Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Agp memoríát menyire álítsam bios-ban? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

ÜDV!

Abban kérném segítségetek, hogy mennyire kell állítani az AGP memoriát? Mert már sok felől hallottam már hogy mennyire állítsam az AGP memoriát a de nem ugyanazt mondták. (PL: Radeon 8500 64MB-os kártyánál)

Segítségetek előre is köszi LAZSA BOY!

A térerő legyen veletek!!!

(#2) atty


atty
tag

Hát ugye az alapértelmezett ha jól tudom 64MB és ezen nem is érdemes változtatni, tekintettel arra, hogy a kártya használja csak a saját memóriáját, ha meg már a rendszermemória kell neki, abból meg ne adj többet. (Asszem erről már volt szó korábban valahol.)

atty

(#3) Egon válasza Lazsa Boy (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Azt mondják, erősen konfigfüggő ez a beállítás. Nekem 64-en van (és volt is mindíg, még a 32 megás kártyák korában is; most 128 MB-os kártyám van, és nem volt semmi gondom vele), a - mások által - javasolt beállítások 32-128 MB között vannak.
Szerintem ha nincs gondod a géppel, hagyd 64 megán. Ha valami program sz*rakszik, és már mindent kipróbáltál, akkor esetleg lehet próbálkozni az alapértelmezés átállításával.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) Sidaries válasza Lazsa Boy (#1) üzenetére


Sidaries
őstag

Már máskor is volt ilyen téma. Akkor is ezt a linket adtam:
[L]http://www.dewdew.sg.hu/article.php?cid=113[/L]

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#5) Turmoil válasza Lazsa Boy (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Erről annyit, hogy nálam teljesen mindegy, mennyit állítok be, csak 16 megát használ a saját 32 mellé.
(Matrox G400)

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#6) _O|ki_ válasza Lazsa Boy (#1) üzenetére


_O|ki_
csendes tag

Én úgy tudom,a legjobb,ha a videókártya memóriájának a duplájára állítod.(64M->128M) Hogy miért azt ne kérdezd,de több embertől is hallottam...

''A rendőrség figyelemmel kiséri az interneten zajló párbeszédeket!''

(#7) lolaj


lolaj
csendes tag

Teljesen mindegy mennyire állítod.Win98-tól fölfelé,ugyanis a játékok megszabhatják(közvetve),hogy mekkora legyen a memória.Azt viszont nem tudom,hogy NT-nél is így van-e(erőforrásvédelem).

(#8) telcom


telcom
tag

Két lehetőséged van a biosban 64mb és 128mb. nekem 128-on van egy 64-es kártya, de szerintem tökmindegy.

telcom

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Agp memoríát menyire álítsam bios-ban? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.