Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alan Wake

Hozzászólások

(#151) FrozeN` válasza KubanitoS (#149) üzenetére


FrozeN`
tag

Összesen 6 epizód van, +2 dlc :)
Egyébként biztos nem 8 óra az egész, jóval több. Sajnos nem mértem, nekem mennyi volt.

Játék közben nekem is pont az jutott eszembe, hogy ha lenne hozzá egy mod, ami engedi hogy kocsival / lábon kötetlenül bejárj mindent.... de ha akár csak egy noclip... hát... az alázna mindent. :U

[ Szerkesztve ]

(#152) LLKobe válasza BeLucZ (#150) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát az elején amikor megérkezünk az asszonnyal a szigetre, és a kamera fentről ereszkedik lefelé... Hát ott letettem a hajamat :Y :Y Full grafon isszonyat kemény....

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#153) polonic válasza LLKobe (#152) üzenetére


polonic
félisten

Van egy xbox controller emulator nevezetű program. Amivel egyszerűbben lehet működésre bírni a directinputos kontrollereket. Próbáld ki ezt.

[link]

(#154) LLKobe válasza polonic (#153) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi, de sajna ez nem szuperál. Ez viszont úgy tűnik igen.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#155) BalaNce87 válasza KubanitoS (#149) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nekem kb eddig kicsit több, mint 3 órám van benn és most fejeztem be a 2. részt. Mindezt úgy, hogy kb 3-4 szer véreztem el és nem egyenesen mentem, kivéve mikor 4-5 rohadék üldözött és el kellett érnem "A fényt" :)

Tök jól fut nekem is kétszeres élsimítással full hd felbontáson egy 6850-el.

(#156) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Jah nekem egyetlen negatívum egyelőre annyi, hogy legalább a főszereplőket meg a főbb helységeket kidolgozhatták volna jobban.
A karakter animáció sajnos nem egy mai darab és a textúrák is közelről nézve borzasztóan homályosak. Ez persze az erdőben para közben nem számít, de mikor világos van akkor zavaró...

(#157) tome.jr


tome.jr
addikt

Nálatok a párbeszéd hangok normálisan hallhatóak? Nekem nagyon ramaty a minőség, pl. az elején mikor felébred a kompon és a kocsiban beszélget a csajjal semmi hang nem hallatszik csak a zene. 7.1 fülessel játszom, más játékokban tökéletesen szól.

(#158) LLKobe válasza BalaNce87 (#155) üzenetére


LLKobe
veterán

Valahol meg lehet nézni mennyi játékidőt tettél bele? Statisztikáknál nem láttam.

(#157) tome.jr: Fasza az avatartod, a borderből van ugye?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#159) polonic válasza LLKobe (#158) üzenetére


polonic
félisten

A steam alapból méri a játékidőt már nagyon régóta. . .

(#160) tome.jr válasza LLKobe (#158) üzenetére


tome.jr
addikt

Ja, a box borítóról.

(#161) LLKobe válasza polonic (#159) üzenetére


LLKobe
veterán

Valóban :DDD

Ez számomra eddig az év játéka :C (És a Borderlands 2-n kívül nemhinném hogy más ütheti idén...) Nagyon ott van a hangulat, a kivitelezés, az egész egybe van nagyon. Most kezdtem a negyedik epizódot.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#162) polonic válasza LLKobe (#161) üzenetére


polonic
félisten

:DDD

Én is most kezdem majd a 4. epizódot.

Az igazság a címe. Vajon mi derülhet ki a végén, ha egyáltalán kiderül valami. :U

A történet olyan sejtelmes, mindig van benne egy kis csavar.

(#163) zsolthee


zsolthee
senior tag

Én is este kezdtem el a 4. epizódot :DD
Iszonyat jó lett a játék. Éjfél után úgy kellett már magamat kirugdosni a gép elől, hogy menjek aludni. 3/4 1-ig nem is tudtam abbahagyni. Teljesen lebilincsel a story meg a hangulat.
Az elején szokni kellett a kameranézetet, olyan féloldalasnak éreztem az egészet :)
A futás és az ugrás gombot is meg kellett cserélnem rögtön. Nem tudtam összehozni a shift-et a WASD-vel így viszont már jól mennek az elhajlások. :)
Az ugrás kicsit bénára sikeredett de szerencsére nincs nagy jelentősége.
Részemről: 9/10
:R

