Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nexplo


nexplo
őstag

Csak megkérdezem halkan, ha nem mennek a micro led irányába, akkor hogy fogják beérni a vetélytársakat? Gondolom, megveszik majd a panelt tőlük. Bár ki tudja mit hoz a jövő :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#2) LurkerSheik válasza nexplo (#1) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Ahogy Oled-et is LG-től vesznek/vettek.

Mellé pakolják a Ambilightot meg Google Tv-t és mehet a piacra.
Az ambi-t sokan szeretik köztük én is, de sose volt eddig olyan nyomós érv, hogy emiatt ne mást vegyek.

Alapvetően járható út kicsiben, ha van egy ilyen extrád mint az ambi.
Ezen túlmenően semmi mást nem tud felmutatni itt a Philips.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#3) nexplo válasza LurkerSheik (#2) üzenetére


nexplo
őstag

Teljesen egy értek veled, bár a képminősége (főleg felső kategóriában) szerintem élvonalban van.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#4) b. válasza LurkerSheik (#2) üzenetére


b.
félisten

Van ott azért más is . Philips támogat minden kép és hangszabványt.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#5) Semplar


Semplar
őstag

A vállalat stratégiai igazgatója vázolta a cég rövidlátású terveit. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#6) nexplo válasza Semplar (#5) üzenetére


nexplo
őstag

Ez gonosz volt ;] :DDD :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#7) Viktor81


Viktor81
senior tag

Semmi bajom a Philips-el, sőt a '90-es években nagyon szerettem őket, igen innovatív, komoly cég volt, rengeteg fejlesztéssel, szabvánnyal, szabadalommal. Ez most viszont tipikusan olyan duma, amit az szajkóz, akinek az említett technológiából egyik sincsen. Igen is van igény a 85"-os vagy nagyobb TV-kre és a képpontonként egyedileg szabályozható megjelenítőkre. Ők csak az Ambilight-et nyomják, amit szintén azért hoztak létre, hogy elnyomják az LCD ocsmány hátrányait. Akkor már plazmájuk nem volt, így nagyon gáz volt, hogy sötétben világít a TV. Gyorsan kitalálták, hogyha nincsen sötét és kiterjesztik a TV fényeit a környékére, nem tűnik fel, mennyire szar a képe. És végül is bejött...

(#8) TIT válasza Viktor81 (#7) üzenetére


TIT
veterán

Nem azért hozták létre,hanem a látvány és a szemkímélés miatt,ami a lényeg,a képük meg a legjobb volt.
A pana plazma is szürke volt úgyhogy mindegy.

(#9) mad823 válasza Semplar (#5) üzenetére


mad823
őstag

Csak annyit mondott, hogy több <85" tévét adnak el világszerte mint felette, illetve hogy a microLED még nem tart a tömeggyártásnál.

(#10) Viktor81 válasza TIT (#8) üzenetére


Viktor81
senior tag

Ebbe nem megyek bele. Az tisztán látszik, hogy Te nem láttad egymás mellett a kettőt.
Milyen képük volt a legjobb ??? Az LCD-é ?
Hagyjuk.
Ui.: Én sötétben szeretek TVzni, nem kell lámpa a szememnek, a látvány pedig a képernyőn van...

(#11) TIT válasza Viktor81 (#10) üzenetére


TIT
veterán

Nem láttam de emlékszem,hogy a philipsnek olyan képe volt a többi 40 mellett,hogy leesett az állam,és nem csak nekem,mondjuk az egy 731 volt,nem véletlen van most is philipsem.
A pana plazma meg gyenge volt nagyon,a képcsövesnek jobb képe volt.
Az a te bajod ha sötétbe nézed,nem egészséges,már 70-ben is tudták.
A képernyőn és azon túl az ambinál.

