Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ToM2oo4


ToM2oo4
tag

Hi! A köv. kérdésem lenne:

Hogyan lehet aktiválni a lapon az USB2 funkciót?
A driver fent van, és a géphez van kötve egy USB2-s szkener, de a SiSoft Sandra 2004 még így is azt jelzi, hogy USB1 módban van. Ha valaki tud valamit erről a problémáról az lécci írjon.

Kösz!

(#2) Viktor77 válasza ToM2oo4 (#1) üzenetére


Viktor77
titán

XP-d van? Akkor csak SP1-el.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) ToM2oo4 válasza Viktor77 (#2) üzenetére


ToM2oo4
tag

Igen. Az SP1 is fenn van, de így is ugyanaz a probléma.

(#4) Loretto válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Loretto
veterán

xp-nél minden deszkához sp1 kell?

Soirée...

(#5) Viktor77 válasza Loretto (#4) üzenetére


Viktor77
titán

Úgy tudom igen. De volt itt valaki aki egy VIA-s chipsetű lapnál SP1 nélkül elindította az USB2.0-át.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6) anulu válasza Loretto (#4) üzenetére


anulu
félisten

hááát, a nagy részükhöz igen.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) anulu válasza ToM2oo4 (#1) üzenetére


anulu
félisten

Elméletileg a BIOS-odban van olyan, hogy onboard USB, vagy ilyesmi. Annak nálam 4 állása van (NF7): 2.0, 2.0+1.1, Disabled. Ezt lődd át 2.0-ra. Ha minden igaz, neked is van ilyened, vagy ehhez hasonló.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) ToM2oo4 válasza anulu (#7) üzenetére


ToM2oo4
tag

Van, és engedélyezve is van. De csak ilyen van,hogy
''OnChip USB 2.0 Controller : Enabled/Disabled''

[Szerkesztve]

(#9) Loretto válasza Viktor77 (#5) üzenetére


Loretto
veterán

thx

Soirée...

(#10) Ironman


Ironman
csendes tag

Hi!

Ha leszeditek az ABIT IC7 alaplapon a halokartya eltakaro lemezt es tesztek ra egy IC7-G Bios updatet akkor siman fog mukodni IC7-G-kent, nekem bejott, egy csomot lehet sporolni

(#11) Cruz válasza ToM2oo4 (#8) üzenetére


Cruz
aktív tag

Szia!
Kíváncsi vagyok lapra. Írhatnál egy őár gondolatot, hogy nálad hogy megy, gyors-e hangos-e , tuningot komálja-e. (pl: az NB és az otes ventijeit lehet biosból lejjebb venni)
Sokat olvastam a lapról, de a felhasználói tapasztalat az nagyon fotos.
Thx :D

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#12) Cruz


Cruz
aktív tag

Illetve bárki másnak a tapasztalatát, véleményét szívesen olvasom :DD

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#13) ToM2oo4 válasza Cruz (#11) üzenetére


ToM2oo4
tag

Én komálom a lapot!

Tuninglehetőségek:
Game Accelerator (ez brutálisan megturbózza a ramot)
FSB: 200-412 MHz 1 megahertzes lépésekben
Feszkóállítás: RAM,AGP,CPU

Az integrált hanglapka jó minőségű és a driverek is jók hozzá.


Néhány teszteredmény: (2x512Mb NoName DDR400)
Ram Olvasás: 5600 MB/Sec (Game Accelerator: ''Turbo'')
Ram Írás: 1900 MB/Sec (Game Accelerator: ''Turbo'') és mindezt egy 2.8-as P4-en

A lap ezekkel a beállításokkal nekem megelőzte az AMD Athlon 64-FX-51-et egy nForce3 150+-os lapkakészlettel.


Egy szó, mint száz, a lap nagyon sirály, csak egy kicsit drága (én 48000 pénzért vettem áfa nélkül), de eddig csak jót mondhatok róla.

[Szerkesztve]

(#14) Cruz válasza ToM2oo4 (#13) üzenetére


Cruz
aktív tag

Köszi
Azért kíváncsiskodom, mert én is ezzel a lappal szemezek, ráadásul pont egy 2.8 p4-et választanék mellé. Sok helyről hallottam viszont, hogy hangosak az alaplapi ventik. De láttam képet a biosról, ahol állítólag lehet ezeket vezérelni. Ez nálad hogy van?
Tényleg hangos, vagy lejjebb lehet őket állítani.
Amúgy az biztató, hogy van egy tulaj aki pozítív véleményt mond róla, mert eddig mindenki (kb 2 fő) azt szajkózta hogy hangos...
:DD :DD :DD

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#15) ToM2oo4 válasza Cruz (#14) üzenetére


ToM2oo4
tag

Szerintem nem olyan hangos, sőt! Az előző PII-m hangosabb volt, pedig abban csak egy venti ment. (persze ki hogy gondolja:) ).
Van a BIOS-ban egy FanEQ nevű kis opció, ami arra szolgál, hogy a megadott alsó hőmésrséklet elérésekor vegyen vissza ventillátor fordulatrszámából. (perzse ez nem működik igazán jól, mert beállítottam, hogy 40 foknál vegyen lejjebb, de már 45-nél levette).