(#164) LLKobe válasza zsolthee (#163) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem sikerült behergelni a gamepadot hozzá. Mióta meg megtaláltam az Xbox360 controller emulatort, azóta meg totál hibátlan, sokkal jobb mint billentyűzettel. Egyedül a FFB nem működik, dehát annyi baj legyen. Még a hónapba kijön elméletileg a full magyarítás, akkor másodszor is végigpörgetem az biztos.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#165) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Végre kaptunk egy AAA címet, amivel a megjelenéskor nem kell kűzdeni indítási hibákkal, grafikai problémákkal, és maga a játék nagyon jó lett. 21 Eur steamen mindkét DLC-vel. Sztem ennyit bőven megér. És persze gyönyörű a játék. Nem bírom letenni. :D

(#166) Sirandrish válasza LLKobe (#164) üzenetére


Sirandrish
legenda

"Még a hónapba kijön elméletileg a full magyarítás"

Ez igaz?
Mert akkor addig bele sem kezdek :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#167) LLKobe válasza Sirandrish (#166) üzenetére


LLKobe
veterán

Itt ezt írja a kedves fordító: "A héten senki ne várja az Alan Wake fordítását! Ahogy vártam, a textúrák már emberi formátumban vannak, így azok is szerkesztésre kerülnek, az pedig nem 2 perc. De ebben a hónapban elérhető lesz."

Az aláírásában ez van: Alan Wake (PC/X360): 95%

Egy kis ízelítő.

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#168) Sirandrish válasza LLKobe (#167) üzenetére


Sirandrish
legenda

Addig akkor Reckoning...:)
Köszi az infot :R

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#169) zsolthee válasza LLKobe (#164) üzenetére


zsolthee
senior tag

Gamepad? :Y Ahol célozni kell az nálam felejtős. :)
(Nem értem azokat sem akik PS-en FPS-t tolnak. :N )
Ha kijön a HUB_SUB akkor én is nekiugrok még egyszer, de akkor már bevállalom a hard szintet :))
Ott egyébként mi a tapasztalat? Kevesebb lőszer van és szívósabb ellenfelek?

(#170) polonic


polonic
félisten

A magyaritasok oldalon az játék topikjában ezt találtam?

"Azért azt vedd figyelembe, hogy a kezdetektől készültek a PC-s portra. Még az X360-as verzióban is vannak PC-re utaló nyomok."

Ezt Evin írta, aki a fordítást csinálja,

Nagyon érdekes, ha tényleg így van. . .

Jelenleg ez a helyzet a fordítással kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#171) LLKobe válasza zsolthee (#169) üzenetére


LLKobe
veterán

Hidd el sokkal jobb, könnyebb, és kényelmesebb gamepaddal mint billel :K ;) Elvégre arra lett írva. (Ez nem is FPS. Az más, az nekem se menne gamepaddal.)

Nemtom, hardon nem próbáltam még.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#172) zsolthee válasza LLKobe (#171) üzenetére


zsolthee
senior tag

Elhiszem. :) Ha van célzásrásegítés akkor talán bevállalnám. A RE4-el játszottam utoljára ami hasonló stílusban készült, de ott annyira elcseszték a PC-s átírást, hogy muszáj volt gamepadra váltani. Na ott jó volt, az tetszett :K

(#173) LLKobe válasza zsolthee (#172) üzenetére


LLKobe
veterán

Jaja, RE4-et is gamepaddal toltam. Van egy minimális célzásrásegítés, de nem sok. Ennyi kell, mert így is elég nehéz.

Köszönet Yetike kollégának a cím módosításáért!! :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#174) polonic válasza zsolthee (#172) üzenetére


polonic
félisten

A 127-ben írtam, hogy kell elképzelni. Ez egy minimális segítség, épphogy észrevehető. Pont jó.

(#175) zsolthee válasza polonic (#174) üzenetére


zsolthee
senior tag

Na, ha egyszer úgy lesz rá pénzem beruházok egy ilyenre ;] és akkor kipróbálom.
Most, hogy mondod, egérrel is érezni a minimális rásegítést. :) Még éjfél után is vígan osztottam a headshot-okat. :D
Egy észrevétel: talán a második epizódban volt egy olyan jelenet, hogy mész egy ház felé ahonnan segélykiáltások jönnek és közben az udvarról elkezd kigurulni egy autó és ledől egy villanyoszlop is. Amikor beérsz az épületbe a földön ott fekszik sebesülten a tag és kéri, hogy segíts. A revolvert felveszem mellőle, de nem történik semmi, nem tudok semmi érdemlegeset csinálni. Betöltöttem többször is a legutolsó checkpointot és ugyan az. Aztán végül szép lassan bementem és pár méterrel előtte megálltam, nem rohantam. Akkor elindult az átvezető video és tovább ment a story. Megkaptam tőle a szemközti ház kulcsát....
Nálam volt csak hiba vagy Ti is tapasztaltatok ilyet?

