Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) ToniSoprano válasza kaosz86 (#13400) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Ezt a conf cserét csak rootolt telefonoknál lehet megcsinálni?

(#13402) #84490496 válasza ToniSoprano (#13401) üzenetére


#84490496
törölt tag

Nézz bele a blogomba,ott a válasz.

Wwenigma:átcsomagolom,ami raros és feltolom úgy.

Loosht:thx,6 körül módosítom az egészet.

(#13403) ToniSoprano válasza #84490496 (#13402) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Köszönöm, nagyon hasznos infok vannak a blogodon.

(#13404) Telda válasza loosht (#13398) üzenetére


Telda
addikt

A T-mobil gyári GB romot, ami viszont az első hozzászólásban lévő linken van az elbukik az MD5 ellenőrzésen. Le lehetne még máshonan tölteni?
Illetve a gyári romban lévő launcher az felrakható ICS alá?

(#13405) loosht válasza Telda (#13404) üzenetére


loosht
senior tag

Nem tudom miért hasal el. Én elég régen nézegettem már a letöltéseket, így nem tudom melyik jó, melyik nem, de volt olyan, ami azért nem ment, mert át lett nevezve a mentés mappájának a neve. Visszaírtam dátumra és már nem hasalt el.

Hogy a másik kérdésedre is válaszoljak, igen, fel lehet tenni ICS alá is a Telenor (SPB) Launchert.

(#13406) kaosz86 válasza ToniSoprano (#13401) üzenetére


kaosz86
aktív tag

igen kell a root

(#13407) kaosz86 válasza Telda (#13404) üzenetére


kaosz86
aktív tag

az ics launchere nem fogyaszt annyi erőforrást mint a gyári SPB shell.
Azt meg tudná valaki mondani, miért nem lehet hasznosítani a google kereső eltüntetése után a képernyő tetején fennmaradó üres sávot?

(#13408) baaka


baaka
tag

hi.
Aki h1n1 5.8a-t használ tapasztalt olyat, hogy a trebuchet launcherrel amikor megnyitj az alkalmazásokat akkor megröccen egy kicsit?
Főleg képernyőfeloldás után amikor először lépek az alkalmazásokba(főmenübe).Mert ugye van egy áttűnési effektus az asztal és az alkalmazások között,és amikor megnyitom akkor ez az áttűnési effektus szokott randomba megröcceni. Viszont az alkalmazások között ha lapozgatok semmi lag.
Nova launcher-nél viszont minden tökéletes, de az szerintem többet fogyaszt.
javaslat?

(#13409) helixP válasza baaka (#13408) üzenetére


helixP
nagyúr

Röccen az android...?! Naneee :o
Én novát használok és semmi bajom vele. azon túl, hogy 30 megát eszik esetenként.

(#13410) pucz válasza helixP (#13409) üzenetére


pucz
senior tag

Nekem most egy gyárilag kigyomlált trés ICS van fent, totál lecsupaszítottam, utána pedig beletettem azokat a programokat, amik szerintem alapok (legalábbis nekem). Pár tweak, beállítás, és most nagyon jól szuperál, Csináltam is egy backupot magamnak. Gyári launcherrel is meglepően jól fut az egész.

Nem tudom, valahogy nekem nem bírja a telóm az egyedi romokat, főleg a CPU húzást, állítgatást nem. Sajna, pedig az 5.5 tetszett, csak egy hétnél tovább nem bírja, utána írtó laggos lessz!

(#13408) baaka:
Próbáld meg a Holo HD Launchert, playen ingyenes. Szerintem szinte semmit nem eszik, és gördülékeny, emellett szerintem szépen konfigurálható. A gyárin kívül azt használtam csak!

[ Szerkesztve ]

(#13411) jaPe


jaPe
tag

Lenne még egy kérdésem...Ha a clean ics-t akarom felrakni akkor az SD-re, hogy másolom föl?
clockworkmod/backup/SCI és bele a kitömörített cucc? Működne így? :R

(#13412) Kovbob válasza jaPe (#13411) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ha az új stock clean ics-re gondolsz akkor csak simán felmásolod valahova és cwm-ből install zip from sd card (wipe-ok után), mint a h1n1-et.