Én részemről a SpeedFan 4.09-et használom a ventik szabályozására.

... egyébként a 2.8-as proci jó választás! Nekem nagyon bejön. Elég jól lehet húzni anélkül, hogy instabil lenne. (Persze egy jó hűtés nem árt:):) ).


[Szerkesztve]

(#16) xcbiker


xcbiker
addikt

ha érdekel valakit az én MAX-om eladó lesz.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#17) Lőre válasza Ironman (#10) üzenetére


Lőre
tag

''Ha leszeditek az ABIT IC7 alaplapon a halokartya eltakaro lemezt es tesztek ra egy IC7-G Bios updatet akkor siman fog mukodni IC7-G-kent, nekem bejott, egy csomot lehet sporolni''

Olvasva ezt a hozzászólást ,kicsit kétekededek,mert én is leszedtem az IC7 emről a kis takaró lapkát és valóban ott a hálókártya csatija de az alaplapon nincs rajt a realtech chip,ott ahol az IC7-G -n ott van.
Ugyhogy sztem hiába próbálnám beüzemelni,de javítson ki az akinek sikerül ez a manőver!Végül is nem bánnám :))))) !!

Egyet mondok,ne szóóójj bee! Mer' végig megyek rajtad kerekes szatyorral!

(#18) ToM2oo4


ToM2oo4
tag

Ha már mindenki átalakította a maga IC7 alaplapját, akkor visszatérhetnénk az én USB2 gondomra?

Thanx!

(#19) bug399


bug399
csendes tag

Ez a legkiralyabb alaplap. Baris en ezt komalom legjobban.
Csô mindenkinek!

Commodore 64

(#20) Cruz válasza ToM2oo4 (#18) üzenetére


Cruz
aktív tag

Nem értek (még) az xp hez (nemsokára nekem is ilyen lesz hasonló lapban, úgyhogy lehet együtt szívunk majd), de el tudom képzelni a win-ről, hogy felraktad a drivert, engedélyezted a biosban, de pl a win -ben még mindig le van tiltva és azér nem megy...
Egy próbát megér. Ne szidjatok, ha hülyeséget írtam...

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#21) ToM2oo4 válasza Cruz (#20) üzenetére


ToM2oo4
tag

Én már egyre jobban kezdem azt hinni, hogy nem is a Win csinálja, hanem egy olyan rejtett jumperrrel kell engedélyezni, amiről én nem tudok. :))

(#22) Cruz válasza ToM2oo4 (#21) üzenetére


Cruz
aktív tag

1. alaplapi kézikönyv végigiolvasása ismét és még egyszer
2 win beállításainak abajgatása
3 újrainstall win (ez utóbbinak lehet effektív hatása :) )

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#23) ToM2oo4 válasza Cruz (#22) üzenetére


ToM2oo4
tag

Nos...

1. Kézikönyv: USB2 funkció: ''Onchip USB2 controller: This option is enables or disables the USB2 controller.'' ennyi

2. Win: eszközkezelő: semmi. Ezen kívül mit abajgassak?

3. Ez már a 3. win ennél a lapnál.

:O :O :O :O

(#24) erdoke válasza Ironman (#10) üzenetére


erdoke
titán

Neked mázlid volt, mert van a lapodon aktivált LAN.
A BIOS-hoz ennek semmi köze, ugyanis minden IC7 tulajnak IC7-G BIOS-a van, lévén a kettő ugyanaz...:DDD

A legjobb aláírás a héten

(#25) ToM2oo4


ToM2oo4
tag

Na semmi ötlet? :F

(#26) Cruz válasza ToM2oo4 (#25) üzenetére


Cruz
aktív tag

Hát még semmi...
Ha türelems leszel kb két hétig, akkorra már meglesz a kicsike és mondok vmi életszagú eredményt is
Eddig nem tudtam kideríteni egyebet de még nézegetem.

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#27) Intelligencs válasza xcbiker (#16) üzenetére

Miért tértél át Asusra, ha szabad kérdeznem?

