Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl + 2 gep nem megy! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Sziasztok!
Az alabbi problemara keresem a megoldast, fontos lenne.
Tudom volt errol sok topic, rajuk is kerestem, de megoldast nem talaltam.
Poblema: adott 2 gep, es egy db ADSL interneteleres. 2 hettel ezelottig mind a ket gep (WinXP, 1 db halokartya gepenkent) egy hubon (?, nem tudom mi nincs leiras, belemegy a ket halokabel, azutan egy megy az ADSL modembe) csatlakozott az internetszolgaltatohoz (ax*l*r*). 2 het ota nem mukodik a net. Nem tudtam halozatvarazsloval az ADSL kapcsoltatot felepiteni (ki volt szurkitve). Tegnap este az egyik gepen legyalultam a winxp-t ujra felraktam, automatikusan fel tudtam epiteni az internetet, latta a szolgaltatot (most is azon irok). Gondoltam nyertem, de amikor a masik gepet is ujraraktam, az tovabbra sem latta a netet, a halozatvarazslo ismet kiszurkitve adja az ADSL kapcsolatot. Probaltam maganhalozatot letrehozni a ket gep kozott, szinten az XP-s varazsloval, de nem sikerult, a ket gep nem latja egymast (ugy tunik), es csak az eredetileg internetkapcsolattal mukodo gep latja a netet. Mar mindent kiprobaltam ami eszembe jutott, de most mar nem tudom mit lehetne kezdeni vele.

Ha van erre valamilyen megoldasotok, akkor kerlek irjatok meg, a szamitogepes halozatokban nem vagyok otthon. Reszletesen ha lehet.
Kerem csak az irjon akinek pontos megoldasa van. Az is erdekelne, milyen routert (?) lehetne venni hozza, az mennyire oldana meg a helyzetet. A get geppel internetes jatekot is szeretnenk jatszani. Linuxos megoldas most nem johet szoba, a ket adott geppel kellene megoldani a dolgot.
Koszonom elore is.

Il Padrone

(#2) naga válasza Il Padrone (#1) üzenetére


naga
senior tag

Mi van azon a ''dobozon'' hub(?)-on, típus, márka, mert így nehéz kideríteni mid van. Egyébként meg egy broadband routert kellene venned, ha az nem az, ami most neked van. Az megosztja az ADSL netet, és látják egymást a gépek is.

(#3) VladimirR válasza Il Padrone (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

nos ha tenyleg hub, akkor az nem osztja meg neked a net-et, igy azt neked kell megosztnod azzon a gepen amin megy, masik gepnel az elso gep IP cimiet pedig beallitod atjaronak, esetleg dns kiszolgalonak is (utobbin nem lenne szukseges, csak neha valamiert hulye a vindoze)

[off]
nem pontos megoldas (e miatt a kijelentesed miatt gondolkodtam megerdemled-e a segitseget, de mivel nem tolongtak - csak 1 valasz jott - ugy veltem hasznat veheted), es nem is a legegyszerubb, de addig jo, amig nem szerzel egy routert (bar ennek igy mukodnie kell, akkor meg folosleges routerre penzt ''kidobni'')

(#4) Il Padrone válasza naga (#2) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Megneztem a dobozt, nincs rajta markanev, semmi. Amit latok rajta, 8x lan kabel bemenet, most az 1x esben, es a 3x-ban van kabel, ami a gepektol jon, a 8x-a megy a modembe. (Lama vagyok ebben, te tenyleg nincs mas rajta).

Nem tudom mi az a broadban router, ha ilyen lenne, mukodne minden? Azt halottam, hogy ilyen routerrel nem lehet majd jatszani, mert dinamikusan osztja ki az IP cimeket a ket gep kozott, es ez a kapcsolat alatt is valtozhat, ami miatt megszakad a jatek. Kerdezem, orulnek ha valaki kijavitana, hogy nem jol mondom.

A masik kerdes, ezelot miert mukodott, uolyan beallitasokkal, amivel most probalkozok. Mindket gep kint volt a neten, habar egymast nem lattak.
A maganhalozatot most sem tudom konfiguralni, elvileg a varazslo felepitene. IP cim kiosztast elmeletben tudom, de gyakorlatba nem sikerult atultetnerm.

Koszi a segitseget.,

Il Padrone

(#5) Il Padrone válasza VladimirR (#3) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Ezt megprobaltam, van ilyen wines varazslo, lefuttattam mindket gepen (egyiken amelyik latja a netet, masikon amelyik nem latja), mindketton lefutott, de utana semmi, nem mukodik. Hol rontottam el?

