Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Gondoltam nyitok egy fórumot a készüléknek, mivel a Telenornál elég kedvező feltételekkel
hozzá lehet jutni ehhez a meglehetősen igényesen összerakott, kellemes hardverrel rendelkező
tablethez.
Első benyomásaim nagyon kedvezőek, kezdve az összeszerelés minőségétől, a szép kijelző és
az akadozásmentes működésig!
Ezeket a sorokat a szabadban írom, nagyon szép napsütéses időben és a kijelzőn minden látható.
A készülék négymagos MT6582 cpu ra épül, Mali 400MP gpu-val társítva, 1 GB rammal.
A tablet 1280x800 pixeles IPS kijelzőt kapott.
Romot még nem találtam hozzá, de a rajta lévő 4.2.2-es androiddal is igen fürgén teszi a dolgát.
Várom a hozzászólásokat, ne fogjátok vissza magatokat!
:))

(#2) hlacett


hlacett
csendes tag

Üdvözlet!
A kütyüt én is csak ajánlani tudom! Gyors, minőségi,könnyű vékony. Remélem minél többen felfedezik, és elégedetten használják majd.
Telenornál jutottam hozzá huszonpárezerért, flottába. Ajándék szilikon tok(online rendelésnél), és 8gb. microSd a csomagban.1 hete nyúzom, még gondja nem volt.
Romot, root.-t még nem találtam én sem. Gyanítom csak idő kérdése.
Ezek az első benyomások......

(#3) Jassz


Jassz
tag

Sziasztok!

Én is ezt a készüléket nézegetem most a Telenornál. Alapvetően új GPS-t kerestem először, mert a régi meghalt, de a végén eljutottam a tabletekhez. (Még soha nem volt). Csak azt nem tudom, hogy ebben is "teljes értékű" GPS van? A teljes értékű alatt azt értem, hogy ezt is csak rádugom a szivargyújtóra és azután európában el tudok vele navigálni bárhol? Az nem baj ha a szoftverért ki is kell fizetnem pár eurot, csak legyen friss és stabil. Ezen kívül még sorozatokat néznék rajta, ha lehet 720p-ben.

Ja igen és jó lenne ha skypeolni is tudnék rajta :)

Ha van tapasztalatotok a GPS részével írjátok meg légyszíves.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4) hlacett válasza Jassz (#3) üzenetére


hlacett
csendes tag

Szia!
Rövid távon használtam, egy alkalommal a gps.-t. Stabilan tartotta
a jelet, egy percen belül csatlakozott, telefonjaimhoz képest bőven talált műholdat. Nem volt gond. Szivargyújtós töltőm nincs, de 2A.-es a hálózati töltője, ilyesmi áram kell neki hosszú használathoz, illetve, hogy töltés is legyen.
720p videó szintén szépen futott rajta.
Skypeolni nem szoktam, de minden feltétele adott.Nem hinném, hogy gond lenne.

(#5) Jassz válasza hlacett (#4) üzenetére


Jassz
tag

Szia!

Köszönöm!

(#6) Joeker67 válasza Jassz (#3) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Szia! Én taxizom és sűrűn használom a gpst a 3 betűs progival és a Waze-el, eddig nem volt semmi gondom, hamar talál jelet és folyamatosan tartja, nem szakadozik.
Filmekre is kitűnő és a fiam a képregényeit is normálisan tudja olvasgatni (igazából ez is volt az egyik fő ok, hogy ezt választottuk, mert a régi 7"-es tableten kicsik voltak az oldalak, ill. a szöveg).

(#7) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Érdeklődnék, hogy FM rádió van benne? Egyik oldalon azt írjàk, hogy igen a màsikon meg azt, hogy nincs. Vagy ez WiFi illetve 3G modell függő? A válaszokat előre is köszönöm!

(#8) Joeker67 válasza Cranberries (#7) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Nekem a 3G-s változat van, ebben nincs rádió!

