Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Abit fx 5700 kérdések (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Clyde22_


Clyde22_
tag

Sziasztok!

Minap feltettem egy ''nagyon új és nagyon jó'' játékot és a vizuális élmény amit nyújtott, nem volt megfelelő az elvárásaimnak. :) Meghajtom fejem a géniuszok előtt, beismerem, hogy e játéknak és a jövöben megjelenőknek nem megfelelő már az én öregecske HiS Excalibur ATi 9000Pro -m (275/250), a fejlesztés rögös útjára térek.... Nem az a kérdés, hogy mit ajánlotok, mert ha végtelen lenne a pénz amiből garázdálkodhatnék ''jósokvagymégannálistöbb'' lenne, maradnék az ATi -nál. Sajnos szűkös pénzmagomra való tekintettel -és a fizetésem átlagos csúszását is figyelembe véve- olyan 20'000Ft körül szánnék vidkarira. Most van egy lehetőségem, ilyen ABiT FX 5700 -est venni 20 ropi körül, és kérdéseim lennének alant:

1. Mennyi a mag és a mem órajele (azt hiszem az árból ítélve, ez bizony FX 5700-E lesz, a hivatalos oldalon csak sejtelmes CLK: 425MHz van... az ultrához meg oda van írva, hogy 900Mhz DDR, de ehhez semmi... bár gyanús, hogy a képen nem BGA RAM-ok vannak.... :( Esetleg szinkronban mennek a RAMok a GPU-val?)
2. Gyorsabb lesz-e legalább néhány game ezen a vason? (különös tekintettel erre a ''nagyon új és nagyon jó'' gémre )
3. Van-e a cuccban tuningpotenciál? (mármint a mem-ben) :C
4. Képminőségre (Desktop, Windows) jobb, mint egy Inno GeF3 Ti200? Tesóm gépében az van és attól ki akar folyni a szemem :(((
5. Egyáltalán, milyenek az ABiT vidkarik??? :DDD

Konkrét tapasztalatokat is várnék, vagy ha van vkinek eladó ATi 9500-9600 20k körül, az is írjon amíg nem késő (mentsétek meg lelkem!!!) :D

[Szerkesztve]

Ne egyél a sárga hóból!

(#2) kikka80


kikka80
tag

siluro fx 5700E
magórajel:
-2D: 300 Mhz
-3D: 425 Mhz
memória: 3,6 ns Samsung 275/500 Mhz
tuningolni még nem próbáltam.
a nagggyon jóóóó játék 1,2- es T cerkával 640*480- ban játszható.

''open your eyes!''

(#3) szasza_xp válasza Clyde22_ (#1) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Hol láttad 20 k ért ha nem vagyok vidischgrätz ? :D

[Szerkesztve]

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#4) kikka80


kikka80
tag

nem lehet, h azér' folyik ki a szemed mer' 60 Hz- en megy a moncsi?

''open your eyes!''

(#5) Clyde22_


Clyde22_
tag

-Apjónyeten láttam 20k -ért, már többször is felbukkant
-Az ATi 9000Pro-m on is 640x480 mediumon megy, már csak az a kérdés hogy mivel ez a kari DX9-es, szebb-e rajta a cucc annyival, hogy megérje nekem a csere
-Nos a képminőség és a moncsi frekvenciája között tapasztalatom szerint pont fordított az arány, tehát alacson felbontáson és frekin a legszebb a kép (szem itt kifolyik), míg a magasabb felbontásokban és frekiken jön (jöhet) elő az ''Inno3D effektus'' (szem itt is kifolyik), amit szeretnék elkerülni. Tesómnál van a GeF3 Ti200, 1600x1200@85Hz-en folyik ki a szemem. Nálam meg ATi-n csodás a kép ugyanezen a felbontáson és frekin (jelen esetben a moncsik nem számítanak).

Eddig nem igazán tudtatok meggyőzni a cseréről :) A mostani karimon is 250Mhz-esek a RAMok... Egyre többnek tünik az a 20k HUF :D

Van valakinek tapasztalata esetleg mindkét kártyával?

[Szerkesztve]

Ne egyél a sárga hóból!

(#6) Clyde22_ válasza Clyde22_ (#5) üzenetére


Clyde22_
tag

Valaki? :DD

Ne egyél a sárga hóból!

(#7) szasza_xp válasza Clyde22_ (#6) üzenetére


szasza_xp
senior tag

Ha Nv-t kell venni, akkor 5700-tól érdemes gondolkodni rajta!
Szóval ennyi! Ha van rá gari nagyon jó ár!

