Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kd 7-s (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Club


Club
őstag

VIA KT400 chipset ,Serial ATA 150 ,AGP 3.0 8X spec support high performance graphic process purpose and at a peak bandwidth of 2.1 GB/s,Supports up to 2GB DDR400 at a peak bandwidth of 3.2GB/s for maximum gaming performance,6-Channel AC 97 CODEC on board.
Ilyen lapot veszek hétfőn!
Vannak evvel valakinek tapasztalatai?

(#2) Club


Club
őstag

up!!

(#3) Club


Club
őstag

up&up:-)

(#4) Club


Club
őstag

up&go?

(#5) Apika válasza Club (#4) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Legyél nyugodt. Reggel van, kevesen vannak még itt, majd csak válaszol valaki a nap folyamán.

(#6) Club


Club
őstag

várok..

(#7) gericooper


gericooper
aktív tag

sima kd7-em van. gondolom ez csak a sata vezérlővel több.szóval a lap kd-7-es részével nincs gond, az stabil. a sata részét nem ismerem
:)

(#8) Salvatore válasza Club (#1) üzenetére


Salvatore
tag

Hi!
Én kb 8 darabot vettem belőle (igaz mind kd7-raid volt) tavaly amiből különböző konfigok lettek. A tapasztalataim felemásak, volt amelyikkel semmi gond se volt, de volt olyan is amire sehogy se lehetett XP-t telepíteni, ha Club3D féle ATI kártya(9000Pro, 9700) volt benne. Lehet hogy ezt már új biossal megoldották...
Teljesítménye nem valami csúcs manapság, szerintem jobban jársz az NF7-S -el, vagy KV7 -el(via kt600), bár utóbbival még nemsok tapasztalatom van.
Én jelenleg is NF7-S -el nyomatom és szerintem korrekt lap, csak arra kell figyelni, hogy rev2.0-ás legyen, mert az 1.2-es nem stabil 400as fsbvel( bár ha nem tuningolsz akkor mind1).

A pénz nem boldogít, csak amit veszel rajta...

(#9) dzsoni válasza Club (#1) üzenetére


dzsoni
senior tag

Itt van mellettem egy kd7-s-el szerelt konfig. Holnap este megy fel rá a az XP. Tapasztalatokat utána tudok majd írni.

(#10) dzsoni


dzsoni
senior tag

Megvolt a telepítés. Simán felment minden (XP, sp1, via drájver, lan, usb, hang, catalist). A memtest is simán lefutott. Teszteltem pár játékkal, akadás, egyéb probléma nem adódott.

(#11) Aarpey


Aarpey
csendes tag

Udv! Vki meg tudja nekem mondani, hogy milyen a lapon talalhato optikai kimenet minosege? Az analog kimeneten fuj a szel, de az optikai is annyira zajos? Akarok venni optokabelt, de mielott tobb ezret beleolok szeretnem tudni, hogy megeri e egyaltalan.

(#12) dzsoni válasza Aarpey (#11) üzenetére


dzsoni
senior tag

NF7-s-em van, viszont ezen ugye a Soundstorm dolgozik, és optikai kábellel van összekötve a hm erősítővel. 2k volt egy 1.5méteres kábel a Mediamarkt-ba. Egy próbát megér, bár nem tudom hogy jobb lesz-e a hangja.

(#13) Aarpey válasza dzsoni (#12) üzenetére


Aarpey
csendes tag

Ha nem fuj a szel akkor mar megerte :DD Csak attol felek, hogy a realtek csodat(alc 650) hanyagolnom kell es be kell ruhaznom majd egy 20k hangkarira :( Mediaban lehet kapni vmi jobb minosegu optokabelt is? Mert ugyi az olcsobb muanyagbol keszul es sok esetben rosszabb hangminoseget produkal, mint a sima analog vezetek.

(#14) dzsoni válasza Aarpey (#13) üzenetére


dzsoni
senior tag

Lehet jobban megérte volna akkor az nf7-s neked is. Én király Hama típusú vezetéket vettem, de van itthon egy gyári sony opt. kábel amit minidisc-hez adtak, csak az rövid. Nem hallottam különösebb eltérést hangban a két kábelnél.

(#15) Aarpey válasza dzsoni (#14) üzenetére


Aarpey
csendes tag

Hat igen. Mindig utolag okos az ember :) Mar belatom, hogy jobb lett volna, de akkor meg szukeben voltam az anyagiaknak es biztam benne, hogy nem lesz gagyi ez a csoda 5.1.