(#13413) jaPe válasza Kovbob (#13412) üzenetére


jaPe
tag

http://logout.hu/tema/alcatel_one_touch_995_melyviz/hsz_13062-13062.html
erről van szó, akkor ezt nem is kell csomagolni?
szóval akkor kb a menet:
Rádugom hangerő le+ bekapcsolóval,
Futtatom a recovery.bat-ot
aztán a csomagolt cuccot telepítem wipe után

A francia kiadású ICS van most a telefonomon am., azthiszem ez még GB bootloaderes ha az számít.

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#13414) Kovbob válasza jaPe (#13413) üzenetére


Kovbob
senior tag

Telepítés menete:
-letöltöd a romot
-Felrakod az SD kártya gyökerébe(nem tömöríted ki a zip filet)
-Letöltöd a CWM-t. Ha gyárilag ICS-d volt akkor ezt -> CWM_ICS, ha meg GB-d volt gyárilag akkor ezt-> CWM_GB
-CWM indítása: teló kikapcsolt állapotában nyomod a hengerő le+bekapcs gombot az első rezzenésig, majd rákötöd pc-re és elindítod a már kitömörített CWM mappán belül a "fastboot load.bat" filet.
-Wipe Data factory reset, wipe cache (én szoktam még: wipe dalvik cache, wipe batery stats, format system)
-CWM-ben "Install zip from sdcard" ->"choose zip from sdcard" menüben kiválasztod a romot
ICS bootloaderrel nekem megy de amúgy is bootloader független.

[ Szerkesztve ]

(#13415) jaPe válasza Kovbob (#13414) üzenetére


jaPe
tag

Eredetileg GB volt a telefonomon, szóval akkor a GB-s CWM-et töltöm le, annak ellenére, hogy most ICS-el fut ha jól értem? Bocsi a töketlenkedésért, csak nem akarok téglát :)) :R

(#13416) Kovbob válasza jaPe (#13415) üzenetére


Kovbob
senior tag

Hivatalosan frissítetted ics-re? Mert akkor ics bootloadered van. Én nem tudom neked milyen a bootloadered.

(#13417) jaPe válasza Kovbob (#13416) üzenetére


jaPe
tag

nem, a Franciát raktam fel CWM-ből, letöltöttem a CWM_GB-t, megnéztem, és ugyan az a csomag mint amivel telepítettem a franciát. Innen már tiszta a helyzet :) GB-vel vásároltam, és nem hivatalosan frissítettem ICS-re :)

(#13418) Kovbob válasza jaPe (#13417) üzenetére


Kovbob
senior tag

Akkor valószínűleg a gb-s kell.

(#13419) #84490496 válasza jaPe (#13417) üzenetére


#84490496
törölt tag

Esetleg önreklám,ha mehet: olvasd el a blogomat.. Talán könnyebb lesz...

[ Szerkesztve ]

(#13420) jaPe válasza Kovbob (#13418) üzenetére


jaPe
tag

Olyankor mi a helyzet, ha megállt felkiáltójellel?

.zip telepítésére rányomtam, és megakadt

[ Szerkesztve ]

(#13421) #84490496 válasza jaPe (#13420) üzenetére


#84490496
törölt tag

Először is: clockworkből a recovery-machfix nevü kell, másodszor pedig az instal zip from sd-re kell menni a clockworkben. Az update.zip-re NEM fog felmenni a rom.

(#13422) Kovbob válasza jaPe (#13420) üzenetére


Kovbob
senior tag

Nem tudom, nekem simán ment. Esetleg másold fel újra az sd-re az néha segített.

(#13423) jaPe válasza #84490496 (#13421) üzenetére


jaPe
tag

azzal a cwm-el próbáltam amivel a franciát felraktam, akksi ki-be mehet?

azt a recoveryt hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#13424) #84490496 válasza jaPe (#13423) üzenetére


#84490496
törölt tag

Akksi ki-be mehet, recovery-t meg az összefoglalóban találod az ics romok,recoveryk-nél.

(#13425) jaPe válasza #84490496 (#13424) üzenetére


jaPe
tag

köszönöm, rossz recoveryt használtam, le is töltöttem a megfelelőt, viszont gyorsan összevetve a régivel, a dátumok egyeztek így azzal kezdtem el. Remélem most jó lesz :))
update: bebootolt, nagyon köszönöm a türelmet és segítséget mindkettőtöknek :R
egy pillanatra megállt bennem az ütő, hogy megfektettem a gépet :DD

[ Szerkesztve ]

(#13426) Kovbob válasza jaPe (#13425) üzenetére


Kovbob
senior tag

Végleg megfektetni viszonylag nehéz. (Bár nekem mán sikerült :D)

[ Szerkesztve ]

(#13427) jaPe


jaPe
tag

Még annyit kérdeznék, hogy ha ismét recovery-be szeretnék lépni, akkor ugyanezt használjam? (CWM_GB) Nem kell az ICS-es verzió ugye?

