Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) danzi


danzi
tag

http://index.hu/tech/jog/adsl040316/

Gönczöl Tünde megmagyarázza... én meg megmagyaráznám neki, hogy két maflás a szeme alá az nem testi sértés....

:O :O :O :O :O :O :O :O

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#2) X-COM


X-COM
nagyúr

ő csak a törvény bötűjét követi, mi bajod vele?

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#3) Out


Out
addikt

Aki csak netet szeretne annak minek a vezetekes telefon?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#4) danzi


danzi
tag

nem követi, hanem megmagyarázza, pedig őő is tudja, hogy szopatás...

Jogi szempontból akkor merülhetne fel probléma, ha a telefontársaság monopolhelyzetével visszaélve, ügyfelei kizsákmányolásával növelné bevételeit, például plusz díjakért vásároltatna meg olyan szolgáltatást a fogyasztóval, amire annak nincs szüksége, magyarázta.

Érdekes, én olyan területen lakom, ahol a MATÁV az úr, az nem monopol helyzet, hogy csak tőle tudok vonalat venni?? :O és kizsákmányol azzal, hogy plussz díjért megveteti velem az analóg vonalat és az akármilyen legolcsóbb fenntartási költséget is rámveri???? Kár, hogy nem írhatok ide cifrát.... Azt a hét meg a 8-át! :o :o

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#6) danzi válasza Kalandor (#5) üzenetére


danzi
tag

Én szívem szerint semmit nem akarok fizetni a telefonvonal tulajdonosának! Egyezzen meg vele az én ADSL szolgáltatóm! Természetesen nem rossz ötlet az, hogy segélyhívást lehessen róla bonyolítani... Viszont az ADSL szolgáltatómnak szívesen fizetek havi akár 1000+áfával többet, de a vonal tulajána - és itt most tudjuk, kiről van szó - í büdös kanyit se fizetek szívesen... nem is tudom miért....

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#7) VladimirR válasza Kalandor (#5) üzenetére


VladimirR
nagyúr

igen, es ha mar ugzis lenne vonalfenntartasi dij, rahuynak minden masra is
btw. a tobbseg inkabb dobja ki a mobilt, lehet hogz nem csak a veyetekes telefon arat sporolna meg, de meg ay adsl-et si

(#9) VladimirR válasza danzi (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

tudod, hogy hulyeseget irtal?

a vonal tulajanak nem akarsz fizetni (mert ok csunya gonoszak), de az interenetszolgaltatonak szivesen fizetsz a vonalert, aki aztan odaadja a vonal tulajanak (masreszt valoszinu, hogy az internetszolgaltatod az axelero lenne, ami meg matav tulajdon :DDD)

mellesleg kivancsi vagyok, hogy te (vagy barki mas, tehat nem szemelyeskedes), mennyivel lennel ''jofejebb'', ha egy (majdnem) monopol ceget vezetnel (szvsz te sem adnand olcsobban)

(#10) VladimirR válasza Kalandor (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nem 3500, csk 3210, sot meg annyi sem, csak 18xx, mert adsl lehet minimallal is (danzi: ez alig tobb mint a te 1000+afa-d)

(#11) danzi válasza VladimirR (#10) üzenetére


danzi
tag

Nekem az Axelero nem szolgaltat. Nekem a GTS Datanet szolgaltat, azert, mert rendesek voltak az elso perctol kezdve. Amikor én ADSL-t szertettem volna tavaj márciusban, a MATÁV 10000!!! forintért akart nekem vonalat eladni. ikerült lefaragni 5000-re, úgy hogy már egy másik előfizetéshez vettem társvonalat, és ha szüneteltetném, akkor 800+áfát kéne fizetni valóban. Ez azt jelenti, hogy egy év alatt bruttó 5000+12000 forinttal lettem ''megkárosítva'', mert olyasmiért fizetek, amire nekem nincs szükségem. A falban rég megvoltak a vezetékek, semmit nem kellett csinálnia a MATÁVnak azért, hogy azt fenntartsa, másrészt a fenntartást is átruházhatja ilyen esetben az ADSL szolgáltatóra, sőtt az ilyen vonalakat el is adhatja az ADSL szolgáltatónak, van kb. 100 megoldás, hogyan lehetne üzletileg korrektebben csinálni ezt...

