Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD procik normal homerseklete ??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#151) guest


guest
veterán

Amd 1.2 TB + ECS lap + Titan D5tb2 = 54C
Amd 1,6 XP + Abit Titan D5tb2 = 40 C
No hang!

prohardver vendég

(#152) karib


karib
addikt

Fejlemények: csatornázás egész pöpecül bevált. Papst venti átmenetileg kikerült, mert kap egy rendes csatlakozót a sima madzag helyett, addig beraktam egy noname 80-as ventit. Ez jóval hangosabb, igaz némileg gyorsabb is. Így semmittevés közben 26 fok (!) körül tanyázik az 1008/1,84V-os Duronom. Persze ha meghajtom, akkor visszakúszik 48-ra, de mihelyst lejön róla a teher, 1 percen belül már 35 alatt van. Mezei léghűtésre nem rossz.

Ki tudja megmondani nekem, hogy mit mér a másik két szenzor (Abit KT7E, tehát a VIA 686B szenzorairól van szó)? Azok elég stabilan állnak 25 és 33 fok környékén.

Ja, és a ház zárva van.

Department of Redundancy Department

(#153) greg214 válasza karib (#152) üzenetére


greg214
tag

A 686B az a southbridge chip, ami a KT133(A) sajátja (ezzel nem hiszem, hogy újat mondtam volna). Azt méri az abit??? Hülyén hangzik, hogy egy hűtő és borda nélküli csippet monitoroznak:))
Kezdem azt hinni, hogy a sok extra stuffot csak azért teszik a lapokra, hogy a lámáknak minden esélyt megadjanak a lap hazavágására. A ''ránézésre is teve'' felhasználóknak csak jumperless, két (na jó legyen még két aszinkron mód is) bios frekivel rendelkező, rábetonozott hűtövel rendelkező lapot adnék. Egyből megbízható lenne az AMD:)) Már várom a billentyűzetről potméterrel tuningolható lapokat:))
Neked viszont gratula az erőművedhez!

Greg O'Rich

(#154) Graff válasza Márk (#134) üzenetére


Graff
csendes tag

A7A266-os alaplap+1.4TB+Cool111-esem van!
63 fokra felmegye!!! Ez idegesít! Lehet, hogy rossz a mérőkéje az alaplapnak???

(#155) guest válasza BadGe (#42) üzenetére


guest
veterán

erdekes lenne :)

igazabol ezek a cpu huto programok csak w9x alatt hasznalhatoak, ugyanis azokbol kihagytak a processzor halt parancsanak kezelését. NT w2k és az xp ezt alapbol tudjak, igy inteligensen maguktol hűtik a procit, szerinem linux is alapbol ismeri ezt.

prohardver vendég

(#156) guest


guest
veterán

Sziasztok!

Nekem volt először egy A7V + TB750MHz(@850MHz) + WBK38 = 39°C, aztán A7V266-E + XP1700+ + WBK38 = 59°C, majd itt lecséltem a hűtőt, (mert a lakótársak nem bírták már elviselni a hangját :) egy Titan cuccra, az a búgócsigás. Ekkor 58°C az eddig látott maximum.

prohardver vendég

(#157) guest


guest
veterán

Hali!


Epox 8kha+-ban Athlon 1600+ 49-51 fok közt.

prohardver vendég

(#158) guest


guest
veterán

Sziasztok!

Szerintem a lényeg a ház jó szellőzése. Az 1600+, Epox 8KHA+, WBK68, ezüst paszta plusz rendszerventi nélkül 53-54 fokos volt, 8*8-as ventivel nem megy 47 fölé, a legnagyobb terhelésnél sem. Lehet hogy így hangosabb , de rengeteg hőt fúj ki a házból.

prohardver vendég

(#159) Frost


Frost
csendes tag

HY
Nálam 800 Duron, Epox 8KTA 2L Cool 141 (asszem).
Jelenleg:39 C fok (és most hagytam abba Medal of Honort)

What the fuck?

(#160) guest


guest
veterán

epox 8kha+ tb 1g@1,2G, titan hűtő, ezüsttel:
egész napos munka után max 41°C

prohardver vendég

(#161) karib válasza greg214 (#153) üzenetére


karib
addikt

A VIA 686B-ben 3 hőmérő van: egy a proci, a másik kettő vajon mi? Ez lett volna a kérdésem eredetileg... amire továbbra is várok választ.

