Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem. :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Atya Isten, és ezt ajánlják?? Viccnek is rossz!

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) doooo


doooo
veterán

"A burkolat alatt dolgozó Mediatek Helio P22T sem egy friss chipset, de annak idején abszolút megállta a helyét a középkategóriában"

Egy alternatív univerzumban talán. A miénkben ez egy eleve belépőszintű SoC, 5 évvel ezelőttről.
Vagyis egy hulladék, szép magyarosan.

(#4) joelke HU


joelke HU
senior tag

Ennyi pénzért nem olyan rossz ez. YouTube, netflix tök jó. Nyílván aki játszani akar annak nem alternatíva. Van itthon egy ilyen, annó talán 80 vagy 90 ezerért vettük az mm-ből. Android 10-re frissült. Sokszor öröm kézbe venni, amikor leteszem huawei mediapad m3 lite 10 csodát. Na annak tessék utána nézni milyen proci van benne milyen teljesítménnyel és mégis napi használatban van filmezésre. Mellesleg kb 5 éve az is akciósan volt vagy 80 rugó. Szóval 2023-ban nem tudom 40 ezerért iPad szintet szeretnétek? :F

Motorola G51

(#5) Graphics válasza joelke HU (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem, de ez nem jó.

Az ennyi pénzért nem olyan rossz ez szerintem erre total értelmetlen kijelentes.

47 ezer, amiért szerintem nagyon sok.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) joelke HU válasza Graphics (#5) üzenetére


joelke HU
senior tag

47 ezerért ennél jobbat, ami vadi új, hol kapsz? Te egyébként használtál tartósan egy képességű eszközt? Mert ahogy fentebb írtam én évek óta szinte csak ilyeneket használok. Nagy megelégedéssel, mert nekem nem kell erőmű, amire használom bőven elég. Filmezni, könyvet olvasni kicsit böngészni a neten mindenképpen egy 500 ezres Samu vagy iPad cucc a jó? Ugyan már.

Motorola G51

(#7) Graphics válasza joelke HU (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Használtan, de elég is volt ...

Bizonyos fokú sebességet elvár az ember, főleg, ha van mellette egy jobb képességű mobil ...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) joelke HU válasza Graphics (#7) üzenetére


joelke HU
senior tag

Bizonyosan fokú sebességet az vár el, aki ismer más sebességet. De aki mindig Trabanttal járt, annak nem hiányzik a segge alól egy Ferrari.

A használatról meg csak annyit, hogy vettem néhány éve itt a hardveraprón tabletet és telefont is. A tablet kevesebb mint egy év után elhalálozott a a telefonnak pedig pár hónap kellett csupán, hogy megadja magát. Pedig mind a kettőre vigyáztam. Na azóta én használt cuccot, akkor fogadok el, ha családból érkezik.

Egyébként a cikk is említi, hogy itthon használtan kerül ez a tablet ennyibe... Szóval ez sem érv ellene.

Motorola G51

(#9) Graphics válasza joelke HU (#8) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Te is érzed, amikor nem fluid egy rendszer, ne akarjuk már bekenegetni, ami nem az ...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) janeszgol válasza Graphics (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig ennyiert abszolut jo vetel. A tabletek dragabbak, mint a telefonok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) Graphics válasza janeszgol (#10) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor szenvedjen vele, aki szeretne.

Android 9-cel, ami talán 10-re frissült. P22T-vel..
Jó szórakozást hozzá. ;) Részemről zártam.

Ha ennyire nem volt kelendő, akkor a hulladékgyártást be kéne fejezni.
Én másként tekintek egy ilyen eszközre, ha a sebessége nem szolgál ki, akkor felesleges, időpazarló...És másra nem jut kellő idő.
Ezért került SSD a gépeimbe, és ezert veszek normális procival szerelt eszközt. ( Ufs, memória stbstb)

Az idő pénz ...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Hát Graphics kollégának adok igazat. Ez kB hulladék. Van itthon 3tabletem. Egy Teclast is meg egy másik hasonló márka. Ha azt állítjátok hogy ez aTablet ennyiert jó, javaslom próbáljátok ki egy normális Tabot és akkor lehet beszélgetni. Mert ez a hulladéknál is szarabb mindegy hogy mennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#14) #77167872


#77167872
törölt tag

Szerintem!

