Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Guruka


Guruka
senior tag

Sziaszok!

Érdekes hibajelenség fordult elő nálam.
Az egész úgy kezdődött, hogy feltelepítettem a Big Mucha Trucker 2 nevű játékot, elkezdtem vele játszani, egyszercsak azt veszem észre, hogy kilépett a játék a win-be, egymás után 3x-4x próbáltam és mindig ezt csinálta. Gondoltam megnézem, hogy hátha a VGA driverrel van a gond és amiatt csinálja. Leszedtem a régit, de közben eszembejutott, hogy megnézem a memóriák időzítését. 2,5-3-3-7-re volt állítva, gondoltam, hogy adok neki egy kis plusz feszt, mert nem ez az alap időzítése.

Újraindítottam a gépet, mert kérte a win amikor leszedte a VGA drivert. Első csodálkozás, amikor le kellett volna számolnia a memóriát, akkor nem tette meg, hanem befagyott. Próba újra és újra és mindig ezt csinálta, gondoltam CMOS kisütés megoldja, megtörtént. Utána megint ezt a hibát produkálta annyi különbséggel, hogy most leszámolt a memóriából 1024KB-ot és megállt. Belepróbáltam még 2db különböző memória modult, de ugyanazt csinálta. :(

Épp itt járt nélam 2 barátom és azt a tanácsot kaptam, hogy hagyjam a gépet hagy menjen, majdcsak történik valami. 3perc múlva történt is, leszámolta a ramokat rendesen és elindult a win!
Gondoltam restart és megnézem, hogy mit csinál, megint csinálta, hogy 1024KB után megállt és csak 3perc múlva volt hajlandó folytatni a számolást és elindulni. :(
Azóta frissítettem BIOS-t és semmi változás.

Nincs valakinek valami ötlete, hogy mitől lehet ez? A gép elötte normálisan ment, és semmi nem volt tuningolva, minden alapon járt! Adataimnál levan írva a konfigom. Minden ötletet, tanácsot és véleményt meghallgatok, mert ilyen hibával még nem találkoztam és meg kell, hogy mondjam elég idegesítő. :(

Előre is köszönöm!

Üdv,
Guruka

(#2) erdoke válasza Guruka (#1) üzenetére


erdoke
titán

Engedélyezd a Quick bootot, akkor nem számol semennyit. :D

A legjobb aláírás a héten

(#3) Guruka válasza erdoke (#2) üzenetére


Guruka
senior tag

Alapból az van engedélyezve, próbáltam már ezt kikapcsolni, de mind a két esetben ugyanaz a probléma áll fent. :(:(

(#4) engusz válasza Guruka (#3) üzenetére


engusz
veterán

Minden alapon?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5) Guruka válasza engusz (#4) üzenetére


Guruka
senior tag

Egyedül a memória időzítések voltak 3-3-3-8ról 2.5-3-3-7re állítva, de ezt az alaplap módosította amikor a proci PSB-je 666MHz-re lett állítva, hogy nemjen a PAT.

Szerk.: Azóta lefutott egy 10órás memtest86+ és semmi hibát nem jelzett, és a többi memóriával is ugyanezt csinálta, szerintem az alaplap a hibás.
Szerintetek?

[Szerkesztve]

(#6) engusz válasza Guruka (#5) üzenetére


engusz
veterán

Gyanús a lap. Találtál valami információt arról, hogy másnak meggyűlt-e már a baja ilyesmi hibával? Esetleg külföldi fórumok?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) Guruka válasza engusz (#6) üzenetére


Guruka
senior tag

Külföldiül nem tudok, ezt te is tudod. ;)
Még nagyon nem nézegettem, de még 3 napom, mert Gianni 8-án jön haza. :)

(#8) engusz válasza Guruka (#7) üzenetére


engusz
veterán

Akkor majd segítek, ha lesz egy kis időm. Keresgélünk a hétvégén.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#9) Guruka válasza engusz (#8) üzenetére


Guruka
senior tag

Köszönöm! Fel dobom még pár másik magyar fórumban, hátha tud nekem valaki segíteni. :(

(#10) Guruka


Guruka
senior tag

Fel, mert valaki biztos tud segíteni, érzem. :)

(#11) Soni válasza Guruka (#10) üzenetére


Soni
tag

Szerintem azért számol olyan sokáig,mert ilyen sok ramot gyömöszöltél bele(Elpida 2x512GB DDR400),:C,csak vicc volt.probáltad a ramokat egyesével,vagy más-más foglalatba,akkor kiderül,hogy a foglalat rossz-e.Vagy a lap nem csípi ezt a fajta ramot.Nekem volt,hogy a giga lap nem ment kingston rammal,csak bios frissités után.

