Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kdsata


kdsata
csendes tag

Hali! valaki eltudná nekem magyarázni,hogy mit jelentenek ezek és mire állitsambe? CPU DISCONNECT FUNCTION. FSB SPRIDSPECRUM. AGP SPIDSPECTRUM . CPU THERMAL THROTTLING. KÖSZI, ha van mit!

(#2) kdsata


kdsata
csendes tag

uj hozzászólás? nem csak én vagyok kicsit nagyon tudatlan? hol vannak az okosok? senkisem segit?!?!?!

(#3) Surfym@n válasza kdsata (#2) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Allíts vissza mindent defaultra, aztán ha tuningolni akarsz, akkor sem ezekkel kell babrálnod
használd inkább ki, hogy van nGURU a te deszkádon is!!! :C

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#4) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

ahogy nézem a 266os ram-odat meg a tbredet tedd szinkronba... ez most a max amit kihozhatsz a lapodból. ha esetleg a procid nem lockos, akkor még a szorzón érdemes variálni. fsb-t ne változtass!

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#5) kdsata válasza Surfym@n (#4) üzenetére


kdsata
csendes tag

Köszi a segitséget ! most a guruval húztam fsb 154 .6.75x304=2052 stabilnak eddig még stabilnak tűnik a dolog .aida ir=845,olv =2183 ram 3-3-3-8.De nem csak az zavart,hogy gyengék a ramok,habár szvsz ezektöl ez kielégitő teljesitmény hanem az is,hogy afentleirt dolgokat nem tudom hogy mire jók.:(

(#6) KergeBirka


KergeBirka
csendes tag

Szia!

Hadd kérdezzem meg, hogy melyik BIOS-t használod? Csak mert nekem -- igaz, Bartonnal -- a uGuru teljességgel használhatatlan FSB növelésre, és eszembe jutott, hogy talán az új BIOS-okkal van baj (eddig csak az 1.4 és az 1.5 volt fenn nálam).
Amúgy ha megy az angol, ajánlom a Bővebben: link oldalt, ahol igen alaposan kivesézik a BIOS-ok minden elképzelhető pontját és tulajdonságát. (BIOS opt. guide)

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Na és?

(#7) xuldar válasza kdsata (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Cpu Disconnect: Elvileg ha túlhúzod a procit, akkor segít nem kinyiffantani, hogy újra tudd indítani a rendszert.

Fsb,Agp Spread Spectrum: Tuningnál mindenképpen ki kell kapcsolni. A rádióhullámokkal való interferencia elkerülésére szolgál, minimális mértékben folyamatosan változtatja az fsb és agp frekvenciáját. Tuningnál ez instabilitást okoz.

Cpu Thermal Throttling: Ez meg valami olyasmi, hogy ha nagyon melexik a proci, akkor valamit lekapcsol (ez lehet, hülyeség). Maradhat 50%-on. Kipróbálhatod 0 és 100%-on, hogy mit csinál.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#8) kdsata válasza KergeBirka (#6) üzenetére


kdsata
csendes tag

Pontosan nem tudom talán 1.0 ? amivel kijött.Egyébként eleinte nekemsem volt megbizható, de ez már a mult pedig semmit nem csináltam vele.

(#9) KergeBirka válasza kdsata (#8) üzenetére


KergeBirka
csendes tag

Köszi!

Na és?

(#10) Surfym@n válasza kdsata (#5) üzenetére


Surfym@n
senior tag

nemrég olvastam, hogy a memória időzítés annyira nem dob a teljesítményen, mint ahogy a dual channel sem... aki másképp tudja az javithat ;]
lényeg a minél magasabb frekvencia, s a procival való szinkron üzemmód:)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#11) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

a laphoz a legujabb bios: v 1.5 Bővebben: link

idézem a gyártót:
- Added Auto-Shutdown function when CCMOS jumper is set to pins 2-3. The correct CCMOS jumper should be on pins 1-2; in case it is placed on 2-3, the CPU core voltage will be abnormally high, an the system will shut down automatically to protect the CPU from damage.
- Fixed an issue where USB-ZIP will be detected as a harddisk.
- Updated SI3112 SATA BIOS to v4.2.47.
- Revised the characters in ''Wakeup by Alarm''.
- Enhanced USB 2.0 device compatibility, ''Integrated Peripherals / OnChip PCI Device / USB 2.0 Device Compatible / Disabled -> Enabled''.
- Fixed an issue where SCSI boot ID cannot be selected when certain SCSI cards are installed.
- Fixed an issue where SATA HDD boot up will fail if a PS/2 mouse is not installed.
- Fixed an issue where the system will show 119 degrees under certain circumstances.
- BIOS compile date: 03/04/2004.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#12) edward2


edward2
addikt

Tegnap este elkövettem egy kibaszott nagy faszságot azota se hiszem el tehát: állitottam proci tulajdonságokon és elfelejtetttem hogy ilyenkor hagyni kell egy boothoz hasonlo mentést a biosnak.Ezt sikeresen elfelejtettem és a mentés közben kikapcosltam gépet.most nincs semmi boot.ccmost probáltam nullázni jumperrel semmi.Az a kérdésem hogy ez megjavulhat vagy alapbol máshogy álljak a kérdéshez? :((((((((