[ Szerkesztve ]

(#12) Viktor81 válasza TIT (#11) üzenetére


Viktor81
senior tag

"A pana plazma meg gyenge volt nagyon,a képcsövesnek jobb képe volt."
Sajnálom, hogy ezt mondom, de vagy csak élvezed, ha baromságokkal bosszantasz másokat, vagy nagyon buta és tájékozatlan vagy.
Javaslom, hogy ne járasd le magad olvass utána, mit tudott a Panasonic plazma kb 2010 körül a 30-as, 50-es, 60-as szériával. De ezt nem folytatom, mert nem ide való és nem állok le disznóval iszapbirkózni, mert az élvezi.
Ui.: vettem tavaly 65"-os 4K LCD-t, nem ragadtam le a plazmánál, de most is azt mondom, amíg nem volt egy jó plazmád, vagy jó OLED-ed, nem volt jó TV-d.

(#13) b. válasza Viktor81 (#7) üzenetére


b.
félisten

ŐŐŐ az hogy nem miniledben gondolkodnak azt jelenti hogy OLED mellett voksolnak, nem pedig azt hogy az LCD-t erőltetik és van nekik Miniled TV is nem is egy típus.[link]
Nekem is Philips OLED 706 van már 2 éve de az OLED topikban is nagyon sok elégedett tulaj van
Jelenleg a csúcs Philips OLED MLA paneles ami a minilednél is jobb fényerőt tesz lehetővé.[link] és bár a Mini led sokat fejlődött az OLED jelenti a csúcsot képminőségben továbbra is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) mad823 válasza b. (#13) üzenetére


mad823
őstag

Nem microLED. Még.

(#15) Sinesol válasza LurkerSheik (#2) üzenetére


Sinesol
veterán

A Sony is “csak” a legjobb elektronika-t/algoritmust tudja felmutatni, a panelt meg veszik es ez is elèg evröl evre a legjobb tv dijra. :D

Egyebkent kifejezetten jozanul gondolkodnak a Philips-nel, mar a 77 sem tul elterjedt, az efölötti darabok meg erösen felàras retegtermèkek, ami tul sok hasznot azert nem hoz. A Microled pedig nagyon gyerekcipö, ki tudja egyaltalan lesz-e belöle valaha is piackepes darab. Ha az Oled folyamatosan fejlödik, akkor nem is nagyon lesz szükseg miniledre.

[ Szerkesztve ]

(#16) b. válasza mad823 (#14) üzenetére


b.
félisten

A miniled nem LCD, erre akartam utalni. Zavaros lett kissé.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) Viktor81 válasza b. (#13) üzenetére


Viktor81
senior tag

ŐŐŐ a cikkben micro LED-ről van szó, amíg Te mini LED-ről beszélsz. A mini LED továbbra is LCD finomabb háttérfény szabályozással. A micro LED teljesen más, nincsen folyadékkristály, színszűrő meg szarságok, minden pixel kap három LED-et (három alapszín) és a fényerőt is ők állítják elő. Nagyon más kávéház !

"A miniled nem LCD, erre akartam utalni. Zavaros lett kissé." - de, a miniLED LCD

[ Szerkesztve ]

(#18) b. válasza Viktor81 (#17) üzenetére


b.
félisten

Ettöl függetlenül az OLED mellett voksoltak, a prémium kategóriában.

" Ők csak az Ambilight-et nyomják, amit szintén azért hoztak létre, hogy elnyomják az LCD ocsmány hátrányait. "

Nem, ők az OLED-et nyomják többek között aminél semmit nem kell elnyomnia az Amblight-nak.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) Viktor81 válasza b. (#18) üzenetére