(#9) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Itt vannak a pontos technikai adatai a tabletnek! :K

(#10) Cranberries


Cranberries
aktív tag

[link]
Itt meg azt írja, hogy van benne FM rádió. Na mindegy, ha nincs hát nincs.

[ Szerkesztve ]

(#11) hlacett


hlacett
csendes tag

Hi!
Framaroot apk, adja a root jogot.
Enyémben sincs, Fm.

[ Szerkesztve ]

(#12) jegesmaci555


jegesmaci555
újonc

Valaki kiprobalta már hogy videochat milyen képet küld másik félnek? tetszik a gép csak tartok a gyenge előlapi kami miatt.

(#13) jegesmaci555


jegesmaci555
újonc

Ma telenor üzletben megvettem ez a kütyüt. Meglepetésemre tok és sd is volt a dobozban, tehát nemcsak online rendelés után jár ajándék.

(#14) matthew46


matthew46
újonc

Sziasztok! Tegnap vettem a tabot a telenornál. Nagyon tetszik, gyors, szép a kijelzője, az összerakás is rendben van. Azóta a laptop is csak addig volt bekapcsolva amíg megpróbáltam párosítani a one touch centerrel (az alcatel oldaláról szedtem le) a tabot. Ez viszont nem sikerült, sem usb-vel, sem pedig wifi-vel. Valakinek sikerült már összekapcsolni a tabot a pc-vel a one touch centerben?

(#15) Joeker67 válasza matthew46 (#14) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Hali! Használd inkább az AirDroid alkalmazást! Én a telefonomon és a tableten is ezt használom a pc-re, ill. pcről való file-másolgatásra, fényképek, zenék mentésére. Nagyon egyszerű a használata és "madzagozni" sem kell! :-)

[ Szerkesztve ]

(#16) matthew46 válasza Joeker67 (#15) üzenetére


matthew46
újonc

Köszönöm! Ez tenyleg zseniális. Így tényleg nem érdemes a gyári szofttal küzdeni. Meglepően gyors az egész :-)

(#17) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Végre egy teszt szeretett gépünkről! :DD

(#18) Joeker67


Joeker67
aktív tag

A Framaroot programmal nekem sikerült rootolni a masinát! :K

(#19) Muszti


Muszti
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nálam is landolt egy példány. :)) Nem rossz, ez az első tabletem, sok viszonyítási alapom nincs.
Az első elakadásom már meg is van vele, ha valaki tud segíteni, megköszönöm.
Felraktam rá az iGO Primo Israel (2.4) v9.6.29.404739 - [16.jun.2014]-t, de nincs beszédhangja. (Lehet, a MOSZAD keze van a dologban... :P )

Esetleg valaki már túl esett ezen a problémán?

Üdv.:M.

(#20) peti499


peti499
újonc

Azt kérdezném, hogy külső eszközt tud fogadni a tablett a saját micro USB bemenetén (ezt hívják úgy, hogy OTG képes?????),
egy külső úgy mond dekódert akarok rá cstlakoztatni,amivel szabadon fogható adásokat veszek!!
m....g tv féle gyári DVB-T tv vevő!!!
ez a készülék alkalmas ilyenre???

(#21) Joeker67 válasza peti499 (#20) üzenetére


Joeker67
aktív tag

A tab OTG képes! Külső hdd, pendrive, egér megy vele, ezeket próbáltam , valamint nekem is van egy ilyen DVB-T vevőm, de sajna csak az Rtl és a Tv2 valamint a Duna tv jön be valamiért, az M1ésM2 nem! Gyári dkódert nem hiszem, hogy menne, de minek is, hisz ha otthon vagy wifin megy a MindigTv alkalmazás, igaz csak a kódolatlan csatornákkal

[ Szerkesztve ]

(#22) Joeker67 válasza Muszti (#19) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Nekem régebbi i@o-ból bemásolt hangfileokkal megy.

