Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kt7e (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SPuD


SPuD
csendes tag

velemenyek, eszrevetelek, stb...

(#2) Obi


Obi
csendes tag

Szerintem cool!!!
Egy hónapja használom egy 750-es Duronnal és minden OK. UA., mint a KT7A csak olcsóbb és a leírás szerint csak 200-as FSB-t tud. Gyakorlatban 266-on is megy. Legjobb tuninglapok közé tartozik. Dewdew oldalán találsz róla leírást és teszteket. Ja én SBLive-val használom és két külön kábelen lévő HDD között mozgatok több száz mega adatot hiba nélkül!!!

Obi

(#3) Parci válasza SPuD (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Nekünk is bejött, de ezt már írtuk másik topic-okban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#4) karib válasza Parci (#3) üzenetére


karib
addikt

Kivételesen egy tűrhető Abit lap. Az ára feledteti a hülyeségeit, és azért domborít is...

Az új Abit lapok (P4 stb.) viszont határozottan izgalmasnak tűnnek... tán leszoknak arról, hogy a jó ötleteket gagyi anyagminőséggel és hiányos minőségellenőrzéssel társítsák...

Department of Redundancy Department

(#5) guest


guest
veterán

Érdemes megvenni a kt7e-t?Mennyi rajta a max fsb?
Tudtok olyan kt7e-röl amelyik nem bírja a 140Mhz fsb_t?

prohardver vendég

(#6) karib válasza guest (#5) üzenetére


karib
addikt

Az enyém úgy tűnik 152-t visz max. Gagyi IBM CAS3 RAM van benne meg egy 650-es Athlon. Egyszer meghajtom a CAS2-es Infineonunkkal is, de szerintem nem egy sokkal feljebb. Nekem szimpatikus a lap. Eddig még másik kettővel volt dolgom, azok is olyan 145-150 között mentek.

Árban és értékben talán az AmazePC VIA KT133A-s lapja van vele egy szinten: szorzó, VIO, VCORE állítás, plusz integrált VIA hang. Gigabyte-nak is van ilyen árban KT133A-s lapja, de nem hiszem, hogy túl tuningbarát. Még nem járt nálam Amaze, de papíron jónak tűnik. Húzhatóságáról, gyorsaságáról és stabilitásáról nem tudok semmit, én leginkább azért döntöttem az Abit mellett, mert mégis kicsit nevesebb gyártó, és a KT7 széria tápellátása azért elég bika. Sajna korábbi Aristo AM970-esemnek nagy gondot okozott egy GeForce256 meghajtása, s mivel nekem az van és egyelőre nem akarok váltani, ez fontos volt. Az Abit viszi rendesen.

Szerintem leginkább Duront kell húzni ebben, esetleg egy 1-es Athlont. Drága procihoz tán már megéri a DDR felé kacsingatni, mert ugyanazat a procit is megdobja a jobb platform. Ellenben én még nem érzem elég kiforrottnak a DDR holmikat, ráadásul nincs is szükségem a töbletteljesítményre jelenleg, így békésen nézem a partról a fejleményeket... hogy majd időben lecsaphassak :)

Department of Redundancy Department

(#7) Wayne


Wayne
aktív tag

Mekkor a max órajelű proci amit még elbír a lap? Konkrétan az 1.4es Tbird-re gondolok. Mert a hivatalos oldalukon 1.2 Ghz-ig írják csak...

(#8) Parci válasza Wayne (#7) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

1.4GHz-es TBird biztosan tehető bele, a Palominókról nem tudok (Athlon XP).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) karib válasza Wayne (#7) üzenetére


karib
addikt

Most raktam össze egy másik gépet egy 1.0 GHz-es T-Birddel. 1600-on (12x133) is POST-olt a konfig, de stabilan úgy 1500-1550 között fut most, ha jól tudom. Tehát van tartalék a lapban :)

Department of Redundancy Department

(#10) guest


guest
veterán

Obi!
Parci!
Jo jo de nektek mennyi a max fsb amin még stabil(dewdew tesztet láttam)

prohardver vendég

(#11) guest


guest
veterán

Höhö bocs de eltévesztettem az irányt Az előzőket visszavonom..

prohardver vendég

(#12) guest


guest
veterán

Es a kt7a?Nem jobb?

prohardver vendég

(#13) karib válasza guest (#12) üzenetére


karib
addikt

Tapasztalatunk szerint nem. Bár néhány helyen olvasni, hogy ki tudták hajtani jó nagy FSB-vel (160-183), de én ilyennel személyesen nem találkoztam.

Szerintem a KT7x széria a KT7E árában jó vétel, egyébként csak Abitfanatikusoknak javallom a többi családtagot.