(#13428) pucz válasza jaPe (#13427) üzenetére


pucz
senior tag

amíg nem frissítettél hivatalos úton ics-re, igen, ugyan azt kell használnod (gb).

(#13429) Pug


Pug
veterán

Tiszteletem!

Már vagy fél éve nem követem a topic-ot. :B
De most rászántam magam, hogy a Francia ICS helyett frissítenék a hivatalos T-mobilos ICS-re. A gyári T-s GB-t fel is raktam, viszont innét a frissítés nem működik, a szokásos sárga háromszöggel leáll. Elnézést, hogy nem a keresőből bogarászok, de remélem valaki megszán és levezeti nekem, hogy hogyan tudom rávenni a készüléket, hogy eljusson a hivatalos T-mobilos ICS-hez. :R

Előre is ezer köszönet.

(#13430) #84490496


#84490496
törölt tag

Na akkor most én zavarodtam össze:

mi ez a cwm-gb? miért írtad akkor azt,hogy rosz recoveryt használtál?.. Ez kissé zavaros.. Nem tudom,hogy elolvastad-e a blogomat, de leírom ide is: ICS és GB romokhoz (eddigi tudomásom szerint) a recovery-machfix-20120609.img-t használjuk.. Ebből nem tudok róla,hogy lenne külön gb vagy ics verzió,lévén a recovery ilyen szempontból bootloader független..

A lényeg,hogy megy a teló,de gondolkozz el azon,hogy végül is csak a mázlinak köszönheted (szerintem..ezek után főleg..), hogy egyáltalán sikerült....
(Ha nem tudod,hogy mit flashelsz/bootolsz be a telóba,akkor honnan tudod,hogy menni fog?

Végleges téglásítás: elég,ha leformatálod az amss particiót(véletlenül win alól pl,) ,vagy hibásan írod be a partició számát a terminálba a telón és rögtön kuka.. vagy ha nem tudod,hogy mit flashelsz fel és mint quamu74, beflashelsz egy samsung kernelt...

Bocsesz, nem akadékoskodásként írom, hanem a téglásodás elkerülése érdekében...

PUG: melyik gb verzió volt eredetileg fennt a telódon? Elméletben az eredeti gyári gb rendszert visszarakva fota-n keresztül megy a frissítés, esetleg ha alcatel/jrd javította az otu-t,akkor azzal.. 100%-os eredményről nem tudok, ami tutira megy...

[ Szerkesztve ]

(#13431) jaPe válasza #84490496 (#13430) üzenetére


jaPe
tag

Én sem értettem teljesen ezt a CWM dolgot, de úgy értelmezem, hogy aki gyárilag frissített ICS-re annak más CWM pakk kell. http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2115363 Ezen a linken ha legörgetsz találsz két CWM-et, a kolléga azt mondta, hogy a GB-s való nekem. Azért futottam bele a bakiba, mert ugyan letöltöttem azt, viszont nem figyeltem eléggé, és a régi CWM-et töltöttem be mert első ránézésre egyezett a dátum meg a fájlnevek azal amit letöltöttem. (Aztán vettem észre, hogy na én hülye... :W )

Azért annyira nyilván körültekintő voltam, hogy nem Samsungos meg egyéb ROM-ot vagy kernelt próbáltam rádobni a telefonra. Mindegy, legközelebb majd jobban megy. Hálistennek nem fizettem nagy árat ezért a leckéért.

Amúgy a telefon nagyon jól megy. Nem tudom, hogy most azért ilyen gyors mert ennyire ki lett tisztítva ez a rom, vagy csak mert még nincs teleszemetelve, mindenesetre nagyon furcsa, hogy maximális 365 Mhz-es órajelen is sokkal jobban fut, mint az előző rendszer amikor már a minimum órajelet kellett emelnem, hogy valamennyire használható legyen.