(#13) KergeBirka válasza edward2 (#12) üzenetére


KergeBirka
csendes tag

:( :( :( :(
Ajjaj! Attól tartok, a Bios-nak annyi...

Lehetőségek:
1: Fej falba verdesése :O
2: Új lap vásárlása :F
3: Új BIOS-chip beszerzése :U
4: Talán van olyan szerviz, ahol be tudják sütni újra a BIOS-t... pár éve hallottam ilyenről :o
5: Régebben volt erre egy megoldás, de nem tudom, ma is működik-e:

Szerzel kölcsönbe egy jó BIOS chipet. Az eredetit kiveszed, az újat beteszed, de épp csak annyira nyomod be, hogy jól érintkezzen. Gép bekapcsol, oprendszer feláll. Ekkor kiveszed az új BIOS-chipet, beteszed helyette a régit, és besütöd a BIOS-t. Ennyi. Ha működik akkor :C De erről nálam okosabbakat is meg kellene kérdezned... meg nagyon jó haver kell, aki hajlandó kipiszkálni a saját BIOS chipjét a kedvedért.

Na és?

(#14) edward2 válasza KergeBirka (#13) üzenetére


edward2
addikt

jah erről meséltek most munkatársak.iszonyatosan szétbasz ideg.mindenképp meghlat különben?:( :(

(#15) edward2 válasza edward2 (#14) üzenetére


edward2
addikt

Nah beszéltem egy sráccal aki vágja nagyon és azt mondta hogy ennyi.Szerzek ugyanolyan chipet vagy ennyi.

(#16) LordX válasza edward2 (#12) üzenetére


LordX
veterán

A BIOS és a CMOS teljesen különböző dolog.. Ha a CMOS tartalma sérült meg, akkor semmi nem történt a BIOS-al.

Vedd ki az elemet, húzd ki a falból a gépet, hagy így egy ideig (mittomén, fél óra?), azt elem vissza, tápkábel be, azt indíthatod a masinát.

(#17) LordX válasza edward2 (#15) üzenetére


LordX
veterán

Aki szerint CMOS állításakor sérül a BIOS konzisztenciája, az nem vághatja nagyon... Próbáld ki, amit mondtam.

(#18) ody42 válasza LordX (#17) üzenetére


ody42
senior tag

jaja,Bobnak igaza van, csináld ezt,de fél óra helyett elég fél perc is :)

(#19) KergeBirka


KergeBirka
csendes tag

Csak egy dolgot a kétkedőknek: bizonyára nem véletlen, hogy a gép a Bios macerálása után kétszer indul újra, és az első újraindulás közben piros keretben megjelenő felirat fgyelmeztet, hogy nehogy eszedbe jusson most kikapcsolni a gépet...

Na és?

(#20) edward2 válasza KergeBirka (#19) üzenetére


edward2
addikt

Do Not Power Off While Saving BIOS!
Probálkoztam nullázással jumperrel elemet még nem vettem ki de délután kiprobálom.ha nem megy akkor viszem usersba aztán majd vmit mondok hogy hát elromlott csak ugy.találják ki mi a hiba.oldják meg vagy nem tudom.mellékesen felhivtam europacomputert aztmoindták 4000ért égetnek uj biost az an7-es lapba.

(#21) ody42 válasza edward2 (#20) üzenetére


ody42
senior tag

Ha tényleg a Bios döglött meg, akkor inkább próbálj itt a fórumon kölcsönkérni (vagy bérelni :) ) egy AN7 biost, aztán azt berakod az alaplapba, elindítod a gépet, visszarakod a régi szar Biost, és újraírod az awdflash-sel :) Voila!