Department of Redundancy Department

(#14) karib


karib
addikt

Nekem is lenne egy kérdésem.

Most volt nálam egy KT7E-ben egy AYHJA szériás 1.0/266-os Athlon. Viszont a szorzók nagy része nem volt hozzáférhető, beállításuk után nem indult a gép. Csak 7.0 7.5 (8.0 és 8.5 is ezt adta) 11.0 11.5 és néha 12.0 működik. Mindez a legújabb BIOS-szal (3R).

Mitől lehet ez? Asszem a legújabb T-birdök kicsit másként variálják a szorzót, tán az lehet a gond.

Department of Redundancy Department

(#15) Goodman


Goodman
tag

Lehet h most megkoveztek, de az eddig eladott 3-4 KT7E-bol mind a 4 visszajott... fagy, nem megy fel a windoz... stb... Hibas szeria gondolom, ha ennyi embernek jol megy, mindenesetre mi nem hoztunk tobbet, biztos ami biztos.

(#16) karib válasza Goodman (#15) üzenetére


karib
addikt

Nem egy problémamentes lap (mint az Abitok általában), de teszteltétek ti is, vagy csak a usernek nem ment?

Department of Redundancy Department

(#17) tihi


tihi
csendes tag

Az lehet hogy nem egy problémamentes lap, de a haveromnak még 170 MHz-es FSB vel is elindul, de ekkor mar neha fagy a Windows. 150-160 között meg minden stabil, egy 750-es Duronnal.

tihi

(#18) Parci válasza tihi (#17) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Wow, nálunk anno 155MHz volt a max a BIOS-ban :). (gondolom volt upgrade azóta)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#19) karib válasza Parci (#18) üzenetére


karib
addikt

Nekem is most 153-on fut, felette már registry hibákat produkál a Win boot, így nem nézegettem.

155 MHz a max, de rá lehet még skálázni, egész 183 a vége, ha nem tévedek.

Nekem is hibátlanul megy, de azért fontos dolgokat inkább egy Iwillre/MSI-re bíznem :)

Department of Redundancy Department

(#20) Godi


Godi
csendes tag

Üdv!
Akkor ugytünik veszek egy kt7e-t..
Csak az a baj hogy vidéken lakom és postai úton jobban megérné....Biztonságos a postai utánvét?

(#21) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok!
Jövő hónapban fogunk gépet venni,egy Tbird 1000/266-os proci lesz a lelke 256/133 rammal.Eddig úgy gondoltam,hogy Abit kt7-a alaplapot veszek,de most az ára miatt egyre szimpatikusabb a kt7-e.Az érdekelne,hogyha nem akarom a gépet húzni csak a "sima" 1000 mhz-en használni,akkor nekem megfelel-e ez a lap?

(#22) karib válasza Tomi13 (#21) üzenetére


karib
addikt

Teljesen. Ha 100-as procit akarsz használni, akkor hivatalosan is, ha 133-ast, akkor elvileg nem támogatja, de gyakorlatban 140-150 MHz benne van, tehát nem kell aggódni.

Egyébként esetleg érdemes még megnézni az Azza KT133A-s lapját is. Nem egy tuningállat, mint az Abit (bár tud szorzót és VCORE-t állítani), de van rajt hang is, és ráadásul olcsóbb az amúgy sem drága KT7E-nél.

KT7E-t olcsó SDR-es tuninglapnak ajánlom, ha csak sima KT133A funkcionlaitás kell, ott az Azza (vagy esetleg az AmazePC lapja). Aristók sem rosszak, de busz sebességen túl tuning nincs.

Addig jók ezek a lapok, amíg nincsenek különös elvárásaid. Ha egy rakás kártyával meg egyebekkel akarod teletömni és 24h szaggató profi felhasználásnak kitenni, inkább érdemes a kétszer ennyibe kerülő lapokat is nézegetni (MSI, Iwill, Asus). E témában lásd még "intel vagy AMD" fórumtémát...

Department of Redundancy Department

(#23) Barton válasza karib (#22) üzenetére


Barton
senior tag

Kedves Karib !

Dolgoztál te már valaha AZZA KT3ABX-en ?
Szerintem nem !!!
Tök stabil és megbízható !!!
Lehet használni és nem fog 3 óra használat után órdítani sem a MBM se a PCProbe, mint az A7A266-on , hogy leesett X,Y,Z fesz. szint.
A dealer és a gyártó szerint ez teljesen jól van így ! Na szóval gagyi !
Az én ASUS A7A266-om (amin írom e sorokat)
megér egy misét !!! (1.03 és 1.04-es rev. is !!!)
Ha kérhetlek ne istenítsd ezeket a "márkás"
gyártókat, mert nem érdemlik meg. Tisztelet a kivételnek !

