Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD procik normal homerseklete ??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

Szervusztok !

Most vettem egy 1.33 GHz 266 FSB-u Thunderbird-et, ra egy Coolink 111+ hutot (rezbordas, kis ventilatorral, 1.6 GHZ-es prociig reklamozzak) + szilikon paszta , igy az eredmeny:

52 fok, ha kicsit dolgozik
60 fok, ha tomorit (Even high priority beallitas mellett)

Nem sok ez egy kicsit ???
Nektek mennyi, s mekkora a proci ?

Chros

prohardver vendég

(#2) guest válasza guest (#1) üzenetére


guest
veterán

en pont ma szereztem be egy Athlon XP 1500+-t, Coolink 111-es (nem +) hutovel 40-42 C korul van. Counter Strike alatt is...
Alatta a hozza adott paszta vekonyan...

prohardver vendég

(#3) greg214 válasza guest (#1) üzenetére


greg214
tag

De biza, az soknak tűnik ... :O Nekem egy 1G Tbirdem van WBK68-al, es ha megfeszulok sem tudom 53 fok fole zavarni. Egyebkent en is kivancsi lennek, hogy meddig mondhatjuk egy procira, hogy nem tul meleg ...

Greg O'Rich

(#4) Casoli


Casoli
őstag

Megsugom itt mindenkinek, hülyeség a fokokat hasonlitgatni, ha az alaplap nem azonos. Itt a példa: Epoxban max 47fok volt, ASUSban max 57fok. Szal ha írtok hőmérsékléetet, biggyesszétek már oda az alaplapotokat is. Hiszen nem a proci hőfoka amit mér, hanem a proci közeli!! Ezt fogja már föl mindenki.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#5) ZBAdmin válasza guest (#1) üzenetére


ZBAdmin
csendes tag

Soknak tűnik. My config: Abit KG7, AMD XP 1500+ (1333@1400MHz), Coolink 111, "ezüstözött" paszta.
Mindegy, mit csinálok, nem megy 47 fok fölé. Ez csak azért csalóka kissé, mert a kocka aljához nyomott kicsiny hőérzékelő dióda adja az infót...
Épp azért választottam XP-t, mert az irományok szerint ezt a beépített hőérzékelő miatt nehezebb "megsütni" :).

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#6) stro-B válasza ZBAdmin (#5) üzenetére


stro-B
tag

ECS K7S5A - AMD Duron 750 @ 933
egész napos meló után is 45-47 fok a max

stro-B

(#7) stro-B válasza stro-B (#6) üzenetére


stro-B
tag

ja a hűtőventi, az egy bazinagy TITAN cooler...egy táphűtő méretű venti van rajta :)) és 3400on pörög

stro-B

(#8) guest


guest
veterán

Abit KG7-R + Athlon 1.4@ 1.53Mhz
Coolink 111+
Max terheles kozben 45C

prohardver vendég

(#9) elmo


elmo
aktív tag

ASUS A7V-E, Duron 800

most 55 fok (az ASUS Probe progi szerint), ez a max (eddig)

csao,
Elmo

(#10) Scytam válasza elmo (#9) üzenetére


Scytam
tag

Az Asus Probe-val vigyázni! 10°C-t rátesz a BIOS-ban mértekhez képest!

És, hogy csatlakozzam:
Asus A7V-133, TBird 1400 vízzel hűtve 40/50°C! :D

(#11) Casoli


Casoli
őstag

Látom, mostmár oylan szintre fokozódik a téma, hogy írjátok az alaplapot is végre :).

Naszóval nekem 1200/133@1266/133 max 57fok FOP38 7000@6000rpm zárt házzal, hőpasztával, ASUS A7V133 alaplapban. Mellesleg PCprobe tényleg rárak 10fokot. De lehet hogy ez csak egy bug, és frissebbek nem adnak hozzá ennyit. Én az57 fokom nem PCprobeval mértem, tehát azzal 65 körüli!!

