Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit nf-s oder asus a7n8x (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Antonio


Antonio
senior tag

Üdv ...

melyiket ajánljátok? NF-S vagy a (sima) A7N8X, (a Deluxe még kicsit drága nekem)

Eddig biztos voltam hogy Abitot veszek mivel elkerülte figyelmemet hogy Asusnak-is piacon van NF-2es alaplapja ...

Na most mivel ''lusta'' vagyok :DD (per pillanat) utánanézni ..és itt Ph forumozók úgy is ellátnak konkrét bő infóval (remélem) :DD ezért kérek személyes véleményt ,tapasztalatot.

Abitnak nagyon jó a hangaj (úgy tudom) elmondható ez az Asusrl is? , és lan van rajt ... stb

THX


Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#2) tildy válasza Antonio (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Ezenkívűl még van vagy 5 másik gyártó nforce2es lapja is a piacon.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) anulu válasza Antonio (#1) üzenetére


anulu
félisten

Nálam NF7 dübörög, benne egy 1700+ XP 10,5*200-on. Stabil, jó a hangchipje, és gyors. Így röviden ennyi. Az A7N8X-et nem ismerem :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Antonio


Antonio
senior tag

Ok ez teljessen igaz :DD... !!!! de eddig az Abit NF-S ről olvastam a legjobbakat ... és mán eldöntöttem hogy az lesz kész (ára is ok) ... aztán véletlenül itt a Ph-n megláttam Asus A7N8x-et ... szóval ... ki mit mond? kontra e két termék ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#5) tildy válasza Antonio (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Nekem Chaintech 7NJL1 van, úgyhogy én csak erről tudnék bármit mondani.AMikor vettem, nagyon filóztan a7n8xen, de a deluxe nagyon drága volt....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6) PB 22 válasza Antonio (#4) üzenetére


PB 22
tag

Asus A7N8X DeLuxe-om van. Erről tudok infót mondani.
Ha érdekel:

140*2 FSB (166-on nekem nem sikerült megmozdítani) Hivatalosan 266/333 MHz
2400+ proci, hajtás nélkül 2133 MHz
Powermagic Radeon 9500 vid.
512 MB DDR 400 MHz - 420 MHz-en
Dual LAN (3 Com, Nvidia)
Internetről 60-70 KB/sec letöltés Chello-val, 300 KB lapozási sebességgel,
LAN prtin 100-as kártya Switchbe simán
5.1 Dolby Digital dekóderes hangkártya, rengeteg beállítási lehetőséggel,
előző AC97-hez képest ugyanazon a két asztali hangszórón is érezhetően
sokszor jobban szól, király a hangja. Kimenetek +-ba a dobozban, én nem
szereltem be, mert nincs mire...
Serial ATA, ATA 133-as átvitel, sok-sok USB port (külön, nem szereltem be, de 2db fixen a gépen van)
Most úgy 30 e., pontosan 35 000 Ft bruttó a Kassák lakótelepen. Időközben előkaptam az árlistát. (Friss)

Azt mondta jó! Nem. Az mondtam jónak tűnik...

(#7) Antonio


Antonio
senior tag

Eddigieket köszi... de írjatok még nyugodtan :)


Annyi még, hogy Abitba és az Asusba mekkora a legnagyob proci ami belemegy??

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#8) PB 22 válasza Antonio (#7) üzenetére


PB 22
tag

Asusba „Xp 2800+ or higher 333 MHz FSB support'' írja ezt a leírás.
Max 3 GB unbuffered PC 3200/2700/2100/1600 non-ECC DDR RAM.
5*PCI. 1*AGP 8x slot
2*UDMa 133 IDE, Silicon Image Serial 2 ports
Soundstorm Dolby Digital Encoder, 6CH Audio

Azt mondta jó! Nem. Az mondtam jónak tűnik...