Il Padrone

(#6) shev7 válasza Il Padrone (#5) üzenetére


shev7
veterán

El sem tudom képzelni, hogyan mehetett a hubon keresztül eddig. Én sem vagyok szakértő a témában, de sztem ez nem lehetséges. Két megoldás van (biztos van több is, de ezek a legegyszerűbbek)

1. Három hálókártya kell. Az egyikbe megy a net, a másik kettőn keresztül a két gép van összekötve. Ezután a háló beállítását, meg a netmegosztást az XP megcsinálja. (Ez az egyetlen dolog ami stabilan működik az XP-nél :)) ) Hátránya: a két hálókártyás gépet be kell kapcsolni, ha a másik netelni akar.

2. Broadband router. A mistralban kapsz 10k körül egyet. Ez értelemszerüen arra való, amire neked szükséged van. Van egy WAN port, ide jön a modem, meg van rajta általában 4 LAN port, ide dugod a gépeket. A DHCP-vel kapcsolatban hüleséget mondtál:
- SZERINTEM olyan nincs, hogy közben megváltozik az ipcím.

- Inteligensek a routerek, ugyanannak a hálókártyának uazt. az ip-t adják. Nekem egy
teljesen alap routerem van, és még ez is képes erre.

- Nem kötelező a DHCP-t használni, megadhatod kézzel is az IP-t, de ekkor figyelni kell a DNS beállítására, mert én szívtam vele egy jó napot míg rájöttem, hogy hogy is működik. Én így használom a routerem, és garantáltan tökéletesen működik. Három gép van rákötve, mindenki lát mindenkit, ráadásul az egyiken win98 van.

Ha van még kérdés szívesen válaszolok.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#7) Vitus válasza Il Padrone (#4) üzenetére


Vitus
őstag

Neked egy routerre van szükséged. Ez úgy néz ki, hogy abba becsatlakoztatod az internetet és az internet exploreren keresztül belépsz a saját firmware-jébe ahol ugyanúgy be kell adonod az felhasználónevedet és jelszavadat és tudsz vele connect-álni. Tehát a router állandóan csatlakozva van a netre és mivel a adsl vonalak 24 óránként bontják így az is 24 óránként 1x megszakad de automatikusan azonnal visszacsatlakozik (nekem mióta routerem van nem változott az ip-m). És a routerből vezeted el a gépekhez a netet, ami azután egymást is látni fogják helyi hálózatként és az internetet is. Ugyan úgy tudsz vele játszani.

[Szerkesztve]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#8) Il Padrone válasza shev7 (#6) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Koszi,
azt en sem tudom edig hogyan mukodott, de most mar nem teszi.
Azt hiszem a broaband router lesz a jobb megoldas, mert alllandoan gepet kapcsolgatni, nem biztos hogy megeri. Meg vennem kellene meg egy halokartyat.
Az IP cim valtoztatast en sem ertettem, csak valaki azt mondta nekem, hogy routerrel nem lehet jatszani, en meg nem tudtam megcafolni, mert nem ertek hozza.
Hat kitisztult egy kicsit a kep, mert mar 2 napja szivok ezzel, es nem akart sikerulni.

Mondjuk meg mindig erdekelne, hogy eddig hogy ment, csak kivancsisagbol.

Il Padrone

(#9) Il Padrone válasza Vitus (#7) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Koszi a valaszodat, meg Shev7-nek is.
Meg tudnatok mondani milyen routert erdemes venni, amivel nincs szivas, es megbizhatoan mukodik.
Koszi

Il Padrone

(#10) shev7 válasza Il Padrone (#9) üzenetére


shev7
veterán

Tudom, hogy sokan nem szeretik itt a Mistral-t. De akkor is ők a legolcsóbbak :)) és múltkor tök rendesek voltak velem. ( és én voltam a láma, nem az ő hibájuk volt :)))

Szóval a Mistralban volt vmikor X-Micro router. Ezek nagyon jó árban voltak (olyan 10k körül volt a sima és 15 amin AP is volt)

De sztem a másik kettő ami most van. Surecom és Micronet sem lehet rossz. Persze sokan a márkásabb modellekre esküsznek, de sajna nekem nincs 30 pénzem egy márkás routerre. Szóval ennyi.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11) shev7


shev7
veterán

Viszont arra ügyelj, hogy jó kábelt vegyél. A legtöbb router kezeli a patch és a crosslink kábelt is, de lehet belőle gond.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#12) Magnat válasza Il Padrone (#9) üzenetére


Magnat
veterán

Hi,


hát ha eddig működött, akkor valszeg nem adsl modemed van, hanem bridge vagy router, ami több gépet is tud kezelni. Telindus 1111 pl ilyen, sokan nem is PPPoE-vel használják, mert elég neki a tcp/ip. Más kérdés, h nekem nem akar azzal menni, éppen most várok választ egy másik fórumon, h hol kell belőni a user-pwd párost, ha nem használok PPPoE-t. Sajna arra nincs tippem, h a tiéd most miért nem megy...

