Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kd7 ramprobléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jenő


Jenő
aktív tag

Egyik ismerősömnek volt egy Abit KD7-e, abban egy AMD Athlon 2500+ és egy Samsung 256MB-s 400MHz-s ram modul (a többi nem érdekes most). Most vett bele egy ugyanilyen ram modult, és ha mindkettő be van helyezve, akkor nem szeretik egymást. Külön-külön működnek. Mi lehet a probléma?

(#2) Jenő


Jenő
aktív tag

Up? :F

(#3) anaqer válasza Jenő (#1) üzenetére


anaqer
veterán

''nem szeretik egymást''

Szerintem ez. Én is szenvedtem egy sort, mire két 256-os memóriát sikerült beüzemelnem a KD7-ben, pedig azok csak 333-asok voltak... :( Próbáljátok meg a slotokat variálni, boltban cseréltetni másik modulra, időzítéseket visszavenni, ilyesmi.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#4) Jenő válasza anaqer (#3) üzenetére


Jenő
aktív tag

Slotokat már próbálta variálni, semmi javulás. Az időzítések visszavétele mennyi teljesítményvisszaesést (de szép szó is ez ;] ) jelent? Neked végül megoldódott a probléma?

(#5) anaqer válasza Jenő (#4) üzenetére


anaqer
veterán

Mennyin van most? Hány MHz, CAS, stb. ?
Megoldódott, mert visszavittem az új modult és kértem egy másikat. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) Jenő válasza anaqer (#5) üzenetére


Jenő
aktív tag

Húú, nem tudom mennyin van most. Szinte csak ircen szoktunk beszélni és ott is csak estefelé. Majd holnap megkérdezem. Az új modul cseréje után visszább kellett venni időzítéseket? Avagy megy normálisan?

(#7) anaqer válasza Jenő (#6) üzenetére


anaqer
veterán

Konkrétan az én esetemben igen, mert az Infineon chipek nem bírták a CL2-2-2-6 időzítést, amit a korábbi ''Seitec'' chipek simán abszolváltak, és onnantól kezdve csak CL2.5-2-2-6 volt stabil a rendszer, DDR feszültségtől függetlenül. Ez persze nem törvényszerű, de minél több modul van, általában annál valószínűbb, hogy lazábbra kell venni az időzítéseket.

Ha eddig sem volt nagyon pengére beállítva, akkor talán nem kell visszakapcsolni, egyszerűen ''csak'' nem megy az a modul, cserélni kell.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit kd7 ramprobléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.