Viktor81
senior tag

Érzed, hogy kiragadtál valamit és elbeszélsz mellettem ?
Én leírtam, hogy miért csinálták meg az Ambilight-ot anno. Utaltam rá, hogy azt nyomják, mert attól egyediek, csak nekik van, ezzel különböznek. Hogy jön ide, hogy az OLED mellett nem kell semmit elnyomnia ? Ez milyen logika ? Persze, hogy nyomják az OLED-et, mindenki nyomja, mert jelenleg az a legjobb képmegjelenítő technológia, a Philips pedig ráteszi az Ambit, mert neki az van, ezzel "kiemelkedik", pedig az OLED esetében semmi szükség rá, de nekik ez a védjegyükké vált, miért dobnák el. Néha úgy tudtok összerakni mondatokat és szembeállítani dolgokat, hogy olyan dolgok jönnek ki belőle, amit a másik még véletlenül sem mondott. Mintha senki nem tudna szöveget értelmezni, vagy csak kötekedni, veszekedni járna ide.
Te például azt írtad az előbb, a miniLED nem LCD, ami egy baromság, mégis olyan szavakat adsz a számba, mintha én írnék hülyeségeket.

(#20) b. válasza Viktor81 (#19) üzenetére


b.
félisten

Na jól van látom kezdődik a dedós szint.
Igen a Philips miniled LCD, nem követem annyira ,tehát én tévedtem.
Te állítottál valamit ami nem igaz ez a te elméd szüleménye hogy a Philips miért hozta létre az Ambilight technológiát amit leírtál.
Az ambilight amikor létrejött LCD és plazma volt a piacon meg CRT és ők rádobták Plazma TV kre is az ne zavarjon ,( (50PF6bi) (50PF59099)meg nem tudom mit is ellensúlyozna az LCD képén az Ambilight. Életedben nem láttál ezek szerint vagy ha láttál nem értetted meg a lényegét.
Az hogy nem tudsz egyszerű következtetést összerakni az a te dolgod.
Leírsz egy oltári nagy trollságot, hogy csak az ambilightet nyomják, és igen itt ki kell ragadnia csak-ot mert ezért írtam le neked hogy nem Csak az ambilightot tudják nyomatni hanem a jelenleg legjobb technológiából a csúcson ott vannak a többiek mellett az OLED tv gyártással. . Tehát Ambi nélkül is egy jó Tv gyártó.
Hátha megérted ezek után kifejtve hogy jött ide az OLED.... tehát nem ,a Philips nem csak az ambilightről szól hanem a Tv gyártásról és fejlesztésről elsősorban.
Az hogy te ki vagy fogalmam sincs .
2 kommentből honnan vonatkoztatsz te rám, miért járok ide vagy bárhova.
életemben nem írtam szerintem neked egy hozzászólást sem most látom a nickedet előszőr. De az látszott az egyszerű hozzászólásodból hogy te miért jöttél ide. Na viszlát.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#21) Sinesol válasza Viktor81 (#19) üzenetére


Sinesol
veterán

Kicsit vérzik az Ambilight szapulás, mivel plazmatévékkel dobták piacra az első pár generációt, inentől már nem igazán áll meg az, hogy az LCD hibáinak elnyomására van.

Eegyrészt azért van ott, mivel a szemnek sem jó teljes sötétben tévézni, kevésbé fárad így, plusz növeli az immerziót, optikailag a kép is nagyobbnak tűnik és persze hangulatfényként is funkcionál.

[ Szerkesztve ]

(#22) TIT válasza Viktor81 (#12) üzenetére


TIT
veterán

Én tájékozatlan?
Te árultad a pana plazmát vagy én?
89 óta kicsit több tv-t láttam mint te.
A panába volt ez a plazma 2002-ben,de az lg-nek 6 évvel később is zöld volt a képe,úgyhogy nem kell a plazmákat védeni és volt jó tv-m nyugi,jobb hanggal mint a plazmád.
Foglalkozz a plazmáddal 2010-ben,fűteni lehetett velük és fogyasztottak vagy 200W-ot és már a fenét se érdekelt.
2008-ban is felsőkategóriás philipsem volt és azért annak jó a képe,de látszik közöd sincs a philipshez vagy tvk-hez.

[ Szerkesztve ]

(#24) DudeHUN válasza #32839680 (#23) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Hála az égnek ez már nem igaz. Egyre többen választják a márkát.
Már én is kettő Philips tévével nyomom itthon. Ambilight miatt mást nem is vennék már.
Részemről elégedett vagyok a márkával.

