Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap vásárlás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) buddha


buddha
tag

Üdv Mindenkinek!

Felvázolom a lényeget: Szeretnék nemsokára új gépet venni és ehhez mérten egy jó alaplapot is (már előre tudom a következő kérdést... (mire akarod használni???)). A lényeg az lenne, hogy a gépen gentoo & debian & UHU lenne. Kinéztem egy alaplapot, a GIGABYTE GA-SINXP1394(GA-8SQ800 Ultra2) személyében. ([L]http://www.giga-byte.com/MotherBoard/Products/Products_GA-SINXP1394(GA-8SQ800%20Ultra2).htm[/L]
Ezeket tudja:
Supports Hyper Threading Technology processor up to 3.06GHz or above
GIGABYTE patented technology Dual Power System (DPS) design
Dual channel DDR400 architecture supports up to 6.4GB memory bandwidth
Superb bandwidth AGP 8x interface for ultimate graphics performance
Integrated Silicon Image Serial-ATA interface for RAID 0,1 function and high speed storage devices
ITE GigaRAID IDE RAID 0, 1, 0+1, JBOD function plus UDMA ATA133 support
Integrated Intel® Kenai 32 Gigabit LAN network connection
Provides 3 IEEE1394 FireWire ports via daughter card * DDR400 recommended memory modules are listed in GIGABYTE website Logos: P4 Titan series, AGP8x, Dual Channel DDR400, H-T supporting, DPS, SATA, ATA133 RAID, Gigabit LAN, IEEE 1394, USB2.0, 6-Channel Audio, Dual BIOS, EasyTune™ 4, Q-Flash, @BIOS
)
Kiváncsi csak arra lennék, hogy ez a gyártó (azaz inkább chipset(SiS 655 chipset)) mennyire támogatott linux alatt??? & ha nem annyira, akkor inkább mit ajánlotok, ami kb. ennyit tud??? A proci P4 2.4B.
Ha esetleg lenne valakinek, akkor az mit tud mondani róla? (stabilitás, memóriakezelés, tartozékok...) A tesztet én is olvastam, de szeretném elsőkézből tudni a tapasztalatokat akár hosszútávon is, meg azt is, hogy kb. belefér-e egy Codegen 6066-os házba. Ja még annyit, hogyha esetleg azok, akik tesztelték, azok nem tudnának segíteni? Mennyire életképes az a memóriakezelése, meg ilyenek... Előre is kösz a válaszokat!

(#2) buddha


buddha
tag

Na neee!
Ezek szerint senki nem ismeri ezt az alaplapot???
Szomorú vagyok!

(#3) Biaggio


Biaggio
őstag

Nekem tetszik, bár amatőr vagyok a témában :)
Ár/érték arányban megéri?

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap vásárlás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.