Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25201) viperabácsi válasza do3om (#25200) üzenetére


viperabácsi
addikt

többet tud mint a gyári szakik.Miért nem hívják ŐT , hogy válogassa ki a selejtet? :D

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25202) fenergie84 válasza maxxxboy (#25179) üzenetére


fenergie84
addikt

Kicsit meredek amit írsz :U

(#25203) Looserke válasza fenergie84 (#25202) üzenetére


Looserke
őstag

annyira nem meredek...

[7870 black screen cikk]

[ Szerkesztve ]

(#25204) fenergie84 válasza Looserke (#25203) üzenetére


fenergie84
addikt

Érdekes, hiszen több hónapja megy itt a bs téma, de erről eddig nem volt infó...

(#25205) kovsol válasza fenergie84 (#25204) üzenetére


kovsol
titán

ez a cikk szerintem már vagy 20x volt linkelve
"Above you can see our card that was corrected thanks to AMD."
szerintem ezzel arra utal, hogy ez már egy javított kártya.

May the Force be with you!

(#25206) fenergie84 válasza kovsol (#25205) üzenetére


fenergie84
addikt

Akkor én kérek elnézést :U
Nekem ez új volt...

(#25207) Emu


Emu
őstag

Valakinek van ilyen kártyája? [link]

Rövidnyákos 1db 6pines csatlakozó van csak rajta.

(#25208) sakal83 válasza csucsbicep (#25199) üzenetére


sakal83
addikt

vagy inkább nem sok értelme van a hd7790-nek

(#25209) Dealer95 válasza sakal83 (#25208) üzenetére


Dealer95
őstag

Miért is?
Ahogy elnéztem pont ott van teljesítményben, ahova jött.
A 7770 és a 7850 között.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#25210) csucsbicep válasza sakal83 (#25208) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Valami kellett a 7770 és a 7850 közé. A gigás meg csak magas felbontáson, magas beállításokkal fogyott el, addig ugyanolyan gyors volt, mint a 2GB-os 7850.

(#25211) ZozzHUN válasza BomiBoogie (#25190) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Kettővel feletted írtam, hogy az admin az Sapphire rma-ban van érdekeltsége. Ergo hiába nem support, nagyon tesznek ellene hogy eltussoljak a dolgokat...

(#25212) polgi803


polgi803
őstag

Én azt nem értem,ha ennyi rossz Sapphire van,akkor miért vesznek mégis olyan karit...? Azt nem mondja,hogy sokkal olcsóbb mint más márka...nem elfogult Giga párti vagyok,csak az árra értem. Szóval nem kell sokat hozzátenni egy másik márkához...ez nem egy-két eltévedt hiba,hanem folyamatos... :( Sőt még a gariztatás után is Sapphire kell...szerintem ez az abszolút idő és energia pazarlás...

[ Szerkesztve ]

(#25213) viperabácsi válasza polgi803 (#25212) üzenetére


viperabácsi
addikt

mert MAZOHISTÁK

Én inkább azt nem értem , hogy akor minek kérdeznek ,ha utána arra a döntésre jutnak ,hogy csak az kell nekik.

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25214) csucsbicep válasza viperabácsi (#25213) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Én meg azt nem értem, hogy milliószor le lett írva, hogy Sapphire-t ne, ott a kereső, csak használni kell.

(#25215) viperabácsi válasza csucsbicep (#25214) üzenetére


viperabácsi
addikt

+1

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25216) gyuribácsi88 válasza csucsbicep (#25214) üzenetére

A milyen gépet vegyek topicba meg akarták nekem magyarázni hogy jók a sapphire kártyák, hiába mondtam nekik hogy aki vett az hamar szabadulni akart tőle, de csak csak erőltetik, rájuk hagytam, de ha meglátok azok közül egyet is itt, azzal hogy BS hibája van mit tegyen, biztos elküldöm a büdös pics.ba :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#25217) korcsi válasza do3om (#25200) üzenetére


korcsi
veterán

Hát hogyne, a ferde kondenzátorban megszédülnek az elektronok :)
A gyártó meg nem jött rá erre...

Gyuribácsi: Lehet, hogy már gond már a Sapphire-al csak tudod milyenek az emberek, meghallja, hogy lehet ilyen baja és lett is, aztán driver frissítéstől elmúlik, meg a többi érdekes történet...

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#25218) csucsbicep válasza gyuribácsi88 (#25216) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Most benéztem oda, mert mostanság elég sok érdekes dolgot olvastam arról a topikról.