Gamer for Life

(#25) nexplo válasza #32839680 (#23) üzenetére


nexplo
őstag

Ne trollkodjunk kérem szépen! :D Vannak hibái, de tényleg jó tv-ket csinál. Egy kulturált nappaliban, szép design mellett egy szuper Philips nagyon szépen mutat. Van vagy 8 Philipsem, imádom a márkát, de hidd el ugyanúgy vannak hibái mint más tv-nek. Nem elfogultan szeretem a márkát, hanem tapasztalat útján :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#26) LurkerSheik válasza nexplo (#25) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Nappaliba én is egy 75-85-ös Philipset tervezek az ambi miatt.
Nagy képernyővel tényleg nagyon jól mutat és nagyon jó élményt nyújt a ‘parasztvakítás’-on túl.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#27) bteebi


bteebi
veterán

"viszont a márkát nem szüntette meg, nem züllesztette le. A Philips így továbbra is egyike a televíziós szektor leginnovatívabb szereplőinek, amely hajlandó sokat áldozni a fejlesztésekre, és amely nem csak követni, hanem diktálni is kívánja a trendeket."

Erre röviden csak annyit lehet mondani, hogy :))

Osztán milyen innovációjuk volt az elmúlttízhúszévben? A legtöbb ember leginkább az Ambilight miatt vesz Philipset.

vs.

"nem érdeklik"

Aha, én is ezt mondanám, ha akármi miatt nem tudnám megcsinálni egyiket se. :U Végül is jó még az elcédé, TN panellel is elmennének a TV-k is.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) nexplo válasza LurkerSheik (#26) üzenetére


nexplo
őstag

Csak tipp de nekem kb így néz ki a nappalim:
Ez netes kép de pl vidéken pont ilyen tv-m is van. Falban fut minden vezeték és nálam több hely van körben a falon szabadon. Fehér a fal hogy még jobb legyen az ambi élmény. Nem vakít ez semmilyen "parasztot". Tudományos vizsgálatok igazolták a pozitív részét az ambinak. Ettől függetlenül nyilván van akinek tetszik és van akinek nem. Egy kattintás és ki lehet kapcsolni, vagy bármilyen a lakás színéhez igazítani. A képminőségük pazar (OLED-ről beszélek) egyedül nekem a szoftvere kicsit "avétos" és néha lassúnak érzem, de ugye nem véletlenül van 8db-om, szeretem a márkát minden + és - részével. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#29) bteebi válasza nexplo (#28) üzenetére


bteebi
veterán

"Fehér a fal hogy még jobb legyen az ambi élmény. Nem vakít ez semmilyen "parasztot"."

Nappaliba csak az Ambilight miatt én is Philipset tervezek. A fehér háttér nem is hülyeség, sőt. Mondjuk lehet, hogy pont emiatt nem Philips lesz. :DDD (Nem igazán tudom oda elképzelni a fehér falat, pedig az kellene.)

Mondjuk nálunk jó eséllyel TV állványon lenne (lenne alatta erőlködő, meg még ki tudja mi, idővel talán konzol is; hja, meg valahogy egy center hangsugárzó), de azzal meg valóban nem feltétlenül lenne annyira jó. Esetleg tudnál majd betenni képet, hogy nálatok hogy van? Mert egyelőre max. azt tudom elképzelni, hogy esetleg lenne egy gipszkarton előtétfal, de azzal meg nehezen tudom elképzelni, hogy jól mutasson... :U First world problem.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#30) nexplo válasza bteebi (#29) üzenetére


nexplo
őstag

A fehér azért jó mert azon szépen szétosztja és nagyon jól látszik a led világítás, nem mellesleg könnyű javítani, ha ráömlik valami a falra, de ez más téma. Nekem alatta van szekrény megpróbálok ilyesmi képet keresni. A falban van minden kábel, ne röhögj ki, egy csatorna csövet építettem be a falba cirka 5-8 centi átmérőben (ezer éve volt nem tudom már pontosan de kb ennyi cm elég volt hogy átférjen rajta minden) Nekem van előtte bútor és azon van minden, még a center sugárzó is. Kb ilyesmit képzelj el, de csak egy alsó szekrénnyel. Ezeket a falra tehető kis szekrényeket nem szeretem mert kb semmit nem lehet rájuk tenni, de a nagy alsóban és rajta minden elfér:

