Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Brill00


Brill00
csendes tag

Üdvözletem!

A probléma egyszerű: Windows Xp - Start menü/ A számítógép kikapcsolása / Kikapcsolás esetén szépen elkezd leállni aztán kiírja jó szokása szerint: A számítógép kikapcsolása... és leállítja a winyot, az usb-s eszközöket, de a felirat és a kép marad és nem csinál semmit.

A megoldás nem ennyire egyszerű számomra. Volt már hasonló esetem sok helyen és sok okból, de tiszta windows telepítés után még nem. Általában egy Norton Windoctor meg szokta oldani ezt a problémát de most nem. A BIOS beállításai triviálisak nem lehet elrontani, kivéve ha valami szabványt átírtak és a on hirtelen off és a disable enable lett.

Csendben megjegyzem a bolt véleménye a kövezkező: ''ez nem lehet alaplap hiba''
A kérdésemre, miszerint: ''Valy miért ne lehetne?'' nem kaptam választ.

Várom az ötleteket.

[Szerkesztve]

Egy kellően nagyméretű kalapáccsal bármit meg lehet javítani. :]

(#2) moonman válasza Brill00 (#1) üzenetére


moonman
titán

acpi engedélyezve?

(#3) Brill00


Brill00
csendes tag

Természetesen.

Melyik szimpibb? Az S1 vagy az S3? Egyikkel sem áll le:)

Egy kellően nagyméretű kalapáccsal bármit meg lehet javítani. :]

(#4) moonman válasza Brill00 (#3) üzenetére


moonman
titán

nekem s1+s3 :)

windowsban is? eszközkezelő - számítógép kibont - milyen típust ír? (''acpi szabványos számítógép'' vagy ''acpi többprocesszoros számítógép''-nek kell lennie)

(#5) Guruj


Guruj
csendes tag

Ha még mindig nem akar le állni akkor ezt is lsed meg:

Start -> Beállítások -> Vezérlőpult -> Energiagazdálkodási lehetőségek -> Speciális energiagazdálkodás -> Speciális energiagazdálkodás engedélyezése. Ha nincs kipipálva akkor pipáld ki, ha kivan akkor passzolok és ha nincs ilyen fül akkor gőzőm sincs miért nincs.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#6) moonman válasza Guruj (#5) üzenetére


moonman
titán

ha nincs, az azért nincs mert nem acpi szabványként lett telepítve a rendszer.

(#7) Brill00


Brill00
csendes tag

Elnézést kérek a hosszas némaságomért de külföldön voltam. Köszönöm a tippeket megnézem este és reagálok. :)

Egy kellően nagyméretű kalapáccsal bármit meg lehet javítani. :]

(#8) Brill00


Brill00
csendes tag

ACPI egyprocesszoros PC a számítógép de leállni nem áll le...
Egyéb ötletek?

Egy kellően nagyméretű kalapáccsal bármit meg lehet javítani. :]

(#9) Szancsó válasza Brill00 (#8) üzenetére


Szancsó
aktív tag

HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
Az itt található PowerOffActive kulcs értékét módosítsd 0-ról 1-re.

Ezt csak olvastam valahol; nekem ilyen gondom még nem volt.

My story is one of many thousands, and the world will not suffer if it ends too soon.

(#10) Brill00 válasza Szancsó (#9) üzenetére


Brill00
csendes tag

Látván a 0 értéket egész jó ötletnek tűnt, átírtam így sem áll le. :) Asszem feladtam a leckét emberek :)

Egy kellően nagyméretű kalapáccsal bármit meg lehet javítani. :]

(#11) Vektor


Vektor
csendes tag

Nekem is ez a gondom
Abit BX440-es alaplap, XP, P600 cerka. Kilépés után nem akar leállni a gép
megpróbálom megcsinálni azokat a trükköket amiket itt írtatok...

(#12) Trak válasza moonman (#4) üzenetére


Trak
addikt

Most melyiknek kell lennie?:)

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#13) moonman válasza Trak (#12) üzenetére


moonman
titán

tökmindegy, csak acpi. (többprocesszorost ált több processzor :) vagy HT proci esetén ír)

(#14) Brill00


Brill00
csendes tag

Nah emberek olyat mondok amit magam sem hiszek el.
Megtaláltam a probléma megoldását. Nem véletlen, többször is próbáltam.

USB-s egerem van. Hoztak egy PS2eset kipróbálni és bedugtam azt. Az enyémet meg kihúztam. És láss csodát kikapcsol a gép. Az USB-s egeremet visszadugtam (így már 2 egérrel) és ki kapcsolt így is a gép. Nah nem voltam rest előkapartam egy másik USB-s egeret és azzal sem kapcsolt ki a gép. Erre fogtam egy USB-PS2 átalakítót és PS2re kötöttem az USB-s egérgét és a gép így is kikapcsol.

Konklúzió: az alaplapom nem kapcsol ki ha nincs a PS2 egérportra eszköz dugva.

Kérdés: mi a túróért?

