Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sordin


sordin
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A problémám a következő: Van egy 60 GB-os vinyóm, ezen 3 partició win98, winXP, adatok, BootMagic-kel szeparálva. Namost, win98 alá telepíteni akartam a zonealarm-ot. Namost ez úgy kifektette a vindóvzt hogy nyekkenni sem tudott. Nem baj mondom, újratelepítem a win98-at cd-ről. Ekkor kezdődtek a problémák. A vinfos setup mindenképpen formázni akarta a win98 particiót, értetlenkedett ott nekem. Summa summarum, most úgy áll a helyzet hogy a 60Gb-os vinyót egy működő gépbe betéve a Partition Magic is csak egy 60Gb-os unformatted vinyónak látja. A kérdésem az lenne, hogy szerezhetném vissza legalább az adat partición lévő dolgaimat. Valami adatvisszaállító program, feszítővas?

A segítséget előre is köszönöm.

(#2) zrubi válasza sordin (#1) üzenetére


zrubi
senior tag

Hi,

A particiós táblád odaveszet...

Ha nincs róla mentésed, akkor még megpróbálhatod, hogy odaadod egy linuxos ismerősnek, van egy olyan progi (gpart asszem) ami megpróbálja ''kitalálni'' az eredeti állapotot.

Én is jártam így (nem a megfelelő diszket particionáltam :) , és simán visszacsinálta...


lehet, hogy wan winfosra is ilyesmi, de azt én nem tudhatom...

zrubi.hu

(#3) Hacked_3940 válasza sordin (#1) üzenetére


Hacked_3940
csendes tag

Szia sordin!

Nekem is volt egy ilyen jellegű problémám nem is oly rég. Első körben, ha nagyon sok pénzed van, ne késlekedj, hanem irány a Kürt.

Én adatvisszaállító progikat próbáltam, az Easy Recovery-t (http://www.Ontrack.com/), és a Get Data Back-ot (http://www.runtime.org/). (Meg persze egy csomó dos-os progit, dehát azokról most ne beszéljünk, sikertelen dolgokkal nem dicsekszik az ember :) ) Tapasztalatom szerint az előbbi azt szereti, ha ugyanúgy felpartícionálod neki a vinyót, ahogy volt, hogy megtalálja a szerencsétlen, hogy hányadik partícióról állítsa vissza az adatokat. Mielőtt nekiesnél, előtte ha megteheted, ghost-old át a teljes vinyó tartalmát egy másik vinyóra, mert így nyugodt lélekkel lehet kísérletezni, partícionálgatni, stb.. No tehát. Az EasyRecovery kb. 60%-os eredménnyel képes visszaállítani az adatokat, főleg file-okat, sőt néhány könyvtárat is fel tudtam vele támasztani a halálból. A GetDataBack viszont véleményem szerint a világ legklasszabb ilyen adatvisszaállító progija. 70-80%-osan állítja helyre a file-okat, de ha egész pontosan belövöd neki, hogy hány gigásak voltak a partíciók (pl. van egy ntbackup image-d, amiben a system state-et is elmentetted, és azt visszarántod), akkor szinte a teljes volt könyvtárszerkezetet megpillanthatod a helyreállítandó ablakban. Amit én leszedtem progi, az ilyen shareware volt, ha megírod, hogy hányasod van, találtam kódot hozzá, leírom, ha akarod... ugyanis csak a kód beírása után engedélyezett a visszaállítás.
Jaj, és még csak annyit, hogy ha felosztod a vinyót újra, akár le is formázhatod, akkor is vissza tud belőle támasztani adatokat. Komoly, próbáltam.

Ajánlották még a Revival nevű progit is (http://www.revival2000.com), ez állítólag teljes partíciót képes helyreállítani, bár nem tudom, nem próbáltam még.

És végül még egy, amit nem próbáltam, így nem tudok róla mesélni, ez pedig a Drive Rescue 1.5.

Leírása:
Sérült merevlemezeken FAT, boot szektor, elveszett állományok visszaállítása

Op.rend: WINDOWS 9x/NT/ME/2000
Szerzõ : Alexander Grau
Letöltési hely: http://home.arcor.de/christian_grau/rescue/rescue.zip
Honlap : http://home.arcor.de/christian_grau/rescue
Emil : alexander_grau@web.de
Licenc : freeware
Dátum : 2001.11.11
Ha merevlezünk nem fizikailag sérült, de FAT táblánk, boot szektorunk
hibás, vagy állományaink részben vagy teljesen elvesztek, ezzel a
programmal szerencsés esetben kijavíthatjuk a hibákat, visszanyerhetjük
adatainkat. Természetesen a fizikailag sérült lemezterületekrõl nem
tudja visszanyerni az adatokat. Kezeli a FAT12, FAT16 és FAT32
rendszereket. A visszanyeréshez msodik merevlemez jelenléte célszerû.
Forráskódban is elérhető a webhelyén.