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#31) Swami


Swami
senior tag

Akinek van Philipse ajánlaná ezt?
Világos nappali, streaming fogyasztásra, amiben DV is van elég sok, tehát lényeg, hogy azt is szépen adja vissza.
Köszi!
[link]

Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

(#32) puntocsento válasza b. (#13) üzenetére


puntocsento
csendes tag

"a csúcs Philips OLED MLA paneles ami a minilednél is jobb fényerőt tesz lehetővé." Miivaan?? Megneztem amit belinkeltel, 2100nit-es a fenyereje a philips oled mla-nak. Ez jobb egy mini LED-esnel szerinted? A mar kaphato TCL X955 QD-mini LED tv-nek, 5000nit-es!!!!! a fenyereje. Ez 2.5x akkora mint a phillips oled-é. Nekem is 65" LG oled van. De ilyen TCL lesz a kovetkezo. Vagy 83", vagy 98"-ban.

(#34) Degeczi válasza nexplo (#30) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak sajnos ilyet már nem lehet Ambilighttal összehozni, mert az idei modellektől kivezetette a Hue támogatást a Philips... :(
(itt üt vissza, h teljesen különálló cég a TV-s és a világítástechnikai)

(#35) CRTs


CRTs
aktív tag

Megyek is szabadalmaztatni vmi újfajta gittegyleti Ambilityt megnovelni vele az immerziot :DDD

"(itt üt vissza, h teljesen különálló cég a TV-s és a világítástechnikai)"

Ja vagy az is hogy ennek a deco cicomanak technologiahoz nem sok koze van. :DDD

😱 mi van ITT...

[ Szerkesztve ]

(#36) LurkerSheik válasza Degeczi (#34) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Ezt mondjuk nem is értem komolyan, saját magát szúrja vele tökön a Philips :U
Ambi TV mellé én is gondolkodtam Hue ban de így akkor érdektelen.
Led izzót vagy szalagot rendelek Ali-ról töredék áron vagy miért éri meg a Hue önálló termékként?

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#37) nexplo válasza Swami (#31) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem ilyenem van és imádom. Arra figyelj, hogy nehogy hozzá érj a kijelzőhöz majd mert az ujjlenyomat alig jön le róla. Nem tudom milyen bevonatuk van de szenvedek vele rendesen. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#38) nexplo válasza Degeczi (#34) üzenetére


nexplo
őstag

Igen hallottam. Nekem csak mini rendszerem van, mert egy komplett nappali horror árban lett volna full HUE szettben. Ennyit nekem nem ért meg, elég maga a tv a hatalmas falon. Van ismerős akinek az egész nappali világít, nekem az már kicsit sok hogy őszinte legyek.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#39) bteebi válasza nexplo (#30) üzenetére


bteebi
veterán

Köszi az infót! :R Nincs semmi bajom a nagy kábelcsatornával (se), abban legalább tényleg kényelmesen elfér minden. Interferencia miatt annyira nem aggódom, arra van a kábelek szigetelése vagy mi. :) Oké, nyilván összeszednek némi zajt a kábelek, de nem fogok, nem tudok minden kábelt külön csatornában elvezetni, mert akkor kb. minden kábelcsatorna lenne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) Perillustris válasza TIT (#11) üzenetére


Perillustris
senior tag

"A pana plazma meg gyenge volt nagyon,a képcsövesnek jobb képe volt."

