Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit bd7 ii - 200 mhz-fsb (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) zeno


zeno
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Kérném segítségeteket az alábbiakkal kapcsolatban:

1.
Az 1,6A P4-es procim 2496 MHz-et bír ebben az alaplapban, ami 156 FSB-t jelent. Szeretném a memóriát 33 %-al gyorsabban járatni - de azt már nem bírja az alaplap (hiába lehet elvileg 250 Mhz-et is beállítani a proci FSB-nek). Sokszori próbálkozás eredményeképp 194 Mhz-ig jutottam a memóriával ezután behalt a rendszer. Tudtok valamit amivel el tudnám érni azt, hogy az alaplap a 208 Mhz-es memória sebességet (3/4-es beállítás) bírja kezelni (valamiféle ellenállás forrasztásra gondolok - de nem lelek sehol leírást vagy képeket róla - lehetőleg magyarul).

2.
Ebbe az alaplapba későbbiekben a 200 Mhz-es p4-ek belerakhatóak?

Köszi előre is a segítségeteket!

(#2) Tibisz válasza zeno (#1) üzenetére


Tibisz
aktív tag

1. Milyen ramjaid vannak?
2. A 800-as P4-es procikat, csak a Sis 655-ös, és az Intel 865/875-ös chipkészlete kezeli. lapcsere kell hozzá.

(#3) zeno


zeno
csendes tag

Üdv!

Nekem 333-as ramom van de 433 Mhz-as rammal is próbáltam, aminek bírnia kellene a 208 Mhz-et. A 433-as ramot is elfogadta az alaplap gond nélkül.
A proci vége 156 Mhz - ennél többet nem bír (gyári intel hütéssel).
157-es Fsb-nél már istabil a rendszer, +15%-os feszültség ráadással is (ez a max amit rá tudok adni). Most a CPU/Ram aránya 1:1 (156-156 MHz). Szeretném a maximumot kihozni az alaplapból, ezért lenne ha menne a ram 3/4-es beállítással. A Sandra szerint a 433-as ram esetében a 156 Mhz és a 194 Mhz-en dolgozó ram között a különbség 600-700 Mb/s (2300-3000 MB/s), ami ha 208 Mz-en menne a ram akkor sokkal több is lehetne.

Az epox alaplapoknál van olyan, hogy egy ellenállás hozzáforasztásával az alaplap bírja a 200 Mhz-et. Abit BD7 2-nél nincs ilyen?

(#4) Tibisz válasza zeno (#3) üzenetére


Tibisz
aktív tag

Nem hallopttam ilyen forrasztos dolgot a BD7 II-ről pedig régen nekem is ilyen volt. Szerintem cserélj lapot, + procit és már mehet is a tuning ha ennyire fontos.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Abit bd7 ii - 200 mhz-fsb (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.