(#22) edward2 válasza ody42 (#21) üzenetére


edward2
addikt

Én ezt értem csak ha egy szerviz vállalja 4k-ért akkor nem kockáztatom másik ember 25k-s alaplapi chipjét. :)

(#23) ody42 válasza edward2 (#22) üzenetére


ody42
senior tag

szerintem semmit nem kockáztatsz, elég nehéz elcseszni, hacsak nem akkor áll le Paks :)

(#24) edward2 válasza ody42 (#23) üzenetére


edward2
addikt

Hát igen.leállhat végülis.:)

(#25) Surfym@n válasza ody42 (#18) üzenetére


Surfym@n
senior tag

fél óráig tárolja az adatokat, az igaz, hogy ilyenkor nincs nagyon mit :))

paks ellen legjobb szünetmentessel, vagy aggregátorral védekezni:))

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#26) edward2


edward2
addikt

Nah felrakták 1.5-ös biost erre van pár furcsa dolog.Pl. ha cmos nullázva van proci kapásbol 2500+on van ill. optimal cl beállitás 3-1-1-7 amit ha megváltoztatok következő visszaállitásnál már 2.5-3-3-7 lesz.ezt igy nem értem.3. para hogy cdről nem bootol a drága mert aszondja insert system disk... cd bootnál nincs is ilyen. :(

(#27) Jamesch


Jamesch
tag

Hello
Szerintetek az uGurut lehet NF7-hez is használni??
kösz

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#28) KergeBirka válasza Jamesch (#27) üzenetére


KergeBirka
csendes tag

Nem

Na és?

(#29) Jamesch válasza KergeBirka (#28) üzenetére


Jamesch
tag

Me mé?

Ja és |V|etal !!! |,,|¸

(#30) KergeBirka válasza Jamesch (#29) üzenetére


KergeBirka
csendes tag

Ja, hát ezt nem kérdezted az előbb :D

Kell hozzá a uGuru csipp (AN7, AI7 és egy Athlon 64-es lapon van csak rajta.) Mellik része teccene:
ABIT EQ? Azt hiszem, ebből van NF7-en működő változat is
Audio EQ? AN7-en nem megy, amúgy is jobb az nVidia hangvezérlője
BlackBox... Outlook Express?
OC Guru: FSB-t sajnos nem állít mindenkinek, vcore-ra jó
FlashMenu? Ez egész jó, nem tudom, van-e hasonló.

Na és?

(#31) Allien


Allien
veterán

Tegnap vettem egy illen lapot (AN7). Hazavittem, sikeressen összeraktam, és indul na. Na NAA Na nem, csak az első képig, ahol tab-ot, vagy del-t ajánja megnyomásra, csakhogy, a billentyűzetet nem érzékelte, és nem volt hajlandó elindulni.:( No, kipróbáltam másik billel, de azzalsem (sőt, 3.-al is). A ledek felvillannak, tehát tápot ad neki. Kiszedtem, és a dobozán összeraktam újra, és lőn csoda, mégis müxik. :B :B :B A bios állítások nem rosszak, bár sokról nem tudom, mi az. :)) Sajna, a procim lockos, ez kiderült. :O

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#32) Kocska


Kocska
csendes tag

Hellosztok, nemrég született meg az an7-esem, osz szeretném beüzemelni az 5.1-et, ám nem találtam hozzá leírást hogy mejik dugót melyikbe dugjam... Itt a kép:

[Szerkesztve]

(#33) Kocska


Kocska
csendes tag

Szóval itt a jó link: pkocsis.uw.hu

(#34) Brill00 válasza Kocska (#33) üzenetére


Brill00
csendes tag

Nem akarok belepofázni de dugd oda ahol szól... :)

Egy kellően nagyméretű kalapáccsal bármit meg lehet javítani. :]

(#35) #40247552


#40247552
törölt tag

Hogyan telepítsek új rendszert egy SATA vinyóra? Egyszerűen nem látja a vinyót a cucc... pontosabban ez így nem igaz, mert látni látja, cask xp telepítéskor nem talál semmilyen meghajtót. Abit AN7-es alaplapom és egy Seagate Barracuda 120GB SATA 7200.7-esem van.

[Szerkesztve]

(#36) #40247552 válasza #40247552 (#35) üzenetére


#40247552
törölt tag

Megoldódott. Itt egy kis segítség, ha valaki másnál is hasonló gond merül fel: Bővebben: link

(#37) Allien válasza Kocska (#32) üzenetére


Allien
veterán

Nekem van hozzá kézi könyv, a cd-n is rajta van, oda le van írva, melyik mi, pl. Bass/center, stb... Dondolom, ezek a papírok megvannak neked is, és a cd is! :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#38) Allien