(#12) Guruka válasza Soni (#11) üzenetére


Guruka
senior tag

:DDD

Próbáltam egyesével és minden foglalatban is, sőt más memóriával is ugyanezt csinálta, volt BIOS frissítés is.

(#13) Guruka


Guruka
senior tag

Fel, hogy mindenki észre vegye. ;)

(#14) ajuhasz válasza Guruka (#13) üzenetére


ajuhasz
tag

Ha vannak olyan haverjaid akiknek olyan lapjuk van mint neked vagy hasonlo akkor probáljátok ki azt cserélni így szűkíted a kört és kiderül hogy a lapban van-e a gáz.

(#15) Guruka válasza ajuhasz (#14) üzenetére


Guruka
senior tag

Már csak a lap és a proci maradt ami rossz lehet, de a hétvégén valszín megnézem mindakettőt, remélem. :)

(#16) ajuhasz


ajuhasz
tag

sok sikert Find The Secret Errors end game game game and fun!

byezz

(#17) Guruka válasza ajuhasz (#16) üzenetére


Guruka
senior tag

Thanks!

Valaki esetleg egyéb ötlet, hogy mi lehet a gond?

[Szerkesztve]

(#18) Guruka


Guruka
senior tag

Azóta megnéztem, hogy mit ír ki az alaplap hibakijelzője és egyértelműen memória, de akkor nemértem, hogy a másik memóriákkal miért csinálta ugyanezt. :(

(#19) Guruka


Guruka
senior tag

Senki egyebet? :(

(#20) Guruka


Guruka
senior tag

Úgy néz ki, hogy vissza viszem garba a lapot. Nem lettem okosabb, hogy miért csinálta ezt a lap. :)

(#21) Guruka


Guruka
senior tag

Természetesen attól, hogy vissza vittem garanciába a lapomat még mondhattok ötleteket. :)

(#22) Guruka


Guruka
senior tag

No, kaptam egy másik alaplapot. A helyzet, hogy ugyanezt csinálta, de most amit megfigyeltem, hogy csak 2,5-3-3-7 es beállítások után csinálta.

A történet:
Alaplapot megkaptam, összeraktam a gépet stb.. Alapon használtam mindent, de északai letöltésre vissza vettem a procit 1,5GHz-re. Másnap be BIOS és gondoltam, hogy visszarakom alapra. Az alaplap tudja, hogy egy gombnyomásra beállítja a CPU frekit, visszaállítottam és nyomtam neki F8-at. A gép megfagy. Reset, megáll ugyanott a memória leszámolásnál. CMOS reset, sima reset, idegeskedés, stb.. Közben kiderült, hogy a memória (amikor a proci vissza vot véve 1,5GHz-re) 2,5-3-3-7es értékekre ált be.

Utána memória ki, másikbe és bootolásnál 3perc kivár és beindult a gép. 2napig ment folyamatosan a gép és jó volt. Utána gondoltam, hogy vissza rakom a régi ramot. Felkészültem, hogy kivárom a 3percet és megint menni fog a gépem, csodák csodájára ment rendesen! Gyorsan leszámolta a memóriát és simán bebootolt az XP. :Y

Azóta tökéletesen megy 3-3-3-8-as memória beállításokkal. :))

Nem tudom mi lehetett a gond, lehet, hogy csak az én memóriáimmal nem szerette a 2,5-3-3-7-es beállítást.

Remélem segytek vele másnak vagy legalábbis megnyugtattam magam, hogy jó a lapom, a memóriáimat igyekszem kicsierélni majd más márkájúra, hátha az a baj.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett. :R

Üdv,
Guruka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.