Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alan Wake

Hozzászólások

(#301) norbi0604


norbi0604
aktív tag

A kéziratokat utólag is fel lehet venni, vagy megtalálni valahol? mert nem sikerült mindet begyűjteni az epizódok alatt... :D

(#302) LLKobe válasza norbi0604 (#301) üzenetére


LLKobe
veterán

Visszamehetsz az epizódokba utólag is.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#303) McCartman


McCartman
senior tag

Emlékszem a játék trailerére még nagyon régről , miután bejelentették PCre.
Egy Intel hype rendezvény keretén belül demonstrálták az új négymagos cpu-juk erejét (akkor még kuriózumnak és high-end kategóriának számított a négymagos processzor) a játékot futtatva , valami tornádós , törős-zúzós gameplayt prezentálva.

De olyan rég volt már , hogy azóta lett volna idejük még 3szor újraírni a játék motorját ~á la Duke Nukem. :D
Bekerült a játékba egyáltalán bármilyen tornádó? :DDD

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#304) McCartman válasza McCartman (#303) üzenetére


McCartman
senior tag

[link]
Core2Quad .. bjútifül szisztöm :C

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#305) Expulso válasza McCartman (#304) üzenetére


Expulso
tag

..még most is kiráz a hideg ha megnézem ezt.

nincs arról a "bjútifül szisztem" videóról egy jobb minőség valahol?

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#306) Ilsyde


Ilsyde
őstag

Egy rajongó csinált fájlszerkesztot az Alan Wake-hez, a Remedy egyik vezetoje meg jóváhagyta. Úgyhogy textúra stb. modok várhatóak :)

(#307) LLKobe válasza Ilsyde (#306) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem már így is elég szép :) De azért ha lesz HD textúra pakk, rögtön szedem le ;]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#308) Expulso válasza Ilsyde (#306) üzenetére


Expulso
tag

:C ..már csak ilyen és ehhez hasonló finomságok hiányoztak.

HD texture pack valóban jöhet.

..fizikán kéne vajon javítani?

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#309) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Ez a negyedik fejezet nagyon odavert :C
Spoiler!
A kukorica mezőn a kombájn meg a markoló :)
A koncert is elképesztően jó volt, kapták rendesen az ívet.
És végre a történetben is jelentős előre mozdulás volt.

Spoiler!

(#310) FrozeN`


FrozeN`
tag

zavvi:

Alan Wake: Collectors Edition PC
Availability: Usually dispatched within a month

:DDD

Mondjuk annyira azért nem vicces, az én előrendelésemről sincs semmi hír...

(#311) Expulso válasza BalaNce87 (#309) üzenetére


Expulso
tag

..valóban nem lett gyenge az a rész..és csak jobb lesz ahogy halad a sztori.

Ez a játék istentelen jó lett.

#310) FrozeN` - fogyik' rendesen és még hogy fog.

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#312) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Aki meg szeretné szüntetni a monitor blurt ( monitor / kép elhomályosítása), a következő művelettel megteheti:

Jobb kilkk az Alan Wake.exe-n, Tulajdonságok, a "Cél" mező végére egy szóközzel beírni ezt: "-noblur" (kötőjellel együtt, idézőjel nem kell :P ). Lehetséges, hogy az új javításnál már nem működik, nem tudom nem próbáltam. Elvileg nyerhető vele pár plusz FPS, akinek ez számít. :D

(#313) ^Boss


^Boss
őstag

végét ki értette 100%-ig? priviben engem érdekelne 1-2 magyarázat, mert én elsőre csak nézek... :DDD

(#314) LLKobe válasza ^Boss (#313) üzenetére


LLKobe
veterán

Teljesen érthető volt.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#315) ^Boss válasza LLKobe (#314) üzenetére


^Boss
őstag

azóta lepörgettem újra az agyamban, már világos.
mondjuk a 2. dlc se semmi.. megőrít a játék, pedig ritkán érdekel 5 percnél tovább a végigjátszás után.. LA Noire után végre egy újabb gyöngyszem

(#316) BalaNce87 válasza ^Boss (#315) üzenetére


BalaNce87
addikt

LA Noiret-t most kaptam le. Ez a kurva laggolás tönkretette az egész játékélményt. Plusz szerintem kicsit egysíkú lett. Azt hiszem a harmadik osztályon voltam már de valamiért elvesztettem az érdeklődésemet.
Azért ez kategóriákkal jobb... :U

(#317) ^Boss válasza BalaNce87 (#316) üzenetére


^Boss
őstag

épp ott indul be a cselekmény, ami a végéig kitart, szerintem pont rosszkor hagytad abba :)
más kategória, nekem ezek az utóbbi idők legjobbjai.