Amúgy azóta beoperálódott a Papst venti a tápba... most már a KT7E chipsethűtője a leghangosabb alkatrész az egész gépben. Egyelőre... majd arra is kitalálok valami hatékonyat :)

Department of Redundancy Department

(#162) KeeF válasza karib (#161) üzenetére


KeeF
csendes tag

a winbond ic-k 3 chomerot tudnak kezelni. bar nem tudom milyen monitorozo ic van a kt7e-n, de ugy szokas hogy az egyik a cpu-t a masik az alaplapon valahol, a 3. pedig ki van vezetve valahol, vagy meg az se es ig ysok hujeseget mer...

KeeF

(#163) BadGe


BadGe
aktív tag

Ejj, :( nem kapok választ pedig nagyon vártam volna. Azóta is kételyek gyötörnek ti. nagyon soxor előfordul, hogy az új összeállításban a processzor hőmérséklete ugyan annyi vagy _kisebb_ mint az alaplapé. De leginkább mindkettő ugyan az. 44 fok. És mostmár nem tudom igazán minek higgyek. Egy biztos, ha megfogom a borda allját, akkor az langyos, de legalábbis határozottan nem meleg.
Ge.

(#164) guest


guest
veterán

vizhutes=uresjarat:31 fok, terhelten:36 fok

prohardver vendég

(#165) karib válasza guest (#164) üzenetére


karib
addikt

Badge: a proci hőmérőjét nagyon könnyű megtalálni. Már úgyis próbálkoztál a venti lekapcsolásával... nos, amelyik a leggyorsabban reagál, az a proci hőmérője. Vagy csak terheld rendesen a procit (Prime95 vagy akármi), az lesz a legmelegebb.

Egyébként nyitva van a házad vagy bedobozolva?

Amúgy én is azért érdeklődöm, hogy mit mér a másik két szenzor, mert nálam most a proci hőmérséklet úgy 26-30 fokra esett idle üzemben, míg a másik kettő stabilan 25 és 35-37 fokot mutat - tehát a házban melegebb a levegő, mint a proci. Ez nem irreális, mert a procihűtő kintről kapja a levegőt, és a CPU nincs terhelve (hajtva 48 fokra megy fel).

Department of Redundancy Department

(#166) BadGe válasza karib (#165) üzenetére


BadGe
aktív tag

Természetesen tudom, hogy melyik az alaplapi hőmérő, mert eddig amíg a processzor hőmérsékletével bajlódtam ez teljesen egyértelmű volt. A baj az (amiért most nagyon kétkedek) hogy a hűtőcsere után annyira lehült a processzor, hogy már eléri az alaplap hőmérsékletének a szintjét. Ez persze nem rossz, ha tényleg jól mér a hőmérő, de azt gyanítom, hogy a hűtőcsere közben a kolléga lejjebb nyomta a hőmérőt is, hogy így demonstrálja milyen jó az a COOLINK111. Remélem nem így van és tényleg azt és úgy mérem mint amikor még 55 fokos volt ugyan ez a proc. Csak ez most akkora hőmérséklet zuhanás volt, hogy nem tudok napirendre térni fölötte. Vagy lehet, hogy ez teljesen normális, csak az eddigi hűtőm volt olyan szar amilyen csak lehetett.

Ge.

(#167) Graff


Graff
csendes tag

A COOL111 helyett most egy COOL111+ süvít a gépemben és megoldotta a problémát! 63 fokrol leugrott a hő 53-54 fokra!

(#168) BadGe válasza Graff (#167) üzenetére


BadGe
aktív tag

Hát akkor képzeld el az 1600-os XP-t ami szintén 1.4-en megy sima cool111-el 44 fokon... és ugyan ez a proc már volt 65 fokos is. Nemcsoda ha tele vagyok kételyekkel. Szóval lehet még ott hűteni. Illetve ezért vettem nagyon gyorsan egy XP-t az 1.2-es TB helyett mert az árkülönbséget inkább új procira költöttem mint sem vízhűtésre.
Ge.

(#169) Eyeball


Eyeball
csendes tag

Az én procim max. terhelésnél 51 celsiusra megy fel, de kétlem hogy ez normális volna......
Vagy igen???

Jah....alaplap: EPOX 8KHA+
Processor: AMD T.bird 1.4 Ghz.
Cooler: GlobalWIN

Szerintetek jó ez..?

(#170) Eyeball


Eyeball
csendes tag

Jah...........

Na szóval, még azt szeretném én kérdezni, hogy az alaplapomba lehet-e XP Athlon procit beletenni.??

Ha valaki tud, segítsen a címemen keresztül!!

Alaplap: EPOX 8 KHA+

Előre is köszi.

(#171) BoGár


BoGár
tag

Nem tudjátok, hol lehet ezüst pasztát kapni??

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#172) Graff válasza BoGár (#171) üzenetére


Graff
csendes tag

Szinte minden számtech üzletbe!

(#173) guest


guest
veterán

Szia mindenkinek!