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#12) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

TB 1.4@1.4 Coolink 111 (sima) max 59 fok... (VTXE)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#13) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Ja, FSB 266, és zárt MIDI ház

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14) LordX


LordX
veterán

Akkor én nyertem:

Duron600@612 :DD+Amptron M805LR alap+FOP32 = 39C :DD

(#15) guest


guest
veterán

Igaza van annak, aki szerint alaplaponként más egy proci hőmérséklete. A legtöbb alaplapnál a procifoglalat közepén, valahol középtájon van egy hőmérő, ami nem a proci hőmérsékletét méri, hanem az őt körülvevő levegőét. Minnél messzebb van a proci aljától, annál nyugodtabb a gazdi. Érdekességképpen írom le, hogy a Soltek SL75-KAV alaplapnál a proci alatt egy másfél centis celluloid jellegű tokban van az érzékelő, ami rugalmas, és ennek örömére a proci aljához hajlítottam lapjával, szilikonzsírral vékonyan bekenve. Az eredmény? Némileg elkeserítő lett, mert a PONTOS processzor felületi hőfokot mutatta. Az a 900 -as TB, ami zárt házban, FOP 32 -vel üresjárásban 66-68 fokos volt (zárt ATX midi, 1GHz, 1,825V), az Asus A7V -ben, asztalon csak 44-46 fok. Konklúzió: Egyszer vedd a fáradságot, és a manuális hőmérőt, azután csak viszonyíts. Ha értékeken jóval belül van, akkor felejtsd el a későbbiekben, hogy a proci hőt is termel, használd.

prohardver vendég

(#16) BoGár


BoGár
tag

ECS K7S5a alaplap +TB 1,2 GHz + WBK38, SpeedFan4.1 és Motherboard Monitor 5.1 szerint is 50-51 fok. (A gép kb napi 24 órát megy!) Ja és megy a háttérben a CPUIdle. (Nem tudom, hogy tényleg műxik-e a szoftveres hűtés, most próbálgatom. De úgy tünik, tényleg hatásos.)

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#17) guest


guest
veterán

SZervusztok, Chros vagyok !

Orulok, hogy sikerult egy ilyen sikeres topicot nyitni. :))))
Nekem egy ABIT KT7A 1.0 (legujabb bios), s megegyszer : AMD 1333/133 Coolink 111+ huto zart haz: 52-58 fok

Szoval, ha jol latom, ez az atlag ...

Koszi a remek, es sok hozzaszolast mindenkitol !!!

Cjros

prohardver vendég

(#18) agentkgb


agentkgb
csendes tag

Abit KG7 TB1200@1400 alap 45fok max 52 fok. Azt tudtátok hogy a TB-k nem szorzólockosak vagy csak én vagyok baromi mázlista??? Minden grafitos okoskodás nélkül a 9-es szorzót 10-re emeltem, és 140-re az FSB-t!!

(#19) guest


guest
veterán

Aha. Nekem 2 Athlon fut otthon. Mindkettő Epox 8KHA+ (DDR memóriával), és az egikben egy 1400-es fut 1533-on, a másikban egy 1200 fut 1466-on. FSB-t nem emeltem, csak simán a BIOS-ban állítottam a szorzón, és +0.1 feszkót. Mindkettőn GlobalWin van. A hőmérő hozzáér a procihoz. Az 1466-oson WBK68 megy 50 fokkal, az 1533-on CAK38 (ez az új rézmagos izé) 44-46 fokkal.

A kérdés ugyanaz, mint az előbbi útiembernél: miért tudtam minden extra "satírozgatás" nélkül állítani a szorzót? A két alaplap és a két proci is más sorozatú.

prohardver vendég

(#20) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Aska board + Dorun 600, GlobalWin Fxx008 hűtő.
Alapüzem: 29C, nyúzás közben 33C.

https://www.coreinfinity.tech

(#21) Carlos


Carlos
csendes tag

Grücce!

ECS K7S5A + DURON 850 húzás nélkül + WBK 68 4650RPM-en +SpeedFan vagy CPUcool(BIOS is ennyi):
=42fok ha csak win98 megy
=45-46fok 4-5 óra Diablo2 vagy Colin McRae2 után.
Amúgy úgy vettem észre, hogy "kicsit" függ a szobahőtől is.Eleinte a fütőtest mellett volt a cucc, akkor 47fok volt max.Tettem rá új szilikonpasztát, de akkor nem változott semmit.
Mióta nem a cső mellett van, alig megy 45 fölé.