(#25219) Zigi válasza Emu (#25207) üzenetére


Zigi
senior tag

Nekem pont ilyen rövidnyákos VTX3D csak 7850-m van. Mi a kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#25224) sakal83 válasza Dealer95 (#25209) üzenetére


sakal83
addikt

Csak nem majd egy évvel a 7850 és 7770 megjelenése után 140 euróért illett volna.

Főleg úgy, hogy kivonom a piacról az erősebb, és csak egy két ezerrel drágább 7850 1Gb-osat, ahelyett, hogy annak az árát csökkentettem volna.

Persze értem én, hogy volt teljesítmény rés ott, bár ahogy nézem elfért ott a hd6870 -amit már nem árulnak-, úgyhogy ideje volt kiadni ugyanannyiért egy 2 éve is már ugyanannyiba - 140 euro - kerülő teljesítményt. :DDD , persze szigorúan 1Gb-osat...

És a konstrukciót dicséri, hogy 12%-os tuninggal kemény 3-6%-os teljesítmény pluszt hoz, egy mérnöki csoda:)

[ Szerkesztve ]

(#25225) seederking válasza ZozzHUN (#25188) üzenetére


seederking
őstag

"AB gondolom beletúrt registry-be, nekem is csinált néha ilyet. Reset-re nyomsz AB-ben, bezárod és no problem. Aztán uninstalláld is, mert túl nagy feneket kerítesz neki."

Köszi a megjegyzést...
Játék közben egyszer csak megfagyott a gép tegnap délután.Egyből előjött a kisördög,hogy sapphire kártya lévén lehet gond lesz.Mivel tudtam,hogy a tuning nem volt használva mivel msi ab sem ment így gondoltam az nem lehet a hiba forrása.De miután megnyitottam a catalystot csodálkozva néztem,hogy az msi ab beállításain vannak az órajelek.Szóval valsz. a tuningom nem stabil.
Csak leírtam a megjegyzésedre : "túl nagy feneket kerítesz neki"
Remélem így már érthető az aggodalmam.

(#25226) ZozzHUN válasza seederking (#25225) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Az ilyen dolgokra figyelni kell sajnos, ha tuningol az ember, ha neked bajt okoz, akkor inkább ne használd az afterburnert.

Megjegyzésem nem bántónak szántam, csupán probléma forrásának megszüntetése volt a cél.

(#25227) Karesz2300


Karesz2300
csendes tag

Sziasztok van egy vtx 7870 ghz edition kártyám ami gpu:1100mhz mem:1250mhz.
Az lenne a kérdésem meddig tudnám tuningolni biztonságosan amit még elbírna a kártya?
Tudom, hogy ki kell kisérletezni meg minden kártya más de gondolom itt vannak olyan emberek akiknek van e téren tapasztalatuk. :R

[ Szerkesztve ]

(#25228) zserbox válasza Karesz2300 (#25227) üzenetére


zserbox
őstag

a te kártyád terén csak neked lehet tapasztalatod.
nem értem ezen mi olyan nehezen érthető.
emeled az órajelet ha nem indul az emelt órajelen akkor lejjebb veszed és kész.

(#25229) Karesz2300 válasza zserbox (#25228) üzenetére


Karesz2300
csendes tag

Na ad1: azért gondoltam hogy olyan valakiktől kérek ilyen lényegű infót akiknek ilyen kártyájuk van és kitapasztalták már hogy mit is bír a kártya nagyjából!
Ad2: Nem értem, hogy minek írsz ha lényegi infót nem tudsz adni a kérdésre!
Ad3: Mielőtt elkezdenénk erről vitatkozni zárjuk is le annyival a dolgot,hogy ez nekem nem segítség amit te nyújtottál, nekem az lenne a segítség, hogy pl xjakab : nekem van ilyen kártyám és probáld meg a gpu:x mem:y beállításokat mert az Én kártyám bírja.

-

Finomítva.

[ Módosította: proci985 ]

(#25231) Dealer95 válasza Karesz2300 (#25229) üzenetére


Dealer95
őstag

Annak sem lenne semmi értelme, ha olyan írna akinek ilyen van.
1-1 kártya közt 50-100-150Mhz eltérés is lehet tuningban.

Mennyi az alapfesz?
Tudod állítani a feszt.?