(#23) peti499 válasza Joeker67 (#22) üzenetére


peti499
újonc

ok,köszi,nekem a munkahelyen kellene hogy tudjam nézni ;) ,RTL,TV2 DUNA ?az pont elég lenne,mert gépeket őrzök és egy kicsit unalmas a rádiót halgatni,mert 2-3 óránként ismétlik a számokat!
ilyenen gondolkodok,NET nem kell hozzá,mert szabadon fogható csatornákat fog!
http://rendszerigeny.hu/ov-tv-01-dvb-t-tuner-teszt/2014/01/21
Erre gondoltam!!
véleménye valakinek van róla??hogy jó ötlet e vagy sem???

(#24) peti499 válasza Joeker67 (#22) üzenetére


peti499
újonc

Akkor ez az ALCATEL TABLETT ALKALMAS Digitális földfelszíni szabad hozzáférésű televíziós sugárzásra???? :C

(#25) Joeker67 válasza peti499 (#23) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Nekem volt ilyen overmax dvb-t vevő is kipróbálásra, de nálam ezzel is csak a fenti csatornákat tudtam fogni, nem tudom a többi csatorna miért nem jön be a tableten! :-(

(#26) Alcateles


Alcateles
újonc

Nemrég vettem Alcatel one touch pop 8 tabletet,de sajnos a hangot nagyon elbaltázták a Kínaiak,mert azt sajnos nem mondják,hogy még min 8 ezer ft-ot rá kell költeni Alcatel fülhallgatóra,ha az ember normális hangerőn(nem is hangosan!!!) akarja a zenéit,vagy bármit hallgatni,mert amint egy normál 3.5 jack dugós fejhallgatót csatlakoztatok bele,a hang leblokkol,és tök halk lesz,még teljes hangerőn is alig halható!!Rádugtam hangfal erősítőre is,de az sem segített,tök mérges vagyok.Nem tudok,hogy csak ennél az egynél szar a hang,vagy pedig gagyi az egész széria hangügyileg!!!! :W :((

(#27) Joeker67 válasza Alcateles (#26) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Valszeg hibás a tableted, nézesd meg szervízben, nekem töb fülessel is elég szépen szól, nem is szoktam teljesen felhangosítani!

(#28) calocsay válasza hlacett (#2) üzenetére


calocsay
tag

Én is vettem egyet pár hete, nagyon szimpatikus a kis cucc, viszont van vele egy érdekes problémám a kezdetek óta, talán tudtok segíteni.

Idehaza Digi netet használok, a digi saját wlan routerével. A tablet az itthoni netet használva nem teszi elérhetővé se a play áruhézat, se a gmailt, de még a youtube és facebook se megy. Ahogy 3Gre váltok, minden rögtön működik. Értelem szerűen az 1GB netet nem itthon akarnám ellőni. Azt hittem a táblával van baj, mivel folyton 301-es hibakóddal minden telepítés meghiúsult. Volt aki zt írta, töröljem a Google fiókomat, indítsam újra és adjam hozzá ismételten. Megtettem többször is de ugyan az a hiba.

Tovább bonyolítja a helyzetet két eset. Elvittem a táblámat egy másik lakásba, ahol DSL net van wifivel. Minden azonnal működött. Ugyanakkor egy Samsung Galaxy Tab 3 is járt nálam, ami az itthoni netemmel hiba nélkül ment, miközben az én Alcatelem nem volt hajlandó működni. A net szolgáltató azt mondja náluk minden oké, hiszen a többi eszközöm (notebook, WP phone, stb..) mind tud youtube-ot használni, vagyis nem a nettel van gond. A szolgáltató meg azt mondja, hogy ha máshol jó a tábla csak nálam nem, akkor meg nem az eszközzel van a baj. Valakinek valami ötlete?

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#29) calocsay


calocsay
tag

bocs, 491-es hibakódot ír ki, nem 301-est.

Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

(#30) peti499


peti499
újonc

üdv,kihangosítani nem lehet,példáúl kis jack dugós hanfalat rákötni,hogy azon szóljon a film hangja,vagy bloututh os hangszorró kellene??
mert jack dugóst rádugtam,de fülhalgató jelet mutatott és a hangfalból nem szólt semmi!!
a filmeket jobban lehetne hallani!!

(#31) Joeker67 válasza peti499 (#30) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Olyan hangfalat köss rá, aminek van beépített erősítője,azzal működik vagy bluetoot-os hangszórót.
Erősítő nélküli hangszóróval is működik, most próbáltam ki egy Sonyi hangszóróval, csak halkabb, éppen élvezhető!

[ Szerkesztve ]

(#32) Bakterman


Bakterman
csendes tag

Most vettem egy ilyen csodát de egyszerűen nem jön össze a Wifi kapcsolat. Csatlakozik,menti, azt mikor azt hiszem ,hogy "oké" akkor meg kiírja,hogy azonosítási probléma. Kikapcsoltam,újraindítottam de egyszerűen nem jutok vele dűlőre. A laptop meg megy simán a Wifi-vel. Van valakinek valami ötlete erre vonatkozóan?

(#33) nikovics


nikovics
csendes tag

Üdv emberek! Hozzá jutottam én is egy Pop 8 -hoz. Próbáltam rá csatlakoztatni egeret, és pendriveot is, de nem jött össze. Valaki le tudná írni hogy csináljam. Az is eszembe jutott, hogy meg kéne próbálnom egy külső tápos USB hubbal, hátha a tablet nem ad ki tápot a micro USB -re. Ez esetleg működhet? Persze az is lehet, hogy nem állítottam be valami. Köszönöm szépen a válaszokat! 😊

[ Szerkesztve ]

(#34) maya79


maya79
újonc

Sziasztok! Múlt héten párom is vett egy ilyen tabletet. Nekünk azt mondták lehet vele netes játékokat játszani. Farmerámával szoktunk de mikor rámentünk azt írta ki,hogy nincs adobe flash player vagy adobe flash plugin. Tudtok nekem ebben segíteni?Mit kell rá letölteni,hogy működjön? Köszi a válaszokat!

(#35) Joeker67 válasza nikovics (#33) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Szia!
Kell hozzá egy OTG kábel!
Nekem pendrive, külső hdd működik, egérrel nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#36) Joeker67 válasza maya79 (#34) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Ezt telepítsd az alap böngészőre (azt hiszem Chrome-mal nem működik)!
Nálam beágyazott vidoókkal működik, játékot nem próbáltam!
Majd jelezz vissza, hogy működik vagy nem!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#37) maya79 válasza Joeker67 (#36) üzenetére


maya79
újonc

Sziasztok! Letöltöttem,telepítettem és tökéletesen működik. Nagyon szépen köszönöm. :)

(#38) nikovics válasza Joeker67 (#35) üzenetére


nikovics
csendes tag

Köszönöm a segítséget! 😊

(#39) Pisti84


Pisti84
csendes tag

Üdvözlet minden kedves fórum társnak!

Az volna a kérdésem, az ALCATEL POP 8 Tablettel kapcsolatban, hogy valaki végzett-e már ilyen készüléken "hálózat korlát feloldást"??
Ergo, hogy másik szolgáltató SIM kártyájával is működjön!?

Továbbá, van egy olyan személyes tapasztalatom, a Framaroot 1.9.3 használata után (ami egyébként működik a készüléken!), hogy azóta ha bármilyen külső eszközt csatlakoztatok OTG kábelen, vagy OTG USB HUB-on keresztül, akkor azt írja ki, hogy sérült USB eszköz, s csak a formázást kínálja fel, meg sem jelenik!

Van valakinek esetleg hasonló tapasztalata, vagy esetleg erre megoldása??