(#24) karib válasza Barton (#23) üzenetére


karib
addikt

Azzával nekünk is nagyon jó tapasztalataink vannak, mostanában szoktam is ajánlani. Az Asus is tévedhet, de eddig tán nekik van a legnagyobb "találati arányuk" a jó és masszív hw-eket illetően. Ennek ellenére a P2B-m óta nekem sem volt Asus holmim, és nem is nagyon szereltem.

Viszont ha már az a gondod, hogy nem hogy IRQ, hanem PCI slot sincs elég a lapon, annyi ketyeréd van, vagy már egy eszközöd is fojtogatja a PCI buszt (mondjuk SCSI RAID, video digiző, stb.), akkor nagyon érdemes komolyan megválogatni a lapot! Én ilyen komplexitású rendszert még nem építettem, de egybehangzó vélemény, hogy az Asus lapok nagyon jól gazdálkodnak az erőforrásokkal. Szemben mondjuk az Abittal, amit már egy hangkártya + Ethernet beüzemelése is megőrjíthet néha.

Úgy látszik, egyszerűen jó, gyors és stabil lapot ma már nem olyan hatalmas művészet csinálni, de egy olyat, ami a PC korlátait is feszegető üzemmódban is használható marad, azt már nehezebb.

Sajnos ilyen mélységben senki sem tud hw-eket tesztelni, de sokszor a mindennapi funkcionalitásban nem szem előtt lévő helyeken "kompromisszumokat" körnek egyes gyártók (vagy nincs meg a szükséges know-how a rendes implementációhoz), és így olyan termékek is előfordulnak, amik átlag usernek kiválók, komoly felhasználó viszont nem néz rá. Egy Tyan lap nem attól állat, hogy x MHz FSB-t tud, hanem attól, hogy mindent a speckó szerint és pontosan tud, tehát nem fogja pl. egyik PCI eszköz megfojtani a buszt, mert marginálisan lett kialakítva az a rész. Felettébb érdekes, hogy egy-egy chipsetnél mennyi múlik az implementáción - s hogy ez a nem Intel holmiknál mennyivel jobban kidomborodik...

Szóval, nem célom isteníteni az Asust, mint láthatod a felsorolást nem is velük kezdtem :)

Department of Redundancy Department

(#25) guest


guest
veterán

Nekem van (volt, a napokban cserélem Abit KT7A-ra) egy ABIT VT6x4 es alaplapom, ami nem egy híres darab. (Via chipset, Celeron procko 336-os 570-en) Nos ebben pci-s cucc van pár: 1VGA (+1VGA az AGP-be is természetesen), + Ethernet card, + SCSI card, SBlive card. + ezenkivül 3 IDE vinyo + 1ide Cd, + 1SCSI vinyo + soros porton ISDN modem + párhuzamos porton nyomtató + 2 64 SDRAM,+1 256SDRAM. Szoval jol telivan, aztán még se akad semmi semmivel. No persze volt pci-os csere bere, tény s valo. Remélem a KT7A is birja majd ha jol mekktömik.

prohardver vendég

(#26) karib válasza guest (#25) üzenetére


karib
addikt

Mindenképp kíváncsi lennék, hogyan sikerül a rendszert áttelepíteni a KT7A-ra, majd mesélj. Nem akarom lehúzni az Abitokat, néha tisztességesek is tudnak lenni, de tény, hogy problémásabbak az átlagnál.

Department of Redundancy Department

(#27) zsocy


zsocy
őstag

Kicsit visszakanyarodva a témához, személyes tapasztalatom a KT7E-vel, hogy tuti jó lap. Úgy indított a drága hogy 2 napot szívatott, aztán a harmadik napon valahogy összeált a kép. Azóta is jól működik és nem sikerült még lefagyasztani. Mondjuk nincs tuning a procin (750es Duron),de néha tuningmentesen is fagynak a lapok. Tehát ha kicsit bütykölsz vele akkor azt meghálálja és rendesen fog működni. És végül nekem tutira bejött a szine. Mi ez ha nem perdöntő érv:)

(#28) karib válasza zsocy (#27) üzenetére


karib
addikt

Ez a leírás nagyjából fedi az átlagos Abit lapot is :) Csak míg egy 40-50 ezres lapot a kereskedő fejéhez vágtam volna, ha 2 napig szarozik, addig egy majdnem 20e alatti lapnál ezt még elnézem. Úgy, ahogy anno a ZM6 is olcsó és jó lap volt. Sok pénzért inkább mást nézek...

