Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18251) BomiBoogie válasza gyuribácsi88 (#18248) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Amíg nem érzel szagot. :DDD ;]

Amíg nem vagy ki a rendszer, ahogy Tomix24 mondja, illetve amíg nem tapasztalsz fura csíkokat, pöttyöket, artifactokat.

(#18252) Giot


Giot
addikt

Üdv!
Nem tujátok hogy erre a Sapphire 7850-re feltehető egy AC TT Pro?

(#18248) gyuribácsi88: Én benchmark-kal szoktam kezdeni, aztán ha stabilnak tűnik mehet ingame.

[ Szerkesztve ]

(#18253) Tomix24 válasza and1ao (#18250) üzenetére


Tomix24
addikt

A Sniper nem bechmark, hanem maga a játékból kivett részlet. És minden porcikáját megmozgatja. Jó az.. 7xxx-es karikhoz mást nem is ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

(#18254) gyuribácsi88 válasza and1ao (#18250) üzenetére

Oké, oké, értem én játszok :))

Csak gondoltam van itt olyan aki ért a tuninghoz és tesztelte már és tudja hogy meddig lehet (ajánlottan) felhúzni és esetleg leír nekem valami konkrétabbat :R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#18255) BomiBoogie válasza gyuribácsi88 (#18254) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Minden kártyánál változó a pontos max. érték, ezt nem lehet így megmondani, próbálgatni kell.

(#18256) banderasz77


banderasz77
addikt

Van itt esetleg valakinek VTX3D 7870 X-Edition kártyája?

(#18257) plekk válasza gyuribácsi88 (#18248) üzenetére


plekk
tag

Ha állandó használatra akarod belőni akkor javaslom hogy a feszültség értékeket ne változtasd meg.

Így a feszültségen nem változtatva beállítassz egy GPU Frekvenciaértéket teszteld le Crysis 2 vel a stabilitását és ha stabil akkor még emelhetsz rajta de sztem ne növeld túl nagy lépcsőkkel mert akkor nehezebb rájönni hogy hol van a kártya határa- már ha ez a cél.

Amelyik értéken kifagy azaz megáll a kép esetleg a hang is torz lesz és beáll akkor nyomsz egy resetet és a legutolsó olyan értéket amin még stabil volt azt állítod be véglegesre és elmented egy profilba ezt már belőheted úgy hogy ezzel az értékkel induljon a kártya..

Mindaddig amig nem tesztelted le a stabilitását az adott értéknek addig ne állítsd be úgy hogy azzal az értékkel boot-oljon.

A stabilitás tesztelése nempár perc játék hanem szerintem rá kell szánni legalább 20-30 percet egy értékre, ha ennyi idő alatt nem fagy ki akkor valószínű hogy nem fog utána sem bár ez nem mindig igaz.

Sok sikert és csak óvatosan! :)

[ Szerkesztve ]

(#18258) gyuribácsi88 válasza plekk (#18257) üzenetére

Köszönöm a korrekt választ :R :R :R

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#18259) plekk válasza gyuribácsi88 (#18258) üzenetére


plekk
tag

Nincs mit! :)

(#18260) kittl1120 válasza Size83 (#18236) üzenetére


kittl1120
csendes tag

hello
Nekem holnap küldik pcx-sek a Sapphire 7850-et(Black Screenes) aztmondták , hogy egy újat küldenek helyette.Kérdeztem , hogy mi volt a baja válasz: ők nemtudják :F , majd ha az új is elkezd szórakozni , akkor beszélhetünk egy msi 7850 cseréről . Ja és majdnem 1 hónapot ültek rajta :C

[ Szerkesztve ]

(#18261) menyoronc válasza kittl1120 (#18260) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Én ezért vettem egyből Msi-t:-)

Üdv: Gábor

(#18262) Apollo_21 válasza gyuribácsi88 (#18254) üzenetére


Apollo_21
addikt

Nem trollkodás képpen..de hogy lehet az épp 19fokos?:D rosszul látok vagy nincs fűtés? vagy a hóban van?:D vagy don't understand...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#18263) gyuribácsi88 válasza Apollo_21 (#18262) üzenetére

Jól látod :D

Jó a ház szellőzése is, plusz van a házban 6db 14cm-es venti, ezekből az egyik a vga alatt a ház aljában.

Hűvös a proci, a vga, meg a vinyók is :))

Szerk: most éppen 18 fokos

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#18264) Malibutomi válasza gyuribácsi88 (#18263) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igen, de ezekkel együtt is csak akkor lehet 19 fokos ha mondjuk 15 fok van nálad a szobában :)

(#18265) kovsol válasza gyuribácsi88 (#18263) üzenetére


kovsol
titán

Hacsak nem nyitott ablaknál, vagy fűtés nélküli szobában használod akkor se lehet 19 fok ha sok ventit raksz bele. Egy 20-25 fokos szobában attól függ ki mennyire fűt a télen 25-30 fok alatt nagy eséllyel szenzor hiba.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18266) gyuribácsi88 válasza kovsol (#18265) üzenetére

terhelés alatt (játék közben) 55-75 fokos, szóval nem hiszem hogy szenzor hiba :P

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#18267) kovsol válasza gyuribácsi88 (#18266) üzenetére


kovsol
titán

Fizikai képtelenség, hogy a szobahőmérséklet alá menjen, hiába nem hiszed el ez akkor is így van. Jelek szerint még az általános iskolai fizika órákat is kihagytad.
Szenzor meg alacsony hőfokon pontatlan. Nem csak a VGA-ban hanem a CPU-ban is.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#18268) karesz501 válasza gyuribácsi88 (#18266) üzenetére


karesz501
senior tag

Pedig az, gondold vegig egy kicsit..... Nem lehet hidegebb mint az a levego amivel hutod, kezicccsokolom;)

Life is no picnic!