:DD :DD :DD

Az "utolsó éves" 55ST60-am képe máig megállja a helyét, pedig az csak középkategória körül volt, a képcsöves tévékhez képest ég és föld. Ekkora baromságot leírni. :Y

Perillustris

(#41) nexplo válasza bteebi (#39) üzenetére


nexplo
őstag

Én első körben egy kis csatornát építettem be és vissza vakolás után szembesültem hogy kicsi lett.... bontás újra majd vésés újra.... Ezért inkább kétszer akkorát javaslok mint akár csak 1mm-el kisebbet :DDD Én nagyon megszívtam. A tv mögött amúgy sem látszik a nyílás, alul pedig a szekrény takarja el.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#42) nexplo válasza Perillustris (#40) üzenetére


nexplo
őstag

Nemrég voltam egy ismerősnél akinél még van plaza a vendég szobában. Hát őszinte leszek a mai OLED-hez szokott szememmel majdnem sírtam hogy anno ezért voltam oda. Utólag nézve azért van különbség. Persze nem képcsővel hasonlítom, bár az tény hogy nekem volt 82-es csúcs Philips képcsöves tv-m amiben volt vagy 7 hangszóró és egy olcsóbb autó árába került annó. Na annak bitang szép képe volt. Azt hiszem mindenféle díjat is nyert az a tv és utána amikor bejöttek a "lapos" tv-k akkor az első körben nem győztek még meg hogy váltsak :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#43) Degeczi válasza nexplo (#42) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Dettó. Családon belül passzoltam el az öreg Pana plazmát, néha látom, és persze most sem rossz (egykori képcsöveshez képest pláne), de tényleg nehéz elhinni, h azon elégedetten néztük a filmeket éven át, kategóriákkal jobb az OLED

(#44) CRTs


CRTs
aktív tag

Srácok az a helyzet hogy van Errol egy komplett smpte írás ami az a testület ami tesztképeket csinál, és van rola grafikon hogy kornyezeti fenytol mennyire semmisul meg a kijelzo black level detailje. Onnantol kezdve nemtudom milyen oledes elõnyrõl lehet beszamolni?

Esetleg BFI lehetne. Képcsoves projektoros TV meg DLP eleg elterjedt volt USAban es jobbnak tartottak a pio plazmanal is (meg a DLP-t is!) Az egy europai ratartis dolog hogy ide ne kene kepatlo. Japanok is megveszegettek maguknak a 100kilos JBL-t kozbenmeg :D .

[ Szerkesztve ]

(#45) CRTs


CRTs
aktív tag

Azt mondjuk fel lehet hozni hogy ha eleg fenyes az anyag meg eleg kicsi a kepatlo akkor garantalt az eye glare amirol kontraszt mint olyan mar nem jatszik mert 1:100 ami erzekelheto (nincs adaptacio hogy kibōvitse)... De ez mar erzesre megy nem pedig specifikaciora. (Immersive display az meg mast jelent. )

[ Szerkesztve ]

(#46) nexplo válasza CRTs (#44) üzenetére


nexplo
őstag

Őszinte leszek a felét sem értem amit írtál. Szoktam teszteket olvasni bár őszinte leszek ritkán, ezért nem is vagyok benne a témában. Egy dolog viszont biztos, a saját szememnek hiszek. Az OLED mindenféle ajnározás nélkül impozáns képet produkál. Tőlem hívhatják bárhogy, lehet bármilyen teszt (pro-kontra is) engem meggyőzött. Vettem is több darabot. Az ambilight rendszerrel ugyanígy vagyok. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#47) Degeczi válasza nexplo (#46) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Biztosan van értelme egy unatkozó trollt etetni? :U

[ Szerkesztve ]

(#48) nexplo válasza Degeczi (#47) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos, a kaját visszaveszem tőle ;] ;]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#49) CRTs


CRTs
aktív tag

"nem ertem" tajekozatlansag meg user error
"The retina of human eye has a static contrast ratio of around 100:1 (about 6.5 f-stops). As soon as the eye moves, it re-adjusts its exposure, both chemically and geometrically, by adjusting the iris (which regulates the size of the pupil )."

szeeintetek egy ambilitys rencernek mennyi van? Van hova adjust-olni?