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv.. Pisti

►Proci: AMD Ryzen 9 3900X ►Proci hűtő: AMD ►Alaplap: AsRock X570 Extreme4 ►RAM: 4x16GB Kingston HyperX Predator 3200 MHz CL16 ►VGA: MSI GTX 1060 Gaming X 6GB ►SSD: Samsung M.2 970 EVO+ 500Gb ►HDD: 11T ►Tápegység: FSP Hyper M 600W ►Ház: Cooler Master Stacker STC-T01 ►Monitor: Samsung S32D850 32" QHD

(#40) nikovics válasza nikovics (#38) üzenetére


nikovics
csendes tag

Most már működik a pendrive a pop 8 -on. Az egyik haverom megsz*vatott nem OTG, hanem host kábelt kaptam tőle. Átforrasztottam a megfelelő pontokat, és láss csodát. 😊

(#41) Joeker67 válasza Pisti84 (#39) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Az első kérésedre itt nem nagyon lesz válasz, mert a függetlenítéssel kapcsolatos dolgok tiltottak itt a fórumon! :U
De azért próbáld ki másik simmel, hátha működik, mert pl. a Telenoros Lenovo tabletek némelyike független volt, hátha szerencséd lesz. Nekem most nincs másik kártyám, sajna nem tudom kipróbálni!

Én is rootoltam a Framaroottal, nálam mindenféle usb-s eszköz működik (pendrive, külső hdd). :K

[ Szerkesztve ]

(#42) brobert1


brobert1
tag

üdv! az érdekelne , hogy a visszaolvasásnál láttam , hogy gond van a DIGI-re csatlakozással , ez általános vagy csak egy egy . mert nekem is ilyen előfizetésem van , és én is szemezek egy illen ketyerével
köszönöm

(#43) Joeker67 válasza brobert1 (#42) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Mire gondolsz a DIGI internetre, mert az szerintem csak egyedi probléma!

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#44) brobert1 válasza Joeker67 (#43) üzenetére


brobert1
tag

köszönöm ! és neked , hogy vált be a TAB ? nekem átlagos használatra kell , film nem nagyon esetleg mindig tv , böngészés

köszönöm

(#45) Joeker67 válasza brobert1 (#44) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Szia!
Sok tabot kipróbáltam ez előtt, mindenféle méretben, de nekem ez a készülék nyerte meg leginkább a tetszésemet, mind méretben, mind minőség és használhatóság tekintetében. Pont jó ez a 8"-es méret, mert ez még könnyen hordozható, de lehet rejta normálisan netezni, filmezni és olvasni is! A 7"- es nekem kicsi volt, a 9-10"-eseket meg már macerásabb volt vinni, hozni!
Nyaralásnál ezen néztünk TV-t és neteztünk, de GPS-nek is bevált! :K
Én jó szívvel ajánlom a készüléket!
Üdv!

(#46) Szera75 válasza Cranberries (#7) üzenetére


Szera75
újonc

Szia! :)

Szeretném használni én is a GPS-t de nem sikerül elindítanom :((( ,tudnál segíteni,hogy kell? :)

Köszönöm válaszod

Üdv

Erika

(#47) Szera75 válasza Joeker67 (#6) üzenetére


Szera75
újonc

Szia! :)
Szeretném használni én is a GPS-t de nem sikerül elindítanom :((( ,tudnál segíteni,hogy kell? :)
Köszönöm válaszod
Üdv
Erika

(#48) Joeker67 válasza Szera75 (#47) üzenetére


Joeker67
aktív tag

A navigációt a térkép alkalmazással tudod használni, vagy telepítesz rá valami offline alkalmazást
(pl. Sygic) és azzal használod!
A beállítások menüben a Helyzet elérése menüpontban, be kell kapcsolni a GPS műholdak kapcsolót!

[ Szerkesztve ]

(#49) Szera75 válasza Joeker67 (#48) üzenetére


Szera75
újonc

köszönöm :) van még kérdésem írok pm :)

(#50) Joeker67 válasza Szera75 (#49) üzenetére


Joeker67
aktív tag

Válasz ment!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.