47ezerért van olyan cucc ami úgy ér többet, hogy jobb az ár érték aránya(is)! Az aláírásomban szereplő tabot 46ezerért rendeltem ingyen postával, ingyen visszaküldéssel garanciával (ingyen futár).
Gondoltam kipróbálom aztán ha ratyi visszaküldöm!
A tabi maradt! Semmi gond vele 46ért! Update pedig már három érkezett rá!
Ennyiert xar lef..ott Samukat árul a sarki kókler gsm boltos szóval....! Hitelre pedig sosem vásároltam semmit és nem is fogok! Kinek mi.

Szerintem!

(#15) pengwin válasza #77167872 (#14) üzenetére


pengwin
addikt

A te tabletednek tényleg 5:3-as a kijelzője, vagy hülyeséget ír a gyártói specifikáció a 2000*1200-as felbontással?

Üdv, pengwin

(#16) User64476 válasza joelke HU (#8) üzenetére


User64476
őstag

Szerintem ebben az esetben simán peched volt. Nekem soha semmim nem ment tönkre hwapróról pedig vettem már ezt-azt.

(#17) DS39


DS39
nagyúr

Mi az a Tomtop?
Ez egy szponzorált tartalom?

Tablet fronton jobban megéri a minőségi de drágábbat venni, 100k alatt sajnos mind hulladék. :(

[ Szerkesztve ]

(#18) kbyte1024 válasza DS39 (#17) üzenetére


kbyte1024
addikt

Igy van. Azt kéne megerteni, hogyha valami olcsó attól még nem lesz jó. A gagyi az gagyi. A P22 vas meg a gagyi alatt van ha van ilyen :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#19) janeszgol válasza kbyte1024 (#18) üzenetére


janeszgol
félisten

A cod mobile remekul fut rajta. Mondjuk mindenes tabletnek mar keves lehet, de netezni, ujsagot olvasni lehet rajta. Ahhoz jo az ara is.
De a minosegibb elmenyhez 100k felett kell nezelodni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) kbyte1024 válasza janeszgol (#19) üzenetére


kbyte1024
addikt

Tudod ezzel az a gond ha csak híreket kell nézni még email, akkor arra van 30ezerert tablet. Érted mire akarok célozni ugye? Értem ha valakinek ez is elég, de attól még nem lesz jó. Egyszerűen nem éri meg semilyen szempontból. Gyenge, nem frissül, stb. Attól hogy olcsó nem lesz jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#22) judas13


judas13
addikt

Yt, valami logikai játékra, böngészésre használunk egy ilyet bő egy éve vagy lassan két éve már nem is tudom...
Adtak hozzá egy dokkolót is, alapokra bőven jó.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#23) janeszgol válasza kbyte1024 (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

30 ezerert nincs ips paneles. Meg azok 1-2 GB rammal szereltek ennel joval gyengebb hardver mellett (MT6580 altalaban). Egy combosabb pdf-tol megakadnak.
Tartom, hogy ez jo vasar es en szivesen hasznalnam. Olyanra nem mondom, hogy jo, amit nem hasznalnek szivesen.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#24) Graphics válasza janeszgol (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

MT6580-as tabletet hol kapsz még?
:)
8 éves SoC. :) Baj, ha még gyártják sajnos. Beragadt valami leginkább.

Sok mindent én is használnék szívesen.

Bizonyos összeg alatt el kell felejteni a tabletvásárlast. Rövidtávon megoldas, hosszú távon kínlódás.

Nekem is van egy Cube Talk , tök jó, emailt megnézni. :O

( Privatra meg úgyse reagálsz.... )

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) Noukoum válasza kbyte1024 (#21) üzenetére


Noukoum
veterán

Van jobb ebben az árban?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) dlaj válasza Noukoum (#25) üzenetére


dlaj
őstag

Nincs, de ez az okosokat nem érdekli.
Hozzáteszem, nekem is volt ilyen tabom. 0.5 sec volt a hátránya a 3x annyiba kerülökhöz képest.

(#27) joelke HU válasza Noukoum (#25) üzenetére


joelke HU
senior tag

Nyugodtan vedd meg, itthon kis túlzással a duplája. Szinte csupasz droid van rajta így egyáltalán nem dadog a rendszer. Én azokkal ellentétben, akik látatlanban leszolják, pontosan tudom, hogy a napi használatban mennyire fluid. Évekig fogom használni én is. Igaz én játékokat nem futtatok rajta, de YouTube, Netflix, HBO max tökéletesen fut rajta. Könyvet olvasok, netezek róla és néha szövegszerkesztés. A laptopomat kb. fél évente kapcsolom be. Ja és az összeszerelési minősége is példás. Ráadásul ezen még van jack csatlakozó is a manapság menő több százezres AnTuTu királyokkal ellentétben.