(#50) CRTs


CRTs
aktív tag

Srácok talan azert nincs ambilityzve a cikkben mert az ilyen guilty pleasure kategorias cucc es az nem jelenti azt hogy a topicot szet kell ambilityzni ha a cikkben nincs xD.

(#51) Perillustris válasza Degeczi (#43) üzenetére


Perillustris
senior tag

...hát nem tudom, én a kölyköknek adtam, s máig szeretem a képét, pedig látok nap mint nap OLED-et és jófajta miniLED-et is.
A színek, a bőr tónusai rendben vannak, tény, hogy "csak" FHD, de bőven elég lehet az is.
Kategóriákkal biztosan nem jobb az OLED egy utolsó generációs plazmánál. Eggyel feljebb lehet tenni a polcra, de nem többel. :U

Perillustris

(#52) Degeczi válasza Perillustris (#51) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem túlzok - de nem is említettem, h utolsó generációs plazma lett volna: még egy régi, közel 15 évvel ezelőtti HD-ready típusom volt, így már fölbontásban is két kategória az előrelépés, de főként a dinamikában óriási (leginkább persze DV filmekkel), gyönyörű feketékkel, élénk színekkel (gyári alapbeállításon túl élénkekkel is, de szépen kalibrálhatóan). Ha csak annyit mondanék, "egy kategóriával jobb", az messze nem fedné le a különbséget.

(#53) nexplo válasza Perillustris (#51) üzenetére


nexplo
őstag

Azért ha egy 4K OLED-re ráengedsz egy fullos anyagot és egy öregebb Plazmára akkor nem hiszem hogy ne lehetne zongorázni a különbséget. Persze ha ugyanazt a (elnézést a kijelentésért) pocsék jelet tolod mindkettőre akkor valóban lehet hogy nem lesz nagy a különbség. Ezzel nem bántom az öreg vasat, de az idő eljárt felettük.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#54) Perillustris válasza Perillustris (#51) üzenetére


Perillustris
senior tag

Jó, hát persze, van egy HD-ready nálam is elfekvőben, ahhoz képest nyilván extrém a különbség. Kidobni sajnálom. ;)

Perillustris

(#55) nexplo válasza Perillustris (#54) üzenetére


nexplo
őstag

Nem bántom a régi vasat, nem azért írtam, csak nagy ugrás és jó pár év után elővéve azért meg tud lepődni az ember, hogy annó mi volt a szívünk vágya. Kicsit más (nagyon más téma) de nekem van napjaink majdnem csúcs kerékpárja ami a mostani korszak, majdnem csúcsa, de megláttam egy 15 éves bicót amit hirdetnek egy oldalon (ez az akkori csúcs gép) és őszinte leszek nagyon megvenném. Sajnos itt már a régi vas ára nagyon nagyon magas és biztos nem tudna többet, vagy nem lenne jobb az új paripámnál, de anno az a bicó vágyam volt. Újságban nézegettem, mert az országban sem volt belőle talán csak 1-2 darab. Szóval megértem van amikor a szív győz a racionalitás felett. És talán jól is van ez :B

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#56) bteebi válasza nexplo (#55) üzenetére


bteebi
veterán

Pinarello? Colnago? Trek? Esetleg Cervelo?