A biosban + a Sandra szerint is:
Board 54 C
proci 41 C körül
Nem fordítva kellene lennie?????????
Túlhúzásnál is a board hőmérséklete emelkedik nálam.--Lehet, hogy csak én vagyok láma?!
Más: tudja valaki, hogy az MBM-nél melyik szenzor minek a hőmérsékletét méri?
Ja, a vas:Soltek SL75drv4 + xp1600+

prohardver vendég

(#174) guest válasza guest (#173) üzenetére


guest
veterán

Hi

Nekem is hasonlo alaplapom van sl75drv2, hasznald a gyari progit amit adtak hozza, v mbm-et. A sandra forditva meri a homersekletet, meg winxp alatt a gyari progi is vmier:)

prohardver vendég

(#175) guest


guest
veterán

Abit KT7A-Raid + Athlon900 ha csak a net meg a winamp megy 35 fok, ha meghajtom, (cd írás, unreal t. szerver 10 játékossal, ftp letöltés +winamp - ezek egy időben), akkor 55-58 fok, 60 fokon lekapcsol az alaplap. de ilyen még nem volt

prohardver vendég

(#176) York


York
tag

Sziasztok

Tudtok ajanlani free softveres hutot?

koszi

(#177) Barton


Barton
senior tag

ECS K7S5A & XP1900+ & gyári AMD hűtő gyári rágógumival

normal : 43 C
max : 49-50 C

és 300-as Codegen táppal !!!

AMD & Codegen rulez !!!

(#178) karib válasza Barton (#177) üzenetére


karib
addikt

Rég láttalak, Ice :)

Department of Redundancy Department

(#179) LordX


LordX
veterán

Duron/Morgan1200/Codegen ház/Amptron M805LR/Titan T5DB-3: 38 fok, fél óra 3DMark2k1 után 41.

A hőérzékelő diódát úgy felállítottam, hogy a proci nyomta vissza, amikor beleraktam a diódát.

Jó hideg, mi? :D

(#180) guest


guest
veterán

Sziasztok!

Ja, alaplaptól függ az biztos, nekem ugyanaz a proci (XP 1600+) ugyanabban a TIPUSU (KT7A) lapban 40 és 58 fokos volt, a két lap persze különböző volt. Csákó.

prohardver vendég

(#181) asterx válasza York (#176) üzenetére


asterx
csendes tag

Ha AMD-hez kell, akkor ez jó:
http://naggelgames.de/vcool/

Minden túlsó parttal szemben megtalálod az innensőt.

(#182) guest


guest
veterán

AZZA KT3-AV alaplap, TB 1,1 (FSB 266), TITAN cooler. Nyitott midi haz. Szobahomersekletu kornyezet. (22~24 fok)
Ebben nekem 35-38 kozott teljesit. Ha nagyon megtekerem akkor akar 40 is szokott lenni :-)

Ja es Linux fut rajta. (ez bizony SZAMIT!)

prohardver vendég

(#183) York válasza asterx (#181) üzenetére


York
tag

Koszi

igen amd hez kell csak cpuidle ert nem akarok fizetni :)))

(#184) Barton válasza karib (#178) üzenetére


Barton
senior tag

Szeva karib !

Ya egy kicsit kevesebbet netezek mostanában otthonról !!! KIWWI is dead ...
& Deepspace 9 rulez van (18:30)

Utána inkább a seq. progit nyomom.

Azért ha van időm benézek ide, de nem vagyok olyan aktív. mint pl. 2 hónapja voltam.

Remélem javul majd a helyzet.

Prohardver rulez !!!

(#185) alien


alien
csendes tag

Nekem van egy Duron 900-asom,egész napi MOHAA-zás után 42-45 Cfokos!



alien

ui.:ecs k7s5a

alien

(#186) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Hi all!

Nem tudja valaki tutira megmondani, hogy az ASUS A7V266-E alaplapba XP1600+ nál hova kell rakni a THEMCPU jumpert (doksiban ennyi van Athlon,Duron/reserved)
most akkor melyik?

Egyébként a PC Probe progi nállam kevesebbet mutat, mint a MBM 5
Eddig aránylag nyugodt voltam (PC Probe 50-55 fok bár már ezt is sokallom), de most a MBM netezeés közben (exploreren kívül nem fut semmi) 61 fokot mutat...

(#187) Kosh Naranek válasza OutsideR (#186) üzenetére


Kosh Naranek
tag

Athlon/Duron állásba. A ''reserved'' (ford.: fenntartott) elvileg az XP belső hődiódájához tartozna, de a szükséges áramköri részek (alaplap) hiánya miatt nem működik, terheléstől függetlenül állandó értéket mutat.
Lehet, hogy egy későbbi verziónál megoldják a dolgot, de kétlem, hogy a lap túljutna az 1.07-es verzión, lévén, hogy nyakunkon a KT333/333A chipset. A monitor progikkal ne foglalkozz, ha van pénzed, vegyél egy Asus I-Panelt (kb. 5000 HUF, elég a sima, nem kell a deluxe) és kösd az alaplapra.