Motorola G51

(#28) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Jól tudom, hogy Widevine L1 csak Gen3-tól van? :F Mert akkor Netflix, Prime ennél kilőve!

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#29) Viktor0610 válasza Atomcsirke (#28) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerencsére vannak, akik megelégedve használják ennek ellenére Netflixre (valószínűleg Prime-ra is használható lenne). ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#30) Rigormortiis válasza Viktor0610 (#29) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Maradjunk annyiban, hogy elfutnak rajta. Akinek ez is elég, az ok. Mondjuk pont nemrég volt egy eszmecserénk az egyik tv-s topikban, hogy az alsópolcos media marktos noname tv pont ugyanolyan filmélményt ad, mint egy oled, hiszen ugyanazt nézzük rajta és pénzkidobás azoknál drágábban tv-t venni. Ez is egy vélemény. Aki ilyen mentalitással néz filmet egy tableten annak ez is jó lehet.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#31) Viktor0610 válasza Rigormortiis (#30) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, tévé és tévé vagy tablet és tablet között is van különbség, de ebben az árkategóriávan nem várható el a csúcshardverre jellemző élmény.
Mondjuk, nem nagyon tudom elhinni, hogy tableten akkora különbség lenne, hogy hú...
A tévé persze, más, de azért ott hangban, képben jelentős eltérések lehetnek az olcsóbb és a drágább típusok között.

Samsung Galaxy A54

(#32) Rigormortiis válasza Viktor0610 (#31) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Pedig van. Korábban a Xiaomi Pad 5ösömnek is egész szép képe volt, de még így is ég és föld a különbség a Tab S8 + javára. Egy középkategóriás Samsung LCD tv-m van, és alapból nincs is rossz képe, de amióta megvan a Tab S8, ha egyedül vagyok, csak azon filmezek, annyira gyönyörű, tűeles képe van. És tablethez képest jól is szól.

Persze nem olcsó, bár én kuponozással vettem, viszont a Pad 5 árkategóriájában (150 körül) a Lenovo is ad már oledes modellt.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#33) Noukoum válasza Rigormortiis (#30) üzenetére


Noukoum
veterán

De ez nem ugyanaz azzal hogy pl. nekem bőven elég amit ez az olcsó tablet nyújt, mert nem akarok 20 ezer forinttal sem többet adni tabletért.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#34) junkpod válasza Rigormortiis (#30) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát ha már filmnézésről írsz, az is megéri a pénzét aki tableten vagy telefonon néz filmet, sorozatot... :F

Box's don't touch!

(#35) Viktor77 válasza junkpod (#34) üzenetére


Viktor77
titán

Na, mesélj...

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#36) kbyte1024 válasza junkpod (#34) üzenetére


kbyte1024
addikt

+1 :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#37) Kutykurutty7


Kutykurutty7
aktív tag

Nem értem ezt az egész balhét...

"Viccnek is rossz!", meg hasonló megjegyzések többet árulnak el az adott hozzászólóról, mint a tabletről. Elsődleges tabletként magamnak (meg munkához) én sem vennék ilyen eszközt az árától függetlenül. De igenis van helye ennek a kategóriának. Van olyan, akinek megfelelő lehet a tablet teljesítménye adott feladatokra. Másodlagos tabletnek (pl. nyelvtanuláshoz) én egy ennél gyengébb eszközt használok elégedetten.

A 6 éves gyerekemnek meg egy ilyen Lenovo-ja van (M10, Plus nélkül) és még soha nem panaszkodott, hogy gyenge lenne a képe, meg lassan futnának a játékok. :-) Én meg azon vagyok folyamatosan meglepve, hogy mennyit kibír a tablet a nagy kijelzője ellenére. Nem egyszer esett már le (tokkal és tok nélkül is) aszalról és hasonló magasságokból, ami után zokszó nélkül működik még mindig tovább, ez szerintem sokat elárul pl. az összeszerelés minőségéről. Hasonló felhasználásra biztosan újra ilyet választanék és nem egy kínai "csungcsing" másod, vagy harmadmárkát (írom ezt sok-száz kínai webshopos rendelés után).