:)

Egy kellően nagyméretű kalapáccsal bármit meg lehet javítani. :]

(#15) Allien válasza Brill00 (#14) üzenetére


Allien
veterán

Inkább az a kérdés, hogy más tipusu alaplapoknál is ez a helyzet? Nekem is olyan egerem van, mely mind a két portot tudja használni, de eddig csak a PS2-n használtam. Barkácsoltam most a gépemet, és az egeret nem dugtam a helyére, a gép elindult, de az egeret nem tudtam aktiválni (utólag dugtam a helyére), csak restartal. Talán a legjobb, hogy billentüzet nélkül megáll a bios képernyőnél.:)) Mondjuk annyira nem zavar, csak érdekes egy ''hiba'', már ha csak erre a tipusu alaplapra igaz.:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#16) Brill00 válasza Allien (#15) üzenetére


Brill00
csendes tag

Más típusnál nem tapasztaltam ezt.
PS2-es portú egér csak restart után éled fel. Ez nem hiba.
A BIOS meg nem áll le billentyű hibánál ha átállítod, hogy ne álljon meg :)

Egy kellően nagyméretű kalapáccsal bármit meg lehet javítani. :]

(#17) muck75 válasza Brill00 (#14) üzenetére


muck75
csendes tag

Hi.

A megoldás eccerű, én is küszködtem ezzel a próblémával.
Nekem a biosfrissítés megoldotta.

''Fixed OS shutdown function failure if ''USB Mouse Support via BIOS'' is enabled.''

Nekem is be volt kapcsolva a bios-ban ez az opció, de hát france se gondolta, hogy ez miatt van....
A bios-t az ABIT honlapján megtalálod, de gondolom ezt mindenki tudja.:)
üdv: muck

(#18) Garfield


Garfield
tag

nekem USB MS Explorer 4.0-a van es szerencsere hiba nelkul leall ... mindenfele trukk nelkul friss XPvel es mar hasznaltabbal is !

(#19) iwu válasza Garfield (#18) üzenetére


iwu
addikt

nekem is an7 van, usbs patkánnyal, de no gond!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#20) Garfield


Garfield
tag

Esetleg BIOS Update ... ?

(#21) fueled18


fueled18
tag

nekem 1 régebbi lapnál vót ez.
menny be a vezérlőpultba----->energiagazdálkodás------------->>>>>>>és kapcsold be a hibernálást meg a speciális energiagazdálkodási lehetőségeket
és kész

A vélemény olyan mint a segglyuk, mindenkinek van, de senki nem kíváncsi a másikéra

(#22) Soja


Soja
aktív tag

Hát igen, az usb-s cuccok miatt tényleg nem kapcsol ki. Nekem is ilyen lapom volt, és egy egész listát sikerült összeírni, hogy mi nem működik rendesen. Ez komoly. Szar volt a tv-tuner, nem ment a grabbelő, stb... de szerencsére sikerült kicserélni egy asus-ra. Azóta minden frankó, és király. Nincs is több idegeskedés.

Ez az an7-es szerintem egy szar széria, és hiába frissítesz bioszt is, nem segít. Én 3x frissítettem memóriainkompatibilitás miatt, hát nem segített. Ez van.

(#23) eziskamu válasza Soja (#22) üzenetére


eziskamu
addikt

Konkrétan milyen memóinkompatibilitási probléma volt? Nekem is van most problémám, igaz nf7-essel.

(#24) Soja


Soja
aktív tag

van benne 2 infenion, és 1 samsung ram dualban elvileg. Teszteredmények alapján, meg sebesség alapján tényleg dualban megy. Konkrétan azt csinálta a lap, hogy véletlenszerűen kékhalállal meghalt. A képernyőn még lehetett látni, hogy fizikai memória listázása 1 től 100%-ig elmegy és automatikusan restart. A C meghajtón meg minden megsérült. Álltak vissza alapra a beállítások, fájltöredékek lettek, stb. Pedig játszottam az időzítésekkel, meg a memó sebességekkel is, de nem lett tökéletes. De lehet hogy ez a három memó nem akar normálisan egymás mellett menni és az a baj, bár asus lapban megy. Eddig egy játékot találtam, valami gagyit, ami ugyanígy fagyasztja meg, de ez belefér. Az én szememben úgy süllyedt el az abit, mint a Titanic...

Egyébként az abitok úgy általában elég finnyásak a memóriákra, ez a gond.

[Szerkesztve]

(#25) Soja


Soja
aktív tag

Sajnos az abitok mostanság elég finnyásak ram terén. De an7-hez volt kifejezetten erre a problémára bios-frissítés. Szerintem kereshetsz nf7-hez is, biztos lesz ott is hasonló. Amikor én bios-t frissítettem, először úgy látszott, hogy minden ok, de aztán csak elkezdte a sz*rakodást, és ekkor sokalltam be. Fél évig szívtam vele, kéthetente win telepítés volt, útáltam. Most asus, már két hónapja, és a win megy, és szerintem még sokáig menni is fog.:))

(#26) joe o4


joe o4
tag

Nemtudom nekem eddig tökéletesen műxik az an-7-es
gyors, megbízható és sokat tud amit ki is használok
jól kezeli a memóriát mert nekem szar hynix memóim vannak és most 2.5-3-3-7 a késleltetések de az ASUS A7N8XE- delux alaplapom(ami megadta megát nem tom miért) csak 3-4-3-8 időzítéssel kezelte ezeket a memóriákat.

http://joe04.atw.hu

(#27) Rick


Rick
tag

a havernek is ASUS lapja van, a7v8x-x. Kalap SZ@R!!! Amikor mikrofon is kellett volna, meg 5.1 hangszórószett is, elvette az egyik jackdugótól a mikrofont, és kiadta vmelyik hátsó surroundnak. Kellett venni egy másik hangkártyát, de legalább az usb-s egérrel jól megvannak kettecskén.

(#28) zso73 válasza moonman (#4) üzenetére


zso73
veterán

Nekem csak egyprocesszorosat ír ki! Nem P4!!:(

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.