(#18269) LamaCube válasza gyuribácsi88 (#18263) üzenetére


LamaCube
addikt

Biztosan szenzor pontatlanság. A szobahőmérséklet alá fizikai képtelenség léghűtővel levinni a cpu vagy vga hőmérsékletet. :N Tegyük fel, hogy 20C°van a szobában, az azt jelenti, hogy lehet 20 venti is a házban az, akkor is 20C°-os levegőt fog befújni a házba. Így teljesen lehetetlen, hogy 18C°-os legyen a cpu.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#18270) zserbox válasza kovsol (#18267) üzenetére


zserbox
őstag

nála a ventilátor az hűtő és ő szó szerint a hűtőgéppel azonosította csak hát abba nem ventillátor van :DDD

(#18271) plekk


plekk
tag

Na jól rászálltatok szegényre :D
Ezek után egy életre meg fogja jegyezni.

(#18272) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Én vagyok a bűnös..engem kell megkövezni:D Pedig nem görénységből vetettem fel; denagyon csípte a szemem:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#18273) kockaharcos válasza gyuribácsi88 (#18266) üzenetére


kockaharcos
senior tag

Egyébként sem teljesen pontosak ezek a szenzorok. De a lényeg,hogy magasabb hőfokon pontosabbá válik.

nekem 22 fok van a szobában, és 29 fokos, talán ez már reális, de egyébként mit számít,hogy hány fokos egy kártya idle-ben? az enyém nem megy 60-62 fok fölé :DDD

(#18274) Gippo nekem nem volt vele semmi baj! :))

[ Szerkesztve ]

(#18274) Gippo


Gippo
senior tag

Ne használjátok az ASUS gpu tweak egyedi ventiprofil beállítását, mert visszaállítja magát defaultra és azt veszitek észre, hogy 100 fokon izzik a vga...

(#18275) kovsol válasza Gippo (#18274) üzenetére


kovsol
titán

Szerintem amúgy az MSI AB venti profil készítése sokkal jobb, mert ott nem ilyen lépcsőzetesen lehet csinálni, hanem szép egyenletesen is lehet adagoltatni neki a fordulatot.

May the Force be with you!

(#18276) gyuribácsi88 válasza kockaharcos (#18273) üzenetére

Mit számít? hát ez az, de nem én hoztam fel, ő értetlenkedik, aztán meg közli hogy alacsony hőfokon nem jó a szenzor. Akkor mi értelme volt az értetlenkedésnek? Semmi, aztán már jön a kötözködés is, hogy ki hova járt iskolába. Milyen forum is ez? Na mind1. Egyébként 20fok van a szobában.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#18277) csucsbicep válasza Gippo (#18274) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

100 fokon auto ventivezerlessel? Ref 4850 tudott ilyet.

(#18278) Crydan


Crydan
senior tag

Valaki nem tapasztalt problémákat Sapphire Radeon HD 7870 OC-val?
Mindössze 1100 Mhz-en 30 perc után fekete csíkosra vált a kijelző, és csak a reset segít.
Valami ötlet?

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#18279) Tomix24 válasza Crydan (#18278) üzenetére


Tomix24
addikt

:((( Hát nem akarlak elkeseríteni.. Garos ugye?

Srácok, szerintem a Sapphire-t ne ajánljuk senkinek. Ez botrány amit művelnek a 7870-es szériában.

(#18281) - = Zk = De ilyen nincs. Ez nem normális működés. Egy program miatt nem lesz BS. Szar széria, és vissza sem hívják.. Engem ez bosszant.

[ Szerkesztve ]

(#18280) plekk válasza Crydan (#18278) üzenetére


plekk
tag

Mennyire van most állítva a VRAM frekvencia, és mennyi feszültség van adva a GPU nak?

[ Szerkesztve ]

(#18281) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

megint BS.... napokig semmi, erre tessék :C
kezdem nem érteni... :DDD

lehet az MSI AB-t is lekéne törölni....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18282) csucsbicep válasza Crydan (#18278) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Mehet vissza gariba, mostansag rakas ilyen hibat produkalo Sapphire jon.

(#18283) Crydan válasza plekk (#18280) üzenetére


Crydan
senior tag

A gyárin maradt, asszem 12V
GPU 1050 Mhz - RAM - 1200 Mhz

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#18284) Crydan válasza csucsbicep (#18282) üzenetére


Crydan
senior tag

A 3 napos cseregaranciám elvileg érvényes, majd meglátjuk.