(#9) neduddki válasza tildy (#5) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A cahintech-rol jut eszembe! 7njl1 uj bios + ati 7.81-rol 7.88-ra + dual kihasznalasa
3dmark2000 +40%, 3dmark2001se330 +30%.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#10) Lunatic


Lunatic
aktív tag

És ne feledkezzünk meg a szürke eminenciás tuningkirályról, az epoxról. :)
8RDA + 333MHz infineon (made in usa :D) ramok + 2000+ aiuhb proci

tuti nyerő kombó.

Careful with that axe, Eugene! ...

(#11) tildy válasza neduddki (#9) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm, nem rossz:-)Nekem meg nincs a masik ddr slotba ram, de lesz.Egyformanak ell lennia ket slotban?

7njl1 uj bios neked mikori?
Jahm es jott ki uj nforce driver, vegre jo az idekezeles is:)))

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#12) iXuf válasza Antonio (#7) üzenetére


iXuf
tag

Mivel ugyanaz az alaplapi lapkakészlet, ezért valószínűsítehető, hogy mindkettő ugynazt a legnagyob procit tudja kezelni.
Szerintem várható, hogy biosfrissítéssel a K7-es széria legújabb darabjait is tudja majd kezelni mindkét lap.

(#13) tildy


tildy
nagyúr

Elvileg a Chaintech 7njl1 +a zenith támogatja az ultra vagy milyen processor 400 MHz FSB -t is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#14) tildy


tildy
nagyúr

Húlyeséget irtam, na:
A Chaintech honlapján a 7NJL1-Apogee és 7NJS-Zenith leírásánál már Nforce2 Ultra 400+ szerepel!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) iXuf


iXuf
tag

Abit NF7 S-ről nekem többnyire jók a tapasztalataim. Annyi bajom van csupán, hogy sehogy sem tudom az fsb-t 195 MHz fölé tornászni (addig minden gond nélkül, kisebb fesz. emeléssel stabilan elfut), ezért viszont kárpótol a lap többi jó tulajdnosága. Ha teheted 2.0-ás revíziót vegyél, ha minden igaz ez már hivatalosan is támogatja a 200 Mhz fsb-t.

(#16) neduddki válasza tildy (#11) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A cucc vmikor februari! Akkor a sracok osszeraktak es meg rendszert csinaltam ra! Anyagi megfontolasokbol sajnos 2*512 hejjet csak 2*256 lett benne, sajnos - mivel cad-ra kell - eszt nagyon gyorsan eszrevette a gazdaja- , egy komojabb proe-nal mar jagatott, elmagyaraztam neki hogy O akarta, de csak nem fogta fel aram kerdesr, elvittem neki 2*512-t es csodak csodaja a modell megtaltosodott! ja de nem ez volt aekrdes!
A bios amit a honlapon talaltam, semmi extra max agressivra veve a ram meg a proc!
Ez jo kerdes en ugy gondolom egyformanak illik lenni, sot ismerve a ramokat en meg egyszere is vennem meg a kettot.
A emelkedesek ele sanos elfeljtetem odatenni a ~ mert csak ugy fejbo szamolva jottek ki!
Mijjen procod van benne, huzast hogyszereti, videokartya????
Igy singlen hogyteljesit a kt-khoz kepest????

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#17) Antonio


Antonio
senior tag

Kösz a véleményeket ...
...de ne térjünk le (ha lehet)az eredeti kérdésemtől :DD :DD (mert amíről itt a vége fele beszéltek már, az nekem rég kínai ''egyenlőre'')

szóval sima A7N8x -nál ''jobb'' az Abit NF-S, de a AN78x DeLuxe ''jobb'' nála,?

jobb= szerintem szubjektív

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#18) tildy válasza neduddki (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

XP 2000+-os proci van benne, de csak 1800-ra tudtam felhuzni, folotte mar a windows nem tudott bebootolni, mert hianyolt valami filet.