AMD rulezzz(még ha kicsit forrófejű is a csávó)

Carlos

(#22) guest


guest
veterán

Az AMD-k amúgy is melegen járnak,Nincs túl húzva a proci?Zsúfolt ház miatt i slehet melegebb.Tegyél be ventit az is levesz jó néhány fokot.

prohardver vendég

(#23) Lomos válasza ZBAdmin (#5) üzenetére


Lomos
aktív tag

Hali!

Hogy tudod felhuzni az 1500+ ost 1400-ra?
Es most 3 nap tapasztalat alapjan 41-42 fok, melo kozben (Counter-Strike, Quake, stb.) 45
es ezt motherboard monitorral merem.
Ha kinyitom az ablakot, akkor 2 fokkal alacsonyabb, ha bekapcsolom a futest akkor kb 1-el magasabb :-)
Ja a config Abit KG7Lite Ath 1500+ es Coolink 111

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#24) guest


guest
veterán

AbitKG7,XP1500+@1600+, Coolink111+(nagyon hangos)intenziv terhelésnél max.42C.

prohardver vendég

(#25) CharlieDrop válasza guest (#1) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Sziasztok!
Az első hozzászóláshoz.
Nekem egy 1.1 GHz-s 200 FSB-s Athlonom van, WBK38assl. Nos az elején mondták, hogy kicsit hajlítsam meg a fémet amivel az alaplapra teszem a hűtőt, nos ez túl "jóra" sikerált és nem tudtam miért fagy, mikor rájöttem, hogy nincs rajta rendesen a hűtő és így 45 fokon van, amivel már nem fagy, szal ha neked is ezt ajánlották, akkor próbárld jobban ráfogatni a hűtőt!

Üdvike

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#26) Naranek


Naranek
csendes tag

Hali!

Nalam egy Abit KG7-Raid lapban duruzsol egy Tbird 1.2/1.4 GHz-es proca FOP32-vel, csucsra jaratva 48 fokon..
DE!
Van a egy jo kis program, a neve Vcool, ez kifejezetten Athlon-hoz keszult proggy, ha nincs kihasznalva a proci, akkor szepen elkuldi halt-ba, igy normal napi munka mellett (net, mp3, office, photoshop) a proci homerseklet 33-38 fok kozott mozog es szinte csak akkor emelkedik fel, ha jatszom..
A proggy itt talalhato:
[L]http://naggelgames.de/vcool/VCool_17.zip[/L]

(#27) guest


guest
veterán

Tyan TigerMP alaplapban 2db 1.2-es AthlonMP. Mindegyik 37 fokon, a gép gyakorlatilag kikapcsolás nélkül megy közel egy hónapja w2k alatt. Toronyház oldalába 2 tápventit helyeztem merőlegesen egyvonalban a procikkal. Korábban ugyanez a konfig de a merőlegesen elhelyezett ventik nélkül kb. 8-10 fokkal volt melegebb...
tadream

prohardver vendég

(#28) ZBAdmin válasza Lomos (#23) üzenetére


ZBAdmin
csendes tag

Üdv.
Rossz hírem van: semmi extra trükk.
Simán bementem a BIOS-ba, és kizárólag az FSB
emelésével (140MHz-re) értem el az 1400 MHz-t.
Bekapcs gép, bejelentkezéskoz procifelismerés:
"AMD Athlon XP 1400 Mhz".
Még nem volt időm megnézni, hogy hol a vége,
szerintem lesz ez jobb is, csak sok kártya van
a gépben, és nem mind bírja a túl magas PCI
frekit...
Ennyi.

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#29) Lancelot


Lancelot
csendes tag

ECS K7S5A mobo, Athlon xp 1600+, maxi torony oldala leszedve, TITAN TTC-D5TB(A) venti MBM 5.1 monitor progi. Az eredmény max terhelés mellet (lan partin 3 napon át hajtva) a legnagyobb elért hőfok 38, terhelés nélkül 34-35.

