a hajadra. :D

[ Szerkesztve ]

PSN ID: marquuard

(#40982) Steve198310 válasza Apollo_21 (#40976) üzenetére


Steve198310
őstag

hát ilyenem volt nekem is de 270x el zafírral

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#40983) Monya78 válasza EnterR (#40981) üzenetére


Monya78
veterán

Igazából csak az a bajuk hogy ezt írtad:
"Ezek szerint mégsem szar a Gigabyte Windforce, TwinFrozr-nál is jobban hűt"

Hiába 3fokkal alacsonyabb a hőmérséklete a gigának, ha 3x annyi a ventilátor fordulat. Ez egy halk gépnél nagyon hangos és zavaró.

De direkt leteszteltem hasonló körülmények között, fixre nyomtam 62% fordulatot az MSI-n és ez jött ki:

[ Szerkesztve ]

(#40984) do3om válasza EnterR (#40981) üzenetére


do3om
addikt

Más nem érti hogy lehet ennyire halk a vga-d aztán kiderül hogy a géped egy porszívó hangjával vetekszik így meg mindjárt más.
Bár márt tisztázódott kivel van a hiba (füleddel) de ilyen félrevezetőén írni...
Bár senki nem vesz be olyat hogy 2600RMP-s veni halk, alig hallani.

Monya78: pontosan, ilyen esetben nem hogy jobb hanem rosszabb mert annyira hangos lesz miközben alig nyer valamit. A mérleg két nyelvének azért egyensúlyban kell lenni (hűtés-zajszint) A felhasználok nagy részének fontos.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#40985) diegho válasza EnterR (#40981) üzenetére


diegho
nagyúr

De akkor minek jössz azzal, hogy halk, ha nem az? Itt bizonygatod, hogy halk 2600rpm-en, amikor a hűtőd mellett megmaradni nem lehet. Egy wartburg is eszméletlen jól gyorsul a trabant mellett, de mi van, ha odateszed egy ferrari mellé? Nem is értelek...

(#40986) EnterR


EnterR
veterán

Ott a gépigényem az adatlapon...
Rohadjak meg, jövőhéten jön az új processzorhűtő és kipróbálom. Mikor i3-3320-am volt, ugyanez volt a helyzet. Azon is alap hűtő volt, de háromszor halkabb volt, mint a mostani és akkor SE volt hangos a videokártya ventilátor.

PSN ID: marquuard

(#40987) BogyóBP válasza do3om (#40984) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ezért nem értettem én sem. A lapátok jóval túllognak a hűtőlamellákon, tehát gyakorlatilag van egy csomo kiltöltetlen rész amire szimán lehetett volna még húzni pár disszipáltató lamellát ezzel is megnövelve a hűtőbordázás felüleltét ha már ekkora légkeverő került rá. Számomra iszonyat fontos a halk gép mert utálom ha zaj jön ki a dobozból. Bár most a tápom csinálja csak az egyedüli cirkuszt mert az hangos, de majd idővel talán azzal is tudok valamit kezdeni. Direkt megnéztem egy képen 50A.s :Y Venti van rajta. Na az már kisebb tornádót is tud kreálni, nem hiszem hogy ekkora hűtés kéne egy sima 750W os GX tápegységre. Amúgy nincs hibája félre ne értsetek de ez akkor is vicc hogy a gyártók hogy leszarják az emberi igényeket. :F

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#40988) BogyóBP válasza EnterR (#40986) üzenetére


BogyóBP
addikt

Képes vagy egy FX 6300 ason alap hűtőt hajtatni? Nos nem elég hogy a bordázása olyan hogy a levegőt az a mütyüri és kb mihaszna 7cm es hűtő 4 égtáj felé tolja le a bordáról ezzel is alapos katlant csinálva a házba, fűtve vele az északi hidat, a kondikat a cpu körül ha van hűtőborda rajta akkor méginkább gázos a helyzet, ráadásul ad a VGA hátuljának is ahonnan ugyabár semerre sem tud távozni az ott keletkezett hő mert hiába van kupak alatt a cucc és rajta a hűtőborda, a kártya hátulja mindig legalább olyan meleg ha kézzel megfogod mint amennyi épp a mag hőmérséklete. Igazából azok lennének a jó megoldások amik egy hőcsővel a hátsó részről is valahogy elhozzák a hőt de ilyen megoldást még nem nagyon láttam sehol sem. A legjobb megoldások egyike talán a hőkamrás hűtési elv amikor a VGA egy barominagy téglahűtésben van, mert ilyenkor a venti beáll fix 30% ra és 80 fokig el se mozdul onnan ami általában elég egy kis zaj csapásához ami néha nem is olyan kicsit hogy fixen 80 an tartsa ami meg aztán nem is egészséges. De ezen hűtések kiépitése olyan hogy a legtöbb többi alkatrész többek közt a VRAM és a VMR alkatrészek hűtése is a hűtőházra terelődik ami ugyebár egy bazinagy fém (ennek következtében a VGA is elég súlyos darab) és hosszú is. De legalább előnye hogy nem fűti be a házat mert a levegőt a csatlakozok felé tolja ki a házból. Úgy kell elképzelni a dolgot mint egy notebook hűtés, már ha láttatok olyant. :K

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#40989) BogyóBP válasza BogyóBP (#40988) üzenetére


BogyóBP
addikt

Ezek a megoldások a hőkamrás hűtések.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#40990) Apollo_21 válasza Steve198310 (#40982) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az a baj h ilyen panasszal fordulatok én a Lámához meg az Ombutsmanhoz is..de nemfogják elfogadni:D Kb 3-4hónapja összevissza csinálja a hülyeségeit..2-3napig bénázik vagy játékba vagy simán..aztán 1hónapig semmi...és erre nincs gar:D Aztfogják mondani vmi szétkr..ta a win-t vagy a drivernél bekavart..ez a legvalószínűbb ok egyébként az enyémre.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#40991) BogyóBP válasza Apollo_21 (#40990) üzenetére