Ugyhogy most van benne egy db 256 MB 333-s DDR.
A memória azt hiszem 166*2-n, a proci 133as FSB-n.Ment mar ez anno 210-es FSB-n is, de mivel 1800 fole nem tudtam venni, emg nem is nagyon akarom kihajtani szegény lapot, ezért visszavettem normálra.Egyelőre egy gf2 200-as van benne, késsőbiekben ati 9500-ba szeretnék beruházni.
Sandra szerint úgy teljesít mint egy 2000+os, de azt hiszem memória írásban vagy olvasásban valami nagyon jó értéket kaptam (de az lehet nem a sisoftban volt...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#19) tildy válasza Antonio (#17) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem ne csak ezt akét márkát hasonlítgasd.Hanem 5-t 6-t.Úgy talán jobban kighegyeződik , mi mire jó, így könnyebb dönteni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#20) Ketama


Ketama
aktív tag

Hali!

Nekem sima A7N8X-em van és szvsz nagyon jó deszka. Iszonyatosan stabil, és gyors. Mivel én nem tuningolom, ezért a tuningról nem tudok érdemben nyilatkozni. Egyszer nyomtam föl az fsb-t 166-ra, simán vitte minden gond nélkül. Alaplpai hangot nem használom, mert egy Live! van benne, de nem akad össze mint egy csomó más lappal. Lassan 3 hónapja nyúzom 7/24-ben és meg egyszer sem fagyott ki semmi. Csak ajánlani tudom. A hírhedt bios probléma sem jelentkezett egyszer sem, igaz nem is túrom folyamatosan a beállításokat. Egyszer belőttem és azóta használom de vadul :D

Everybody thought it was impossible. Then an idiot, who didn't know, came and did it.

(#21) iXuf válasza tildy (#19) üzenetére


iXuf
tag

Egyetértek. Bár a könnyyebb döntésben nem vagyok biztos. Szerintem a nagyobb alaplapgyártók NFoce2-es alaplapjai között nincs túl nagy különbség, csak kisebb eltérések. A döntés szubjektív. Bizalom, mennyire fotosak az extrák (qfan, dupla bios, kerek ide kábel, stb..), és természetesen pénztárca kérdése. Minél több hozzászóló dícséri a saját lovát annál nehezebb lesz dönteni. Ennek ellenére megéri alaposan körbejárni a dolgot vásárlás előtt (ez minden műszaki termékre igaz).

(#22) tildy válasza iXuf (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem is.Pl. gigabyte a dual bios miatt nálam nagyon nyerő .(lett volna, ha nem győz meg a chaintech 3 év garija:)))Láttam már saját alaplapot gari vége előtt 1 héttel elszállni:((()

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#23) xuldar válasza tildy (#18) üzenetére


xuldar
őstag

Szinkron hajtsd a memóriát az fsb-vel meglátod, stabilabb lesz, és a 200-at is el fogja érni a cucc.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#24) neduddki válasza tildy (#22) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

meg mindig jobb mint utanna!!!:-)))))
a gigat enm is naqgion szeretm, de ujabban az albraton is oda tart, a altalam nyuzottban 2200+, ket proba volt /2 perc/ 2600+ es 2400+ nal is csak szorzot emeltem semmi mast sajnos a 2k mar vhol bele fagyott utkozben! tobb ido sajnos nem maradt ra!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#25) xuldar válasza tildy (#22) üzenetére


xuldar
őstag

Akarod mondani, gari vége után...
Jah, én is így csúsztam el az alaplapon, mikor tavasszal a Titász szétcseszte a gépemet, 2 héttel azelőtt járt le a gari, nem tudtam, hogy a falat vakarjam, vagy a hajamat tpéjem dühömben. :(

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#26) tildy válasza xuldar (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Szinkronban sajnos nem emnt.Felvettem 166-ra az fsb-t , ram syncbe , csak bios reset segített:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) tildy válasza xuldar (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem nem, gari előtt egy héttel, de mistral nem nagyon akarta cserélni.Azért csak kicserélték.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit nf-s oder asus a7n8x (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.