"Nem a részvétel hanem a győzelem a fontos..." Anonimus

(#30) scottish


scottish
csendes tag

Nos, nálam egy 1.2 Ghz Tunderbird, egy Mercury hűtővel (tök állat, nem töröm le a proci sarkot, mivel tekerős, rászoruló, és a FOP-hoz képest álomhalk), szilikon paszta:

Alapban 51 Celsius

Munka közben, ha a Waterfall is fut: 47 Celsius.

Dismissed scottish

(#31) ZBAdmin


ZBAdmin
csendes tag

Sziasztok.
Láttam itt néhány bejegyzéssel feljebb, hogy vki szorzózár nélküli Athlonokkal "dicsekszik". :)
Komolyan mondta? Előfordulhat ilyen eset, hogy az AMD kiad a kezéből "utcai használatra" szabadon berhelhető procit? Találkozott már más is ilyennel? Esetleg rosszul olvastam?

''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

(#32) zsborbas válasza ZBAdmin (#31) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Jól olvastad, jól értetted. Igen, nekem is egy 1,4TB (266) van és szorzózár mentes gyárilag. Sorozatát ne kérdezd, nem tudom, és e miatt nem is fogom levenni róla a WBK68-at. :) Egyébként ezzel a hűtővel 1533-ig próbáltam húzni, de ott már nagyon melegedett. Ja és az FSB-t nem kell bántani a tuninghoz. Ez sem utolsó szempont, ha a RAM-ot nem karod cserélni. :) Nem fagyott, de 'jobb a békesség alapon' visszavettem 1466-ra. A mai napig így megy, semmi fagyás, csúcson járatva (SETI vagy UD max prioritással) 60 fokig meg fel. ASUS A7V133-C-ben.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#33) Koen_brader válasza guest (#27) üzenetére


Koen_brader
csendes tag

Bizony sszem a legjobb helyre tetted a ventiket. En TigerMP-t 2x Athlon XP 1600+ futtatok egy Antec 830-s toronyban. A haz hatan van ket venti, de igy is alapallasban 44-46 C es Photoshoppal egy percen belul felmegy 50C-re.

(#34) BadGe válasza ZBAdmin (#31) üzenetére


BadGe
aktív tag

1200-as TB, még az elején gyorsan kipróbáltam, hogy mennyit bír és a SoftMenuIII-ban a szorzókat állítgattam, így lett 1333-as. (nem ezen járatom mert sajnos nagyon meleg. 55 fok, használat közben 59-60) minden esetre én nem is tudtam, hogy az Amd-k szorzózárasak lennének... (még szerencse)

(#35) BoGár


BoGár
tag

ESC K7S5A + 1,2 GHz TB 45-50 fok között a terheléstől függően.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#36) mzperx


mzperx
aktív tag

Jobbakat!

Nem tudom, hogy jó-e vagy sem de ehunn adat:

ASUS A7V266-E Raid+Athlon XP 1800+ + Coolink 111

Motherboard monitor 5

sensor 1 28C
sensor 2 52-55 alapon
60-62 max terheles

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#37) SiiD


SiiD
csendes tag

Gigabyte V7TXE
Athlon 1600+
Cool111

52C, és még nem bírtam úgy megfeszülni, hogy ez akár egy fokot is elmozduljon... bármely irányba!

- SiiD -

(#38) Integra


Integra
titán

athlon 1200MHz, MSI K7T266Pro-R, faszom tuggya milyen bóvli hűtővel:(((
43 Celsius fok standard, Avs.P2 és a többi gyilkolós cucc alatt sem melegszik.

ja a szilikoncucc vagy az ezüsttrutymó feltétlen szükséges!!!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#39) BadGe


BadGe
aktív tag

hát én továbbra is el vagyok keseredve (nem mondom hogy elhűlve mert az enyhén szólva nem igaz) ugyanis a proc-om teljesen nyitott háznál 52 fokos, terhelve, 56, ha be van zárva, akkor terhelés alatt 62 és délelőtt próbálkoztam egy kicsit overclockolni, amikor is nagyon gyorsan felment 65-re. Olvastam, hogy nem mindegy, hogy a hőmérő hol van ténylegesen, de egyelőre nem nagyon merek hozzányúlni a hűtőbordához.

ha esetleg leszedem és megpróbálom visszatenni van valami amire figyelnem kell? már azon túl persze, hogy nem töröm le a pöcköket. Pl van valami látható jele annak, hogy akkor most a borda jól vagy rosszul van rajt?

