Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

De régen olvastam a rokchip nevét. Még 2012-ben és 2013-ban találkoztam vele. Utánanéztem ennek a Rockchip RK3566-nak. Mali G52 MP2 GPU, 4k/60 fps videófelvétel támogatás. Viszont AV1 codec nincs.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Nos. SoC-ban a középső messze a leggyengébb (Unisoc T310, a GPU is csak egy GE8300-as). A legolcsóbb, meg a legdrágább akár meg is érheti, bár ugye ki tudja milyen összeszerelési, gyártási minőségűek.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) moleculez válasza janeszgol (#2) üzenetére


moleculez
veterán

Kanapén videjózni meg subway surfolni elégséges. Biztos nem ez lesz a daily driver naponta munkába hordott vas.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) Bog válasza janeszgol (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Jön tesztre, szóval meg fogjuk látni. Mármint a "csúcsmodell".

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#5) Öcsielvtárs válasza Bog (#4) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Erre kíváncsi leszek, mit tud szoftver és hardver terén.. Nem mintha kellene, csak tele van a piac hasonló soc-al, és soha nem tudtam belőni megérheti e.

Samsung A54

(#6) janeszgol


janeszgol
félisten

Ja, erre az Rokchipre 22 nm-es gyártástechnológiát írtak. Szóval oké, hogy átlag és modernebb a CPU és GPU benne (ez a GPU van pl az A41-ben is), de na.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#7) nyirog


nyirog
tag

ezeknek a noname tableteknek mind ugyanaz a gyenge pontjuk: az akku. Nem elég hogy kicsi kapacitású, de az élettartama is rövidke. Mondom ez 2 Teclast és 1 Bmax tablet elfogyasztása után. Eddig legjobban a Teclast M40 akkuja birta, 1 év után halt meg... A többiről ne is beszéljünk

[ Szerkesztve ]

(#8) gusthy


gusthy
veterán

Szerintem a következő az lesz, hogy valaki kihoz egy Z80-as cpu - val egy tabletet. Mondjuk legalább retro fílingje lenne, annak divatja van.

(#9) svgyula


svgyula
addikt

Háát nem tudom! Nekem az az érzésem az ilyen eszközökkel, hogy valaki ráakadt egy sor kikukázott soc-ra megvette és vagy ajándékba kapta, aztán ebből kalapálta össze ezt a "gépet" :D
Rengeteg behazudott hardveres tablet van a piacon. Nagyjából a 99% valamiben eltér attól amit a leírásában találni lehet. De ugye elég az is ha simán semmilyen gyártói támogatása sincs. Vagyis egy ROM összeomlás után kizárt dolog, hogy valahol fellelhető legyen ehhez használható szoftver........

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.