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#8) Ra3 válasza Clyde22_ (#6) üzenetére


Ra3
őstag

szerintem a játék amiről szó van openGL alapú, szóval a dx9 nem dob rajta...
ja és ha radeont akarsz venni akkor ezzel egy árban 9550-es van, szerintem teljesitményben is egy szinten lehetnek...bár a naggyon jó játékok nem biztos hogy radeonra vannak hegyezve. :DDD

[Szerkesztve]

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#9) Parker


Parker
tag

Én ilyen nv videokarit használok gond még nem volt vele! Doom 3 is ment vele
mediumban! Sztem nagyon zsír ajánlom mindenkinek

blööööööeeeeeeee

(#10) Lord Zero válasza Parker (#9) üzenetére


Lord Zero
addikt

nekem is ilyen kártyám van, ráadásul meg is vagyok vele elégedve (többé-kevésbé), de a ''nagyon zsír'' jelző valahogy nem jutna eszembe...

nem, mindegy

(#11) ciao válasza Clyde22_ (#1) üzenetére


ciao
senior tag

20 pénz sütemény ár a kártyáért, ha garos

Mindenkit felpofoztatok a bakterral!

(#12) EnGaGE


EnGaGE
csendes tag

Nekem egy Abit Siluro FX5700 256Mb-os karim van. Különösebb gond nincs vele, bár néha érezhetően gyengén teljesít vele a rendszer. Bár azt hiszem ebben inkább az játszik szerepet, hogy egy 2000MHz-es Celeron van alatta, igaz 2920MHz-en járatva. A Doom 3 ezzel a géppel + 512MB rammal 800x600-ban medium beállításokkal játszható. (Egészen addig, amíg el nem érsz a Pokolba, ott igencsak leesik a fram rate.) Sőt, az elején volt olyan is, hogy feltettem high-ba, és ott is 20-60 FPS között produkált.

Egy szó, mint száz: 20 ezerért bőven megéri, mert ennyi pénzért nem nagyon hiszem, hogy jobb kártyát tudnál venni. Más játékokban meg bőven megállja a helyét, pláne ha nem 1600x1200-ban akarsz játszani.

Ja igen, próbáltam húzni az Abit GraphicMax nevű progijával. Külön állítható a grafikus mag és a memória órajele, de nálam nem produkált semmilyen javulást, akárhová is állítottam az értékeket. Lehet azért van, mert ha túlmelegszik, akkor automatikusan visszaveszi a frekit, és tekintve, hogy nagyon gyenge hűtés van rajta ez is előfordulhat.

Én a karit áprilisban vettem 40 ezerért, de meglepően kevés dolgot kaptam hozzá: telepítő cd+vmi utility cd+demo cd azt hiszem.

''Elértem azt a kort, amikor, ha azt mondják, hogy húzzak zoknit, nem kell megtennem.'' - Einstein

(#13) peterszky


peterszky
őstag

Hali!
Lehet hogy kicsit nem ebbe a témába tartozik ez a dolog.
Nekem egy Inno3D GeForce FX 5200 128 Mb TV-out -os
videókártyám van. Az érdekelne hogy ezt lehetne-e
valahogy tuningolni?

What else you gonna do on a Saturday?

(#14) Angie™ válasza peterszky (#13) üzenetére


Angie™
addikt

Igen de nagyon nagy teljesítményjavulst sajnos nem fg adni a tuning, 10%-ot bármelyik kártya elbír szinte.. a gpu és a memória órajeleket kell feljebb huzni egy kicsit.. erre nagyon sok program van pl: rivatuner, powerstrip, vagy a coolbit progika..

szerintem elötte olvasgass egy kicsit, hogy nehogy kárt csinálj a kártyában, ajánlom figyelmedbe a következö oldalt..:!


[L]http://vganfo.uw.hu/start.html[/L]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#15) Sn00k válasza peterszky (#13) üzenetére


Sn00k
veterán

Kell hozzá egy software, ami szerintem az inno-nak is van, azt kell feltenni és így tudod húzni a gpu ill. memória órajelét...
Bár nekem nem ilyen kártyám van, és nem is nagyon ismerem az 5200-asokat..
De biztos vagyok benne akinek van Geforce Fx kártyája majd elmondja pontosabban, mi is a szitú!! :DDD

3njoy the Lif3

(#16) Sn00k válasza Clyde22_ (#1) üzenetére


Sn00k
veterán

szerintem simán jól jársz vele annyiért!!
Ha persze jó a kari....
Tesztekben nem olyan rosszúl szerepel ez a VGA...
Good luck :DDD

3njoy the Lif3

(#17) peterszky


peterszky
őstag

köszi a segítséget, majd próbálkozom

What else you gonna do on a Saturday?

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Abit fx 5700 kérdések (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.