Azon túl, nincs extra pasztám sem, csak az amit a srác aki összerakta rákent. Az elég? vagy ilyenkor mindíg újra kell vajaznom?
Ge.

(#40) Devil007


Devil007
csendes tag

Guten Abend.900-as Duronom egy Coolink 122-vel Epox 8kha+-ban 39 fokos alapjáratban,egy ora Quakezés után felmegy egészen 41.5 fokig.

cettlee

(#41) Devil007


Devil007
csendes tag

Egyébként most töltöttem le azt a VCool programot.Merjem használni.Valaki,ha van ideje ,elmondhatná,hogy is működnek ezek a szoftveres CPU hűtő programok.

cettlee

(#42) BadGe válasza Devil007 (#41) üzenetére


BadGe
aktív tag

ezek a programok csak windows alatt működnek. a működés elve, hogy kihasználják az operációs rendszer multitaszk funkcióit.

GENERÁLNAK MESTERSÉGESEN EGY KÉKHALÁLT. VAGYIS MÁS SZÓVAL FAGYASZTJÁK A GÉPET. ETTŐL HŰL A PROCI. NAMOST EZT A TASKOT NAGYON GYORSAN VÁLTOGATJÁK A MÉG FUTÓ PROGRAMOKKAL íGY ÉSZRE SEM NAGYON LEHET VENNI. AZ AZ ELŐNYE, HOGY HA A WINDOWS TÉNYLEG LE AKAR FAGYNI, AKKOR A KÉKHALÁL TASZKOT SOKKAL GYORSABBAN ELŐ TUDJA VENNI MERT MÁR BIZTOSAN BENT VAN A KESSBEN.

(#43) LordX válasza BadGe (#42) üzenetére


LordX
veterán

Hát ez eléggé... Nem így.

Van egy olyan utasítása a processzoroknak, amit úgy hívnak, hogy HALT. Ez arra jó, hogy a proci kikapcsolja alkatrészeinek 99%-át, és mivel ekkor nem megy át rajta áram, nincs mi leadjon hőt.

Ekkor a proci hűtése végzi a dolgát.
Szóval nem hűtik ezek a procit, hanem "nem melegítik"...

Láttam Linux alá is ilyen progit, nevét meg ne kérdezzétek, szóval nem a Windows multitaszkját használják ki.

A fenti teóriát ellenőrizni lehet: Ilyen progi nélkül egy kékhalálnál várjál egy fél órát, aztán a reszet utnán lépj be a BIOSba, azt nézd meg, mennyivel hűlt le. A normál terhelést fogod látni, nem pedig a kikapcsolt proci hőmérsékletét.

(#44) Rozoga


Rozoga
csendes tag

Én is, én is, én is.....
:DD Szal Abit KG7, TB1,33 húzva 9,5X150Mhz-re alapban 48 fok , nyúzva 52-54 celzi. A hűtő WBK 38.
Kellemes Karácsonyt mindenkinek !!! D:

(#45) GuMipOkE


GuMipOkE
aktív tag

Hi!

ASUS A7V alaplapom van, Duron 800@800Mhz CPU, és egy Wbk68-as + 1házhűtő venti. Max terhelés mellet egészen 53C fokig megy. Sztem kicsit sok. Na mind1...

(#46) BadGe válasza LordX (#43) üzenetére


BadGe
aktív tag

:) Ejnye LordX hát nem írtam elég nagybetűkkel?

na szóval, a melegedésről: Panaszkodtam rengeteget, hogy a procim eszeveszett meleg. (52 fok nyitott háznál, terhelés nélkül, 62-65 zárt házban terheléssel).

végül az egész hóbelebancot kicsit átkonfiguráltam, sajna ehhez bele kellett nyúlni a gépbe is, amitől pedig irtózom, de hát ha lúd, legyen hideg..