(#176) polonic válasza zsolthee (#175) üzenetére


polonic
félisten

Vezetékes xbox kontroller pl 6 ezer Ft körül van, vezetéknélküli pedig 8 körül.

Én a vezetékest javaslom. Nem kell elemet cserélgetni/töltögetni. A zsinórja is jó hosszú.

Nem, én nem találkoztam ilyennel. Mondjuk én egyből lassan mentem oda hozzá és megálltam előtte.

(#177) LLKobe válasza zsolthee (#175) üzenetére


LLKobe
veterán

Akkor már inkább ezt.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#178) Sirandrish válasza zsolthee (#175) üzenetére


Sirandrish
legenda

Nem akarok beleszólni de egy Xbox Joy fele ennyibe kerül ahogy azt már Polonic is írta, ráadásul minden játék kapásból felismeri, nem kell vele hackelgetni semmit.

És szerintem a világ talán legkényelmesebb gamepad-ja. :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#179) LLKobe válasza Sirandrish (#178) üzenetére


LLKobe
veterán

Ez mondjuk igaz. És valóban kényelmes is. Mondjuk én ha most vennék, tuti wireless-t vennék, nem kell bajlódni a zsinórral, a töltögetést meg kibírom.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#180) Sirandrish válasza LLKobe (#179) üzenetére


Sirandrish
legenda

Hát nem tudom...olyan 3,5-4méter zsinnyeg van hozzá..szóval a budiról is tolhatod :D
Én direkt vezetékeset vettem..persze ez tök szubjektív de az tény hogy PC-re ennél jobb gamepad-ot nem lehet venni...
Főleg ár/érték arányban :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#181) LLKobe válasza Sirandrish (#180) üzenetére


LLKobe
veterán

Az én Logitech-emen is van úgy 1,5 méter, meg van egy 5m-es USB hosszabbítóm is :DDD Tv-n tolom ágyba fekve, és az ágy közvetlen a számítógépasztal mellett van, szóval bőven elér még a hosszabbító se kell. Csak a zsinór zavar, mindig beleakadok, meg lóg ott az asztal szélén mikor nem használom... Szóval jobb lenne egy wireless, de erre most nem adok ki pénzt.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#182) #31342592 válasza LLKobe (#181) üzenetére


#31342592
törölt tag

-

[ Szerkesztve ]

(#183) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Végre sikerült rájönnöm, miként küszöbölhetem ki a kameraállásból adódó szédülésemet (Amit itt írtam). Szimplán csak át kellett tennem a kamerát a jobb vállam fölé, így Alan most a képernyő bal oldalára esik.

Alapból ugye pont ellenkezőleg van, nem tudom hogy ennek mi az oka, de amikor úgy van, 5 perc után szédülök és megfájdul a fejem a játéktól. De így már tudok vele játszani. Úgyhogy hamarosan mégiscsak lesz Alan Wake teszt a Gamepodon. :R

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#184) ->Raizen<- válasza Vistaboy (#183) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hogy tetted át a kamerát? :B

(#185) Sirandrish válasza ->Raizen<- (#184) üzenetére


Sirandrish
legenda

TAB

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#186) Sirandrish válasza LLKobe (#181) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én is így csinálnám de nekem a fülesem nem ér el az ágyig :O :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#187) ->Raizen<- válasza Sirandrish (#185) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Az igen jó egyszerű nekem meg már a rage-s cfg írosgatás jutott az eszembe hogy biztos bele kell túrni a játék lelki világába. :DDD

(#188) LLKobe válasza Vistaboy (#183) üzenetére


LLKobe
veterán

Azonkívül a FOV állításával is tudod szabályozni a kamera pozícióját.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#189) zsolthee válasza polonic (#176) üzenetére


zsolthee
senior tag

Sajnos a hosszú kábellel nem vagyok kisegítve, sokkal kényelmesebb ha vezeték nélkül van megoldva a dolog. Jó elem kell bele és ennyi.
Nekem jobban fekszik a PS joy mint az XBOX, szóval nem érdekel , hogy mennyibe kerül.
Nagykerbe láttam 8 körül F710-et. Az azért nem rossz szerintem. Használtan még olcsóbb is. XBOX kontrollerbe akku kell vagy mezei cerka elem?
(#178) Sirandrish Mit kell rajta hackelni?

