Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) Guruka


Guruka
senior tag

No, kaptam egy másik alaplapot. A helyzet, hogy ugyanezt csinálta, de most amit megfigyeltem, hogy csak 2,5-3-3-7 es beállítások után csinálta.

A történet:
Alaplapot megkaptam, összeraktam a gépet stb.. Alapon használtam mindent, de északai letöltésre vissza vettem a procit 1,5GHz-re. Másnap be BIOS és gondoltam, hogy visszarakom alapra. Az alaplap tudja, hogy egy gombnyomásra beállítja a CPU frekit, visszaállítottam és nyomtam neki F8-at. A gép megfagy. Reset, megáll ugyanott a memória leszámolásnál. CMOS reset, sima reset, idegeskedés, stb.. Közben kiderült, hogy a memória (amikor a proci vissza vot véve 1,5GHz-re) 2,5-3-3-7es értékekre ált be.

Utána memória ki, másikbe és bootolásnál 3perc kivár és beindult a gép. 2napig ment folyamatosan a gép és jó volt. Utána gondoltam, hogy vissza rakom a régi ramot. Felkészültem, hogy kivárom a 3percet és megint menni fog a gépem, csodák csodájára ment rendesen! Gyorsan leszámolta a memóriát és simán bebootolt az XP. :Y

Azóta tökéletesen megy 3-3-3-8-as memória beállításokkal. :))

Nem tudom mi lehetett a gond, lehet, hogy csak az én memóriáimmal nem szerette a 2,5-3-3-7-es beállítást.

Remélem segytek vele másnak vagy legalábbis megnyugtattam magam, hogy jó a lapom, a memóriáimat igyekszem kicsierélni majd más márkájúra, hátha az a baj.

Bocsi, hogy ilyen hosszú lett. :R

Üdv,
Guruka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.