Bocsi, ha néhol túl sokat írtam, dehát tudod, hogy a csajok milyen sok fölösleges dolgot mondanak folyton-folyvást :D Remélem, azért érthető volt, és sikerrel jársz. Ha bármi kérdésed volna, mert a sok zagyvaság miatt nem értettél valamit, írj bátran, válaszolok.

Sok sikert neked! Szióka!

tsibe

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#4) zrubi válasza Hacked_3940 (#3) üzenetére


zrubi
senior tag

''Jaj, és még csak annyit, hogy ha felosztod a vinyót újra, akár le is formázhatod, akkor is vissza tud belőle támasztani adatokat. Komoly, próbáltam.''

Nem kötöszködés, de ha te egyzser felülírsz minden nyomorult szektort a diszkeden, akkor semmilyen progi nem lesz képes visszaállítani az adatokat... Tehát az ilyenek CSAK akkor működnek, ha még nem írtad felül a visszaszerezni kívánt dolgokat. pl. : fdisk, ''gyors'' formázás... Mer ezek az adatterülethez nem nyúlnak!

zrubi.hu

(#5) Hacked_3940 válasza zrubi (#4) üzenetére


Hacked_3940
csendes tag

Igen-igen, gyorsformázás :) Arra gondoltam én is :)

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#6) atty


atty
tag

Kéne egy kis segítség: Getdataback 2.06 for FAT programhoz tudna valaki adni egy serialt. Fontos lenne! Köszi!

atty

(#7) atty


atty
tag

Nagyon kéne. mert csak a shareware verziót sikerült megszerezni, és azzal nem lehet kimenteni a visszarángatott adatokat :( .

atty

(#8) sordin


sordin
csendes tag

Valaki tudna serial-t adni a GetDataBack 2.06 progihoz? Fontos lenne.

(#9) Hacked_3940 válasza sordin (#8) üzenetére


Hacked_3940
csendes tag

Otthon megnézem, türelmeteket kérem délutánig. Ide írhatom majd, vagy menjen emilben? Szabad itt ilyet? :(

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#10) Hacked_3903


Hacked_3903
csendes tag

Sziasztok!

Nekem is hasonló gondom volt kb. egy hete. Nagy nehezen sikerült nagyjából visszaállítani a vinyót GetDataBack-kel. Csak arra figyeljetek, hogy néha 0 byte-os fájlt állít vissza, szóval így elcsesztem egy rakás mp3-at, ilyenkor szerintem keresgélni kell egy kicsit és valószínű meglesz a rendes teljes méretű fájl is.

for NTFS: name: xy
serial: CSVZGFGNCMFWTF

for FAT: name: xy
serial: EBVPTYLKPAOGGN

Geby

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#11) atty


atty
tag

Mind a ketten ugyanahhoz a winyóhoz keressük a megoldást, csak mikor melyikünk van gépközelben :) . És jöhet ide köszi, szerintem most az egyszer talán megbocsájtják :D .

atty

(#12) atty


atty
tag

Jah, közbe meg is jött :)) . Ezer hála, remélem nem veszett el túl sok cucc, látszólag minden megvolt, kimentés után meglájjuk.

atty

(#13) amdk7


amdk7
aktív tag

A Norton Disk Doktor is tud segíteni.
Tapasztalatból írom. Egyszer a Win-em megborult, és magával rántott mindent. Ue, nem láttam semilyem partíciót, egyik progival sem. Kislemezzel újraindít, run NDD.exe, amit felmásoltam persze a FDD-re, és láss csodát az 5 partícióból 4-et visszaállított adatostól együtt.
Hál' Istennek, semmi érdekes nem volt, azon a részen, ami elveszett.

Mondanom sem kell, hogy rögtön felírtam mindent CD-re, és azóta is ha valami fontos dolgom van a HDD-n rögtön telefírkálok egy CD-t. :)

Inkább 2-300pénz egy lemezre, mint az idegesség, és hajtépés. :))

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#14) atty


atty
tag

Háááát. Én is próbáltam a Nortonnal, de csak egy Unformatted 60Gb-os partitiot látott az egész winyóból (az egész 60 Gb-os volt 3 részre osztva), szóval nekem nem jött be :( . De a Getdataback az nagyon killer, simán visszaszívta az összes cuccost :DD !!!

atty

(#15) sordin válasza Hacked_3940 (#9) üzenetére


sordin
csendes tag

Ja. Köszönet tsibének a program ajánlásokért. A GetDataBack-kel 100%-osan sikerült visszaállítani az adatokat. Ja és nem 0 kb-os dolgokat hozott vissza.
Csak ajánlani tudom másoknak is a GETDATABACK progit. Viszont helyesen kell használni !!! A helpet érdemes elolvasni, sok hasznos dolgot ír, hogy ne szemetet állítsunk vissza.
Az Easy Recovery viszont nem jött be. Szinte semmit nem ismert fel a vinyón.
Mégegyszer köszönet a tippekért.

HAIL TO PROHARDVER !!!!!!!

