Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Chal


Chal
addikt

Nem volt még AWS topic a PH-n, így gondoltam nyitok egyet. Biztosan nem én vagyok az egyetlen aki AWS-el foglalkozik, így remélem hasznos lesz. Jöhet minden, ami az AWS szolgáltatásaival kapcsolatos, vagy ezekhez közel álló témakör. Devops, tippek, trükkök, kérdések, és persze vizsgák, tanfolyamok, stb..

Legyen két nyitó kérdés, csak hogy meginduljon a csevej:

- Milyen szolgáltatásokat használsz/használ a céged/projekted az AWS-ben, és miért pont e mellett tettétek le a voksot?
- Van e valakinek vizsgája, ha igen, milyen? Esetleg erről egy kis élménybeszámoló, persze az NDA betartásával.

[ Szerkesztve ]

(#2) Watercolour


Watercolour
aktív tag

Szerintem érdemes lenne bővíteni a topic scope-ját, általános managed cloud/devops témakörökre, talán több érdeklődő találna ide.

Elég sok AWS szolgáltatással dolgoztam/dolgozok jelenleg is, mely HA alkalmazás architektúrához kapcsolódik:
- EC2 és a sallang (Auto Scaling, Load balancing, EFS, EBS, WAF, ElastiCache)
- S3
- RDS
- Lambda, API Gateway
- CloudFront
- Route 53
- egyéb eszközök (CloudFormation, Elastic Beanstalk, Backup, CloudWatch, IAM, KMS, SES, SNS, stb.)

AWS-en kívüli, de rokon témakörök:
- GCP (kevésbé mélyen, mint az AWS, főleg GKE)
- K8s (főleg managed, inkább alkalmazás architektúra, fejlesztés és üzemeltetés egy k8s clusterben)

Nem teljesen saját döntés volt az AWS. Mikor jelenlegi munkahelyemre váltottam, a projekt eléggé AWS centrikus volt, így kénytelen voltam mélyebben belemászni. Azóta több projekten megfordultam már különböző role-okban, de a legtöbb AWS alapú volt.

Vizsgám nincs, sajnos kóros időhiányban szenvedek, de szeretnék a jövőben.

(#3) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Remek topic!

Lassan egy eve szinte kizarolag AWS-ben dolgozom. Open Source PHP alapu e-learning platform uzemeltetessel foglalkozunk, foleg AWS ECS es K8s platformon. Iden a nagy bezaras alatt elkezdtem vegigmenni az osszes vizsgan, egyelore 2 megvan (CCP, SAA), es a SysOps jon par het mulva amint atvergodom magam az infraepitesen a jelenlegi projektben.

Engem a legjobban az automatizalas resze erdekel mert utalok kattintgatni annal tovabb, hogy megertettem a folyamatot, ugyhogy most nagyon sokat tanulok DevOpsrol es az egesz mozgalombol a hatterben. Nem leszek surun a topicban mert sok a munka, de ha valakinek van kerdese akkor igyekszem majd valaszolni ra. Viszont megoldas helyett valoszinuleg inkabb tanacsot tudok adni, hogy hol talalni amegoldast.
Ha minden jol megy a cegunk atmegy egy hatalmas DevOps atalakulason, es elerem a Pro vizsgakat is kb Marcius/Majusra ugyhogy lesz mibol valaszolgatni :)

Jelenleg Terraformal kuzdok, hogy ne kelljen mindent manualisan inkonzisztensre epiteni, de a CloudFormation-nek is nagy fanja vagyok.

Ha valaki szeretne vizsgara keszulni akkor a kovetkezo kombinaciot ajanlom ami viszonylag olcso, es nekem bevalt:

Tanar: Stéphane Maarek
Kurzus Portal: Udemy
Weblap kuponokkal: https://courses.datacumulus.com/
A weblaprol Udemy kurzusokat lehet elerni kedvezmennyel, ami kb 15 dollarra jon ki. Nekem rengeteget segitett Stéphane osszes anyaga, mar vegigragtam magam az egesz repertoaron.

Akinek anyagi gondjai vannak az is be tud regisztralni es kesubb refundolni az osszeget, hogyha csak kickstartra van szukseged. Bar arra van nagyon sok jo ExamPro video a youtubeon, pl ez a playlist:
https://www.youtube.com/watch?v=GSn7xqPihRQ&list=PLBfufR7vyJJ6FhBhJJSaMkI-m2wyoPy-G
Ehhez remekul passzol kovetkzezo teszt gyakorlatok:
Tanar: Jon Bonso
Kurzus Portal: Udemy
Ezekhez a vizsgakhoz nem tudok kupont, de a Udemynel kb minden honapban van learazas, foleg ha uj ugyfel vagy. Ha nem latsz aktiv discountot, akkor toltsd be az oldalt masik bongeszoben vagy incognito modban vagy ilyesmi, altalaban mindig van elerheto discount amivel akar 90%-ot is lehet sporolni. En mar 24 kurzust vettem, az egesz nem kerult tobbe £200-nal, ugyanis neha lehet talani olyat ami egy napig free, amugy meg lenne vagy 30.000Ft vagy a triplaja.

Sok sikert mindenkinek!

UI: azert halott a topic mert valoszinuleg mindenki aki AWS-ben erdekelt tud angolul es megtalalja a fo informacio forrast, ami a reddit aws csatornaja, illetve van specifikus vizsga csoport is AWSCertifications neven.

Akinek nem megy az angol de erdekli a tema, annak win-win ha angolozik is es AWS-ezik is szoval kitartast mindenkinek, nekem is sikerult idaig eljutni pedig nagyon nem volt egyszeru!
:R :R :R

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.