Mi az a FOV? :B

(#190) LLKobe válasza zsolthee (#189) üzenetére


LLKobe
veterán

Ha nem box kontrollered van, nem ismeri fel a játék, és csak hackeléssel lehet a játékon belül működésre bírni. Én megtaláltam a legyegszerűbb/legjobb módját, uh a logitech-emmel is faszán megy. Csak a rezgés nem működik.

FOV=Field OF View="Látómező" Minél nagyobbra állítod az options-ben a FOV-ot, a kamera annál jobban eltávolodik Alan-től, így nagyobb lesz a látómeződ. (Viszont tapasztalataim szerint minél messzebb van a kamera, annál nehezebb pontosan célozni.)

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#191) zsolthee válasza LLKobe (#190) üzenetére


zsolthee
senior tag

A Momo Force kormányom már nem egy mai darab, viszont a mostani játékok közül egyik sem fog ki rajta. (sőt... veri még a G25-öket is) FFD is rendben van.
Akkor miért van, hogy egy ilyen gamepad-dal meg kókányolni kell? :F
Mi ez a diszkrimináció, kérem? :)
Ez valami új keletű dolog? Nem olyan rég egy kis olcsó Logi-val simán játszogattam NFS-t, POP-t, RE4-t stb.

Köszi, most már ezt is tudom :) (FOV)

(#192) LLKobe válasza zsolthee (#191) üzenetére


LLKobe
veterán

Mi ez a diszkrimináció, kérem?

A GFWL-os játékoknál ez már megszokott, konkrétan ennél a játéknál meg az xbox->PC portolásra vezethető vissza a dolog.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#193) zsolthee válasza LLKobe (#192) üzenetére


zsolthee
senior tag

A kis kópék! :)
Rendben, így már világos. A kormány ezek szerint más tészta.
Azért köszi! :R

(#194) polonic válasza LLKobe (#190) üzenetére


polonic
félisten

Ez nem így van. A directinput és xinput miatt van ez.

A directinput egy régebbi szabvány, ilyenek a régi kontrollerek. A xinput egy újabb, ilyen az xbox-os is.

És egy csomó játékot már csak xinput támogatással látnak el. Ezért nem megy a többi gamepad.

Viszont az F szériás logtech-ek támogatnak directinput és xinput alapú vezérlést is. Egy kapcsoló van rajtuk, amivel lehet állítani. Plusz még van egy razer is, ha jól tévedek.

Tehát nyugodtan veheti az F szériás logitecheket, nem lesz problémája.

zsolthee

Pedig tényleg a box kontrollerrel a legkényelmesebb. Ha még nem fogtál a kezedben, valahol nézd meg. Bár ez is szubjektív. Jó választás egyébként az F-es logitech is.

A kormányok egyébként directinput támogatásúak. Ezért autós játékoknál, nyilván meg kell csinálni ezt a támogatást is, ezért mennek ott az ilyen gamepadok is.

[ Szerkesztve ]

(#195) LLKobe válasza polonic (#194) üzenetére


LLKobe
veterán

Majdnem ugyanezt mondtam én is :DDD

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#196) zsolthee válasza polonic (#194) üzenetére


zsolthee
senior tag

Ez egy kicsit megnyugtatóbb és "tudományosabb" magyarázat. :)
Havernál játszottam XBOX-on de a kezem már nem emlékszik a fogásra :)
PS2 és PS3 nagyon tetszett, de a tanácsot megfogadom mindenképp. Ha már szánok rá
lóvét megnézem mindkettőt, hogy ne legyek elfogult.
Kösz, polonic!
:R

(#195) ll-kobe: Majdnem, csak néhány mondattal rövidebbre sikerült :D

[ Szerkesztve ]

(#197) LLKobe


LLKobe
veterán

Újabb jóhír :C Csak így tovább!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#198) polonic


polonic
félisten

Mi lelhető fel a játékban.

(#199) Sirandrish válasza polonic (#198) üzenetére


Sirandrish
legenda

FAKE!!!
Arra a TV-re rá se lehet kötni ;]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#200) robogo81 válasza Sirandrish (#199) üzenetére


robogo81
aktív tag

Dehogynem.
Ezzel. :DDD

redmi note 8 . psn:robert_warior

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Alan Wake
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.