Még egyszer köszönöm szépen a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#13432) ikaros13 válasza Pug (#13429) üzenetére


ikaros13
aktív tag

Anno nekem is belekerült némi hajhullásba, mire felimádkoztam a T-s ICS-t.
Mindenkinek másképp sikerült... :)
Próbáld meg az első saját GB mentésed visszatenni, ha az rootolt, akkor mindenképpen unroot kell neki, illetve ha flash-eltél CWM recovery-t a telefonra, akkor vissza kell tenni a gyárit; utána jöhet a FOTA, vagy OTU (bár nekem a fentiek elvégzése után sem sikerült ezzel frissíteni... mármint OTU-val :D )

lateralitási kvóciensem: -100

(#13433) Kovbob


Kovbob
senior tag

Ja elfelejtettem a recoveryket linkelni csak kimásolta h1n1 blogból, és most látom hogy a linkeket be kellet volna állítani. Sorry. :U cwm_gb, cwm_ics

[ Szerkesztve ]

(#13434) #84490496 válasza Kovbob (#13433) üzenetére


#84490496
törölt tag

Tök jó :) Kérdés(persze ezek után csak elmélet)i: 5Mb-os particióra 5,7Mb-ot (pontosabban:5701632 byte) hogyan küldesz át? Mert amit linkeltél, abban ekkora a recovery file,a gyári recovery partició meg 5Mb.... (Bagyusz csinálta,tehát nem kételkedem benne,hogy megoldható,bár az én telóm simán kiröhögte a file-t és nem bootolt be vele,pedig gb bootloaderes.kb 2 perce próbáltam..)

[ Szerkesztve ]

(#13435) wwenigma válasza #84490496 (#13434) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Indithato es nem flashelheto asszem.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13436) Kovbob válasza #84490496 (#13434) üzenetére


Kovbob
senior tag

Én nem tudom hogy megy ez, bagyusz csinálta, nekem csak a cwm_ics kellet nem tudom milyen a gb-s.

(#13437) #84490496 válasza wwenigma (#13435) üzenetére


#84490496
törölt tag

fastboot boot recovery.img-re rezzent egyet,de maradt az alca logo és a terminálon megjelent a failed felirat.

[ Szerkesztve ]

(#13438) Kovbob válasza #84490496 (#13437) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ezt bagyusznak mond.

(#13439) #84490496 válasza Kovbob (#13438) üzenetére


#84490496
törölt tag

Szerintem Ő is olvassa :) Ha visszaolvasol: "Bagyusz csinálta,tehát nem kételkedem benne,hogy működik"...
Csak épp nálam nem megy...Ezért is írom....

(#13440) Kovbob válasza #84490496 (#13439) üzenetére


Kovbob
senior tag

Ja ok.

(#13443) kaosz86 válasza hokins (#48) üzenetére


kaosz86
aktív tag

Van más is akinek az Officesuit pro (legális vétel) kifagy?

[ Szerkesztve ]

(#13444) wwenigma válasza kaosz86 (#13443) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Még nem néztem de megfogom.

Más. Visszaraktam a gyári mentést a frissitett rom-ból, kíváncsi vagyok hogy viselkedik pár nap után ha nem nyúlok bele a lelkivilágába nagyon (csak fagyasztok pár alkalmazást).

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13445) kaosz86


kaosz86
aktív tag

visszavonom bocs:D

(#13446) sanpetaa


sanpetaa
csendes tag

Sziasztok! Ne haragudjatok ha nem teljesen ideillő a téma, egy olyan programot keresnék ami szöveg felismerős , mint a google, a főképernyőn, és hosszabb szöveget lehetne betáplálni magyarul!

(#13448) kisbago


kisbago
aktív tag

Valaki tudna nekem segíteni?? lenne egy alcatel ot995-öm és nincs rajta térerő! nem tudom mi lehet vele! imei-szám alapján nem tudom valahogy megnézni hogy levan-e tíltva vagy csak a teló romlott el!!

(#13449) wwenigma válasza kisbago (#13448) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Használtan vetted? Akkor első körben az előző tulajjal vedd fel a kapcsolatot. Masodik körben (ha körözik) pedig meg fognak keresni levélben vagy telefonon a rendőrök hogy akkor be kéne menni mesélni.

99,98% hogy letiltották.
00,01% hogy hard reset vagy újrarakás helyrehozza mert szoftverhiba.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#13450) ToniSoprano válasza kaosz86 (#13443) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Töröltem, mert láttam megoldódott a probléma.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.