Allien
veterán

Viszont akkor én is kérdeznék! Nincsen valakinek tippje, miért nem megy nálam a mikroGuru EQ-ja, pont a lényeg! Ezt biosban is valahol be kell állítani?
Olyat ír ki egy kis ablakban, hogy:
CreateInstanceEnum() failed:
O.K. (ez gomd)
Következő:
Open file error
(ezt speciel értem, csak mitől? Jelenleg Omega driver 4.4-s van fent, tehát Ati kártya 9600 XT, dual chanelben 2x512 samsung ram)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#39) forceberg válasza Allien (#38) üzenetére


forceberg
veterán

A FanEQ-t BIOS-ban engedélyezni kell, de neked sztem nem az a gáz, hogy nem szabályozza Voltokat, hanem, hogy nem indul el.
Lehet oka talán a haldokló windózer, vagy túlhajtott hardver is akár.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#40) forceberg válasza Allien (#38) üzenetére


forceberg
veterán

A FanEQ-t BIOS-ban engedélyezni kell, de neked sztem nem az a gáz, hogy nem szabályozza Voltokat, hanem, hogy nem indul el.
Lehet oka talán a haldokló windózer, vagy túlhajtott hardver is akár.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#41) Allien válasza forceberg (#40) üzenetére


Allien
veterán

Kösz, majd megnézem a biost először, mert a wint újra telepítettem, mikor vettem a lapot, és új wincsire ráadásul. A tulhajtás nem valószinű, bár a névlegesnél magasabban ketyeg a rendszer. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#42) Allien


Allien
veterán

Valami nem stimmel! Nem megy az a nyomoronc progi! Megpróbálok biost frissiteni, hátha.:(

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#43) Pyriel válasza Allien (#42) üzenetére


Pyriel
tag

Frissítsd a MicroGuru-t. Az is lehet gyógyír. A speaker szirénázására mindenképp.

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#44) Allien válasza Pyriel (#43) üzenetére


Allien
veterán

Sajna, nehéz frissiteni, mert olyat ír ki, hogy sokan vannak a szervereiken.:(
Upsz, elindult letöltésvezérlővel!:))

[Szerkesztve]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#45) Allien válasza Pyriel (#43) üzenetére


Allien
veterán

A hiba fennál, sajnos! (#38) hozzászólásomban leírtakat ''üzeni''.:(

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#46) muck75


muck75
csendes tag

Sziasztok.
Új vagyok itt és végső elkeseredésemben fordulok hozzátok.
Abit AN7-es lapom van, barton 2500+ proci, ugyanaz a problémám amiről már olvastam a neten, gép bekapcs, kép semmi, kis idő múlva szirénázás 9A hibakóddal, és aztán 9F-es kóddal kikapcsolja magát. Minden szart kicserétem már és mégse megy. Help pls, ha nem rossz a lap nem akarom visszaküldeni, mert akkor 3 hétig megint nem lesz gépem. :(
Előre is köszi:
muck

(#47) Allien válasza muck75 (#46) üzenetére


Allien
veterán

Nekem is volt gondom, de kiszedtem a lapot, és a ház melett összeraktam. Úgy működött. Vissza raktam a házba, és már ott is muzsikát. A kézikönyvben mit írnak a hiba okára?:B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#48) Pyriel válasza muck75 (#46) üzenetére


Pyriel
tag

Mit jelent az hogy ''minden szart''? Túl kevés az info. Ment korábban a lap?

A speaker vijjogása a proci ventijének hibáját (pl. túl lassú fordulatszám, esetleg a túlmelegedő proci) jelentheti. A hűtésed alapos vizsgálatát ajánlom. Ha nem itt van a bibi, akkor a bios-sal lehet valami. Javaslok egy ''Fail-Safe'' indítást.

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#49) kd


kd
tag

Hali honnan tudom meg állapitani, hogy tényleg duálban müxik a ram postnál ki irja,hogy dual chanel ok de alig tapasztalható gyrsulás aidaban .az aida sehol nemirja,hogy dualban megy.vagy nemis ezzel kellene néznen. a másik gondom,az oc guruval van 200-as fsbre 2mhz tudokcsak emelni. arégi proci(2200+) és ram(266mhz)simán tudtam308 mhz-n használni!most 2500+barton van szorzót is lehet állitani ,2db hynnix ram (talán d43 )biosban be állitható 3200+ nál 1centit sem lehet jobban húzni.mi a...csináljak vele?:o

JAJA DE MI HAJCSA

(#50) c.zsolti válasza kd (#49) üzenetére


c.zsolti
őstag

A dualtól nem is fog sokat gyorsulni.
A tuningnál próbáld a biosban emelni a fsb-t(200 fölé), lehet, hogy ez a guru nem olyan jó.

...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.