Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) roPHka


roPHka
senior tag

a probléma egyszerű.
én mielőtt eladtam a cuccokat nálam ment, mert kipróbáltam.
arra emlékszem hogy volt ilyen problémám már kb 2-3 lappal, de nem tudom mit csináltam akkor hogy rendbe jött. a lényeg hogy ha a gépet bekapcsoljuk a ventik felpörögnek de ennyi. aztán leáll úgy 2 másodperc múlva. mi lehet a probléma?
mikor eladtam előtte kipróbáltam, tényleg ment itthon. aztán csak a hűtőt vettem le a prociról. úgy adtam el, a srác vett hozzá egy hűtőt, feltette, de most neki valami miatt nem indul el a gép, csak úgy ahogyan azt fent írtam.
nos, ötletek?

(#2) Tacso válasza roPHka (#1) üzenetére


Tacso
aktív tag

Nekem is hasonló dolgokat csinált a KD7-E-m! A probléma forrása a prociventi volt! Ugyanis, ha a prociventi keveset pörög (3000rpm alatt!!!), akkor az alaplap úgy érzékeli, hogy az rossz, és ezért lelövi a gépet!
Megoldás: Vagy a BIOS-ban kikapcsolod a ''Shutdown when CPU fan fail'' opciót
vagy Biost frissítesz, mert ezt a problámát az ABIT később javította...!

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#3) roPHka válasza Tacso (#2) üzenetére


roPHka
senior tag

tényleg nem tudom mi lehet a bibi :(
nem hiszem hogy a Falconrock II kevesebbet pörög mint egy Titan Cu5TB, és tudomásom szerint a biosban én nem állítottam be semmiféle ilyen ''védelmet'', ami arra utalna hogy ha eléri a proci ezt a hőt akkor lekapcsoljon...
mindegy...inkább visszaveszem a cuccot, persze előtte megsasolom nem csinált e vele valamit az illető, aztán kipróbálom itthon és üzembe helyezem ha tudom :F

(#4) Lortech válasza roPHka (#1) üzenetére


Lortech
addikt

Szerintem is venti lesz a ludas, pár napja haverom MSI k7n2-L-ben a procira forditva tette fel a hűtőt. ugyanezt produkálta neki, pörgött 1 mp-t a venti majd le is oldott. talán nincs eléggé rászorítva...

Thank you to god for making me an atheist

(#5) c.zsolti válasza roPHka (#3) üzenetére


c.zsolti
őstag

Nem is hővédelemről volt szó, hanem CPU fan meghibásodását kivédő funkció.
De ha ez a gond, akkor egy cmos clear megoldja. Egy kg7-es lappal én is jártam így...
Próba szerencse... :)

...

(#6) Tacso válasza roPHka (#3) üzenetére


Tacso
aktív tag

Nem fordulatszám szabályozós ez a TITAN? (Indulásnál keveset pörög->lelövi a gépet) Nekem Whisperrock 4-el csinálta csinálta ezt (2400 rpm)! És ez a biztonsági opció független a hővédelemtől, mert csak annyit tesz, hogy lekapcsolja a gépet, ha a prociventi megáll! Persze nem áll meg csak az alaplap úgy érzékeli...!:(

No Stress on Cres - I love my Cruze

(#7) Csepy


Csepy
senior tag

Biztos a venti lesz a hibás, tényleg frissíts BIOS-t!

Regards: Csepy

Regards: Csepy

(#8) FlasH-BacK


FlasH-BacK
senior tag

Nekem is ez volt a kd7-e-mel, mikor Titan hütö volt rajta. Az a probléma, hogy volt, amikor 1mp-ig nem küldött adatot a venti a ford. számról és ezért kapcsolt le a gép(Shutdown when cpu fail miatt).

Azt kell csinálni, hogy venti nélkül beindítani a gépet és aztán gyorsan kikapcsolni a fenti opciót a biosban, rádugni a ventit és kész.

(#9) Csepy


Csepy
senior tag

Csak egy kérdés.

Venti nélkül hogyan indítod be a gépet? Proci nélkül nem. procival sem, mert akkkor 2 másodpercen belül szétég a procimag. :( :O
Érdekelne a megoldás.

Regards: Csepy

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#10) roPHka válasza Csepy (#9) üzenetére


roPHka
senior tag

köszönöm mindenkinek, a probléma már megoldódott. nálam minden tökéletesen működik, ma viszem vissza a srácnak.

(#11) engusz


engusz
veterán

KD7-E, EC bios-szal
Duron 1000 MHz
GlacialTech Igloo 2411, 2700-3000 RPM

CPU Shutdown Temperature : 60 °C
Shutdown when CPUFAN Fail : Enabled
CPU Warning Temperature : 53 °C

Eddig semmi gond nem volt.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.