(#16) adathalmaz


adathalmaz
csendes tag

Sziasztok!

Ha elmegy az áram, és visszajön, akkor a gép bekapcsol. A kd-7 bios-ában találtam egy beállítási lehetőséget erre vonatkozóan, de ott hiába állítom off-ra, ugyan úgy bekapcsol. Illetve megfigyeltem, hogy kikapcsolt állapotban az egér, és a billentyűzet is kap áramot. Pedig a bekapcsolás csak a bekapcsológombra van engedélyezve. De semmi beállítási lehetőséget, illetve jumpert nem találtam.
Ha valaki tud segíteni, akkor azt megköszönöm.

(#17) mura81 válasza adathalmaz (#16) üzenetére


mura81
senior tag

hmmmm
A power amangement menüben vagy valahoo van az ATX indítási funkció azon belül kell lelőni azt hogy wake on lan, wake on keyboard.
ASSZEM

de 1szerűbb ha a tápn levő főkapcsolóval lövöd le, illetve elé raksz egy kapcsolóval ellátott elosztót.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#18) adathalmaz válasza mura81 (#17) üzenetére


adathalmaz
csendes tag

Szerintem, nem valami normális dolog, hogy áram szünet esetén önálló életet él a gép. Vagy már itt tartunk? Még egy alaplapnál sem láttam ilyet.

(#19) dzsoni válasza adathalmaz (#18) üzenetére


dzsoni
senior tag

Szvsz táp hiba lesz. Milyen tápod van?

(#20) adathalmaz válasza dzsoni (#19) üzenetére


adathalmaz
csendes tag

sima 2.1 atx-es táp. Új az is.

(#21) dzsoni válasza adathalmaz (#20) üzenetére


dzsoni
senior tag

Milyen az a sima táp?

(#22) Clyde22_ válasza adathalmaz (#16) üzenetére


Clyde22_
tag

Az, hogy bekapcsol a gép miközben nem ezt állítottad be a BIOS-ban, hiba, majd kijavítják. Viszont a bill és az egér minden eddigi általam birtokolt ABiT lapnál kapott áramot kikapcsolt állapotban is. Bár tesóm ECS K7S6A lapja is ad áramot a bill-nek... (miközben a BIOSban csak a fökapcsoló által lehet elindítani a gépet!) :O

Ne egyél a sárga hóból!

(#23) dzsoni válasza Clyde22_ (#22) üzenetére


dzsoni
senior tag

Csakhogy megnyugtassalak: fater gépében Gigabyte lap van, a szomszédban Acorp, a haveromnak Epox, a régi gépemben pedig Asus. Mindegyik ad powert a bill.-nek és az egérnek.

(#24) adathalmaz válasza dzsoni (#21) üzenetére


adathalmaz
csendes tag

A táp pontos megnevezése, és ezt most a számláról olvasom:
ATX tápegység 300w Codegen.

(#25) adathalmaz válasza Clyde22_ (#22) üzenetére


adathalmaz
csendes tag

Az én ASUS-os alaplapomon erre van egy jumper. Ha nem billentyűzetről, illetve egérről akarom indítani a gépet, akkor a bill. nem kap áramot. Ellenkező esetben az optikai egér folyamatos működésben van. Ezért lepet meg, hogy az ABIT ennek érdekében nem tett semmit, illetve ha tett akkor az miért nem működik...
Vagy tényleg a táp a ludas, annak ellenére, hogy új.

(#26) dzsoni válasza adathalmaz (#24) üzenetére


dzsoni
senior tag

Hát egy codegen táp néha csodákra képes :))).

(#27) adathalmaz válasza dzsoni (#26) üzenetére


adathalmaz
csendes tag

Kénytelen leszek kipróbálni, egy másik tápot, ha nem, akkor vissza vinni az alaplapot. Ahol vettem, egy unott hang azt mondta a telefonba, hogy biztos a bios, és próbáljam meg frissíteni. De ha senki nem találkozott ilyen hibával illetve sehol nem olvastam, hogy ilyet csinál, akkor miért pont a bios?

(#28) dzsoni válasza adathalmaz (#27) üzenetére


dzsoni
senior tag

Vmit mondania kellett, de elég nagy hülyeség a bios-ra fogni a dolgot.

(#29) adathalmaz válasza dzsoni (#28) üzenetére


adathalmaz
csendes tag

Egy pár napon belül eldől a kérdés. Majd tájékoztatom a tisztelt közönséget...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kd 7-s (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.