BogyóBP
addikt

Mért pontosan mi a gondod. Mert olvastam a leirásod de nem volt teljesen egyértelmű, mint ahogy az sem, hogy milyen drivert használsz, milyen programokkal hajtod a rendszert hol és miket tapasztaltál és milyen időközönként. Hideg illetve meleg bekapcsolásnál, vagy több órás játék után volt ez, ha van olyan program vagy játék ami különösen előhozza azt is leirhatnád. Amúgy én tegnap vagy 4 órát mafia 2 őztem de semmi hiba nemvolt, pedig a böngészőbe rendszeresen ott a fekete kockázás ami ugyebár a 13.9 es driver miatt van, leginkább a Facebook az érintett terület, de máshol is láttam már de nem olyan látványosan és csak nagyon ritkán. Játékokban viszont abszolut semmi.

Mert? Nyilatkozzál hogy a VGA-d anomáliákat csinál, eresztess rá 1 órára egy furmarkot a fiukkal aztán kiderül. Ha hibás a VGA azonnal kifekszik 1 vagy másfél perc után. 1 óra után mivel ez extrém megterhelésnek számít ha megingik azonnal ki is fingik. Mert kb a teszt nekik annyit jelent hogy beteszik egy gépbe megy, megy. Végigtolnak egy 3D markot lefut, lefut. És visszaküldik hogy hibátlan, csakhogy nem az. Erőszakosnak kell lenni persze nem szószerint, mert különben elhajtanak. Ha tudsz róla képet csinálni, érdemes lementeni és kinyomtatni és bizonyitani az igazadat. Ezek nem 5ft os kártyák hogy csak félvállrol lehessen venni a dolgokat, bár a szervizek imádják ezt csinálni. Sőt még olyant is láttam hogy ami szerviznek van kikiáltva egy cégnél, (nevet most nem írok), nem is szerviz csak egy átvevőpont ami továbbitja a nagykernek és ott kezdenek majd vele valamit bütykölgetni ami akár 3 hétig is elhúzódhat.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#40992) EnterR válasza BogyóBP (#40988) üzenetére


EnterR
veterán

165 ezer forintból sajnos ennyi telt ki. Most fogok beruházni egy hűtőre. (Thermalright Macho)

PSN ID: marquuard

(#40993) BogyóBP válasza EnterR (#40992) üzenetére


BogyóBP
addikt

Félre ne érts nem szapulni akartalak. Amúgy mértnem inkább az 5-6 ezres Artic cooling CPU hűtőjét veszed? Az van ugyanilyen jó mint ez a tizenakárhány ezres csodahűtő.

szerk: hú de az egekbe repültek az árak. Az ember azt hinné karácsonykor minden olcsóbb, pedig egy fenét az.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#40994) EnterR válasza BogyóBP (#40993) üzenetére


EnterR
veterán

Az lett volna a másik kiszemelt, a Freezer 13 CO. Nem vagyok otthon hűtés terén, kérdeztem a CPU hűtőknél, aztán ezt a Thermalright-ot ajánlották.

PSN ID: marquuard

(#40995) BogyóBP válasza EnterR (#40994) üzenetére


BogyóBP
addikt

Igen mert ott tele van sznobbal akiknél a pénz nem számít csak a kinézet vagy akármi más. Nem minden esetben a drágább jobb is. Amúgy ha igazán jó hűtést akarsz akkor a vízhűtés a legjobb nade azt meg fenntartani és beszerezni felér mégennyi pénzzel mint amennyit most költöttél.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#40996) do3om válasza BogyóBP (#40995) üzenetére


do3om
addikt

Freezer 13 CO ha szükséges hogyan cserélsz ezen ventit? :U
A machon megoldható.

Amúgy meg használtba is érdemes megnézni mi van.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#40997) BogyóBP válasza do3om (#40996) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nekem nem olyan van de azon mért lenne szükséges? Az artic ventik nem szoktak csak úgy csapágyhibásak lenni ellenben a többi gyártóéval. Nekem mondjuk coolermaster HyperTX EVO 3 van és már az első héten lekerült róla az igencsak gázos venti amit rápakoltak, borzasztóan hangos volt indokolatlanul, mindig felpörgött szintén indokolatlanul..nem is értettem.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#40998) rígel válasza BogyóBP (#40993) üzenetére


rígel
őstag

Noormális?? :) 5-6 ezerért eleve max 9 centis centivel veszel hűtőt.A Macho-hoz ne akarj hasonlítani egy 5-6 ezres ac-t, az a gyári hűtőktől jobb kicsit, hangos, tuningra alkalmatlan egy izmosabb cpu-nál.

Légyszives ne beszélj hülyeséget, vízhűtés ár/érték arányban sokkal rosszabb. Az "olcsóbb" kompaktok pedig kb. egy 50 %-al olcsóbb léghűtés szintjét hozzák.

[ Szerkesztve ]

(#40999) do3om válasza BogyóBP (#40997) üzenetére


do3om
addikt

Azt írta megkérdezte, ha ránézek leszarom milyen jó venti van rajta eleve egy mínusszal indul. Szerintem ott is így voltak vele. De eleve jobbnak is néz ki. (adatok)

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#41000) Steve198310 válasza Apollo_21 (#40990) üzenetére


Steve198310
őstag

Az enyém már elszállt. Így tesztelhetik mert képet sem ad már sajnos

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.