(#188) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Kösz.
Most néztem a Samdrát, az a BIOS értékeit közli úgy nézem...
Az ipanel is BIOS-os értékeket közöl nem?

(#189) guest


guest
veterán

Abit kr7a
XP1700+@1800+ 11x140fsb, Titan d5tb hutovel 45 fok zárt házban. Divx kodolaskor 52. 2 rendszerhűtővel (a proci feloli szív).

Valex

prohardver vendég

(#190) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

Hello En is nemreg vettem egy TB 1.3 266-os procit. nekem Titan D5TB2A-s hutom van. Igy proba kent egy progival 12 oran keresztul 100% proci hasznalat utan annyi tortent hogy valamikor az ejszaka folyaman felment 57 fokra de reggel meg mindig ment a teszt es akkor mar csak 50 fok volt. szoval TITAN a kiraly....

Udv. SLYER

prohardver vendég

(#191) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

ja es altalaba alap homerseklet uresjaratba 45 fok ha mondjuk jaccok meg ilyenek akkor 48-49..

prohardver vendég

(#192) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

ja es ECS K7S5A lappal nezve

Slyer

prohardver vendég

(#193) guest


guest
veterán

Abit kg7, TB1400, nincs tuningolva, vizhutes, win2000, alap=20 fok, terhelve=29 fok

prohardver vendég

(#194) guest


guest
veterán

1700+ os xp + 8kha+ es masszivan 50-55 fok, akarmit csinalok, se fel se le, cool link 111 -el

erdemes vajon titan-ra valtani ? (db5 ? vagymivolt amit lattam, egy bazinagy venti 3000rpm -el)

prohardver vendég

(#195) guest


guest
veterán

Mindegyik alaplap alkalmazza ugyan a jól ismert módszert a processzor felületi hõmérsékletének mérésére - a CPU alatt elhelyezett hõellenállás alapján határozzák meg a hõmérsékletet. Mindazonáltal ez a módszer nem jelzi megbízhatóan a hõmérsékletet, hisz a mért érték akár 50%-kal is eltérhet a valóstól.

prohardver vendég

(#196) guest


guest
veterán

AMD Athlon XP1600 ; ECS K7S5A ; BIOS Hardware Monitor szerint 48-55 fok! Hiába van rajta ezüstös paszta, egy idő után 55 fokra is felmelegszik. A hűtő egy GlobalWIN WBK38, negyvenhét és fél decibelles lármát csap; ezt ki fogom cserélni, csak attól félek, hogy ha ez sem hűti le rendesen, akkor egy halkabb még kevésbé fogja. Mit szóltok hozzá?

prohardver vendég

(#197) guest


guest
veterán

Szevasztok!

Volt 1 MSI K7Turbo2A 800-as DURONnal, globalwin fop38

:) mint 1 traktor olyan volt,tobb mint 6000-et !!! porgott, de nem ment a fok celsius 30 fole :)

most MSI K7T266PRO2 ATHLON XP 1700+ van egy titan d5bt akarmi hutovel, olyan 3000 korul porog, csendes :), hu nagyon kellemes, a ho pedig 42-45 fok C.
Remelem ez eleg normalis
Az alaplaphoz adott monitorprogram alapbeallitas szerint akkor csorog, ha 60fok C fole menne a ho, ugyhogy javaslom nektek is ezt toppnak

aaaah

prohardver vendég

(#198) guest


guest
veterán

Az alaplap mellett ugyanolyan fontos lenne a szobahőmérsékletet is megemlíteni. Az a proci, ami most 22 fokos szobában 50 fokra melegszik, az nyáron 32 fokos szobában 60 fokos lesz (ha minden más változatlan marad). Gondolom, a lakásfűtési szokások közt 6-8 fokos eltérés is lehet.

gadka

prohardver vendég

(#199) Barton válasza guest (#196) üzenetére


Barton
senior tag

vegyél TAK-68-at !!!

(#200) guest


guest
veterán

CSőváz, nekem egy Asus A7M266 lapom van, TB 1333-al, FOP32-vel, zárt ház, no extra venti a házban, konstans 58 fok, de az én procimnak se lett gyárilag levágva a L1 híd összekötője. Szemmel is szépen látható, hogy arannyal van összekötve, így símán vesz minden féle szorzót. Axia széria.

prohardver vendég

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD procik normal homerseklete ??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.