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#12) hogyishívnak? válasza danzi (#11) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Szia.Bocs hogy beleszólok,de hü**eséget beszélsz.Te eladnád a szolgáltató helyében a vonalat?Szépen is nézne ki ha 1 meglévő hálózat minden második vezetéke ,más cég tulajdonába lenne,más lenne a karbantartója,stb.Szerinted mennyire lennének megbízható telefon és adatátviteli hálózatok????És akkor nem is beszéltem a''monopólhelyzetéről'', szinte az ország egész telefonhálózata az övé,hü**e lenne eladni,bérbeadni mikor ez neki minimális fentartási költség de fix bevétel.

Tibi

(#13) danzi


danzi
tag

Jóhogy hülye lenne... de beláthatod, hogy az nem korrekt üzleti magatartás, amit csinál, hogy vetet velem 10000-ért egy analóg vonalat... az azért a minimál bér nettójának majdnem a negyede! :((

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#14) hogyishívnak? válasza danzi (#13) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Ha emlékeim nem csalnak minden szolgáltatásnál vannak hasonló díjjak.Pl banki számláknál havi zárlati/számlavezetési díj,bármely közüzemnél alapdíj,szervízszolgáltatásoknál kiszállási díj és még lehetne sorolni.1szerüen arról van szó ő adja a telefonhálózat érpárat amin neki nem költség ha a központra ráköti és tudsz telefonálni is ha akarsz.Neki költsége akkor keletkezik mikor a kábelhálózatot karbantartja,ellenörzi,esetleg javítja.Ő erre kér fix díjat.Mennivel lenne jobb ha 1 esetleges javitásért kérne mondjuk 100e forintot vagy kéthónaponta karbantartásra küldene számlát??Persze az is megoldás,hogy nem a matávnak fizetne az előfizető hanem a netszolgáltatónak,de az plussz költség lenne a plussz papírmunka,banki utalás stb.miatt.Azthiszem fölösleges ezt tovább ragozni.A matáv 1 szolgáltató,neki van 1 hálózata amin szolgáltat,illetve lehetővé teszi más komunikációra is a használatát de az ő feltételeivel.1etlen szolgáltatást se kötelező igénybevenni!

Tibi

(#15) danzi


danzi
tag

''A matáv 1 szolgáltató,neki van 1 hálózata amin szolgáltat,illetve lehetővé teszi más komunikációra is a használatát de az ő feltételeivel.1etlen szolgáltatást se kötelező igénybevenni!''

Ne legyél már értetlen... Ha van egy aggregátor a pincédben, amibe neked tegyük fel ingyen van benzined, és szarrá termeled magad árammal, akkor nem akarsz fizetni az ELMŰ-nek, hűtőszekrényt vásárlásakor...

Nem is akartam igénybe venni! :O Marha egyszerű, ha ADSL-t akarok, nincs választási lehetőség, távközlési piac liberalizáció ide vagy oda, én szopok, te szopsz, ő szopik.



''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#16) hogyishívnak? válasza danzi (#15) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Erről a M*táv tehet ,hogy nincs más lehetőség?NEM! Ő csak nemfogaja kiadni azt ami az övé.Agregátor a pincébe,benzin...Ez mind csak úgy ''van''??Ezt is megkell venned,le kell gyártanod,benzint elő kell állitanod...(lop...) ...A lehetőség adott!!Csinálj saját hálózatot..(lop...)

Tibi

(#17) danzi


danzi
tag

A helyzet az, hogy Magyarországon fogyasztóvédelem nem működik megfelelően, minőségbiztosítás a béka segge alatt van, remélem, mindez megváltozik május 1-től...