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#57) CRTs


CRTs
aktív tag

Hja ez mar csak ilyen nem azert avul el a plasma mert kicsi lenne a kepatloja hanem mert vhogy olyan mint egy bicikli. Es igy ugyanugy lehet orulni a kicsinek ambilityvel mint eddig. :D

(#58) nexplo válasza bteebi (#56) üzenetére


nexplo
őstag

GT. Amiket írtál abból is voltak álmaim szép számmal :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#59) Perillustris válasza bteebi (#56) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nyammm... :C

Esetleg egy LAB71. :U

Perillustris

(#60) nexplo válasza Perillustris (#59) üzenetére


nexplo
őstag

Abból már autót vennék ;] ;]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#61) bteebi válasza Perillustris (#59) üzenetére


bteebi
veterán

Nem csúnya az se... csak minek??? :Y Nekem van egy Cervelo P2C-m már 13 éve (bárcsak tudnám minek), na abból (az akkori használt árán) kb. 14-et lehetne venni a LAB71 árából. :Y :Y :Y

Nekem akkor már amúgy inkább egy Dogma kellene. De van annyi önkritikám, hogy inkább mégse kellene. :DDD Vagy max. én is autót vennék, az gyorsabb és kényelmesebb is. ;]

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#62) Perillustris válasza nexplo (#60) üzenetére


Perillustris
senior tag

Aki ezt veszi, annak már van legalább egy autója, de inkább három. ;]

S hát igen, Dogma. Biondóék néha posztolnak egy-egy hű vásárlót, bizony, láttam már köztük olyat, aki 100 milliárdos cég egyik(?) tulajdonosa. :C

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#63) nexplo válasza Perillustris (#62) üzenetére


nexplo
őstag

Aki ilyet vesz azt többre tartom mint pl aki karórát vesz 200M forintért. És nem az irigység vagy bármi miatt. Nekem ez volt fiatalkorom álma: [link] Esküszöm valahogy be fogom szerezni csak idő kérdése. Megveszem, felújítom és megy a falra hogy csodálhassam ;]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#64) bteebi válasza Perillustris (#62) üzenetére


bteebi
veterán

"bizony, láttam már köztük olyat, aki 100 milliárdos cég egyik(?) tulajdonosa."

Nem csoda, szinte már csak nekik futja rá. ;] Lehet amúgy, hogy a Pénztáros is olyannal kardiózik a felcsúti villamosvonalon.

#63: Háát... nem tudok egyértelműen egyetérteni. Egy jobb érzésű igazi bringás nem biztos, hogy venne egy csúcsbicajt, mondván hogy túl amatőr/gyenge hozzá. Én jó eséllyel már csak emiatt se vennék Dogmát, pedig nagyon tetszik. :)

Én gyerekkoromban (többek között) egy akkor kb. 200k-ba kerülő Technics hifire vágytam (~1998 körüli). Aztán Angliában vettem kettőt is. :DDD Mondjuk ott már kb. 40k-ért darabját. Nem tökéletesek ennyi év után, meg már amúgy nem is tetszenek annyira.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#65) CRTs


CRTs
aktív tag

[link] az oszt igen 😆

(#66) nexplo válasza bteebi (#64) üzenetére


nexplo
őstag

Szeretem a különlegességeket. Sőt van hogy meg is mentem őket az enyészettől. Most pl egy Cannondale fully karbont építek év eleje óta. Nem versenyezni, hanem saját élmény kerékpározásra :B

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#67) bteebi válasza nexplo (#66) üzenetére


bteebi
veterán

Tyű, az nem lehet rossz! :K Nekem van egy 90-es évekbeli acél országútim (a legelső oúti bringám volt), amit később már csak görgőzésre használtam. Meg is látszik rajta, csupa rozsda szegény. Pedig szép bringa volt. Na azt majd talán jövőre, vagy azután felújíttatom.

Én is szeretem a régi, retró dolgokat. Anyósomtól majd megkapom az ő korábbi Videoton hifijüket lemezjátszóstul, meg majd megpróbálok megszerezni egy (valószínűleg működésképtelen, de jó állapotú) 50-60 éves CRT TV-t is. Meg még pár hasonló apróságot.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#68) nexplo válasza bteebi (#67) üzenetére


nexplo
őstag

Szép lassan és nem is drágán fel lehet újítani a régi vasakat. Csak idő és elhatározás kérdése. Utána viszont jó érzés használni vagy akár rá nézni, hogy szép lett. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.