Alone in the Dark 1 még 1992-ből - na ez a játék vonzott be az ilyesfajta világba, azóta mind a filmeket, mind a játékokat keresem a stílusból, és az Alan Wake eddig valóban viszi a prímet játékok terén nálam is.. :R

(#318) Expulso válasza ^Boss (#317) üzenetére


Expulso
tag

..egyértelmű :Y :C

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#319) Goatman


Goatman
aktív tag

Udv!

Erdeklodnek, hogy jatszik-e valaki notebook-on? Nalam irgalmatlan lassu a jatek low-on Acer 5750G-n, i3-2310m, 4Gb DDR3, es 1Gb-os GT540M tarsasagaban, mikozben pl. LA Noire medium-high-on fut DX11-ben. Tobbfele olvastam, hogy a jatek tojik a laptopos VGA-kra, erdeklodnek, hogy valaki latott/hallott/olvasott-e valamit esetleges optimalizacios megoldasrol.
Februar 14-i legfrissebb Acer gyari driver van fenn, illetve a jatek megjelent patchei.

Elore is koszi

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#320) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Új patch!

Update 2 - Alan Wake v1.03 release notes:

* Add Latin-American Localization support (download the Free DLC from Steam and add -locale=esm to Alan Wake's Steam launch options to use it)
* Added -directaiming command line parameter that removes all mouse acceleration (enables also -rigidcamera automatically)
* Improved low level mouse reading routines to make the control cope better with low and variable frame rates. This also removes the reported jerkiness when -rigidcamera was enabled. You may need to re-adjust your mouse sensitivity in the menus!
* Removed auto-aim that was accidentally enabled in the previous build
* Added a frame rate limiter to menus & videos to prevent cards running at 1000's of fps (reduces stress on the graphics cards)
* Reduced CPU use when game doesn't have focus
* Fixed "first run" on a 2nd PC overwriting saves & statistics downloaded from cloud
* Fixed crashes when using alt-tab to change out of the game when the game is loading
* Fixed DEVICE_CREATE_ERROR for users who have "custom DPI" set in Windows.
* Fixed one specific case of "File IO Failure" issue when unable to write to My Documents
* Fixed camera to remember it's side preference (tab key)
* Fixed Cursor Key / Numpad assignment issues
* Fixed screen brightness back to original when changing process
* Fixed some cases of "back" and Return to Game functionality so that it doesn't need 3 presses
* Thanks for your feedback! We are still working on improvements & fixes, please see our forum for up to date troubleshooting and update information: http://forum.alanwake.com/showthread.php?t=7759

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#321) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Gamestar előfizetői akció ajándék Alan Wake-kel!

6 hónapos előfizetés + Alan Wake dobozos változat = ~12K

Jó kis ajánlat. :C

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#322) Archer


Archer
őstag

Más is észrevette, hogy néhány jegyzeten a Max Payne-ből vannak szövegek, Max hangjával? Easter Egg? :)

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#323) Nordic válasza Archer (#322) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Alan Wake írta a Max Payne szövegét...nem tudtad?:DDD

Más: Néztem a statisztikákat az eddigi játékomról, és néhány dolgot nem értek. Számol olyan dolgokat, amikkel össze se futottam, pl. valamilyen piramisok, meg night springs videójátékok, meg valami papírbábuk. Ezek mik lennének?

[ Szerkesztve ]

(#324) ollie válasza KubanitoS (#321) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ahhoz képest sok, hogy a CE 21 euróba került.