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#38) junkpod válasza Viktor77 (#35) üzenetére


junkpod
nagyúr

Majd mesél az optikos pár év múlva...

Box's don't touch!

(#39) Viktor77 válasza junkpod (#38) üzenetére


Viktor77
titán

Ez aztán az érv! :D

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#40) Kutykurutty7 válasza junkpod (#34) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

Ezt sem értem...

Azért, mert Te nem szoktál tableten filmet nézni, egyből lehülyézed azt, aki igen? Én pl. ha egy szállodában vagyok, tableten nézek filmet, vagy otthon is, ha az ágyamból néznék valamit, vagy ha a feleségem szeretne valamit "előtte" velem megnézni, akkor sem mászok ki a nappaliba. :D

Én meg attól vagyok rosszul, ha valakinek természetes, hogy a TV pl. a hálószobában van. :W De egészségére! Tegyen így, ha gondolja! Csak ne minősítse azt, aki másképp gondolkodik valamiről...

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#41) kbyte1024 válasza Kutykurutty7 (#40) üzenetére


kbyte1024
addikt

Bár nem nekem írtad de van baj nálad..... :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#42) Viktor77 válasza kbyte1024 (#41) üzenetére


Viktor77
titán

Gyorsan eljutottunk a személyeskedésig. :)
Grat!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#43) Kutykurutty7 válasza kbyte1024 (#41) üzenetére


Kutykurutty7
aktív tag

:DD

Ez a fórum is remek példa arra, hogy a csürhe hogy tud lenyomni egy-egy (nem magamról írok) normális véleményt.

Ez már valóban nem az eszközről szól, de nem is én térítettem el a témát. Most ki is szállok... További jó huhogást, meg kritizálást!

[ Szerkesztve ]

Életem a száguldás! - Szólt a csiga és bedőlt a kanyarban.

(#44) kbyte1024 válasza Viktor77 (#42) üzenetére


kbyte1024
addikt

Dehogy szemelyeskedek ;) 2040-be isilyen tabletet használjon egeszseggel :K mellesleg a kolléga a hsz-ben nem minősített senkit csak leirta hogy miért nem jó "szerinte" tableten filmeket nézni.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#45) kbyte1024 válasza Kutykurutty7 (#43) üzenetére


kbyte1024
addikt

Normális véleményt akarsz? Van itthon 4 tabletem. Abból egy almás azthagyjuk. Hidd el van viszonyítási alap. De mint írtam aki ilyet választ az használja egészséggel, csak ne minositsuk már jónak ha egyszer szar, mert az. De ha neked a P22 jó és elég hát hajrá :K

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#46) Viktor77 válasza kbyte1024 (#45) üzenetére


Viktor77
titán

Az aláírásodban lévő telefon is sokak szerint szar.
Da ha neked jó, használd egészséggel.
Remélem érted.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#47) kbyte1024 válasza Viktor77 (#46) üzenetére


kbyte1024
addikt

Persze én nem is írtam hogy "jó és megéri" ugye vágod :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#48) Viktor77 válasza kbyte1024 (#47) üzenetére


Viktor77
titán

"De mint írtam aki ilyet választ az használja egészséggel, csak ne minositsuk már jónak ha egyszer szar, mert az. De ha neked a P22 jó és elég hát hajrá"

Ezt nem te írtad?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#49) kbyte1024 válasza Viktor77 (#48) üzenetére


kbyte1024
addikt

Én arra irtam hogy a telomrol nem írtam ilyet.
De mert az :K de hogy ne sértsem meg a lelki világát senkinek figyelj:
Mindenkitől bocsánatot kérek!!!!
Ez egy tuti vétel ennyiért, és megéri. :K
Jó lesz így kolléga? :K

[ Szerkesztve ]

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#50) junkpod válasza Kutykurutty7 (#40) üzenetére


junkpod
nagyúr

"Én meg attól vagyok rosszul, ha valakinek természetes, hogy a TV pl. a hálószobában van. :W De egészségére! Tegyen így, ha gondolja! Csak ne minősítse azt, aki másképp gondolkodik valamiről..."

Azért ezt olvasd át és gondold újra. :U

Bocs mindenkitől ha minősítésnek vették a véleményem. Szerintem élvezeti értéke 0 a tabletes film nezesnek, hallgatasnak. Haliszobában is, és oda tv se való.

Box's don't touch!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.