The Amiga, Born a Champion

(#28) ToM2oo4 válasza Cruz (#26) üzenetére


ToM2oo4
tag

Akkor azt még megvárom... :))

(#29) hcol7 válasza erdoke (#24) üzenetére


hcol7
senior tag

ezt eszrevettem en is, mert a hoax miatt felflesseltem a G biost hogy hatha lesz gigabit lanom, de nemlett, de problema sem lett, megy ugyanugy mint az (elvileg csak) ic7 hez valo biossal

(#30) Cruz


Cruz
aktív tag

Na megvan a lap.
Megnézném az usb-t de akadt egy gondom.
Xp sp1 felment, ok.
1. Vinyák:120sata sams. (sata1, ntfs, 15gb,50gb,50gb partíciók)
IDE master: LG 52x
IDE slave: rack, 3.2quantum fireball (jumper slave, fat32)
eredmény: bootol, satáról, xp látja 3.2es vinyó. Minden cool

2. Vinyák 120 sata (ua)
IDE master LG ua
IDE SLAVE 40gb maxtor (ata100, 7200)(5gb,3xgb partíciók, fat32)
ez a régi gépemből a vinya. rendszer partícióra installálva a 98)
Másik partíción a progik amiket telepíteni akarok az xp-s gépre

eredmény: nincs boot, kiírja, hogy nincs bootolható meghajtó, helyezzek
be egyet. Hát majdnem be is helyeztem egy parasztlengőt...
kipróbáltam az osszes jumper állással (kivéve master). A biosban
próbáltam enchanced, combine, auto. csak sata only-val indul el, de ekkor
értelemszerűen nem látja a 40gb-s vinyát.

Help somebody! Mit k@rtam el? Mit állíthattam be rosszul?
Bios: Integrated Peripherials/Onchip IDE device/Onchip Serial ATA:
Auto, Disabled, Combined, Enchanced, SATA only
Ezek a beállítási lehetőségek vannak.

Sata-ról akarok hát bootolni, ugy hogy látja a másikat is...
:)

[Szerkesztve]

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#31) I_Am válasza Cruz (#30) üzenetére


I_Am
veterán

És mi is a gond?:D

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#32) I_Am


I_Am
veterán

USB 2.0-ra pedig az SP1 mellé a Microsoft adott ki egy hotfix-et, ami lehetővé teszi, hogy pl szkenner és hasonló eszközök is menjenek, mert ezekkel voltak problémák.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#33) Cruz


Cruz
aktív tag

Jah. Azért van a cd a masteren, mert csak egy kerek ide kábelem van, a cd ajtó pedig a legfelső 5.25-ös helyen van a házban (ck10182b).

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#34) Cruz válasza I_Am (#31) üzenetére


Cruz
aktív tag

Ha a 40gb maxtor van az IDE kábelen akkor nincs boot, csak akkor ha a 3.2-es quantum. Gondolom az a baja, hogy a 40-esre fel van téve a 98, de hogy kéne beállítani, hogy hagyja figyelmen kívül és mindenképpa 120-as-ról bootoljon:)

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#35) Cruz válasza Cruz (#34) üzenetére


Cruz
aktív tag

UP

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#36) Cruz


Cruz
aktív tag

Esetleg lehet e az megoldás, hogy a 40gb maxtort pata-sata átalakítóval mondjuk a sata2-re kötöm?
Ehhez mondjuk kell venni egyet, de mindenképpen szükségem van a 40gb- adattartalmára, muszáj megmenti...

Az ég szerelmére, mikor Isten azt mondta: ''Szaporodjatok és sokasodjatok!'', nem azt mondta: ''mint a nyulak''...

(#37) ToM2oo4 válasza Cruz (#30) üzenetére


ToM2oo4
tag

Nekem is volt ilyesmi, de csak sima ATA vinyókkal. Nekem ez úgy jött elő, hogyha a rack-emben lévő vinyó előbb lett felismertetve a vinyóval, akkor nem bootolt be. (pl. letiltottam az elsődleges vinyót, majd egy reboot után újra felismertettem, akkor már a rack-ben lévő vinyóról akart indítani). Sz.tem. csináld, azt (ha még nem tetted), hogy a beállításoknál letiltod az összes vigyót és egyéb cuccot, ami rá van kötve, majd szép sorjában újra engedélyezed őket. Először a SATA-s vinyót, majd utána a többieket. Elvileg megy. Ha nem, akkor nincs több 5letem.

(#38) ToM2oo4


ToM2oo4
tag

Nos nincs semmi az 5let az usb gondomhoz?

(#39) palamer


palamer
csendes tag

Bocs Skacok, de volna egy láma kérdésem. Az IC7-MAX3-ba ha csak egy 512-es memóriát teszek, akkor az így is probléma mentesen fog működni, vagy minden képpen 2db memóriát kell beletenni? Ne kottázatok kérlek a kérdésért, mert én magam tudatlan vagyok, és valaki nekem azt mondta, hogy csak 2db memória kártyával fog működni az alaplap. Létezhet ez így? Mert akkor inkább 2 db 256Mb-os kártyát teszek bele.
Köszi előre is a segítséget.

(#40) zsolt501 válasza palamer (#39) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez tényleg láma kérdés volt persze hogy műkszik rendesen

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41) palamer válasza zsolt501 (#40) üzenetére


palamer
csendes tag

Magam is így gondoltam, csak megingattak ebbéli hitemben. Minden esetre köszi a választ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.