(#25232) csucsbicep válasza Karesz2300 (#25227) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Tudom, hogy ki kell kisérletezni meg minden kártya más de gondolom itt vannak olyan emberek akiknek van e téren tapasztalatuk - Ez a lényeg, lehet Asus, HIS, XFX, Sapphire, Giga stb. akkor is neked kell megcsinálni, mert nem gyártótól függ!

(#25237) proci985 válasza Karesz2300 (#25229) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Ahogy csucsbicep és Dealer95 is írja, leírhatják a tapasztalatokat, de azokkal se érnél semmit. Tuningra nincs garancia és nincs két egyforma kártya, szóval ha túl akarod hajtani, akkor bizony Neked kell kitesztelned. Tehát mindegy, hogy a másik fórumtárs kártyája mennyi fesszel mit megy.

Körülbelüli értékekre pedig ott van a kereső. Ha nem találsz, akkor lehet ritka az adott kártya, jellemzően Asus/Gigabyte/MSI/Sapphire amik elterjedtek Magyarországon és így a fórumon is.

-

Egyébként pedig fogalmazz finomabb stílusban, személyeskedést kerüld.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#25238) Repsol600 válasza Karesz2300 (#25229) üzenetére


Repsol600
addikt

Ha ez segít az enyém alapfeszen (1,218V) 1210/1450mhz-t megy. Ja és ennek is 1100/1200mhz az alap órajele ezt 1,075V-ra alulfeszelve is tudja. Ilyesmire gondoltál? :D

(#25239) brd válasza polgi803 (#25212) üzenetére


brd
nagyúr

Én pl. azért azt vettem, mert az volt a legolcsóbb akkor ott, ahol vettem. (Ma már a Giga olcsóbb.) A márka tökmindegy volt, a hűtés nagy ventivel legyen megoldva, és a házon kívülre is fújjon, csak ez volt a szempont. A (BS) hibára pedig ott a garancia, 2 év alatt csak előjön.

The only real valuable thing is intuition.

(#25240) greenface


greenface
aktív tag

sziasztok,ilyen VTX karim van, MSI AB nem engedi a feszt állítani, milyen más progival érdemes megpróbálni? Vagy ennél nem lehet?
(alulfeszelni szeretném, hogy totál csöndben legyen terhelés alatt is)

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#25241) polgi803 válasza brd (#25239) üzenetére


polgi803
őstag

Viszont én nem nem kockáztatnék megint,hogy újra esetlegesen gariba kelljen vinni és megint várni ki tudja meddig...akkor inkább veszek más márkát...nekem nem érne meg annyit.De, ha valaki ezt élvezi akkor tegye ezt. De logika nem sok van benne.

(#25242) #77081088 válasza greenface (#25240) üzenetére


#77081088
törölt tag

Szia!
Itt olvasgathatsz az alulfeszelésről

Egyébként az MSI AB-ben is lehet! Így állítsd be , és működnie kell! :K :K :U Nekem 1.056mV amin stabilan fut! De természetesen Neked nem biztos hogy ezen működik! Ezt csak viszonyításképp írtam!
Sok sikert! :)

(#25243) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Megkérnék vkit akinek szintén Msi 7850 van h írja meg mivel tudja a feszt állítani mert nekem eddig se AB-ben, se Trixx-ben se Asus gpu tweak-ben nem engedi :(

Köszönöm előre is!

Üdv: Gábor

(#25244) viperabácsi válasza menyoronc (#25243) üzenetére


viperabácsi
addikt

fölötted lévő hozzászólás szerint állítsd be AB-t

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#25245) kovsol válasza menyoronc (#25243) üzenetére


kovsol
titán

Nekem volt msi 7850 tf3 de még a v1 első szériás, azt asus gpu tweak segítségével állítható volt a feszltség.

May the Force be with you!

(#25246) menyoronc válasza kovsol (#25245) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Köszi, de nálam semmit nem csinál, vagyis pontosan nem mutatja a gpu voltage állítás lehetőségét....az overclocking range enhancement-et bepipáltam.

Üdv: Gábor

(#25247) Hocsika


Hocsika
tag

Sziasztok!
Jól gondolom, hogy ez gari? Húzva nem volt, tegnap este kifagyott, és restartnál már ilyen volt a kép...
Hiba 1.
Hiba 2.
Ez egy ASUS 7870 DCUII v2-es...
Szerintem küldhetem fel gariba...

(#25248) ZozzHUN válasza Hocsika (#25247) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Meghalt a memóriája. Ez a fránya asus, soha többet nem veszek! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.