(#16) tomiiiiiiiii


tomiiiiiiiii
csendes tag

nekem a következő a problémám

1.7-es P4-es celeron gépem van 20 Gb-os merevlemezzel.
A merevlemez 3 paticióra volt felosztva. A C-meghajtót újra formatáltam, majd a DOS 6.22-t és a Win 98 SE-t újra telepítettem. A telepítés után azonban csak a C-meghajtó jelent meg 2 Gb nagyságban, a másik kettőt nem látni.
A BIOS-ban a Secondary Slave-nél nincs installálva jelenik meg. A Paticion Magic a fennmaradó területet egyben , üresen látja. A kérdésem az, hogy hogyan lehet a két particiót úgy elérni, hogy az adatok ne vesszenek el róluk.

(#17) Bendegúz


Bendegúz
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő: összeomlot a partíciós tábla és meghalt a win98. A probléma megoldása elvileg a GetDataBack. Sikerült megszereznem a progit és fut is de a visszaállított file-ok nem jók van ami 0 bájtos van ami csak töredéke az eredeti méretének. Mit nem csináltam jól? Valaki segítsen Plz!!!

(#18) ebx válasza tomiiiiiiiii (#16) üzenetére


ebx
aktív tag

Ez a Win98 telepitojenek furcsasaga.
GetDataback elvileg jo

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#19) Goo válasza Hacked_3940 (#3) üzenetére


Goo
csendes tag

Szisztok!

Sokadik majdnem hasonló problémával fordulok hozzátok, de nagyon kéne a segítség, mert különben kitépem a hajam.. :((
Csütörtökön volt a szülinapom és egy szerencsétlen ''véletlen'' folytán a lakótársam leformázta a rendszerpartíciómat amíg nem voltam otthon.
Persze próbálta valahogy kijavítani a dolgot, de eléggé elszúrta, mert kb 20kb adatot MÁSOLT rá (unformat). Ezek után még a meglévő két oprendszere(ME,XP) is létrehozta rajta a maga szemetét.
A kérdésem csak az lenne, hogy van-e valami mód arra, hogy visszakapjam a partíción lévő rendszert, tehát ne a file-okat, hanem mondjuk egy alapot, amit a telepítő meg tud repair-olni, hogy ne kelljen mindent újra beállítgatni.

A segítséget előre is köszönöm!!

Goo

A semmi az van, vagy nincs?

(#20) kovacsg007


kovacsg007
csendes tag

Sziasztok! Nekem a Partition Magic 8-nál szállt el az egyik partícióm (egyesítés közben), pedig már párszor csináltam ilyet. Egyszerűen lefegyott és utána csak unformatted-nek látom. A GetDataBack úgy néz ki, hogy visszahozza az adatokat, de amikor ''kicopyzom'' egy másik partícióra, akkor nem tudom elindítani, pedig méretben ott van az egész. Van valami tippetek erre? Vagy esetleg másik program ?? (winxp NTFS-re formázva) Köszönöm előre is.

(#21) Mennyi?


Mennyi?
aktív tag

Feltúrtam! :D

Olyan progi létezik, ami: _komplett partíciót_ az összeomlás előtti helyzetbe állít vissza? NTFS fájlrendszerhez. Mivel a Getdata és társaival csak fájlonként tudnám másolni másik vinyóra és se másik vinyón hely se energia a sok ''szemét''fájl kiszűréséhez.

(#22) Mennyi? válasza Mennyi? (#21) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

S
e
n
k
i
?
:F

(#23) Mennyi? válasza Mennyi? (#22) üzenetére


Mennyi?
aktív tag

fel

(#24) virtual


virtual
tag

Nagy sz*rban vagyok, megint sikerült a Maxtoromnak elszállnia, pedig épp most akartam lecserélni. GetDataBack-al visszajön egy csomó file, de egy 2 GB-os DV formátumú videó (természetesen a kazettáról már töröltem digizés után) csak 0 filemérettel jön vissza. Találtam viszont egy programot (R-TOOLS) ami jól látja ezt a filet is, és úgy néz ki vissza is tudná hozni, csakhogy a demóban limitálva van a visszahozható fileméret. Szóval úgy látszik GetdataBack nem is annyira jó progi. Ha valaki tudna segíteni R-Tools Data Recovery ( Bővebben: link )ügyben a dobjon egy mailt vagy jelezze valahogy. Ami ''okosítót'' találtam a mostani demóhoz, az nálam nem működik sajnos... :(



[Szerkesztve]

(#25) virtual válasza virtual (#24) üzenetére


virtual
tag

up? :(

(#26) Tubika


Tubika
csendes tag

Sziasztok!

Nagy peoblémám van, véletlen egy csomó fájlomat a dokumentumok mappábol kitöröltem és mint ugy azt mondanom sem kell Shift Del -el, hogy tudom visszaállítani? Segítsetek lécci!

megiszom a whiskeyt;tisztán,mint soha! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.