Érdekes, hogy igazából eddig 3x fordultam a fogyasztóvédelemhez, nem segítettek egyszer sem... lehet persze, hogy csak pikkelnek rám...

Hosszú lenne leírni, honnan ered ez a probléma...

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#18) shtml


shtml
őstag

Mielőtt a Matáv is belépett az ISP-k közé, szó sem volt árukapcsolásról, hiszen a Matáv mint hangalapú szolgáltató nyilván nem lehetett kötelezhető egy tőle független szolgáltatás infrastruktúrájának kiépítésére. Arról ui. a Matáv nem tehetett, hogy az ADSL csak ott mehet, ahol már van vezeték.

Szerintem a Matáv magyarázata azóta sántít nagyon, amióta ő is szolgáltat internetet. Ha ugyanis most a Matávtól rendelem meg az internet-szolgáltatást, akkor egyértelmű az árukapcsolás, hiszen az internetet csak a hangalapú szolgáltatással együtt hajlandó adni. S ugyanez a helyzet akkor is, ha egy másik ISP akar nekem ADSL-t szolgáltatni, mivel az előfizetői hurok használatáért a Matáv már eleve költséget számol fel az ISP-nek ill. rajta keresztül az előfizetőnek.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#19) danzi


danzi
tag

''ha a telefontársaság monopolhelyzetével visszaélve''

ezen még elgondolkoztam... mi lenne akkor, ha egy konkurens cég, pl a Vivendi vagy a PanTel kiépítene oda hálózatot, és azt mondaná, hogy ők évi bruttó 3000 forintért odaadják nekem a kábelt, és attól veszek rá ADSL-t akitől akarok... Az mondjuk 250 forint havonta...
Szerintem korrekt... de ''megvetetni'' azt 10000-ért, ami már amúgy is ki van húzva, bejön a falba, vésni sem kell, csak a ház előtti aknában egy dip-kapcsolót átnyomni... vágod?
Ez visszaélés... igénybe szeretném venni egy tök külső cég szolgáltatását, és ő pontosan azzal él vissza, hogy az adott helyen csak neki van hálózata...

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#20) shtml válasza shtml (#18) üzenetére


shtml
őstag

Kis kiegészítés:
Azon ugye senki nem háborodik fel, hogy a dial-up modem használatához szükség van telefon-előfizetésre, pedig elvileg elképzelhető lenne olyan csatlakozás, amely csak modemezésre lenne használható, beszélgetésre nem.

Ezzel nem azt akarom mondani persze, hogy rajongok a Matávért.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#21) hogyishívnak? válasza danzi (#17) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Megértem mi a problémád,de ez nem csak távközlésre vonatkozik.A nagyok általában mindent megtehetnek.Gondolj csak a garancián túli javításokra mikor alkatrészt el nem adnak csak javítják a készülékeket horibilis áron a márkaszervízekben.Másik példa mikor rendszeres időszakos karbantartást is előírnak 1 készülékhez, berendezéshez amit sokszor csak a cég végez el szakszerüen mivel nem képez saját magának konkurenciát az általa gyártott termék szervizeléséhez.A problémádat meg 1szerüen azzal kezelik hogy neki csak a garanciális javításra és akészülék,berendezés értéke függvényében a törvényben előírt ideig kell bíztosítani a javíthatóságot.

Tibi

(#22) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

A vonal szüneteltetése (asszem 800Ft) mellett nem lehet ADSL-ezni? Szerintem az lenne a korrekt, ha lehetne.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#23) hogyishívnak? válasza danzi (#19) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

''csak a ház előtti aknában egy dip-kapcsolót átnyomni... vágod?''