Department of Redundancy Department

(#29) SPuD


SPuD
csendes tag

en nemtudom meg hogy abit kt7-e -t veszek vagy asus a7v-e -t. az a fontos hogy stabil legyen (napi 24 orat fog menni), es birja 133Mhz -et (gyakorlatban), tuning nem fontos. Sajnos csak keves zseton van ra...

(#30) Obi válasza SPuD (#29) üzenetére


Obi
csendes tag

Szerintem az Abit a nyerő.

Obi

(#31) Obi válasza SPuD (#29) üzenetére


Obi
csendes tag

Ja és SBLive-om van + két külön kábelen másolgatok több száz megás fileokat. Annyi gond volt összesen, hogy az első Hyundai RAM-om rossz volt, ezért már a telepítés közben fagyogatott a gép. Én sem tuningolom, mert nekem bőven elég az eredeti power (750-es Duron).

Obi

(#32) Parci válasza SPuD (#29) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Az ASUS A7V-E csak 110MHz-ig enged tuningolni!!! Nincs is 133MHz benne! Tehát a kettő közül Abit :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#33) guest


guest
veterán

Üdv!
lenne 1 kérdésem..
a kt7e indul-e isa-s videokarival?(sajna nekem csak az van)

prohardver vendég

(#34) guest válasza guest (#33) üzenetére


guest
veterán

Végül is van benne egy shared ISA slot! :D

prohardver vendég

(#35) guest


guest
veterán

Mi az hogy shared?
Indul,v nem?

prohardver vendég

(#36) Parci válasza guest (#35) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Shared azt jelenti, hogy egy PCI slot mellett van, és egyszerre a kettőbe nem tudsz kártyát tenni. Vagy ISA, vagy PCI kártya megy csak (kizáró vagy).

Tehát: MEGY benne az ISA cucc. Az Athlon XP viszont nem!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#37) karib válasza guest (#33) üzenetére


karib
addikt

Eccer debug céllal egy kőkori Trident ISA kártyával indítottam a KT7E-met, tehát jelentem, hogy megy.

Majd egy XP-t is belepróbálok, biztos, ami biztos :)

Department of Redundancy Department

(#38) guest válasza karib (#37) üzenetére


guest
veterán

Akkor ok.. nekem is egy trident (tvga 9000)van
thx all!

prohardver vendég

(#39) guest


guest
veterán

Vedd meg bátran. Én augusztus óta, az első szériából használom ezt a kék gyönyörűséget, a 800as Duront az "előírás szerinti" 1100MHz-n SCSI cuccal ISA-s Gravissal SB Live-al, PCIs Noname hálókártyával.
A tápegységet viszont rá 1 hónapra cserélni kellett meg a belső modemet (Conexant) mert bejött a villán körülnézni. Mind1, azóta villámgyors a konfig :))
Ja, az USBs cuccaimmal w95 alatt futottam pár kört, de a 98 és a 2k nem vette zokon a Via drivert.

prohardver vendég

(#40) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Hi!

Hallom itt a jobbnál jobb tuningokat mint pl. az 1GHz-es TB 1.5GHz-n... Akkor nekem sikerült egy ilyen szempontból nagyon rossz procit kifognom? Ugyanis vettem egy 1133MHz-es TB-t, és 1250-en már hibákat produkál 1.93V-os VCore mellett (mellesleg 1.850-et állítottam be...)
Viszont noname RAM-mal 155-ös FSB-ig stabil a lap. (A biztonság kedvéért 7*155-ön teszteltem ezt.) De a proci sehogy sem akarja a tuningot...
Nem tud valaki valami jó ötletet? És az IO Voltage számít valamit ilyen szempontból?

Köszi,
Panther

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#41) guest


guest
veterán

Nalam vmi gebasz van vektorgrafikanal.
Abit KT7E, TB1200.
Emellett dolgozik egy Asus V3800 32SGRAM az AGP slotban, es a vektorgrafo nem megy, soksok drivert pedig kiprobaltam mar. Arraa gondolok hogy vmi osszeveszhet.
Udv:
-ft

prohardver vendég

(#42) echosa válasza Barton (#23) üzenetére


echosa
csendes tag

Nem lehet hogy a táp miatt esik le a fesz? Nem hinnem hogy a "márkás" deszkákon előfordulna ilyen...Tisztelet a kivételenek!

echosa

(#43) fant0mi


fant0mi
addikt

Meg tudna nekem mondani valaki hogy az alaplapon levo szenzorok kozul melyik minek a homersekletet meri pontosan?
Via686B-1
Via686B-2
Via686B-3

koszi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kt7e (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.