***

(#325) Expulso válasza KubanitoS (#321) üzenetére


Expulso
tag

bizony hogy jó ajánlat.. :C köszi a linket

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#326) LLKobe válasza Nordic (#323) üzenetére


LLKobe
veterán

A piramisok azok a sörös vagy milyen dobozból kirakott kis kupacok, azokat kell szétlőni:) Nem túl gyakori, de össze lehet futni vele.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#327) KubanitoS válasza ollie (#324) üzenetére


KubanitoS
veterán

Jól mondod, került. Most már 32 euró. A hat darab újság mellé ráadásul dobozos verziót kapsz, amihez alapból jár pár extra pl: képeslapok, poszter, matrica stb... Szóval egyáltalán nem sok.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#328) ollie válasza KubanitoS (#327) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na igen, de aki ugye gyors volt (mint pl én), az még olcsón kapta. Bár most már végigjátszva erősen kétlem, hogy megér ez a játék 21 eurót.

***

(#329) LLKobe válasza ollie (#328) üzenetére


LLKobe
veterán

Szerintem az utóbbi évek egyik, ha nem a legjobb játéka. Annyit nevetve megér. Szerintem.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#330) Expulso válasza LLKobe (#329) üzenetére


Expulso
tag

:C

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#331) BalaNce87 válasza Expulso (#330) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nem is kérdés.
Viszonyítsuk mondjuk egy fos, agyatlan Call of Dutyhoz, ami 40-50 euró és nulla az egész... :Y

(#332) ollie válasza BalaNce87 (#331) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hátizé... Bármelyik COD-ban jobb a harc, mint az Alan Wake-ben. Utóbbiban a sok ellenfél elvileg csak töltelék, mégis a játékidő nagy részét az veszi el, hogy lövöldöznöd kell olyan módon, ami megutáltatja veled a játékot a felénél, mert mindig tök ugyanúgy történik, nem tudsz taktikázni, mivel AI nem létezik a játékban, nem tudsz se elbújni, se azzal taktikázni, hogy mondjuk merről támadsz, mert az ellenfelek ugye mindig tudják hol vagy, és nem félnek. Így marad az unalmas, ismétlődő, fantáziátlan és rendkívül bosszantó lövöldözés az egész játékban.

Azt aláírom, hogy a sztori érdekes, és a játék felétől már csak az hajtott előre, mert már alig vártam, hogy vége legyen a fenti okok miatt. Most, hogy vége van, eszem ágában sincs belekezdeni a DLC-kbe.

Az meg már egy külön téma, hogy a CE-hez kapott OST egy vicc, mivel a játékban található zenék nagy része nincs benne.

Nem lenne semmi bajom a játékkal, ha a harc tényleg csak töltelék lenne. De nem az. A játék nagy részét ez az agyatlan lövöldözés teszi ki.

[ Szerkesztve ]

***

(#333) norbi0604 válasza ollie (#332) üzenetére


norbi0604
aktív tag

A zenével kapcsolatban csak annyit, hogy teljesen felesleges volt egy ilyen OST összeválogatása, plusz ami méginkább idegesítő, ha már összeszedtek egy ilyen zenei kompoziciót, akkor miért nincs használva, a játék alatt semmi hang nincs az alap effekteken kívül meg az értelmetlen visításokon kívül, amikor támadnak a "megszállottak".

Legalább valami aláfestő hangulat zene lenne különböző részeknél, de semmi a nagy monotonitás, csak mész előre a nagy és nagy k*ss van, ha éppen nincs narrálva a történet.

Összegezve a zenét hiányolom a játékmenet alatt, ami még egy kis plusz hangulatot is adna, az rendben van, hogy az átvezető videóknál meg az epizódok végén lemegy egy szám, de az édeskevés. Szerintem. :D

(#334) Ilsyde válasza ollie (#332) üzenetére


Ilsyde
őstag

Pedig pont ez a lenyege. Tulelo thriller leven nem az a cel hogy kinyirj minden ellenfelet meg fedezekbe bujj mig feltoltodik az eleterod, hanem a tehetetlenseg erzete meg a menekules.
Anno sokan lehuztak a jatekot mert tele van akcioval, sokaknak viszont ez teszi izgalmassa.

Meg itt vegre nem agyontapolt karaktert iranyitasz aki ha elfingja magat akkor megpusztul a fel palya :D

(#335) ollie válasza Ilsyde (#334) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az esetek 90%-ában nem tudsz menekülni.

***

(#336) KubanitoS válasza ollie (#335) üzenetére


KubanitoS
veterán

Akkor te valamit nagyon rosszul csinálsz.