A mai világba mindent csak át kell kapcsolni,át kell programozni,opciózni...Sok készülék,berendezés tipusszámainak a különbsége sokszor nem jelent fizikai különbséget mégis képesek hatalmas árkülönbséggel árulni,csak azért mert vagy bekapcsolják vagy nem hogy milyen funkciókat tudjon.
Ezen az alapon minden extra szolgáltatás(hanposta,hívásátírányítás...)lehetne ingyenes hisz csak engedélyezni kéne.Sőt!Ha nem készitették volna fel a rendszert ezen funkciók letiltására még olcsóbb is lehetne hisz 1szerübblenne a telefonközpontok vezérlőprogramja...

Tibi

(#24) hogyishívnak? válasza TheVeryGuest (#22) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Nem lehet.

Tibi

(#25) danzi válasza TheVeryGuest (#22) üzenetére


danzi
tag

A korrekt az lenne, ha ADSL-ezni lehetne rajta bármilyen többletszolgáltatás igénybevétele nélkül, ugyanis fizikailag lehetséges.

Arra lennék kiváncsi, hogy ha egyszercsak elkezdem nemfizetni az analóg szolgáltatást, akkor mit csinál a MATÁV? Kikapcsolja a teljes vezetéket ADSL-el együtt? És még csak nem is perelhetek érte, ÉN KÖCSÖG FOGYASZTÓ!?


''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#26) ubbconfig válasza danzi (#25) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Ha nem fizeted az analóg szolgáltatást, akkor persze, hogy kikapcsolnak. Egyébként olyannyira függ az ADSL szolgáltatás a Matávtól, hogy nem csak a vonalat adja, hanem a lényeges infrastruktúrát is! Onnan kezdve, hogy a géped hálókártyájából kiindul a kábel, onnantól átmegy egy ADLS bridge-n (ami a MATÁVé), utána egy szűrőn (ami a MATÁVé), utána végigmegy a kábelen a jel (ami a MATÁVé), beér a központba (ami a MATÁVé), elér egy DSLAM routert ahol biztosítanak neked egy portot olyan sávszéllel amit előfizettél (ez is a MATÁVé), majd kitudja milyen hálózati dzsungelen keresztül eljut az ISP-d szerveréig, ahonnan IP címet kapsz és mellesleg kilátsz a világhálóra is...
Sőt ha baj van az ADSL-el, soxor nem is biztos, hogy az ISP-d oldja meg a problémát, hanem a MATÁV, mert elég sok minden múlik rajtuk.
Na mindezeket nem fogja neked ingyen pusziért nyújtani...

(#27) ubbconfig válasza ubbconfig (#26) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Sőt azt még kifelejtettem, hogy ha jól tudom, akkor minden ISP a MATÁVtól, mint nagykereskedőtőtl veszi a szolgáltatást is, tehát ha lassú a neted akkor nem biztos, hogy az ISP-d a szar. Megfordítva: hiába mész a GTS-hez, vagy az Enternethez, ha már az odáig jutó kapcsolat egy nulla. Emlékeztek még a Vivendis problémákra? Ott érdekes módon az istennek nem volt 384 az a 384kbit és 512 az az 512! :((( Bárkinél is szerződtél... :O

(#28) Club válasza VladimirR (#9) üzenetére


Club
őstag

Akkor tisztázzunk valamit:
Az általad megjelölt''monopol''cégnek egyre lejebb megy a csillaga.
És igenis, ha lenne csöppnyi esze, akkor most tartaná meg a piacot, nem pedig élősködne, amíg van min.