[Szerkesztve]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#13) Vitus válasza Il Padrone (#9) üzenetére


Vitus
őstag

Én ezt a típust ajánlom (linksys): [L]http://www.linksys.com/[/L]
Az ára kicsit magasabb az átlagnál de a minősége is. Ha esetleg wlan-t is szeretnél, hogy ne keljen kábelezni akkor csakis ez a márka. Ha a hagyományos UTP kebelezést választod ami jóval olcsóbb akkor szinte bármelyik típus megfelelő.

[Szerkesztve]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#14) Vitus válasza Il Padrone (#9) üzenetére


Vitus
őstag

Nekem ez a típus van: [L]http://www.linksys.com/products/product.asp?grid=33&scid=35&prid=544[/L]
Ez 19+áfa nagykerben olyan 30 bruttó lehet kiskerben. De ha csak 2 gépnél akarok használni akkor nem érdemes ilyen drágát venned. Nekem 3 gép van rajta és az egyik kábellel szinte kivitelezhetetlen lett volna. Így maradt ez + egy 12 ezres wlan kártya és nagyon szuperül müködik teljesen meg vagyok elégedve vele.


Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#15) shev7 válasza Vitus (#14) üzenetére


shev7
veterán

Biztos nagyon jók ezek a Linksys routerek, csak azt nem értem mért kerülnek kétszer annyiba. Vagyis nem is így helyes a kérdés, inkább azt nem értem, mért kerül néhány router fele annyiba mint a többi. Szóval lehet, hogy jobb, de van akinek számit a 10-20 ezer ft különbség. most néztem az AP-s Linksys router 30-35k. Én 15ért vettem azt ami mosr van, és nagyon jól működik. Le is kopogom gyorsan.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#16) Zoltán


Zoltán
őstag

Bőven elég egy switch, legfeljebb nem fog egyszerre netezni mindkét gépen. A router drágább, bár van benne tűzfal. Valaki nem rég itt leírta, hogyan kell switchel megcsinálni, hogy mindkét gép egyszerre netezzen. (persze mindkét gépben csak 1 hálókártyával, tehát nem kell menni mindkét gépnek)

(#17) shev7 válasza Zoltán (#16) üzenetére


shev7
veterán

Ha jól tudom, ha switchet használsz, kívülről simán látszik mindkét gép (tudom, hogy router esetén is ki lehet deríteni, hogy hányan használják) szóval ez a megoldás erősen szolgáltatófüggő :)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#18) Zoltán válasza shev7 (#17) üzenetére


Zoltán
őstag

Igen ,de nekem adsl profi csomagom van (axelero), amit asszem 5 felé lehet legálisan osztani...

[Szerkesztve]

(#19) naga


naga
senior tag

A Mistralt saját érdekedben nem ajánlom, és nem is a legolcsóbbak!
Nekem Dlink DI-604-es broadband routerem van lassan egy éve megy hiba nélkül, én még br. 18k-ért vettem anno, mostanság br. 12-13k körül mozog kiskerekben, valahol 5 év garit adnak rá, nem hiszem, hogy neked kellene ennél jobb és drágább otthonra.

(#20) naga


naga
senior tag

Szvsz háztartáson belül annyifele osztod, amennyifele akarod, csak ha eladod a szomszédnak, az már nem legális ha jól tévedek.

(#21) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Szaisztok,
koszi a segitseget.
Majd megnezem milyen lehetosegek vannak, mi mennyibe kerul.
Valszinuleg router lesz, mert az vegso megoldas lenne.
A kabelezes mar megvan, ugyhogy Linksys az ara miatt, meg nem is hasznalnank, nem johet szoba.

Il Padrone

(#22) Il Padrone válasza Zoltán (#16) üzenetére


Il Padrone
senior tag

Errol tudsz egy linket adni?
Kerestem...

Il Padrone

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl + 2 gep nem megy! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.