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#18285) plekk válasza Tomix24 (#18279) üzenetére


plekk
tag

Ez a széria pedig jól indult nekik, jó áron jó hűtéssel jó tuning képességekkel ellátott kártyákat árultak.
Aztán jött a fekete leves :S:S:S
De egyébként tényleg ha valaki a 78xx as szériából választ akkor leginkább ASUS vagy MSI lesz az ő partnere vagy esetleg GIGABYTE stb csak Sapphire-t ne vegyetek most gyerekek, mert rátok köszönt a sötétség:S

(#18286) Tomix24 válasza plekk (#18285) üzenetére


Tomix24
addikt

Kell a szünet, míg kimennek a selejtek. Mondjuk őszig, vagy a 8xxx szériáig nem vennék Sapphire-t :)

(#18287) csucsbicep válasza plekk (#18285) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Ott van meg a HIS, Powercolor, VTX, Club3D. Ezek is rendben vannak.

(#18288) plekk válasza Crydan (#18283) üzenetére


plekk
tag

Hallod még ne könyveld el hogy gariztatni kell, mivel a te kártyád alul van feszelve így lehet hogy kevés neki a kakao. Nem bírja a memória az alacsony feszt ezért becsíkoz a kép.
Próbáld meg úgy hogy visszaállítod a feszültséget alapra és hagyd ugy egy darabig, teszteld le hogy úgy jó e.
Szerintem ez megoldja a problémádat.
Azaz remélem.
Amugy szinte sejtettem hogy alul van feszelve.
Nekem is volt hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#18289) Beretvás


Beretvás
veterán

Az a szomorú , hogy én is 2gb-s sapphire 7850 et akartam venni, de hála istennek , hogy közbe szólt a ref 7870.. :K

(#18290) plekk válasza csucsbicep (#18287) üzenetére


plekk
tag

Jaja igen, csak nem akartam leirni az összeset ezért inkább Stb. -t használtam :)
De így igaz, a többi is rendben van, azaz egyikkel sem volt számottevő probléma.
Viszont a Sapphirénél ez most nagyon el lett b***va. :S

(#18291) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Én lekopogom(kopkopkop) hogy az én kártyámnak semmi baja. Október végén vettem. Mostanában nincs is nagyon meghajtva, öcsém Tera-zik meg The War Z-zik a gépen. Jövőhéttől úgy is Crysis 3 openbeta lesz, az majd megizzasztja.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#18292) - = Zk = - válasza csucsbicep (#18282) üzenetére


- = Zk = -
félisten

lehet kölcsönadom valkinek a 7870-emet , nyúzza meg a kicsikét.. gari úgyis kétes rajta, szal... max a kardomba dőlök ha netán....

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#18293) kovsol válasza plekk (#18288) üzenetére


kovsol
titán

VRAM feszültséget nem lehet állítani rajta. Ha nem bírja az 1200Mhz mellett se akkor az garanciális hiba.

May the Force be with you!

(#18294) Crydan


Crydan
senior tag

Eleve alapfeszültségen volt, és a gyári órajeleken sem bírja huzamosan a terhelést, de már tárgyalok a cseréről, de egy valami biztos, hogy csalódtam a Sapphire-ben, hisz eddig minden termékükkel elégedett voltam.
Már azon filózok hogy MSI, vagy ASUS DirectCU II-re cseréljem.

Xiaomi Mi 13T Pro 12/512GB - Steam Deck - PlayStation 5 - Life's Good :)

(#18295) fenergie84 válasza Tomix24 (#18279) üzenetére


fenergie84
addikt

Akkor ezt a gép összerakós topikban is ki kellene hirdetni, mert úgy látszik hiába írtam be párszor, akkor is rakosgatják az ajánlásokba...:U

(#18296) plekk válasza kovsol (#18293) üzenetére


plekk
tag

Én a GPU feszültségről beszéltem, egyik haveromnak itt volt a kártyája alul volt feszelve és a memória kicsit huzva volt és becsíkozódott a kép meg fagyott.
Visszaraktuk alapfeszre és Voálá.
:)

Crydan: Nos akkor tévedtem, de azért egy próbát megért. Inkább mint hogy visszaküld garba úgy hogy közben jó.
Jahh most nézem hogy írtad hogy alapon volt.:S
hirtelen az 1050 ugrott be mert spanomnak annyin volt.

[ Szerkesztve ]

(#18297) csucsbicep válasza Crydan (#18294) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Asus V2-t vegyel vagy Twin Frozr-t, egyikben sem fogsz csalodni.

(#18298) plekk válasza kovsol (#18293) üzenetére


plekk
tag

Igazad van, nem vettem észre h alapon használja. Megzavart hogy mV-ban szoktuk irni.:)

(#18299) FaTHI


FaTHI
őstag

Holnap jön a TF3-as 7870-em majd beszámolok, remélem jó lesz, még soha nem volt ATI karim...

(#18300) kovsol válasza FaTHI (#18299) üzenetére


kovsol
titán

most se lesz, mert ez már AMD kártya :))

May the Force be with you!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.