(#29) VladimirR válasza danzi (#19) üzenetére


VladimirR
nagyúr

1. szerinted fog itt barki is 3000 forintert kabelt adni, mikor megvesyed 10000-ert is, megha karomkodva, szitkozodva is?
2. a matav a mar meglevco kabelt veteti meg veled, hanem bekapcsol egz szolgaltatast, amihez addi kozod nem volt; neki azt meg kell csinalni, fenn kel tartani (de ezt mar leirtak)
3. az is visszaeles, hogy ha az autopalyan akarok kozlekedni, kell vennem egy autot (es az nem is 10000huf)
4. legalabb a asjat alairasod olvasd el, mert neked is a meggyozodes (miszerint a matav egy csuna gonosz cukrosbacsi) a legnagyobb elenseged azzal szemben, hogy megertsd, a matav egy SZOLGALTATO: szolgaltat, penzt szed erte

(#30) VladimirR válasza Club (#28) üzenetére


VladimirR
nagyúr

akkor tisztazzuk:
neked is a sajat alairasodat ajanlom tanulmanyozasra, miszerint ''Nincs vége, amíg az utolsó lemez pörög!'', es a matav mindig elohuz egy ujabb lemezt, amiert erdemes lesz maradni
nemtudom pl feltunt-e de a matav a sokeves nemzeti szopassal ellentetben (nem, nem eliras, nem szokast akartam irni) nem emelt arat (helyenkent par fillerrel csokkentett is)
masreszt a ''konkurencia?'' nem all ojan jol: multkor erdeklodtem egy masik telefontarsasag dijai felol (mar nem emlexem melyik volt az), es a dija onmagukban is roszabbak voltak mint a matave es erre jott meg az, hogy mivel halozatuk nincs, meg plusz koltseg is van a matav halozat hasznalata miatt

szerk.:
elozobol lemaradt:
5. nezz utana, hogy kontroll dijcsomaggal lehet-e adsl, mert nincs elofiozetesi dija, es csak azert fizet, amennyit pofazol (csak elojott belolem a joszandek)
6. mellesleg azzal a 10k-val ugyes voltal, mivel a matav most ingyen osztogat analog vonalat az adsl melle (meg 3*3000huf lebeszelhetoseget is :DDD)

[Szerkesztve]

(#32) shtml


shtml
őstag

Az a kábel nem kevés bevételt is generál a Matávnak, így tudomásom szerint az ISP-nek fizetett havi előfizetési díj kb. 80%-a a Matáv zsebébe vándorol (ÁFA-t most ne tekintsük). Ráadásul ez a bevétel fix, míg a beszédalapú bevételek igencsak változóak és a magánelőfizetők zöme nem generál havi 8,000 forintos telefonszámlát. Továbbá belépési díjat is fizet az új előfizető (az akciók más kérdés), elvileg ez szolgálna a kiépítési költségek rá eső részének fedezetét.

Kötve hiszem, hogy a Matávnál lennének *valós* kalkulációk arról, mennyi egy ADSL-re is szolgáló vonal fenntartásának plusz költsége. Mert az lehet, hogy van *valamiféle* költségelemzés, de az kb. olyan lehet, mint amilyen hasraütéses alapon pl. a telefonszolgáltatók az ún. összekapcsolási díjat számolják ki: vagyis köszönő viszonyban sem lehet a tényleges költségekkel.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#34) danzi


danzi
tag

10000 lett volna, nem annyiért vettem, csak 5000-ért, és ha ingyen adna analóg vonalat - amit gondolom csak a saját ADSL előfizetése mellé ad - akkor sem tőle vennék ADSL-t :D

Ha az autópályán akarsz közlekedni, vehetsz biciklit is, csak tudj legalább 70-nel tekerni a külső sávban, de ebbe ne menjünk bele. Nem visszaélés, mert mehetsz a 70-esen is, és a mellette levő mezőn is gyalog. _eljutsz_ a célodhoz, mert van más választásod! ADSL-t akarok, nem tudom kikerülni a matávot, ha szolgáltat, ha pénzt szed, ha 1 forintot szed be, ha 10000 forintot szed be, _nincs_ _mas_ _valasztas_ ez, ami szerintem monopol helyzettel való visszaélés. Az, hogy övé az ország hálózatának 99%-a meg rohadtul nem a saját marhajó üzleti politikájának köszönhető, ugye? :t

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#35) hogyishívnak? válasza danzi (#34) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