Szerintem is simán lehetne az év játéka.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#337) norbi0604


norbi0604
aktív tag

...

[ Szerkesztve ]

(#338) bishoplogan


bishoplogan
senior tag

(#339) ollie válasza bishoplogan (#338) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Végigolvastam, tetszett. Egy kis dolog zavart csak, a taken-re inkább az elragadott jelzőt használtam volna.

***

(#340) Expulso válasza bishoplogan (#338) üzenetére


Expulso
tag

köszi az írást, jó lett :C

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#341) norbi0604 válasza bishoplogan (#338) üzenetére


norbi0604
aktív tag

szép kis elemzés... grat. :D

(#342) norbi0604


norbi0604
aktív tag

megoldódott... xD

[ Szerkesztve ]

(#343) Nordic


Nordic
Közösségépítő

No végigtoltam. Igazából az alapjáték nagyon bejött, viszont a 2 DLC kicsit átment hentelősbe, ami kevésbé tetszett. Egyedül azért játszottam végig, hogy tisztában legyek a dolgokkal, ha netán lesz 2. rész PC-re. Az tény, hogy annyit nem szentségeltem a köcsög mindenhonnan megjelenő ellenfelek miatt az alapjátékban, mint csak a két DLC-ben. Néhány részt rohadt nehézre csináltak meg. így összességében 7/10-et adnék a játéknak, mert a harcok monotonítása, valamint a két DLC lehetett volna jobb. Mindenesetre a játék maga nálam messze jobban teljesített, mint vártam.

(#344) Expulso válasza Nordic (#343) üzenetére


Expulso
tag

ilyenkor kell azt csinálni - hogy nekiugrasz még egyszer :Y

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#345) Nordic válasza Expulso (#344) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Hát egyelőre nem fogok, rémálom szinten pedig tervezem mert nem lett meg minden könyvrészlet:D

(#346) Expulso válasza Nordic (#345) üzenetére


Expulso
tag

úgy kellett volna kezdeni, szerintem néhányszor már átnyúltál volna a monitoron. :DDD

ilyet azért ne csinálj majd, ha lehet :Y

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#347) Nordic válasza Expulso (#346) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Alapból nem elérhető a rémálom szint, csak ha egyszer már végigjátszottad :U .

(#348) Expulso válasza Nordic (#347) üzenetére


Expulso
tag

:W valóban :DDD

[ Szerkesztve ]

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#349) KubanitoS válasza Nordic (#343) üzenetére


KubanitoS
veterán

Érdekes, nekem pont a két DLC jött be jobban. Az alapjáték az ötödik résztől kezdve nekem inkább monotonnak tűnt, mivel akkor már tudtuk az egész sztori lényegét és csak át kellett verekedni magunkat a töménytelen mennyiségű ellenfelen, hogy elérjünk a célunkhoz. A két DLC sokkal kreatívabb volt számomra, mint az alapjáték, voltak benne érdekes dolgok. Személyes kedvencem az óriáskerék volt. :D

A játék végét viszont nem igazán értettem. Ez most "cliffhanger" akart volna lenni egy esetleges második részhez? :F Ha igen, akkor ez lenne az American Nightmare cuccos, amit most hoznak majd ki?

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#350) Nordic válasza KubanitoS (#349) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az óriáskerék nekem is tetszett, az volt a legkönnyebb rész:D. Én attól másztam a falra, amikor bedobott 5 ellenfelet meg 4-5 megszállott tárgyat melléd/köréd amikor egy 5 négyzetméteres részen voltál. Majdnem mindig biztos döglés volt a vége. Persze az ilyen részek előtt mindig volt egy 10-15 sec-es bejátszás, amit nem lehetett elugrani. Na a 3. próbálkozásnál már vertem a billentyűzetet, hogy megint leshetem a köcsög bejátszást :W :DDD . Ez a 2 DLC olyan összekötő lehet a további rész(ek)hez. Azt viszont nem tudom, hogy az AN a kieg lesz-e vagy 2. rész, de én várom ,hogy legyen pc-re is. A történet nagyon elvitte a hátán, és jó ötletek voltak benne, csak ne lett volna a harc olyan monoton.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alan Wake
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.