Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Guruka


Guruka
senior tag

Sziaszok!

Érdekes hibajelenség fordult elő nálam.
Az egész úgy kezdődött, hogy feltelepítettem a Big Mucha Trucker 2 nevű játékot, elkezdtem vele játszani, egyszercsak azt veszem észre, hogy kilépett a játék a win-be, egymás után 3x-4x próbáltam és mindig ezt csinálta. Gondoltam megnézem, hogy hátha a VGA driverrel van a gond és amiatt csinálja. Leszedtem a régit, de közben eszembejutott, hogy megnézem a memóriák időzítését. 2,5-3-3-7-re volt állítva, gondoltam, hogy adok neki egy kis plusz feszt, mert nem ez az alap időzítése.

Újraindítottam a gépet, mert kérte a win amikor leszedte a VGA drivert. Első csodálkozás, amikor le kellett volna számolnia a memóriát, akkor nem tette meg, hanem befagyott. Próba újra és újra és mindig ezt csinálta, gondoltam CMOS kisütés megoldja, megtörtént. Utána megint ezt a hibát produkálta annyi különbséggel, hogy most leszámolt a memóriából 1024KB-ot és megállt. Belepróbáltam még 2db különböző memória modult, de ugyanazt csinálta. :(

Épp itt járt nélam 2 barátom és azt a tanácsot kaptam, hogy hagyjam a gépet hagy menjen, majdcsak történik valami. 3perc múlva történt is, leszámolta a ramokat rendesen és elindult a win!
Gondoltam restart és megnézem, hogy mit csinál, megint csinálta, hogy 1024KB után megállt és csak 3perc múlva volt hajlandó folytatni a számolást és elindulni. :(
Azóta frissítettem BIOS-t és semmi változás.

Nincs valakinek valami ötlete, hogy mitől lehet ez? A gép elötte normálisan ment, és semmi nem volt tuningolva, minden alapon járt! Adataimnál levan írva a konfigom. Minden ötletet, tanácsot és véleményt meghallgatok, mert ilyen hibával még nem találkoztam és meg kell, hogy mondjam elég idegesítő. :(

Előre is köszönöm!

Üdv,
Guruka

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.