A hasonlatod nagyon sántit..Az autópályán közlekedni szeretnél,mint mondtad mind1 mivel...Te nem adsl-t szeretnél hanem netezni,hogy mivel az mind1 a lényeg hogy az igényeidnek megfeleljen.Jelen esetben az autó az adsl ,az út a kábelhálózat.Ha akarod itt is biciajozhatsz,modemmel,tehát még több is a lehetőséged.Ha nemtetszik válassz mikrós netet,az utat is kikerülheted helikopterrel.De épithetsz saját nethálózatot is vagy közlekedési eszközt.Azthiszem megint....szóval itt befejeztem.

Tibi

(#36) danzi válasza hogyishívnak? (#35) üzenetére


danzi
tag

Ne kötekedjünk! :)

Modemhez is kell legalább analóg telefonvonal. Nekem nem kell az analóg telefonvonal, biztos nincs jó hasonlat, de nem akarok telefonálni. Miért olyan nehéz et megérteni? A kábel így is úgy is a központ és a lakás között van kihúzva. A karbatartási díjat nem kell fizetnem, ha nem megy rajta semmilyen szolgáltatás. De tudod mit, oké, kelljen fizetnem, ha megy rajta valamilyen szolgáltatás, legyen ez a szolgáltatás pedig ADSL. Akkor viszont megvetetni rá a sokkal drágább analóg telefonszolgáltatást akkor is visszaélés, főleg, hogy mint mondottuk, az ADSL szolgáltatóm így is fizet a Matávnak abból a havi 8-9-10 ezer forintos díjból.

Tessék már észrevenni, a Matáv a karbantarási díjon felül lehúzott rólam egy csomó lóvét.... Miért véditek annyira? Fizet nektek ezért? :o

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#37) danzi


danzi
tag

Amúgy nem sántít a hasonlat:

Mi a cél? Eljutni A-ból B-be. Választhatsz autó, gyaloglás, bicaj között...

Mi a cél? ADSL-t beköttetni! (Nem a puszta netezés tényén van a hangsúly)
és ez utóbbinál nem tudok mit tenni... Vágod?

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#38) VladimirR válasza danzi (#37) üzenetére


VladimirR
nagyúr

de santit:
cel: eljutni a-bol b-be mindket esetben, csak egyszer fiyikailag, maszor virtualisan es mint ahogy az elobbinel az auuto csak egy lehetoseg a sok kozul, ugy az utobbinal sem csak az adsl letezik (hogyishivnalk gyonyoruen felvazolta, nem tudom mit nem lehet rajta erteni)
mellesleg azert vedjuk (legalabbis en) a matavot, mert nem tudsz humanusab szolgaltatot (na ezt a ket szot nem lenne szabad egy mondatban hasznalni) mutatni

btw. fogadjunk nem jartal utana a kontroll dijcsomagnak :DDD

(#39) hogyishívnak? válasza danzi (#36) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Nem védem csak megértem.A mai világ ilyen.Ő 1 szolgáltató és persze nem arra törekszik,hogy a konkurenciáját erősítse.Bizonyos területeken a nagyok mindent megtehetnek és nem érdekli hogy olcsóbban több ügyfele maradna,mert sok ügyfélnél ez nem biztos,hogy jobb taktika addig amig szinte 1edül övé a piac.Senkit nem érdekel a vevő,ügyfél sírása,csak az évvégi nyereség.Csak addig kellesz neki amig fizetsz és ő megrpóbálja a legkevesebb anyagi ráfordítással a szerződését teljesíteni.A kisebb konkurenciákkal meg nem foglalkozik,hisz valamilyen szinten ők is rávannak szorulva a nagyokra.Ha a kicsik nem húzzák meg magukat a nagyok semmi perc alatt elsöprik a piacról.Próbálj beindítani 1 vállalkozást,kft-t,bt-t és rögtön megérted.

Tibi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.