1) levettem a hűtőbordát és megnéztem alatta a lónyálat. Namost éppencsakhogy 1 pici pöttynyi valami volt rajta, a régi 600-as athlonom pedig tocsogott a pasztától... Ide felkentem még egy keveset, amit egy másik régi hűtőn találtam, meret paszta ügyileg nem voltam felkészülve.

1A) megnéztem közben a proc hőmérő helyzetét is, teljesen hozzányomódik a proc aljához.

2) kiderült, hogy hiába kértem 300W-os tápot a srác aki a gépet összerakta egy 235W-os tápot tett bele, ami állítólag egyébként is nagyon kevés.

3) az alaplapot és minden egyebet betettem a régi toronyházamba, ahol egy kicsit több a hely meg a levegő.

Na szóval most szépen lement 48 fokra a proc hőmérséklete, remélem ez bezárt házban sem megy sokkalé feljebb.

Tanulság: legyen hely a házban, legyen megfelelő a táp, legyen elég paszta a borda és a proci között. Namost, hogy nekem hogyan sikerült összehozi hogy mindegyik el legyen b'szva?...

Ge.

(#47) mzperx


mzperx
aktív tag

Jobbakat!

Nálam két hőadat fut: (Motherboard monitor)
Sensor 1: 24C - szerintem ez alaplaphőmérséklet valahol a proci táján...
Sensor 2: 51-60C(max terhelés) - szerintem ez a proci hőmérséklete

A ventillátor Coolink 111 a paszta a sajátja. A házban nincs extra venti. Cseréljek pasztát?
Ja a proci XP 1800+

Köszi

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#48) Rozoga


Rozoga
csendes tag

Igen, lehetőleg ezüstöset mázolj a procira. Egyes vélemények szerint kb 2 fokot csökkent a procinál. Remélem nem a hűtő venti, gyári, rágógumi alapú vackát használod szilikon gyanánt?? :DD

(#49) LordX válasza BadGe (#46) üzenetére


LordX
veterán

Ember, a lefagyás nem azt jelenti, hogy jég rakódik le valahol a gépben! (muhahahaaa :D)

Átvitt értelemben kell érteni! A fagyástól nem hűl a gép!

Hiába írsz nagybetűkkel, attól még nem lesz igaz, ha egyébként nem.
Mutatok egy példát: EGY MEG EGY AZ HUSZONKILENC!!!!
Látod?

(#50) BadGe válasza LordX (#49) üzenetére


BadGe
aktív tag

Te LordX, hogy mosolyogjak végre, hogy megértsd :) Nem gondoltam volna, hogy ennyire nem nyilvánvaló, hogy baromságot írok :) Ezért írtam, nagybetűvel, nehogy valakinek elkerülje a figyelmét, és olvasás után elgondolkozzon, hogy vajon nem oltári nagy baromság ez?, De most komolyan kibaszott rosszul érzem magam, hogy még magyarázni is kell, annál is inkább mert így nehezen fogsz tudni kiszálni a sértődöttésgedből. ->> helyes válasz egy smiley

1. "mesterséges kékhalál" :)
2. "fagyasztják a gépet" :) "ettől hűl a proci"
3. a BSOD-t gyorsan váltogatják a még futó programokkal :)
4. előgenerált :) BSDO-tól a windows gyorsabban fagy ha _akar_ :) :) ...mert már bent van a kessben :)

BSDO - Blue Screen Of Death

Na szóval, bocs, legközelebb még nagyobb baromságot írok, hogy a kezdő egyetemistáknak is feltűnjön :)

Ge.

ui.: de igazad vana, lehet, egy ezzel a teljesen laikus látogatókat feleslegesen vezetem félre. elnézést kérek! ki kell jelentenem, hogy a _fagyástól_ nem hűl a proci :)

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  AMD procik normal homerseklete ??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.